Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μετά έκανα μεταφορά στην ΕΛΠΕ οπου εκεί πληρώνω κανονικά ΤΕΛΟΣ ΥΠΕΡ ΕΡΤ..

4/10/2023 εως 10/10/2023

Spoiler

Screenshot2023-12-28at9_18_07PM.png.b6266cbb148f1eb4806bc765bf3bdaca.pngScreenshot2023-12-28at9_18_22PM.png.54a7688e745a5052f477cf17b1182cf1.pngScreenshot2023-12-28at9_17_13PM.png.16d5e7528e52c922b9b6d3891b89ba5d.png

 

μετα μου ηρθε αυτος που δεν ειχε περιοδο και ηταν πιστωτικος

Spoiler

Screenshot2023-12-28at9_23_07PM.png.53a0674d1f2a61974da01b108c288d1b.png

 

04/10/2023 εως 08/11/2023

Spoiler

Screenshot2023-12-28at9_25_10PM.png.1cb3d018072c813eb3558c6c18120e6b.pngScreenshot2023-12-28at9_25_24PM.png.1836f1273c5cdf34ff33e247c43ad224.pngScreenshot2023-12-28at9_25_37PM.png.d02ff2fdd504ff85509e206fd9a0ab6b.png

 

08/11/2023 εως 28/11/2023

Spoiler

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, favou2000 είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

Δεν έχει εκδοθεί ο πρώτος λογαριασμός ακόμη αλλά είναι σχεδόν αδύνατο να τα αρνηθούν.Κι όπως έχουμε ξαναπεί πολλές φορές είναι στην ευχέρεια των πωλητών τι έξτρα δώρο  και αν μπορούν να δώσουν. 

Screenshot_20231228-212617~2.png

Σε κατάστημα στο έδωσαν?οκ εγώ δεν προλαβαίνω τώρα να τερματίσω την παροχή μου..θα φάω τα 130 της καβας και βλέπουμε μετά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, messinia3 είπε

Σε κατάστημα στο έδωσαν?οκ εγώ δεν προλαβαίνω τώρα να τερματίσω την παροχή μου..θα φάω τα 130 της καβας και βλέπουμε μετά. 

Όχι και καλά με πήραν τηλέφωνο επειδή ήμουνα παλιότερος πελάτης να μου κάνουν προσφορά να ξαναπαώ σ αυτούς και το έκανα @korakiosδεν υπάρχει κάποιος κρυφός όρος τα διάβασα όλα αναλυτικά.

Επεξ/σία από favou2000
  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 minutes ago, korakios said:

βύσμα έχεις ? 😂

Όσες φορές έχω κάνει αίτηση σε κατάστημα (Elpedison, HΡΩΝ, Volton) ξεμπέρδεψα σε 1-2 μέρες.

Επίσης οι ενδείξεις γράφτηκαν και πάνω δεξιά και κάτω στο κουτάκι...

Spoiler

IMG_20231228_213752.jpg.27f84b18d33a84f418fc8cb3518d6d9a.jpg

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, ekrepali said:

Όσες φορές έχω κάνει αίτηση σε κατάστημα (Elpedison, HΡΩΝ, Volton) ξεμπέρδεψα σε 1-2 μέρες.

Επίσης οι ενδείξεις γράφτηκαν και πάνω δεξιά και κάτω στο κουτάκι...

  Reveal hidden contents

IMG_20231228_213752.jpg.27f84b18d33a84f418fc8cb3518d6d9a.jpg

 

Αίτηση σε κατάστημα ελπε με φώτο από ψηφιακό μετρητή και γραμμένη την ένδειξη στο συμβόλαιο είχε κολλήσει μεταξύ ΔΕΔΔΗΕ και ελπε 2 βδομάδες περίπου. 

Οι υπόλοιπες 4 αιτήσεις στο ίδιο κατάστημα (και σε διαφορετικες περιόδους) κύλισαν κανονικά. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, razkal είπε

Αίτηση σε κατάστημα ελπε με φώτο από ψηφιακό μετρητή και γραμμένη την ένδειξη στο συμβόλαιο είχε κολλήσει μεταξύ ΔΕΔΔΗΕ και ελπε 2 βδομάδες περίπου. 

Οι υπόλοιπες 4 αιτήσεις στο ίδιο κατάστημα (και σε διαφορετικες περιόδους) κύλισαν κανονικά. 

είναι ανάλογα τον υπάλληλο μάλλον που θα τύχει κάποιος (πάροχου/ΔΕΔΔΗΕ)

17 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Όσες φορές έχω κάνει αίτηση σε κατάστημα (Elpedison, HΡΩΝ, Volton) ξεμπέρδεψα σε 1-2 μέρες.

Επίσης οι ενδείξεις γράφτηκαν και πάνω δεξιά και κάτω στο κουτάκι...

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

IMG_20231228_213752.jpg.27f84b18d33a84f418fc8cb3518d6d9a.jpg

 

αυτή τη φορά είπα να τις γράψει , θα δείξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

γενικά δε γράφουν την ένδειξη και τώρα που μιλούσα κατάλαβα οτι δεν κάνουν οι ίδιοι την αίτηση στο ΔΕΔΔΗΕ αλλά άλλο τμήμα .

Πάρε τηλ το ΔΕΔΔΗΕ να δεις αν έγινε καταμέτρηση . Είχες βγάλει φωτοτυπία ,φωτό απο μετρητή ?

Στην αίτηση μπήκε και η φωτο από μετρητή. Νομίζω ότι παλιά αν είχε γίνει καταμέτρηση για την συγκεκριμένη περίοδο, δεν με άφηνε να βάλω μέτρηση. Θα πάρω αύριο δεδδηε να δω. 

Πάντως σήμερα με κάλεσαν και από Ηρων που ήμουν αλλά μόλις άνοιξε η γραμμή δεν μίλησαν (το είχαν αφήσει να χτυπάει μάλλον) . Υποθέτω ότι είδαν την αίτηση στην Ελπε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, physnik είπε

Στην αίτηση μπήκε και η φωτο από μετρητή. Νομίζω ότι παλιά αν είχε γίνει καταμέτρηση για την συγκεκριμένη περίοδο, δεν με άφηνε να βάλω μέτρηση. Θα πάρω αύριο δεδδηε να δω. 

Πάντως σήμερα με κάλεσαν και από Ηρων που ήμουν αλλά μόλις άνοιξε η γραμμή δεν μίλησαν (το είχαν αφήσει να χτυπάει μάλλον) . Υποθέτω ότι είδαν την αίτηση στην Ελπε. 

Και τωρα μπορεις να παρεις στον Δεδδηε 8004004000

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, liakjim είπε

Υποθέτω ότι μετράει η ημερομηνία υπογραφής.

 

23 ώρες πριν, Giannis_Io είπε

Χώθηκα κι εγώ σήμερα στην ΕΛΠΕ για το 100ρικο με την προοπτική ο Ιανουάριος που θα είναι φορτωμένος λόγω θέρμανσης με κλιματισμό να βγει ανώδυνα. Με αυτά όμως που διαβάζω με τις καθυστερήσεις στα αιτήματα βλέπω να περνάει καιρός μέχρι να γίνει η αλλαγή.

Αν υποθέσουμε ότι από 1/1 το καταργούν το δώρο των 100 ευρώ, όσοι έχουμε κάνει αυτές τις μέρες την αίτηση, χωρίς όμως να έχει ολοκληρωθεί η μετάβαση, το έχουμε κατοχυρώσει ή θα φάμε άκυρο όταν έρθει η ώρα της ενεργοποίησης;

Εμένα μου είπαν ότι κατοχυρώνεται από την στιγμή που αποδέχεσαι το email και απαντάς με τα στοιχεία που θέλουν, άσχετα αν γίνει η αλλαγή σε 2-3 εβδομάδες, και μετά από 1 μεταφερόμαστε στο κίτρινο τιμολόγιο.

39 λεπτά πριν, physnik είπε

Στην αίτηση μπήκε και η φωτο από μετρητή. Νομίζω ότι παλιά αν είχε γίνει καταμέτρηση για την συγκεκριμένη περίοδο, δεν με άφηνε να βάλω μέτρηση. Θα πάρω αύριο δεδδηε να δω. 

Πάντως σήμερα με κάλεσαν και από Ηρων που ήμουν αλλά μόλις άνοιξε η γραμμή δεν μίλησαν (το είχαν αφήσει να χτυπάει μάλλον) . Υποθέτω ότι είδαν την αίτηση στην Ελπε. 

Τι μπορεί να σου πει ο Ήρων; να μείνεις ; μπέρδεμα , ισχύει ότι έχεις προθεσμία 14 μέρες υπαναχώρηση ; η όχι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα για 2 παροχες κ μεταφορα στο smart μου δωσανε 100 ευρω στην καθε παροχη , 2×20 Σκλαβενιτη κ ενα προγραμμα για εργασιες στο σπιτι που δεν καταλαβα ακομα τι ειναι....οι τελικοι της elpedison βγηκανε αλλα δεν μου εχει σταλει ακομα στο email μου ειπανε στο chat... επισης επειδη ο ενας ειναι πιστωτικος κ ο αλλος χρεωστικος μου ειπανε οτι μπορει να γινει συμψηφισμος κ το πιστωτικο ποσο (καπου 7 ευρω) να μεταφερθει στην 3η παροχη που δεν χρησιμοποιησα για τουρισμο.... επισης περιμενω κ κρουση απο Ηρων για καποια αντιπροταση μιας κ σε 20 μερες ξαναφευγω....ειχε κανεις καμια αξιοπρεπη αντιπροταση ή δεν ασχοληθηκαν καν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, desiro είπε

Εμενα για 2 παροχες κ μεταφορα στο smart μου δωσανε 100 ευρω στην καθε παροχη , 2×20 Σκλαβενιτη κ ενα προγραμμα για εργασιες στο σπιτι που δεν καταλαβα ακομα τι ειναι....οι τελικοι της elpedison βγηκανε αλλα δεν μου εχει σταλει ακομα στο email μου ειπανε στο chat... επισης επειδη ο ενας ειναι πιστωτικος κ ο αλλος χρεωστικος μου ειπανε οτι μπορει να γινει συμψηφισμος κ το πιστωτικο ποσο (καπου 7 ευρω) να μεταφερθει στην 3η παροχη που δεν χρησιμοποιησα για τουρισμο.... επισης περιμενω κ κρουση απο Ηρων για καποια αντιπροταση μιας κ σε 20 μερες ξαναφευγω....ειχε κανεις καμια αξιοπρεπη αντιπροταση ή δεν ασχοληθηκαν καν?

ανέφερε ένα άτομο παλιότερα οτι πήρε ο Ηρών για 50€ έξτρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το τελευταίο 14μηνο εχω κάνει 9 αλλαγές παρόχων Εκτός από 1 σε κατάστημα όλες οι υπόλοιπες με εκοντρακτ.Σε όλες μου ζητούσαν ένδειξη με φώτο.Σε καμιά αλλαγή δεν πέρασε πάνω από 7 μέρες μαζί με Σαββατοκύριακο για να ολοκληρωθεί η μετάβαση.Δεν πήρα ποτέ τηλέφωνο σε ΔΕΔΔΗΕ ούτε σε πάροχο.Πιθανον να παίζει ρόλο η περιοχή τι να πω...Ενδείξεις έβαζαν πάντα αυτές που έστελνα.

Επεξ/σία από favou2000
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, favou2000 είπε

Το τελευταίο 14μηνο εχω κάνει 9 αλλαγές παροχών Εκτός από 1 σε κατάστημα όλες οι υπόλοιπες με εκοντρακτ.Σε όλες μου ζητούσαν ένδειξη με φώτο.Σε καμιά αλλαγή δεν πέρασε πάνω από 7 μέρες μαζί με Σαββατοκύριακο για να ολοκληρωθεί η μετάβαση.Δεν πήρα ποτέ τηλέφωνο σε ΔΕΔΔΗΕ ούτε σε πάροχο.Πιθανον να παίζει ρόλο η περιοχή τι να πω...Ενδείξεις έβαζαν πάντα αυτές που έστελνα.

σίγουρα παίζει ρόλο η περιοχή , άσχετα που ο @ekrepaliέχει βύσμα 😛

μου έστειλαν και τη σύμβαση , κομπλέ 100 + 5*20 , μάλιστα θεωρητικά στον 1ο λογαριασμό πάει μείον 120€

τώρα αν προλάβω τον Ήρων να μου δώσει βεβαίωση εκπροσώπησης θα ήμουν πιο ήσυχος απο το να στείλω απο εβδομάδα

έχουν και (παράνομα) τη χαζομάρα στα email που λέει να απαντήσει κάποιος σε Χ μέρες και βαριέμαι να τρέχω ΡΑΕ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...