Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, sosias είπε

έκανα αίτηση ηρωνα ηλεκτρονικά στο γκαραντι και μου στάλθηκε email. με το συμβόλαιο για υπογραφη αλλά δεν γράφει πουθενά για τα πενήντα ,έτσι γίνεται;

όχι , ξαναζήτα νέο

___________________

Μόλις άλλαξε και η παροχή στο σύστημα , άρα πρώτα ενημερώνεται με το 2ο τρόπο (φαίνεται οτι η παροχή δεν υπάρχει) μετά  τη βλέπει αν βάλεις +1 και μετά απο λίγες ώρες φαίνεται με το 1ο τρόπο οτι έγινε η αλλαγή

τρέχω για ελπέ μιας και τώρα μπορούν να δουν οτι είχα φύγει πριν πολλές μέρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, trif_on είπε

Καλησπέρα, για κάποιον με μικρές καταναλώσεις 100-150 kwh/μήνα, ποια εταιρεία/πρόγραμμα θα προτείνατε;

πάρε τα 100€ απο ελπέ smart , μετά βλέπεις , δεν είναι και μικρό ποσό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, korakios said:

όχι , ξαναζήτα νέο

___________________

Μόλις άλλαξε και η παροχή στο σύστημα , άρα πρώτα ενημερώνεται με το 2ο τρόπο (φαίνεται οτι η παροχή δεν υπάρχει) μετά  τη βλέπει αν βάλεις +1 και μετά απο λίγες ώρες φαίνεται με το 1ο τρόπο οτι έγινε η αλλαγή

τρέχω για ελπέ μιας και τώρα μπορούν να δουν οτι είχα φύγει πριν πολλές μέρες

Μες στο συμβόλαιο γράφει κάπου για τα 50. Δεν στέλνει ξεχωριστό έντυπο για το δώρο ο ηρων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, razkal είπε

Μες στο συμβόλαιο γράφει κάπου για τα 50. Δεν στέλνει ξεχωριστό έντυπο για το δώρο ο ηρων. 

στο συμβόλαιο το πεδίο που λέει για τα 50€ μπορεί να είναι κενό , δλδ να μην του έστειλαν το πρόγραμμα-bonus αλλά σκέτο . Αυτό υπέθεσα , αλλά όντως μπορεί να μην το πρόσεξε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 minutes ago, sosias said:

έκανα αίτηση ηρωνα ηλεκτρονικά στο γκαραντι και μου στάλθηκε email. με το συμβόλαιο για υπογραφη αλλά δεν γράφει πουθενά για τα πενήντα ,έτσι γίνεται;

Koίτα στη σύμβαση αν υπάρχει ο όρος Ε.4.1 Προνόμια - Δώρο εγγραφής

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, washcloud είπε

...σιγουρέψου ότι δεν είναι τπτ πλαστές, γιατί σαν πολύ γρήγορα να ήρθε η κούριερ...

:-D

@washcloud χαχαχαχαχ και εμένα μου έκανε εντύπωση αλλά κι όμως, στάλθηκαν γρήγορα

32 λεπτά πριν, korakios είπε

όχι , ξαναζήτα νέο

___________________

Μόλις άλλαξε και η παροχή στο σύστημα , άρα πρώτα ενημερώνεται με το 2ο τρόπο (φαίνεται οτι η παροχή δεν υπάρχει) μετά  τη βλέπει αν βάλεις +1 και μετά απο λίγες ώρες φαίνεται με το 1ο τρόπο οτι έγινε η αλλαγή

τρέχω για ελπέ μιας και τώρα μπορούν να δουν οτι είχα φύγει πριν πολλές μέρες

@korakios Η παροχή φαίνεται τερματισμένη στo MyElpedison μόλις εκδοθεί τελικός ή γίνεται και πιο πριν; Να το ξέρω για την επόμενη τράμπα μεταξύ Ήρων-Ελπέ 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, HAthinaia said:

Η παροχή φαίνεται τερματισμένη στo MyElpedison μόλις εκδοθεί τελικός ή γίνεται και πιο πριν; Να το ξέρω για την επόμενη τράμπα μεταξύ Ήρων-Ελπέ 🤣

Κάντε παράπονα στο myrae "Παρακαλώ τερματίστε τη παροχή για να ξανακάνω αίτηση και να ξαναφύγω". 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Κάντε παράπονα στο myrae "Παρακαλώ τερματίστε τη παροχή για να ξανακάνω αίτηση και να ξαναφύγω". 😄

@ekrepali στο τσακ είμαι 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, HAthinaia είπε

@korakios Η παροχή φαίνεται τερματισμένη στo MyElpedison μόλις εκδοθεί τελικός ή γίνεται και πιο πριν; Να το ξέρω για την επόμενη τράμπα μεταξύ Ήρων-Ελπέ 🤣

δεν το είχα δει μέχρι τώρα, αλλά τώρα που με καίει (μιας και φαίνεται ενεργή ακόμα) θα το τσεκάρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το ELPEDISON Smart, οι χρεώσεις σας υπολογίζονται ως εξής:

  • Τιμή Προμήθειας (€ / kWh): 1,249*ΤΕΑ + 0,0339
  • Πάγιο: 5 € / μήνα.

Οι συντελεστές 1,249 και 0,0339 είναι διαφορετικές για κάθε πάροχο και αν ναι ποιές είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ άπαντες και χρόνια πολλά!

Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι η χρεωση κιλοβατώρας στο ελπεντισον economy plus ήταν 8 λεπτά κατά τον Νοέμβριο και 12 λεπτά κατα τον Δεκέμβριο;

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, korakios είπε

η προσφορά που στέλνει ο πάροχος έχει ισχύς για ένα μήνα ,το τι θα κάνει η ελπέ άγνωστο

ένα μήνα για την κατανάλωση των 100ευρω σε ρεύμα? δεν μπορεί να περάσει και σε επόμενο μήνα το υπόλοιπο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, chocorellos είπε

ένα μήνα για την κατανάλωση των 100ευρω σε ρεύμα? δεν μπορεί να περάσει και σε επόμενο μήνα το υπόλοιπο?

Αναφέρεται σε κάτι άλλο ο Κοράκιος. Σε αυτό που ρωτάς η απάντηση είναι ναι, μπορεί να περάσει και σε επόμενο μήνα το υπόλοιπο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, sosias είπε

έκανα αίτηση ηρωνα ηλεκτρονικά στο γκαραντι και μου στάλθηκε email. με το συμβόλαιο για υπογραφη αλλά δεν γράφει πουθενά για τα πενήντα ,έτσι γίνεται;

Spoiler

 

Στις πιστώσεις πρέπει να το αναγράφει.

 

Screenshot_20231228-195416~2.png

Επεξ/σία από favou2000
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...