Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, korakios είπε

έχεις ήδη πάρει 100ρικό ? 😁

εννοώ αν έκανες παλιότερα αίτηση στο smart

Όχι αυτό κυνηγάω, ήμουν economy δεν το δίνανε με τίποτα. Πήγα heron για τα 50 και θέλω να προλάβω να γυρίσω ελπέ για τα 100. Αλλά δεν έχουν βγάλει τελικό από όταν ήμουν economy. Επίσης πιστεύω ακράδαντα ότι από 1/1 το 100 θα αποτελέσει παρελθόν.

5 λεπτά πριν, takoulou είπε

Έκανες με τον Δεδδηε καμιά επικοινωνία να δεις αν έχουν  υπάρχουν κάποιες μετρήσεις.. Πότε έγιναν η πότε θα γίνουν.. 

Έχεις αγάπη εσύ μεγάλη με τον ΔΕΔΔΗΕ 🤣😂

Μόλις τώρα, korakios είπε

άρα κακώς δεν κάνεις αίτηση απο τώρα

Την έχουμε ακούσει από το πολύ φαί μου φαίνεται όλοι 😂 Αυτό δεν λέω ότι προσπαθώ να κάνω τώρα; Απλά ελέγχω μήπως μου δημιουργηθεί θέμα με το 100 που δεν έχουν βγάλει τελικό από το economy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, tryfos είπε

Την έχουμε ακούσει από το πολύ φαί μου φαίνεται όλοι 😂 Αυτό δεν λέω ότι προσπαθώ να κάνω τώρα; Απλά ελέγχω μήπως μου δημιουργηθεί θέμα με το 100 που δεν έχουν βγάλει τελικό από το economy.

όχι , δε λες αυτό , αν το προσπαθούσες θα είχες ήδη κάνει την αίτηση 😛

έχεις μια πιθανότητα να σου στείλουν την προσφορά και μπαίνεις όποτε , παίρνοντας τα 100€

ή

το αφήνεις για το νέο έτος που μάλλον δε θα έχει προσφορά

διαλέγεις και παίρνεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, korakios είπε

έχει συμβεί και σε άλλους , ναι , κάνε αίτημα/στείλε email

στην τελική δώσε παλιότερο λογαριασμό

δεν έχουν βγάλει τα ταγάρια ακόμα, 40 μέρες είμαι σε δαύτους (και πολύ τους ήταν, πάμε για ΕΛΙΝ...) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, korakios είπε

όχι , δε λες αυτό , αν το προσπαθούσες θα είχες ήδη κάνει την αίτηση 😛

έχεις μια πιθανότητα να σου στείλουν την προσφορά και μπαίνεις όποτε , παίρνοντας τα 100€

ή

το αφήνεις για το νέο έτος που μάλλον δε θα έχει προσφορά

διαλέγεις και παίρνεις :)

Ρε παιδί μου ντάξει, όταν λέω προσπαθώ, εννοώ είμαι στη διαδικασία όχι ότι δεν αφήνουν την αίτηση. Αλλά να δούμε και τι γίνεται με τα 100, μη πάμε σα τα πρόβατα.

Να μην αφήσουν να κάνεις την αίτηση, αυτό αποκλείεται. Τρελοί είναι; Απλά θα φάνε το 100 με κάθε πιθανή και απίθανη αιτιολογία, οπότε θέλει υποδομή και προσοχή ο τόσο αστραπιαίος τουρισμός. Δεν είχα ξανακάνει τόσο γρήγορη μετακίνηση στο παρελθόν, μόνο 20 μέρες έκατσα Ήρων. Το πήρα πατριωτικά που δεν έδωσε η πράσινη το 100 ως υφιστάμενο και είπαν αν προλάβω θα το παλέψω.

Μόλις μίλησα με τσατ ελπέ, έχει εκδοθεί λέει ο τελικός από 21/12(;!), θα τον στείλουν και εντός μέρας στο email. Στο myelpedison δεν φαίνεται 1 ολόκληρη βδομάδα μετά. Είναι δυνατόν; Οπότε με βεβαίωση εκπροσώπησης Ήρων και τελικό από ελπέ νομίζω είμαι έτοιμος για επιστροφή, θεωρητικά πάντα.

ΥΓ: Μόλις τον στείλανε!!! Αυτοί νομίζουν ότι καιγόμαστε να πληρώσουμε πριν από την ώρα μας, ενώ πάμε για το 100άρικο 🤣🤣🤣

Επεξ/σία από tryfos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, peragialos είπε

13/12 πήρε μετρήσεις ο ΔΕΔΔΗΕ και η eλπedison ακόμα να βγάλει λογαριασμό. Φοβούνται να βάλουν και το 100αρικο;

Νωρίς ακόμα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20/12 έκανα αίτηση στην ΕΛΠΕ, μέχρι και σήμερα η παροχή είναι ακόμα στον προηγούμενο πάροχο. (θέλει λέει περίπου 5 εργάσιμες να γυρίσει) Σήμερα με πήραν από ΕΛΠΕ για να μου στείλουν αύριο τις επιταγές Σκλαβενίτη. (κουφό και αυτό, οι επιταγές έρχονται πριν γίνεις πελάτης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tryfos είπε

Να κάνουμε μια σούμα, με ΕΛΠΕ και επιταγές Σκλαβενίτη τί ισχύει σήμερα και πως το κυνηγάμε;

αν βάλεις έξτρα παροχή ή αν έχει κέφια  και κερνά ο υπάλληλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, korakios είπε

αν βάλεις έξτρα παροχή ή αν έχει κέφια  και κερνά ο υπάλληλος

Ναι, πόσα, τί δηλαδή;

Όλοι οι παραπάνω που βλέπω φέρανε "εξτρά παροχή" τρίτου δηλαδή; Ή κέρναγε ο υπάλληλος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tryfos είπε

Ναι, πόσα, τί δηλαδή;

20€ δωροεπιταγή Σκλαβενιτη

3 λεπτά πριν, tryfos είπε

Όλοι οι παραπάνω που βλέπω φέρανε "εξτρά παροχή" τρίτου δηλαδή; Ή κέρναγε ο υπάλληλος;

πάνω απο μία παροχή δικιά τους , τρίτου και κέρασμα , συνδυασμός ανα περίπτωση

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις συνειδητοποίησα ότι οι γονείς μου ήταν παρκαρισμένοι από τον Μάρτιο στον Ήρωνα στο solar generous home, που τους είχε δώσει μια έκπτωση 90€ τότε, με την προύπόθεση παραμονής στο πρόγραμμα 12 μήνες. Πήρα τηλ. τον Ήρωνα κ μου είπαν ότι ακόμα και αν δεν επιλέξει τωρα την παραμονή της στο πρόγραμμα και μεταφερθεί στο πράσινο τιμολόγιο του, δεν υπάρχει θέμα επιστροφής των 90€. Σκέφτηκα ότι θα το ήθελα κ γραπτώς αυτό, κ εστειλα μέιλ αλλά δεν μου έχουν απαντήσει ποτέ. Τώρα μπαίνω στο τσατ κ είχε 195 άτομα αναμονή. Έχει κάποιος κάποια σχετική πληροφόρηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, aris2022k είπε

Μόλις συνειδητοποίησα ότι οι γονείς μου ήταν παρκαρισμένοι από τον Μάρτιο στον Ήρωνα στο solar generous home, που τους είχε δώσει μια έκπτωση 90€ τότε, με την προύπόθεση παραμονής στο πρόγραμμα 12 μήνες. Πήρα τηλ. τον Ήρωνα κ μου είπαν ότι ακόμα και αν δεν επιλέξει τωρα την παραμονή της στο πρόγραμμα και μεταφερθεί στο πράσινο τιμολόγιο του, δεν υπάρχει θέμα επιστροφής των 90€. Σκέφτηκα ότι θα το ήθελα κ γραπτώς αυτό, κ εστειλα μέιλ αλλά δεν μου έχουν απαντήσει ποτέ. Τώρα μπαίνω στο τσατ κ είχε 195 άτομα αναμονή. Έχει κάποιος κάποια σχετική πληροφόρηση;

έτσι είπανε σε ένα μέλος , δε θυμάμαι , το είχε και γραπτώς νομίζω αλλά του το φόρεσαν , ψάξε μπας και βρεις κάτι
https://www.insomnia.gr/search/?q=solar&quick=1&item=796374&type=forums_topic&sortby=newest

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, peragialos είπε

13/12 πήρε μετρήσεις ο ΔΕΔΔΗΕ και η eλπedison ακόμα να βγάλει λογαριασμό. Φοβούνται να βάλουν και το 100αρικο;

14398930_.png.c2f45f7fa69e5c5a5c37dcbe9474e0a9.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...