Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχω αρχίσει να πιστεύω πως όταν προσλαμβάνουν υπαλλήλους, τους λένε "Πείτε ότι σας κατέβει αν δεν ξέρετε, για να δώσετε μια απάντηση"
Παίρνω στην elpedison 2η φορά και πατάω το 0 όταν λέει αν θέλετε να ενεργοποιήσετε το My Elpedison, και 2η φορά συνδέεται με το τμήμα πωλήσεων. Το προσπερνάμε αυτό και με συνδέει με το αντίστοιχο τμήμα..
Ελέγχει το ΑΦΜ και αρχίζει να μου λέει πως ακόμα δεν έχει ολοκληρωθεί η αίτηση επειδή δεν έχουν λάβει από τον ΔΕΔΔΗΕ την καταμέτρηση...
- Τι εννοείται δεν έχετε λάβει την καταμέτρηση;
- Ξέρετε πρέπει να μας δώσει ο ΔΕΔΔΗΕ την καταμέτρηση του ρολογιού σας
- Μα αυτή σας την έδωσα εγώ όταν ήρθα να κάνω την αίτηση
- Ναι αλλά χρειάζεται επιτόπια από το συνεργείο του ΔΕΔΔΗΕ
- Μα ο ΔΕΔΔΗΕ πέρασε την αίτηση με βάση την μέτρηση που έχετε δώσει εσείς. Δε θα περάσει για την αλλαγή
- Θα χρειαστεί να περάσει κάποια στιγμή για να πάρει μέτρηση
- Ξέρετε αυτό θα γίνει σε 4 μήνες γιατί είχε περάσει πρόσφατα
- Όπως και να'χει μην ανησυχείτε.. Όταν ενεργοποιηθείτε θα σας στείλουμε μήνυμα.....

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H βεβαίωση εκπροσώπησης που δίνεται αυτοματοποιημένα μέσω του site του Ήρωνα δεν περιέχει στοιχεία 

Πρέπει να την ζητήσω σαν χωριστό αίτημα ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

H βεβαίωση εκπροσώπησης που δίνεται αυτοματοποιημένα μέσω του site του Ήρωνα δεν περιέχει στοιχεία 

Πρέπει να την ζητήσω σαν χωριστό αίτημα ; 

έχει συμβεί και σε άλλους , ναι , κάνε αίτημα/στείλε email

στην τελική δώσε παλιότερο λογαριασμό

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει περίπτωση να ξεφύγει η τιμή της elpe και να μην συμφέρει το 100€ για τον μήνα Ιανουάριο;

Επίσης αν φύγουμε μέσα στον μήνα, θα μας το αποδώσουν κανονικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε
1 ώρα πριν, tryfos είπε

@korakios με "απενεργοποιημένη" παροχή στο myelpedison (πήγα Ήρων) αλλά χωρίς τελικό/εκκαθαριστικό λογαριασμό από ελπε, το δίνουν το 100άρικο αν προλάβω να γυρίσω; Ήμουν στο economy και δεν το δίνανε με τίποτα, αναγκάστηκα να πάω ήρων για τα 50 αλλά αν προλαβαίνω λέω να το κυνηγήσω να γυρίσω. Επίσης που χτυπάω για βεβαίωση εκπροσώπησης στο myheron, δεν το βρίσκω.

εγώ φαίνομαι ακόμα στην ελπέ , ούτε καν στον Ήρων 😁

Ξέρει κανείς, αν με απενεργοποιημένη παροχή στην Ελπέ αλλά χωρίς έκδοση εκκαθαριστικού/τελικού απ' αυτήν δίνουν το 100άρι αν γυρίσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tryfos είπε

Ξέρει κανείς, αν με απενεργοποιημένη παροχή στην Ελπέ αλλά χωρίς έκδοση εκκαθαριστικού/τελικού απ' αυτήν δίνουν το 100άρι αν γυρίσεις;

https://www.insomnia.gr/forums/topic/796374-εναλλακτικοί-πάροχοι-ενέργειας-αποκλειστικά-και-μόνο/?do=findComment&comment=60106862

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

Έκανα επικοινωνία, μου είπαν δεν έχουμε τελικές μετρήσεις ΔΕΔΔΗΕ και λοιπές μπαρούφες. Όταν τις έχουμε θα βγει ο τελικός κλπ.

Η παροχή φαίνεται ήδη απενεργοποιημένη στο myelpedison. Λογικά δεν θεωρείται ότι έχω φύγει (ώστε να επιστρέψω ως νέος); Γιατί να απαιτείται και έκδοση του τελικού εκκαθαριστικού λογαριασμού; Αυτός μπορεί να βγει και σε 2 μήνες, που λέει ο λόγος. Είναι δυνατόν να "θεωρούμαι" εγώ όλο αυτό το διάστημα "πελάτης της Ελπέ";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tryfos είπε

Έκανα επικοινωνία, μου είπαν δεν έχουμε τελικές μετρήσεις ΔΕΔΔΗΕ και λοιπές μπαρούφες. Όταν τις έχουμε θα βγει ο τελικός κλπ.

Η παροχή φαίνεται ήδη απενεργοποιημένη στο myelpedison. Λογικά δεν θεωρείται ότι έχω φύγει (ώστε να επιστρέψω ως νέος); Γιατί να απαιτείται και έκδοση του τελικού εκκαθαριστικού λογαριασμού; Αυτός μπορεί να βγει και σε 2 μήνες, που λέει ο λόγος. Είναι δυνατόν να "θεωρούμαι" εγώ όλο αυτό το διάστημα "πελάτης της Ελπέ";

δλδ δε δέχονται νέα αίτηση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

δλδ δε δέχονται νέα αίτηση ?

Δεν έχω ξεκινήσει καν νέα αίτηση, γιατί φοβάμαι μήπως χαθεί το 100άρικο αν υπάρχει πρόβλημα επειδή δεν έχουν βγάλει τελικό από την προηγούμενη φορά.

Η παροχή φαίνεται απενεργοποιημένη σε αυτούς πάντως, απλά δεν έχω τελικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tryfos είπε

Δεν έχω ξεκινήσει καν νέα αίτηση, γιατί φοβάμαι μήπως χαθεί το 100άρικο αν υπάρχει πρόβλημα επειδή δεν έχουν βγάλει τελικό από την προηγούμενη φορά.

έχεις ήδη πάρει 100ρικό ? 😁

εννοώ αν έκανες παλιότερα αίτηση στο smart

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tryfos είπε

Δεν έχω ξεκινήσει καν νέα αίτηση, γιατί φοβάμαι μήπως χαθεί το 100άρικο αν υπάρχει πρόβλημα επειδή δεν έχουν βγάλει τελικό από την προηγούμενη φορά.

Η παροχή φαίνεται απενεργοποιημένη σε αυτούς πάντως, απλά δεν έχω τελικό.

Έκανες με τον Δεδδηε καμιά επικοινωνία να δεις αν έχουν  υπάρχουν κάποιες μετρήσεις.. Πότε έγιναν η πότε θα γίνουν.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι αυτό κυνηγάω, ήμουν economy δεν το δίνανε με τίποτα. Πήγα heron για τα 50 και θέλω να προλάβω να γυρίσω ελπέ για τα 100. Αλλά δεν έχουν βγάλει τελικό από όταν ήμουν economy. Επίσης πιστεύω ακράδαντα ότι από 1/1 το 100 θα αποτελέσει παρελθόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tryfos είπε

Όχι αυτό κυνηγάω, ήμουν economy δεν το δίνανε με τίποτα. Πήγα heron για τα 50 και θέλω να προλάβω να γυρίσω ελπέ για τα 100. Αλλά δεν έχουν βγάλει τελικό από όταν ήμουν economy. Επίσης πιστεύω ακράδαντα ότι από 1/1 το 100 θα αποτελέσει παρελθόν.

άρα κακώς δεν κάνεις αίτηση απο τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...