Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 minutes ago, Basketikos_ said:

Περίπου. Ισχύουν όσα λες, αλλά η εμπειρία όσων γράφουν εδώ, δείχνει ότι μέχρι τώρα πληρώνουν και τα υπόλοιπα (τέλη, ΕΡΤ κλπ.), όχι μόνο το ρεύμα.

Αν πληρωνουν μονο το ρευμα, το κατοσταρικο που θα μπει θα  αφαιρειτε απο τους μελλοντικους λογαριασμους μεχρι να καλυφθει το ποσο και κατοπιν να αρχιζουν να σε χρεωνουν, σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, insomniagfg είπε

Αν πληρωνουν μονο το ρευμα, το κατοσταρικο που θα μπει θα  αφαιρειτε απο τους μελλοντικους λογαριασμους μεχρι να καλυφθει το ποσο και κατοπιν να αρχιζουν να σε χρεωνουν, σωστα?

Σωστά. Σε κάθε περίπτωση.

Επεξ/σία από Basketikos_
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, korakios είπε

καλό είναι να πας ελπε απο τώρα πριν βγάλει τα 100€

Διάβασα αυτό που αναφέρθηκε για την απενεργοποίηση της παροχής πρώτα στο myelpedison γιαυτο το σκέφτηκα έτσι  αλλά σαν τα ζεστά 100€ δεν έχει 😂.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάνει αίτημα να με καλέσουν για να πάω στην Elpedison για τα 100€ αλλά περιμένω 2 μέρες και κανείς δεν έχει πάρει.

Πώς κάνατε την αίτηση εσείς; Μέσω econtract; Αναφέρει κάπου τα 100€ εκεί για να είμαι καλυμμένος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληρώνουν το σύνολο του λογαριασμού. Εγώ πήγα ΕΛΠΕ και διάλεξα το smart (κίτρινο) και θα είμαι σε αναμονή. Τώρα αν πχ θα φύγω 20/1 τι θα γίνει (πως θα υπολογισθεί η τιμή) δεν ξέρω. Λογικά θα περιμένουν τέλος του μήνα να βγει η τιμή και θα γίνει η χρέωση ανάλογο. Καμία άποψη;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 minutes ago, Swimmer21 said:

Έχω κάνει αίτημα να με καλέσουν για να πάω στην Elpedison για τα 100€ αλλά περιμένω 2 μέρες και κανείς δεν έχει πάρει.

Πώς κάνατε την αίτηση εσείς; Μέσω econtract; Αναφέρει κάπου τα 100€ εκεί για να είμαι καλυμμένος;

εγω μεσω econtract χθες.

ειτε με econtract ειτε μεσω chat θα λαβεις ενα μειλ με συνημμενα το συμβολαιο και το Pdf με τα 100 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, doll είπε

Πληρώνουν το σύνολο του λογαριασμού. Εγώ πήγα ΕΛΠΕ και διάλεξα το smart (κίτρινο) και θα είμαι σε αναμονή. Τώρα αν πχ θα φύγω 20/1 τι θα γίνει (πως θα υπολογισθεί η τιμή) δεν ξέρω. Λογικά θα περιμένουν τέλος του μήνα να βγει η τιμή και θα γίνει η χρέωση ανάλογο. Καμία άποψη;

Ακριβώς αυτό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το 100 δινεται μονο αν κανεις e contract η μπορεις να πας και σε υποκαταστημα? Εχω την εντυπωση αν καποιος εχει μικρη σχετικα  καταναλωση 2000-2500Kwh τον χρονο ειναι μια καλη προταση(το σταθερο της ελπ), εφοσον δεν θελει να ασχολεται καθε μηνα.

Επεξ/σία από insomniagfg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, insomniagfg είπε

Το 100 δινεται μονο αν κανεις e contract η μπορεις να πας και σε υποκαταστημα? Εχω την εντυπωση αν καποιος εχει μικρη σχετικα  καταναλωση 2000-2500Kwh τον χρονο ειναι μια καλη προταση(το σταθερο της ελπ), εφοσον δεν θελει να ασχολεται καθε μηνα.

Και σε υποκατάστημα και μάλιστα από εκεί μάλλον θα προχωρήσει και πιο γρήγορα η αλλαγή.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά για ΕΛΠΕ βλέπω συζητάτε αλλά τον ΗΡΩΝ τον έχετε ξετινάξει την εξυπηρέτηση πελατών... τι γίνεται ; 🤣

Spoiler

2023-12-2712_37_47.png.ab98628ec7b3785f76841a81196a928d.png

Επεξ/σία από Greg29M
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@korakios με "απενεργοποιημένη" παροχή στο myelpedison (πήγα Ήρων) αλλά χωρίς τελικό/εκκαθαριστικό λογαριασμό από ελπε, το δίνουν το 100άρικο αν προλάβω να γυρίσω; Ήμουν στο economy και δεν το δίνανε με τίποτα, αναγκάστηκα να πάω ήρων για τα 50 αλλά αν προλαβαίνω λέω να το κυνηγήσω να γυρίσω. Επίσης που χτυπάω για βεβαίωση εκπροσώπησης στο myheron, δεν το βρίσκω.

Δεν ξέρω αν έχει σχέση με την επερχόμενη λαίλαπα αλλά από το πρωί το site της ελπε σέρνεται όσο ποτέ. Ούτε της cosmote δεν είναι τόσο αργό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, tryfos είπε

@korakios με "απενεργοποιημένη" παροχή στο myelpedison (πήγα Ήρων) αλλά χωρίς τελικό/εκκαθαριστικό λογαριασμό από ελπε, το δίνουν το 100άρικο αν προλάβω να γυρίσω; Ήμουν στο economy και δεν το δίνανε με τίποτα, αναγκάστηκα να πάω ήρων για τα 50 αλλά αν προλαβαίνω λέω να το κυνηγήσω να γυρίσω. Επίσης που χτυπάω για βεβαίωση εκπροσώπησης στο myheron, δεν το βρίσκω.

εγώ φαίνομαι ακόμα στην ελπέ , ούτε καν στον Ήρων 😁

18 λεπτά πριν, tryfos είπε

Δεν ξέρω αν έχει σχέση με την επερχόμενη λαίλαπα αλλά από το πρωί το site της ελπε σέρνεται όσο ποτέ. Ούτε της cosmote δεν είναι τόσο αργό. 

έχει πολλές μέρες που για κάποιες ώρες σέρνεται , δοκίμασε αργότερα

37 λεπτά πριν, Greg29M είπε

Ρε παιδιά για ΕΛΠΕ βλέπω συζητάτε αλλά τον ΗΡΩΝ τον έχετε ξετινάξει την εξυπηρέτηση πελατών... τι γίνεται ; 🤣

  Απόκρυψη περιεχομένων

2023-12-2712_37_47.png.ab98628ec7b3785f76841a81196a928d.png

είναι για τη βεβαίωση εκπροσώπησης να πάνε ελπέ 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, korakios είπε

εγώ φαίνομαι ακόμα στην ελπέ , ούτε καν στον Ήρων 😁

Στείλε στη φόρμα επικοινωνίας της ΕΛΠΕ να σου επισπεύσουν την έκδοση τελικού και να απενεργοποιήσουν την παροχή. 

Το ίδιο και στο live chat γιατί πες θες να γίνεις πελάτης τους και θα εκδοθεί την ίδια ημέρα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...