Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

19 λεπτά πριν, Andy είπε

με μεσο ορο καταναλωσης 150 kw τον μηνα τι προτεινετε ρε παιδες?

κάτι χωρίς πάγιο...βέβαια μάλλον τα 100€ της elpedison που σπάω το κεφάλι μου πως τα δίνει και τι θα φάνε στον κ... οι παλιοί πελάτες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aνεβάζω printscreen από MyHeron.

Στο site της ΗΡΩΝ βλέπω ότι BASIC HOME θα λέγεται το πράσινο τιμολόγιό της. Αλλά αναγράφει ότι η τιμή αναμένεται. Ανακοινώθηκε κάπου επίσημα με τιμή 0,21105 και δεν μπορώ να το εντοπίσω? Μου κάνει εντύπωση ότι αναγράφουν αυτήν τη τιμή στην εφαρμογή MyHeron και δεν αναγράφεται κάτι στο site τους.

1.jpg

Επεξ/σία από Trustworthy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, MasterBlaster είπε

κάτι χωρίς πάγιο...βέβαια μάλλον τα 100€ της elpedison που σπάω το κεφάλι μου πως τα δίνει και τι θα φάνε στον κ... οι παλιοί πελάτες!

λες να ρίξουν μια αναδρομική ρήτρα απο 1/8/2022 να γουστάρουμε ? 🤪

αφού αναστολή ήταν 😂

Μόλις τώρα, Trustworthy είπε

Aνεβάζω printscreen από MyHeron.

Στο site της ΗΡΩΝ βλέπω ότι έτσι θα λέγεται το πράσινο τιμολόγιό της. Αλλά αναγράφει ότι η τιμή αναμένεται. Ανακοινώθηκε κάπου επίσημα με τιμή 0,21105 και δεν μπορώ να το εντοπίσω? Μου κάνει εντύπωση ότι αναγράφουν αυτήν τη τιμή στην εφαρμογή MyHeron και δεν αναγράφεται κάτι στο site τους.

1.jpg

έχει βάλει μια υποτιθέμενη τιμή χοντρικής σαν παράδειγμα , μπορείς να κατεβάσεις το excel και να παίξεις με τιμές να δεις τι παίζει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, korakios είπε

λες να ρίξουν μια αναδρομική ρήτρα απο 1/8/2022 να γουστάρουμε ? 🤪

Μέχρι τότε θα έχουμε εξοικονομήσει τόσα λεφτά που θα είμαστε πλέον αρκετά πλούσιοι για να κινηθούμε δικαστικά εναντίον τους με δικηγόρο τον Κούγια.😂

Επεξ/σία από Basketikos_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 17/12/2023 at 15:11, messinia3 said:

Κι εγώ είχα το ίδιο θέμα...άνοιξα myrae,βγήκε ήδη έκτακτος πιστωτικος με τα πρώτα 50.επισης την ίδια μέρα (14/12) πιστωθηκαν και τα 50 του go4more...όπως λέει ο κορακιος δε μιλάμε με εκπροσώπους.τα παίρνεις γραπτώς.Αναμενω τα υπόλοιπα 100 στον επόμενο. 

του απαντησε χθες η ελπε και δεν κανει καμια κουβεντα για τα 50+50 του Νοεμβριου...

"Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με την Elpedison μέσω της πλατφόρμας My Rae.

Σε συνέχεια του έγγραφου αιτήματός σας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι, η παροχή xxxxx εκπροσωπείται στην εταιρεία μας κατόπιν αλλαγής προγράμματος τιμολόγησης στο "Elpedison Smart Saving" και η προωθητική  ενέργεια ποσού 100 € θα αποδοθεί στον επόμενο λογαριασμό."

 

ο γνωστος μου τους απαντησε μεσω ραε σημερα παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, korakios είπε

λες να ρίξουν μια αναδρομική ρήτρα απο 1/8/2022 να γουστάρουμε ? 🤪

αφού αναστολή ήταν 😂

Λέω πως δεν ξέρω! Αλλά ειλικρινά...το μαξ περιθωρίου σε μία οικιακή παροχή (προκειμένου το ΥΠΕΝ να μην σου υπολογίζει υπερκέρδη σαν πάροχος είναι 25€/mWh). Άρα για μία τυπικη παροχή που θα κάτσει 12 μήνες (3,5 mWh) έχουμε μεικτό περιθώριο 75€ τον χρόνο...από αυτά τα 75€ η εταιρία πρέπει να πληρώσει υπαλλήλους, προωθητικές πωλήσεων (βλέπε διαφημίσεις, Antetokoumpo κτλ), συνεργάτες, έξοδα λειτουργικά (όπως ενοίκια, ρεύμα-ναι αμέ-,τηλέφωνα, βαριέμαι να πω τα άλλα)...πως βγάζει μεικτό περιθώριο μία εταιρία 75€ και γυρνάει τα 100€? Από κάπου αλλού δεν πρέπει να τα βγάζει; 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, @pnea1973 είπε

Πήγα 2 παροχές στην ελπε για τα 100€, μια σπιτική και μια επαγγελματική. Μολις περάσει ο μήνας θα δούμε και για τα 2....

ζήτα και τα 20€ δωροεπιταγής

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πελάτης ελπε από 1/12 μου έστειλαν λογαριασμό έναντι 10 ημερών από 1 έως 10 /12 , ετσι κάνουν για να βγαίνει λογαριασμός κάθε 10 του μηνός;;

Επεξ/σία από archiezulu
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, HAthinaia είπε

@energy52 αν μπορείς να βρεις την ημερομηνία και την ώρα που σε κάλεσαν τηλέφωνο από το τμήμα προσφορών, στείλε αίτημα μέσω mail ή μέσω livechat στον ΗΡΩΝ για να σου αποστείλουν στο email σου το αντίγραφο της ηχογραφημένης τηλεφωνικής κλήσης. Αν δεν το αποστείλουν εντός εύλογου χρονικού διαστήματος, ανοίγεις καταγγελία μέσω myRAE. 

Σκεψου οτι το εχω και στο mail την επιβεβαιωση  πως δεν θα χρεωθουν τα 90 ευρω..Ναι στο τελος αυτο θα κανω απλα ειναι το ξενερωμα να σπαταλαμε χρονο για τα αυτονοητα

Επεξ/σία από energy52
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Basketikos_ είπε

https://www.elpedison.gr/el/gia-to-spiti/revma/elpedison-eidiko-timologio-oikiako_133075/

+

https://www.heron.gr/energy/electricity/gia-to-spiti/simply-generous-home/

Καλά τώρα σοβαρά θεωρήθηκε πολιτικό σχόλιο μία τελείως επιδερμική πλάκα για το nick;;;😐

Στο πράσινο δεν βλέπω κάπου δώρο 100€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...