Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

35 λεπτά πριν, theo11 είπε

Αναλογικα εχουν χρεωσει τις μερες νομιζω

 

IMG_20231221_204047.jpg

IMG_20231221_204023.jpg

Ευχαριστώ.. ναι αναλογικά είναι.economy plus για τις ημέρες Νοεμβρίου και smart για τις ημέρες Δεκεμβρίου....θέλω να πιστεύω ότι θα λάβω κι εγώ κάτι ανάλογο συμπεριλαμβανομένου του δωρου του κατοστάρικα,για να μην ξαναστέλνω αναφορές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ενεργειακός επιθεωρητής πριν λίγο στον Skai 100,3. Η αυτόματη μετάβαση στο πράσινο χρώματος τιμολόγιο αν δεν γίνει επιλογή από τον πελάτη, πήρε παράταση μέχρι και την 31/1/24. Eπίσης μαλλον θα υπάρχει και δεύτερος γύρος τιμολογίων και θα δώσουν νέες μειωμένες τιμές όλοι οι πάροχοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Volton δίνει 500kwh για οικιακους και 1000kwh για επαγγελματικα δωρο με το Free. Εχει καποιο κρυφο ορο;

Δηλαδη αν μεινουμε 1/1-30/1 και φυγουμε 1/2, δεν θα μας χρεωσουν παραγωγη ρευματος στα ορια αυτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Jason13 είπε

Volton δίνει 500kwh για οικιακους και 1000kwh για επαγγελματικα δωρο με το Free. Εχει καποιο κρυφο ορο;

Δηλαδη αν μεινουμε 1/1-30/1 και φυγουμε 1/2, δεν θα μας χρεωσουν παραγωγη ρευματος στα ορια αυτα..

δεν

26 λεπτά πριν, dimitris_p είπε

Ενεργειακός επιθεωρητής πριν λίγο στον Skai 100,3. Η αυτόματη μετάβαση στο πράσινο χρώματος τιμολόγιο αν δεν γίνει επιλογή από τον πελάτη, πήρε παράταση μέχρι και την 31/1/24. Eπίσης μαλλον θα υπάρχει και δεύτερος γύρος τιμολογίων και θα δώσουν νέες μειωμένες τιμές όλοι οι πάροχοι.

και

2 λεπτά πριν, fotiscom είπε

Το πιο ''κυμαινόμενο σταθερό'' της αγοράς (έχει αλλάξει τιμή 3 φορές σε 20 ημέρες)!
https://www.heron.gr/energy/electricity/gia-to-spiti/home-fix/

πήγαν να κάνουν καρτελάκι με ψηλές τιμές στα πράσινα/μπλε αλλά και σε αυτο άχρηστοι βγήκαν

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

πήγαν να κάνουν καρτελάκι με ψηλές τιμές στα πράσινα/μπλε αλλά και σε αυτο άχρηστοι βγήκαν

Την πρώτη χαλάστρα τους την έκανε η ΔΕΗ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Basketikos_ είπε

Την πρώτη χαλάστρα τους την έκανε η ΔΕΗ.

δε νομίζω , πανάκριβη ήταν(και είναι) η ακατονόμαστη , we και ελίν τους χάλασαν την πιάτσα (και πάλι ακριβά είναι)

Η φυσικό αέριο χαλαρά στα 0,60 αν και το έβγαλε απο εμπορικά διαθέσιμο όμως παραμένει σαν νέο τιμολόγιο απο 1/1/24

Η Προτέργια 0,35 (με 0,50 αρχικής) , βλέπω οτι έβγαλε το σταθερό απο εμπορικά διαθέσιμο άρα σε κάποια λιγότερο ακριβή τιμή θα παίξει και αυτή

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, korakios είπε

δε νομίζω , πανάκριβη ήταν(και είναι) η ακατονόμαστη , we και ελίν τους χάλασαν την πιάτσα (και πάλι ακριβά είναι)

Η φυσικό αέριο χαλαρά στα 0,60 αν και το έβγαλε απο εμπορικά διαθέσιμο όμως παραμένει σαν νέο τιμολόγιο απο 1/1/24

Η Προτέργια 0,35 (με 0,50 αρχικής) , βλέπω οτι έβγαλε το σταθερό απο εμπορικά διαθέσιμο άρα σε κάποια λιγότερο ακριβή τιμή θα παίξει και αυτή

Με τα ψιλά θα παίξουν όλοι γύρω στο 0.17 τύπου 0,01 πάνω κάτω και κάνα μισόευρω στο πάγιο και κανα δωράκι 50 ευρώ στον πρώτο λογαριασμό, έτσι για τα προσχήματα. 

Ο ανταγωνισμός είναι ποντιακό ανέκδοτο στη χώρα που βασιλεύουν τα καρτέλ και η αισχροκερδεια 

Επεξ/σία από Disrespect
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημουν ζενιθ ,πηγα ελπεντισον για τα 100€,καθησα περιπου μια βδομαδα, μετα με ξαναπερνουν απο ζενιθ να μου κανουν αντιπροταση και ξαναγυρισα.Το θεμα ειναι μου ηρθε τελικος απο ελπεντισον -101€. Αυτα μπορω να τα παρω καπως??😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

4 παροχές μεταφορά σε elpe 14/11 για να πάρουμε τα 50+50go4more.

Οι πόντοι δεν έχουν πιστωθεί ακόμη, 3 πενηντάρικα σε μια κάρτα, 1 σε μια δεύτερη.

4 20άρες Σκλαβενίτη ήρθαν κανονικά.

Αρχές Δεκεμβρίου γίνεται με τηλ στο 2181818128 επιτόπου η αλλαγή σε smart με την διαβεβαίωση ότι θα πιστωθεί έξτρα το κατοσταρικο,ειπώνεται εκ μέρους μου ότι θα το δώσετε;

αν όχι να πάμε αλλού και να ξαναγυρίσουμε.

στην μια παροχή βγαίνει λογαριασμός Νοεμβρίου με το 50άρικο.

σε μια άλλη βγαίνει λογαριασμός χωρίς τίποτα,καμία πίστωση,στο τηλ είπαν ότι θα μπει στον επόμενο το κατοστάρικο.

 

Στην τρίτη βγήκε λογαριασμός σαν smart με μείον 100,πουθενά το 50άρικο του Νοεμβρίου

 

Στην τέταρτη δεν έχει βγει καθόλου λογαριασμός

αυτά τα ολιγα

 

 

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από uphercules10
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, shot00 είπε

Ημουν ζενιθ ,πηγα ελπεντισον για τα 100€,καθησα περιπου μια βδομαδα, μετα με ξαναπερνουν απο ζενιθ να μου κανουν αντιπροταση και ξαναγυρισα.Το θεμα ειναι μου ηρθε τελικος απο ελπεντισον -101€. Αυτα μπορω να τα παρω καπως??😅

υπόψιν οτι η αντιπρόταση της Ζενίθ είναι με δόσεις , δεν ξέρω αν το άλλαξαν , πες λεπτομέρεις

στη θέση σου θα τα άφηνα για την επόμενη προσφορά , αλλά αν τα θες δίνεις ΙΒΑΝ και τα βάζουν εκεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, uphercules10 είπε

αν όχι να πάμε αλλού και να ξαναγυρίσουμε.

Τέτοια να λέτε και να γράφετε απροκάλυπτα στις επικοινωνίες σας μαζί τους και θα τα κόψουν μια ώρα αρχύτερα τα δωράκια...

Λίγο τακτ έτσι για τους τύπους δε βλάπτει. Εμάς συμφέρει.

Επεξ/σία από Basketikos_
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, fotiscom είπε

Το πιο ''κυμαινόμενο σταθερό'' της αγοράς (έχει αλλάξει τιμή 3 φορές σε 20 ημέρες)!
https://www.heron.gr/energy/electricity/gia-to-spiti/home-fix/

 

 

Και πάλι βγαίνει το πιο ακριβό στο χρόνο 🥳Oikiaka_Timologia_Reumatos_2024_2312211020_pages-to-jpg-0001.jpg.9c500a6eb77eddc5d2de1c92c6d1543c.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, doomnx είπε

Και πάλι βγαίνει το πιο ακριβό στο χρόνο 🥳Oikiaka_Timologia_Reumatos_2024_2312211020_pages-to-jpg-0001.jpg.9c500a6eb77eddc5d2de1c92c6d1543c.jpg

δεν φτιάχνεις κανα excel να βγω στη σύνταξη μιας και βαρέθηκα ? 😂

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...