Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, messinia3 είπε

Αυτό το ανά μήνα παραμονής να πω την αλήθεια το φοβάμαι και εγώ...αλλά οκ με 200 σπαστά σε 4 μήνες παραμονής θα το πάρω αν είναι 😂😂😂

Από 3 φορές έχω πάει ποτέ δεν είχα πρόβλημα , υπολόγιζα όμως και δεν άφησα ποτέ πιστωτικό και επίσης τερμάτιζε και η παροχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, theo11 είπε

Εχω κανει ακριβως την ιδια διαδικασια σε 6 παροχες,ημουν υφισταμενος πελατης απο σεπτεμβριο(ειχα παρει 80+δωροεπιταγη) ,εκανα τη συμφωνια τηλεφωνικα για το smart με τα 100(με τη δευτερη προσπαθεια,η πρωτη υπλληλος μου ειπε οτι ειναι μονο για νεους πελατες)και μου εστειλαν το christmas promo με το συβολαιο για smart.

Δεν ειδα την εκπτωση σε λογαριασμο με ημερομηνια εκδοσης δεκεμβριου(αλλα καταναλωσης νοεμβριου) και πηρα τηλεφωνο πριν καμμια εβδομαδα.Μου ειπαν οτι το 100ρικο θα εφαρμοστει κανονικα στον λογαριασμο που θα περιλαμβανει μερες δεκεμβριου και αρα θα ειμαι στο προγραμμα smart.

Προχθες μου ηρθε ο πρωτος λογαριασμος που αναφερει τιμολογιο elpedison smart(εναντι πελατη 6/11-10/12) και το 100ρικο εχει πιστωθει.

Στο λογαριασμό σου η χρέωση έχει σπάσει?Δηλαδή έχεις χρεωθεί όλες τις ημέρες του Νοεμβρίου στο economy plus και τις μέρες του Δεκεμβρίου στο smart?

Γιατί είχε γραφτεί τότε για όσους είχαν υπογράψει το smart μέσα στο Νοέμβριο Ότι θα είχε άμεση ισχύ (δηλαδή π.χ από 25 Νοεμβρίου)

Αν δε σου κάνει κόπο θα ήθελα να ξέρω πως εφάρμοσαν τελικά την τιμολόγηση. Εγώ περιμένω τέλος του μήνα λογαριασμό για διάστημα 20/11-13/12.

Επεξ/σία από messinia3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει καμία υπερβολή, αυτοί καθορίζουν με τα συμβόλαια τους όρους και μεις παίζουμε. Το πρόβλημα είναι όταν δεν παίζουν με τους κανόνες του παιχνιδιού και έχουν 2 μέτρα και 2 σταθμά. Τους έθεσα όλα τα ερωτηματα γραπτώς και περιμένω τυχόν απάντηση γραπτώς. Σκέφτομαι και τη Volton, την αναφορά στη ΡΑΕ θα τη φάνε όμως 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, marinna είπε

Κάτι πρέπει να πει κανείς για να τους πείσει.. Στο μεταξύ είδα ότι βγήκε ο λογαριασμός των γονιών μου, η μετάβαση των οποίων στην ΕΛΠΕ λόγω αλλεπάλληλων λαθών από ΔΕΔΔΗΕ είναι άλλα αντ' άλλων (ακόμα δεν έχει ξεκαθαριστεί η ημερομηνία εκπροσώπησης ας πούμε), και "ξέχασαν" να βάλουν όχι μόνο τα 100 του smart αλλά και τα 50 του green. Εγκεφαλικό. Πήρα τώρα στην εξυπηρέτηση πελατων, είδαν ότι εκκρεμούν τα δύο δώρα και έστειλαν αίτημα στην τιμολόγηση. Το πότε θα το δει τώρα η τιμολόγηση και πότε θα το διορθώσει, παίζεται - αν κατάλαβα καλα, μπορεί να μην προλάβει να διορθώσει στον επόμενο λογαριασμό. Έχουν σπάσει κάθε ρεκόρ γκαντεμιας οι δικοί μου κι εγώ μαζί τους, ανάθεμα την ώρα που αποφάσισα να τους κάνω ενεργειακούς τουρίστες 

Myrae..εμένα σε μια βδομάδα μου έβγαλαν εκτακτο και το έστειλαν εκεί.ακομα φαντάσου δεν το βλέπω στην εφαρμογή myelpedison...έχουν θεματακια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, api23 είπε

Δεν υπάρχει καμία υπερβολή, αυτοί καθορίζουν με τα συμβόλαια τους όρους και μεις παίζουμε. Το πρόβλημα είναι όταν δεν παίζουν με τους κανόνες του παιχνιδιού και έχουν 2 μέτρα και 2 σταθμά. Τους έθεσα όλα τα ερωτηματα γραπτώς και περιμένω τυχόν απάντηση γραπτώς. Σκέφτομαι και τη Volton, την αναφορά στη ΡΑΕ θα τη φάνε όμως 

γιατί απλά δε ζητάς να σου στείλουν τα 100€ και όχι με δόσεις ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά την ελπε τα 100 και την διατακτική ώρα να δοκιμάσουμε την volton με τις δωρεάν 500kw/h.

ερώτηση για όποιον ξέρει. Αν ξεπεράσουμε τις 500kw/h χρεωνόμαστε από την 501η ή χάνεις την προσφορά και μετράει από την αρχή; Γιατί δεν ξέρω αν θα μπορώ να παρακολουθώ το ρολόι. Στα 1100μ και με αντλία θερμότητας γυρνάει σαν το φουρφούρι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kozywozy είπε

Μετά την ελπε τα 100 και την διατακτική ώρα να δοκιμάσουμε την volton με τις δωρεάν 500kw/h.

ερώτηση για όποιον ξέρει. Αν ξεπεράσουμε τις 500kw/h χρεωνόμαστε από την 501η ή χάνεις την προσφορά και μετράει από την αρχή; Γιατί δεν ξέρω αν θα μπορώ να παρακολουθώ το ρολόι. Στα 1100μ και με αντλία θερμότητας γυρνάει σαν το φουρφούρι!

δε χανεις την προσφορά , απλά τα 500kw αναλογούν για τις πρώτες 30 μέρες (στην περίπτωσή σου σίγουρα θα τα πιάσεις)

απλά μη δεχτείς το δώρο 50€ απο public (ή τον smart ρελλέ)

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, messinia3 είπε

Στο λογαριασμό σου η χρέωση έχει σπάσει?Δηλαδή έχεις χρεωθεί όλες τις ημέρες του Νοεμβρίου στο economy plus και τις μέρες του Δεκεμβρίου στο smart?

Γιατί είχε γραφτεί τότε για όσους είχαν υπογράψει το smart μέσα στο Νοέμβριο Ότο θα είχε άμεση ισχύ (δηλαδή π.χ από 25 Νοεμβρίου)

Αν δε σου κάνει κόπο θα ήθελα να ξέρω πως εφάρμοσαν τελικά την τιμολόγηση. Εγώ περιμένω τέλος του μήνα λογαριασμό για διάστημα 20/11-13/12.

Αναλογικα εχουν χρεωσει τις μερες νομιζω

 

IMG_20231221_204047.jpg

IMG_20231221_204023.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, liakjim είπε

1/12 μπήκα ελπέ. 'Έως σήμερα 21/12 είναι να δώσω kwh. Να δώσω;

Ναι αλλιώς θα βγάλουν έναντι με δικούς τους υπολογισμούς 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, liakjim είπε

Γιατί;

Για να βγει εκκαθαριστικός και όχι έναντι όπως έγραψαν.

Επεξ/σία από Basketikos_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...