Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, api23 είπε

Στην ΕΛΠΕ που πάω 2η φορά μου κάναν πρόταση για 100αρικο σε 5 μηνιαίες δόσεις, με promo σε pdf με ονόματα. Αλλα λέει  όμως το promotion του Smart. Κάνω αίτηση ΡΑΕ για παραπλάνηση? Τωρα είμαι ΗΡΩΝ

Δεν πήγες στο smart?αν το promo λέει 100 ευρώ στον πρώτο λογαριασμό με ποια λογική σου προτείνουν κάτι άλλο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, api23 είπε

Στην ΕΛΠΕ που πάω 2η φορά μου κάναν πρόταση για 100αρικο σε 5 μηνιαίες δόσεις, με promo σε pdf με ονόματα. Αλλα λέει  όμως το promotion του Smart. Κάνω αίτηση ΡΑΕ για παραπλάνηση? Τωρα είμαι ΗΡΩΝ

Είναι δυο διαφορετικά "δώρα" .Το πρώτο το Christmas bonus στο απέκλεισαν και για πιο λόγο?Μήπως φαίνεσαι στο σύστημα ακόμα ενεργός πελάτης? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/12/2023 στις 8:53 ΜΜ, korakios είπε

άρα το παίζουν τρελίτσα αντίστοιχα με την NRG όπως λέγαμε με @ekrepali με το που βγήκε το guarantee σαν πρόγραμμα ,

καλά ξεμπερδέματα 😁

έως 0,17

Πρώτα απάντησε για το αν είχες ενεργοποιημένη την ταρίφα? (άσχετα που δεν υπήρχε λόγος με τις χώμα τιμές τελευταίων μηνών)

ότι ισχύει στα κυμαινόμενα γενικότερα

Ναι κανονικά το 8€ το είχα δηλώσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Basketikos_ είπε

Χάσαμε επεισόδια; Πότε έγινε αξιόπιστη για να ξεγίνει;;;😂

Κάτι πρέπει να πει κανείς για να τους πείσει.. Στο μεταξύ είδα ότι βγήκε ο λογαριασμός των γονιών μου, η μετάβαση των οποίων στην ΕΛΠΕ λόγω αλλεπάλληλων λαθών από ΔΕΔΔΗΕ είναι άλλα αντ' άλλων (ακόμα δεν έχει ξεκαθαριστεί η ημερομηνία εκπροσώπησης ας πούμε), και "ξέχασαν" να βάλουν όχι μόνο τα 100 του smart αλλά και τα 50 του green. Εγκεφαλικό. Πήρα τώρα στην εξυπηρέτηση πελατων, είδαν ότι εκκρεμούν τα δύο δώρα και έστειλαν αίτημα στην τιμολόγηση. Το πότε θα το δει τώρα η τιμολόγηση και πότε θα το διορθώσει, παίζεται - αν κατάλαβα καλα, μπορεί να μην προλάβει να διορθώσει στον επόμενο λογαριασμό. Έχουν σπάσει κάθε ρεκόρ γκαντεμιας οι δικοί μου κι εγώ μαζί τους, ανάθεμα την ώρα που αποφάσισα να τους κάνω ενεργειακούς τουρίστες 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, favou2000 είπε

Είναι δυο διαφορετικά "δώρα" .Το πρώτο το Christmas bonus στο απέκλεισαν και για πιο λόγο?Μήπως φαίνεσαι στο σύστημα ακόμα ενεργός πελάτης? 

Στο σύστημά τους φαινομαι τερματισμένος, όπως φαίνεται στην πρόταση συμβολαίου ,παρόλο που μπαινω στο σύστημα τους με τους κωδικούς μου. ¨Εκανα αίτηση σε SMart, ειμαι ΗΡΩΝ τώρα και ξεκάθαρα προτείνουν αλα καρτ promo (100 σε 5 μήνες), παρόλο που διαφημίζουν αλλο στο site

 

image.png.3fe6631f8d0b1dbc913010f825605581.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, messinia3 είπε

Δεν πήγες στο smart?αν το promo λέει 100 ευρώ στον πρώτο λογαριασμό με ποια λογική σου προτείνουν κάτι άλλο?

Δεν μου στείλανε το promo, τους έστειλα mail να το συμπεριλάβουν και μου έστειλαν το 100 σε 5 μηνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, api23 είπε

Στο σύστημά τους φαινομαι τερματισμένος, όπως φαίνεται στην πρόταση συμβολαίου ,παρόλο που μπαινω στο σύστημα τους με τους κωδικούς μου. ¨Εκανα αίτηση σε SMart, ειμαι ΗΡΩΝ τώρα και ξεκάθαρα προτείνουν αλα καρτ promo (100 σε 5 μήνες), παρόλο που διαφημίζουν αλλο στο site

 

image.png.3fe6631f8d0b1dbc913010f825605581.png

Επέμενε να πάρεις το 100 Christmas promo(που αναγράφεται και στο site)και φυσικά αν μπορείς και αυτό που σου στείλανε ήδη.Αλλιως πες τους δεν υπογράφω. Κάλεσε και ζητά αυτή που σου έστειλε το συμβόλαιο προφανώς είναι παράλειψη.

Επεξ/σία από favou2000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά τα δώρα τέτοιου τύπου θα σταματήσουν πάντως, ήταν η προσπάθεια τους να μας κρατήσουν τώρα κατά τη μετάβαση στη "νέα κατάσταση", είδαν ίσως ότι ξυπνήσαμε και πάμε πέρα δώθε, και θα τα κάνουν όλα τύπου τόσο κάθε μήνα 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, marinna είπε

Λογικά τα δώρα τέτοιου τύπου θα σταματήσουν πάντως, ήταν η προσπάθεια τους να μας κρατήσουν τώρα κατά τη μετάβαση στη "νέα κατάσταση", είδαν ίσως ότι ξυπνήσαμε και πάμε πέρα δώθε, και θα τα κάνουν όλα τύπου τόσο κάθε μήνα 😕

Ούτε το 1% της πελατείας τους δεν είμαστε οι τουρίστες. Μην πω ούτε 0,5%.

Είμαστε αυτοί που μας ζει το υπόλοιπο 99%.😆

Επεξ/σία από Basketikos_
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Disrespect είπε

Παιδιά το φτηνότερο σταθερό αυτή την στιγμή είναι της Elpedison με 0,169 ή έχει βγάλει κι άλλος πάροχος ανταγωνιστικό μπλε τιμολόγιο; 

ναι, δες excel

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Basketikos_ είπε

Ούτε το 1% της πελατείας τους δεν είμαστε οι τουρίστες. Μην πω ούτε 0,5%. Είμαστε αυτοί που μας ζει το υπόλοιπο 99%.😆

Ισχύει,αλλά και η υπερβολή να την κοπάνας ανα 15 μέρες και παίρνεις πιστωτικό και μετα να ξαναπάς παίρνοντας και πάλι δώρα ίσως να δημιουργήσει κάποια θέματα τύπου μπλοκάρισμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, favou2000 είπε

Ισχύει,αλλά και η υπερβολή να την κοπάνας ανα 15 μέρες και παίρνεις πιστωτικό και μετα να ξαναπάς παίρνοντας και πάλι δώρα ίσως να δημιουργήσει κάποια θέματα τύπου μπλοκάρισμα. 

Αυτό το ανά μήνα παραμονής να πω την αλήθεια το φοβάμαι και εγώ...αλλά οκ με 200 σπαστά σε 4 μήνες παραμονής θα το πάρω αν είναι 😂😂😂

18 λεπτά πριν, favou2000 είπε

Επέμενε να πάρεις το 100 Christmas promo(που αναγράφεται και στο site)και φυσικά αν μπορείς και αυτό που σου στείλανε ήδη.Αλλιως πες τους δεν υπογράφω. Κάλεσε και ζητά αυτή που σου έστειλε το συμβόλαιο προφανώς είναι παράλειψη.

Ναι δεν έχει λογική αφού το promo τρέχει αυτή τη στιγμή και θεωρητικά είναι διαθέσιμο για όλους τους νέους πελάτες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pananton είπε

ναι ok προφανώς. αλλά το ίδιο pdf δεν πήραμε όλοι; υφιστάμενοι και νέοι; και στο τηλέφωνο είπανε πως θα μου το δώσουν το δώρο παρόλο που δεν είμαι νέος πελάτης. οι υπόλοιποι υφιστάμενοι δεν το πήρανε;

τελοσπαντων αύριο θα έχω μια επικοινωνία μαζί τους και βλέπουμε. 

Εχω κανει ακριβως την ιδια διαδικασια σε 6 παροχες,ημουν υφισταμενος πελατης απο σεπτεμβριο(ειχα παρει 80+δωροεπιταγη) ,εκανα τη συμφωνια τηλεφωνικα για το smart με τα 100(με τη δευτερη προσπαθεια,η πρωτη υπλληλος μου ειπε οτι ειναι μονο για νεους πελατες)και μου εστειλαν το christmas promo με το συβολαιο για smart.

Δεν ειδα την εκπτωση σε λογαριασμο με ημερομηνια εκδοσης δεκεμβριου(αλλα καταναλωσης νοεμβριου) και πηρα τηλεφωνο πριν καμμια εβδομαδα.Μου ειπαν οτι το 100ρικο θα εφαρμοστει κανονικα στον λογαριασμο που θα περιλαμβανει μερες δεκεμβριου και αρα θα ειμαι στο προγραμμα smart.

Προχθες μου ηρθε ο πρωτος λογαριασμος που αναφερει τιμολογιο elpedison smart(εναντι πελατη 6/11-10/12) και το 100ρικο εχει πιστωθει.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...