Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Basketikos_ είπε

Φυσικά.

Κατ' αρχάς σκέψου το πιο απλό: Αν δεν πας να την ξοδέψεις ακόμα και να στη "δώσουν" δεν έχει καμία αξία.

Δε θέλω να τη παρω γιατί θα φύγω πριν τον έναν χρόνο. Αν τη δεχτώ από ότι καταλαβαίνω, τη ξοδέψω δε τη ξοδέψω θα τους γυρίσω πίσω 50€. Άρα προτιμώ να μην τη δεχθώ εξαρχής. Το ερώτημα μου είναι αν μπορώ να το κάνω αυτό;

1 ώρα πριν, S90 είπε

Υπόψιν όλων η VOLTON αναφέρει στην κάτωθι παράγραφο, τα εξής: 

4. Πολιτική επιστροφής της Δωροκάρτας: Σε περίπτωση που ο πελάτης δεν παραμείνει στο επιλεχθέν πρόγραμμα για διάστημα 12 μηνών, τότε οφείλει να επιστρέψει στη Volton το συνολικό ποσό της Δωροκάρτας ύψους πενήντα (50,00) Ευρώ.

Αυτό το γνωρίζω αλλά το ερώτημα είναι αυτό που γράφω από πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, gangel είπε

Δε θέλω να τη παρω γιατί θα φύγω πριν τον έναν χρόνο. Αν τη δεχτώ από ότι καταλαβαίνω, τη ξοδέψω δε τη ξοδέψω θα τους γυρίσω πίσω 50€. Άρα προτιμώ να μην τη δεχθώ εξαρχής. Το ερώτημα μου είναι αν μπορώ να το κάνω αυτό;

Ωραία μην τη δεχθείς. Συζήτα το μαζί τους και διευκρίνισέ το, χωρίς να φανερώσεις τις προθέσεις σου ακριβώς. Με το ζόρι δε γίνεται να στη δώσουν πάντως. Πνίγεσαι σε μια κουταλιά νερό νομίζω.

Επεξ/σία από Basketikos_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, S90 said:

Υπόψιν όλων η VOLTON αναφέρει στην κάτωθι παράγραφο, τα εξής: 

4. Πολιτική επιστροφής της Δωροκάρτας: Σε περίπτωση που ο πελάτης δεν παραμείνει στο επιλεχθέν πρόγραμμα για διάστημα 12 μηνών, τότε οφείλει να επιστρέψει στη Volton το συνολικό ποσό της Δωροκάρτας ύψους πενήντα (50,00) Ευρώ.

Σε υποχρεώνει ουσιαστικά να αγοράσεις άχρηστα υπερκοστολογημένα πράγματα απ'το public και να επιστρέψεις 50 ευρώ όταν φύγεις. Μήπως γίνεται να μη δεχτείς τη δωροκάρτα, όπως γινόταν να μη πάρεις τον έξυπνο διακόπτη ράγας;

13 hours ago, korakios said:

Από 1/1 δε θα ξέρουμε σίγουρα τις τιμές; Γιατί τα συμπληρώνουν μερικοί από τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά υπάρχει κάποιος ανώδυνος τρόπος (που να παίρνει λιγότερο από 30 λέπτά σύνολο ) να αλλάζουμε πάροχο ? Χωρίς email ,τηλέφωνά ή φαντάσματα ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, TSINE είπε

Παιδιά υπάρχει κάποιος ανώδυνος τρόπος (που να παίρνει λιγότερο από 30 λέπτά σύνολο ) να αλλάζουμε πάροχο ? Χωρίς email ,τηλέφωνά ή φαντάσματα ?

 

Κάνε μια εξουσιοδότηση σε κάποιον να ασχολείται αυτός με την παροχή σου😊

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχουμε πιστωτικο τελευταίο λογαριασμό απο ΗΡΩΝ για επαγγελματικο προγραμμα του στέλνουμε λογαριασμό και τα επιστρέφει; κατι ειχα διαβασει οτι δεν τα επιστρεφει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, prefuse είπε

αν εχουμε πιστωτικο τελευταίο λογαριασμό απο ΗΡΩΝ για επαγγελματικο προγραμμα του στέλνουμε λογαριασμό και τα επιστρέφει; κατι ειχα διαβασει οτι δεν τα επιστρεφει.

ναι στέλνεις στο 

[email protected]

αναλυτικά τα στοιχεία σου και τραπεζικό λογαριασμό και σου τα πιστωνουν

(Σημείωση: Ο ΗΡΩΝ συνεργάζεται με Πειραιώς και δεν κρατάει προμήθεια

Spoiler

 

image.png.1a4992e779f8482776355108fdd327d9.pngimage.png.97495f99594cc4573720b6de16581cb5.png

Σας παραθέτω και τον λογαριασμό, όπως σας είχα πει από elpe με πίστωση σε υφιστάμενο πελάτη και του 100αρικου

 

 

Επεξ/σία από Greg29M
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, TSINE είπε

Παιδιά υπάρχει κάποιος ανώδυνος τρόπος (που να παίρνει λιγότερο από 30 λέπτά σύνολο ) να αλλάζουμε πάροχο ? Χωρίς email ,τηλέφωνά ή φαντάσματα ?

Σε όλους τους παρόχους μπορείς να κάνεις ηλεκτρονικά την αίτηση. Αν έχεις όλα τα -στάνταρ- χαρτιά που ζητάνε από την πρώτη αλλαγή, είναι υπόθεση 5-10 λεπτών. Πόσο πιο εύκολο από αυτό δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Stavmitsos είπε

Να συγκεντρώσουμε προτεινόμενα για τον Ιανούαριο προγράμματα και να καρφιτσωθούν; 

Καλή ιδέα.

1 ώρα πριν, TSINE είπε

Παιδιά υπάρχει κάποιος ανώδυνος τρόπος (που να παίρνει λιγότερο από 30 λέπτά σύνολο ) να αλλάζουμε πάροχο ? Χωρίς email ,τηλέφωνά ή φαντάσματα ?

 

Κάτσε εκεί που είσαι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/12/2023 στις 3:44 ΜΜ, demakhs είπε

 Ο Ήρων πρέπει να στείλει στην ΕΛΠΕ να της ζητήσει να βγάλει λογαριασμό γιατί η ΕΛΠΕ δεν ήθελε, αλλά εσύ ήθελες κ ο Ήρων τελικά δεν ήξερε αλλά έπρεπε να μάθει γιατί η ΕΛΠΕ είπε ότι δεν ήξερε ενώ έπρεπε να γνωρίζει Κ στο τέλος, εσύ, δε θα προλάβεις το 💯 ρικο.

Αυτό ακριβώς, τίποτα άλλο!!

10 άτομα μειδίασαν με αυτό κ δεν καταλαβαίνω τον λόγο...😱

 Στις 6 Δεκεμβρίου έκανα τη, ριψοκίνδυνη, κίνηση κ μ€τ€φ€ρα τρ€ις παροχές από elpe στον Ήρων, αφού βρέθηκα elpe για τα δώρα, δίχως να €χουν βγ€ι λογαριασμοί ούτ€ καν να χουν πιστωθ€ί οι go4more πόντοι όμως απ την elpe.

Η μία από τις τρεις παροχές, προχώρησε γρήγορα κ απενεργοποιήθηκε απ' την elpe, χωρίς να βγει όμως τελικός λογαριασμός, για να χω την χαρά να δω ... πιστωτικό, μέχρι Κ σήμερα δηλαδή.

ΟΙ άλλες δύο παροχές....κοιμόντουσαν τόσες μέρες, ούτε λογαριασμός ούτε ακρόαση.

Στο εντωμεσαστοταξι μπήκαν οι go4more πόντοι για τις δύο αυτές παροχές κ έστειλα χθες βράδυ email στο customercare του Ήρωνα ότι δε θα προλάβω ούτε κ γω το.... 💯 ρικο.

Ως εκ θαύματος, σήμερα βγήκαν οι τελικοί λογαριασμοί στην elpe, χωρις ν απενεργοποιηθούν όπως έγινε με την πρώτη. Ο ένας λογαριασμός, με δώρο το 50ρικο, βγήκε +7,31€ ο άλλος λογαριασμός, με δώρο το 💯 ρικο, βγήκε -71,88€.

Είμαι έτοιμος να κάνω κίνηση και να ξανά ορμήξω στην elpe, για ακόμα 2 💯 ρικα.

Το ερώτημα που θέτω στην ομάδα είναι το εξής: πώς θα γίνει να περνάω όλο τον χρόνο, έτσι, μέσα στην αδρεναλίνη, πηδώντας τους εναλλακτικούς παρόχους, όπως πηδάνε αυτοί τόσους κ τόσους...🤩

@korakiosνα σαι καλά €υ€ργ€τη μου, παλικάρι μου, που αξιώθηκα, έστω σ' αυτήν την, τρίτη, ηλικία, να δω τέτοια χαρά στα....χέρια μου!!!🥰

 

P.S.: Συγνώμη για το σεντόνι, ήθελα κάπου να τα ... πω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μόλις εκδόθηκε εκκαθαριστικός απο Elpedison και ενώ είχα και εγώ το 100αρικο του Δεκεμβρίου δεν μου το δώσανε στον λογαριασμό παρά μόνο αφαιρέσανε το προηγούμενο πιστωτικό...

έχει γινει σε κανέναν άλλο? θα μιλήσω μαζί τους και βλέπουμε...

να αναφέρω πως η περίοδος κατανάλωσης είναι από 27/10 - 04/12 ενώ στο πρόγραμμα smart με το 100αρικο μπήκα 1/12... δεν θα έπρεπε να δω το 100αρικο στον εκκαθαριστικό?

Επεξ/σία από pananton
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...