Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, bilham είπε

@korakios 

το έχεις περάσει αυτό στο excel σου;

μπα, μάλλον θα βγάλω το άλλο που ανακοίνωσαν μιας και 99% το σφάξαν πριν βγει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 hours ago, korakios said:

Θα φτιάξει κανένας excel-άκι με τις δημοσιευμένες τιμές των πράσινων (και κάποιων κίτρινων) για 1/1/24 ?

αν είναι να βάλει της Προτέργια τα κίτρινα που έχουν βγει οι τιμές

 

3 hours ago, marinna said:

Ένα συνεργατικό ίσως να συμπληρώσουμε όλοι;

@korakios Μπορείς να ανεβάσεις ένα draft στο googledrive?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, antonios1988_ είπε

Για elpedison, μπορει να κανει καποιος αιτηση νεας συμβασης χωρις να εχει μισθωτηριο ή ιδιοκτησια?τι εννοω. στην δεη αν θυμαμαι καλα παλιοτερα ειχα κανει νεα συμβαση με υπευθυνη δηλωση(η εξουσιοδοτηση δεν θυμαμαι ακριβως) απο τον ιδιοκτητη, οτι επιτρεπω στον ταδε να κανει συνδεση στο ονομα του για το σπιτι του οποιου εχω πληρη κυριοτητα, η κατι τετοιο. 

Την ελπεντισον θα ρωτήσεις και το πρόβλημα λύθηκε 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, motoboots said:

Και πώς ακριβώς έχεις διαπιστώσει ότι εκπροσωπείσαι από 30/11;

Το βλέπω από το myelpedison app και από το τελευταίο ψηφίο στον δεδδηε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, tounion είπε

Το βλέπω από το myelpedison app και από το τελευταίο ψηφίο στον δεδδηε 

Πάω πάσο. Το είπα επειδή όσες φορές "πέρασα" ΕΛΠΕ είχα πάντα ενημέρωση μέσω SMS για την εκπροσώπηση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, darkmatinee είπε

Οι προωθητικές ενέργειες (δώρο 1 μήνας & δωροεπιταγή) ισχύουν μόνο για νέες αιτήσεις από 01/12/2023 έως 06/01/2024.

Οπότε 2 του μηνός μπουκώνουμε την Volton :) (ή 31/12) 

 

23 ώρες πριν, Greg29M είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

image.png.69e8fae39fc5da8004854c5ee3b8710d.png

Όσον αφορά το smart promo των 100 ευρώ από elpe 

Αν θεωρήσουμε τα παραπάνω δεδομένα, αν και μπήκα elpedison αρχές του τρέχοντος μήνα και δεν πρόκειται να εξαντλήσω το 100ρι, με βλέπω τέλος Δεκέμβρη να μπαίνω Volton για να βγει ο Γενάρης τσάμπα και τέλη Γενάρη ξανά elpedison για να βγει σίγουρα ο Φλεβάρης και μάλλον και ο Μάρτιος.

Επεξ/σία από Basketikos_
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Basketikos_ είπε

 

Αν θεωρήσουμε τα παραπάνω δεδομένα, αν και μπήκα elpedison αρχές του τρέχοντος μήνα και δεν πρόκειται να εξαντλήσω το 100ρι, με βλέπω τέλος Δεκέμβρη να μπαίνω Volton για να βγει ο Γενάρης τσάμπα και τέλη Γενάρη ξανά elpedison για να βγει σίγουρα ο ΦΛεβάρης και μάλλον και ο Μάρτιος.

Θα ξαναδώσει το 100αρι η Ελπε όμως σε όσους ήδη το έχουν πάρει?Αν και θα είμαστε εκ νέου νέοι πελάτες 😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, messinia3 είπε

Θα ξαναδώσει το 100αρι η Ελπε όμως σε όσους ήδη το έχουν πάρει?Αν και θα είμαστε εκ νέου νέοι πελάτες 😂😂

Μα δεν το έχει κάνει ήδη σε κάποιους; Αυτή την εντύπωση είχα. 😲

Για να πάρουμε καμία επιβεβαίωση γιατί είναι σημαντικό point.

Εντωμεταξύ το διπλοεπιβεβαίωσα από Elpedison:
image.png.32c9cd4706942935f8407856d8f80e63.png

Επεξ/σία από Basketikos_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, messinia3 είπε

Θα ξαναδώσει το 100αρι η Ελπε όμως σε όσους ήδη το έχουν πάρει?Αν και θα είμαστε εκ νέου νέοι πελάτες 😂😂

Αρχικά ήμουν ΕΛΠΕ, πήρα 50+50 για κάθε παροχή, μετά πήγα ΗΡΩΝ με βεβαίωση εκπροσώπησης και τώρα ξανά έκανα αίτηση ΕΛΠΕ. Στα συμβόλαια που  έστειλαν δεν έβαλαν το PROMO 100. Τους έστειλα mail να το βάλουν και περιμένω τι θα πουν. Λογικά ως νέος πελάτης δεν μπορούν να με εξαιρέσουν αν και φαίνομαι ακόμη στο σύστημά τους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, antonios1988_ είπε

Για elpedison, μπορει να κανει καποιος αιτηση νεας συμβασης χωρις να εχει μισθωτηριο ή ιδιοκτησια?τι εννοω. στην δεη αν θυμαμαι καλα παλιοτερα ειχα κανει νεα συμβαση με υπευθυνη δηλωση(η εξουσιοδοτηση δεν θυμαμαι ακριβως) απο τον ιδιοκτητη, οτι επιτρεπω στον ταδε να κανει συνδεση στο ονομα του για το σπιτι του οποιου εχω πληρη κυριοτητα, η κατι τετοιο. 

Εχθές μιλούσα με ΕΛΠΕ για αυτό το θέμα και μου είπαν ότι γίνεται όπως λες, με Υ.Δ. του ιδιοκτήτη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, api23 είπε

Αρχικά ήμουν ΕΛΠΕ, πήρα 50+50 για κάθε παροχή, μετά πήγα ΗΡΩΝ με βεβαίωση εκπροσώπησης και τώρα ξανά έκανα αίτηση ΕΛΠΕ. Στα συμβόλαια που  έστειλαν δεν έβαλαν το PROMO 100. Τους έστειλα mail να το βάλουν και περιμένω τι θα πουν. Λογικά ως νέος πελάτης δεν μπορούν να με εξαιρέσουν αν και φαίνομαι ακόμη στο σύστημά τους

Ευχαριστούμε για την απάντηση. Όμως θα χρειαστούμε κάποιον που είναι ένα (ή και δύο) βήματα μπροστά από εσένα για σίγουρη ενημέρωση.

Βέβαια υπάρχει και εναλλακτική στη χειρότερη: Τέλη Γενάρη Volton και τέλη Γενάρη Ήρων για 50ρι αντί 100ρι.

Επεξ/σία από Basketikos_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 31/01 για το 100 της ΕΛΠΕ το λεει καπου; Περα απο το chat που ανεβασε καποιος; Να δουμε αν μας παιρνει, να μη βιαστουμε...

*επισης μου πιστωθηκαν τα 3ε της διπλοχρεωσης ΗΡΩΝ..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διάβασα τις τελευταίες σελίδες για να πάρω μια ιδέα και γραφω να επιβεβαιώσω απλά αυτά που κατάλαβα. 

Για 2 σπίτια με χαμηλή κατανάλωση μιας και δε κατοικούνται επι μόνιμης βάσης, θα πάω σε Elpedison Bright(σταθερο) με το 100αρικο δώρο.

Για σπίτι με κατανάλωση κάπου 500kwh /4μηνο σε τι να παω; Δε θέλω να ασχολούμαι κάθε λίγο να αλλάζω οπότε κάτι αξιόπιστο τουλάχιστον για κάνα χρονο. Να το πεταξω και αυτο Elpedison σταθερο και αγιος ο θεος ή να παιξω τη τυχη μου με κανα κυμαινόμενο;  Επισης βλεπω παιζει και το smart με το 100αρικο.

Παντως υπολογιζω για τις kwh μου για 1 χρονο, βλεπω οτι αξιζει το elpedison σταθερο με το δωρο συγκρινοντας με το dei home4all. Στο 2ο χρονο βγαινει κανα 70αρικο πιο φθηνο το ΔΕΗ. Βεβαια αυτο παιρνοντας τη τιμη που εχει δωσει για Γεναρη η ΔΕΗ και τραβοντας το σε ολο το χρονο. Απλα για να παρω μια ιδεα της ταξης μεγεθους το κανω.

Οποτε σε βαθος 2 ετιας για τις kwh που εχω σημειωσει κατω, το 4all και το Bright βγαινουν ακριβως το ιδιο. Δεδομενου βεβαια οτι δε θα παει πολυ πανω η πολυ κατω η τιμη του Γεναρη, που φυσικα κανεις δε μπορει να το ξερει.

 

image.png.6c4b32852a32ab83f0d2f8395e45a702.png

Επεξ/σία από Dantε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...