Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 minutes ago, BrokenExe said:

Είτε ενεργοποιείς την πάγια εντολή από εδω, αλλιώς μέσω της εφαρμογής κάπου θα σου έχει να την ενεργοποιήσεις από εκεί. 

Τους κάλεσα τώρα και μου είπαν ότι η εγγύηση χρεώνεται έτσι και αλλιώς στον 1ο λογαριασμό και αφαιρείται στον 2ο. μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 minutes ago, walex said:

Τα πρέπει να κάνουμε για να αποφύγουμε να πληρώσουμε εγγύηση στην ΕΛΠΕ?

 

4 minutes ago, walex said:

Τους κάλεσα τώρα και μου είπαν ότι η εγγύηση χρεώνεται έτσι και αλλιώς στον 1ο λογαριασμό και αφαιρείται στον 2ο. μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει?

Αν στην αίτηση τσεκάρεις το κουτάκι της πάγιας εντολής, ο 1ος λογαριασμός έρχεται με μηδενική εγγύηση. Βάζεις μετά πάγια και παραμένει μηδενική.

Αν δε τσεκάρεις το κουτάκι, τότε έρχεται ο 1ος λογαριασμός με εγγύηση. Μόλις όμως ενεργοποιήσεις πάγια εντολή στο myelpedison, μετά από 2 μέρες βγαίνει έκτακτος λογαριασμό και η εγγύηση αφαιρείται απ'το υπόλοιπο.

Υπόψιν αυτό το θεματάκι ασφαλείας, εγώ καταχώρησα κάρτα με σχεδόν μηδενικό υπόλοιπο... κι έπειτα πλήρωνα με κάρτα πριν λήξει ο λογαριασμός.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, walex είπε

Τους κάλεσα τώρα και μου είπαν ότι η εγγύηση χρεώνεται έτσι και αλλιώς στον 1ο λογαριασμό και αφαιρείται στον 2ο. μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει?

 

10 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Αν δε τσεκάρεις το κουτάκι, τότε έρχεται ο 1ος λογαριασμός με εγγύηση. Μόλις όμως ενεργοποιήσεις πάγια εντολή στο myelpedison, μετά από 2 μέρες βγαίνει έκτακτος λογαριασμό και η εγγύηση αφαιρείται απ'το υπόλοιπο.

Επιβεβαιώνω, έτσι έγινε σε μένα.

Spoiler

Εν τω μεταξύ πολύ γαλαντόμοι στην ελπε, δεν θέλουν άλλα λεφτά φέτος 😜

elpe1.png.24015f31554098ced77a5b3bb412ea52.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγινε η μεταφορά μου στην elpedison, αλλά ακόμα δε μπορώ να κάνω εγγραφή. Μετά από πόσες μέρες μπορέσατε να κάνετε εγγραφή στο my.elpedison; Διότι όταν πάω να κάνω μου λέει πως δε μπορεί να ολοκληρωθεί η εγγραφή και να επικοινωνήσω με την εξυπηρέτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα εδώ και 2 βδομάδες έχω την παροχή μου στον Ήρων έφυγα από ελπεντισον με στόχο να γυρίσω πριν το τέλος του έτους για τα 100 του smart, από Ήρων έχω βεβαίωση εκπροσώπησης όμως από την πλευρά της ελπεντισον δεν έχω λάβει ακόμη τελικό λογαριασμό και στο myelpedison με δείχνει ακόμη σαν ενεργή παροχή τους. Τι να κάνω να περιμένω έως την επόμενη βδομάδα μήπως αλλάξει τίποτα, να το αφήσω για το νέο έτος με ότι προσφορά τρέχει τότε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, SofoS@ είπε

Μου συμβαίνει το ίδιο, από τότε δεν λειτουργεί ή ξαναχάλασε;

Aπό τότε δεν λειτουργεί 

2 λεπτά πριν, giorgoskoy είπε

Καλησπέρα εδώ και 2 βδομάδες έχω την παροχή μου στον Ήρων έφυγα από ελπεντισον με στόχο να γυρίσω πριν το τέλος του έτους για τα 100 του smart, από Ήρων έχω βεβαίωση εκπροσώπησης όμως από την πλευρά της ελπεντισον δεν έχω λάβει ακόμη τελικό λογαριασμό και στο myelpedison με δείχνει ακόμη σαν ενεργή παροχή τους. Τι να κάνω να περιμένω έως την επόμενη βδομάδα μήπως αλλάξει τίποτα, να το αφήσω για το νέο έτος με ότι προσφορά τρέχει τότε?

H συμπληρώνεις τη φόρμα επικοινωνίας (κατηγορία παράπονα) γιατί το μαιλ τους δεν λειτουργεί ή επικοινωνείς στο live chat (επιλογη ειμαι πελατης και βαζεις τα στοιχεια που ζηταει) και ζητας αιτημα επισπευσης εκδοσης του τελικου.

14 λεπτά πριν, yazidis είπε

Έγινε η μεταφορά μου στην elpedison, αλλά ακόμα δε μπορώ να κάνω εγγραφή. Μετά από πόσες μέρες μπορέσατε να κάνετε εγγραφή στο my.elpedison; Διότι όταν πάω να κάνω μου λέει πως δε μπορεί να ολοκληρωθεί η εγγραφή και να επικοινωνήσω με την εξυπηρέτηση.

Πάρε τηλ στο 2112117300 συνδέσου με την εξυπηρέτηση πελατών και ζητά ενεργοποίηση του myelpedison.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθε λιγο ερχονται μηνυματα viber κλπ απο ηρων για να διαλεξουμε προγραμμα κλπ 

Και εχω φυγει κιολας για ελπε 

Γιατι βιαζονται ολοι να μας δεσουν  ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ekrepali είπε

Πω πω τι ευχάριστο νέο είναι αυτό! Τώρα προλαβαίνω να πάω και τη παροχή του μαγαζιού μόλις καλύψω τη κατανάλωση της volton!

για volton τι αποψη εχετε? διαβαζω τα χειροτερα, για περιεργες χρεωσεις και σε ποσα αλλα και χρονολογικα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, giorgoskoy είπε

Καλησπέρα εδώ και 2 βδομάδες έχω την παροχή μου στον Ήρων έφυγα από ελπεντισον με στόχο να γυρίσω πριν το τέλος του έτους για τα 100 του smart, από Ήρων έχω βεβαίωση εκπροσώπησης όμως από την πλευρά της ελπεντισον δεν έχω λάβει ακόμη τελικό λογαριασμό και στο myelpedison με δείχνει ακόμη σαν ενεργή παροχή τους. Τι να κάνω να περιμένω έως την επόμενη βδομάδα μήπως αλλάξει τίποτα, να το αφήσω για το νέο έτος με ότι προσφορά τρέχει τότε?

 Ο Ήρων πρέπει να στείλει στην ΕΛΠΕ να της ζητήσει να βγάλει λογαριασμό γιατί η ΕΛΠΕ δεν ήθελε, αλλά εσύ ήθελες κ ο Ήρων τελικά δεν ήξερε αλλά έπρεπε να μάθει γιατί η ΕΛΠΕ είπε ότι δεν ήξερε ενώ έπρεπε να γνωρίζει Κ στο τέλος, εσύ, δε θα προλάβεις το 💯 ρικο.

Αυτό ακριβώς, τίποτα άλλο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Greg29M είπε

Πάρε τηλ στο 2112117300 συνδέσου με την εξυπηρέτηση πελατών και ζητά ενεργοποίηση του myelpedison.

Πολύ κωλοχανίο εταιρία ρε φίλε... Τα συστήματά τους είναι για τ'ανάθεμα. Δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμη η παροχή λέει. Εντωμεταξύ έχει ήδη 2 μέρες που έχει γίνει η μετάβαση από τον ΔΕΔΔΗΕ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, yazidis said:

Εντωμεταξύ έχει ήδη 2 μέρες που έχει γίνει η μετάβαση από τον ΔΕΔΔΗΕ.

αυτο ειναι το βασικο. σε 3-4 μερες απο τωρα θα φανεις και σε αυτους. αν κι εγω τη δευτερη φορα που πηγα ελπε, η παροχη μου φανηκε ενεργη 10 μερες μετα τον δεδδηε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, yazidis είπε

Πολύ κωλοχανίο εταιρία ρε φίλε... Τα συστήματά τους είναι για τ'ανάθεμα. Δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμη η παροχή λέει. Εντωμεταξύ έχει ήδη 2 μέρες που έχει γίνει η μετάβαση από τον ΔΕΔΔΗΕ.

 

Καλύτερη από του ΗΡΩΝ τουλάχιστον 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...