Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

37 minutes ago, 1comment said:

Το νου σας όσοι περιμένετε πιστωτικούς-διορθωτικούς από Ηρων. Εμένα μου έφαγαν σχεδόν ένα 10αρικο. Άνοιξα πάλι αίτημα στη ΡΑΕ να δω τι θα πουν.

Για δώσε παραπάνω λεπτομέρειες, σου έφαγαν χρήματα απ'το 50αρικο στον τελικό λογαριασμό... η σου έβαλαν λιγότερα χρήματα στο IBAN?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

43 λεπτά πριν, 1comment είπε

Το νου σας όσοι περιμένετε πιστωτικούς-διορθωτικούς από Ηρων. Εμένα μου έφαγαν σχεδόν ένα 10αρικο. Άνοιξα πάλι αίτημα στη ΡΑΕ να δω τι θα πουν.

είχε λάθος ο λογαριασμός στις ρυθμιζόμενες χρεώσεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Για δώσε παραπάνω λεπτομέρειες, σου έφαγαν χρήματα απ'το 50αρικο στον τελικό λογαριασμό... η σου έβαλαν λιγότερα χρήματα στο IBAN?

Eγω έχω πιστωτικό 120 ευρώ σε πολύ μικρή κατανάλωση και θα χρειαστώ κάνα 10μηνο να ισοφαρίσει να αυτοκτονήσω από τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, vassilis211973 said:

Eγω έχω πιστωτικό 120 ευρώ σε πολύ μικρή κατανάλωση και θα χρειαστώ κάνα 10μηνο να ισοφαρίσει να αυτοκτονήσω από τώρα;

Aν πήρες άτυπα 100 ευρώ απ'το econtract, κάτσε ΗΡΩΝ μέχρι να το φας. Άμα το σκαλισεις, μπορεί να το διορθώσουν και να σου δώσουν μόνο 50.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, korakios είπε

edit : επίσης δεν έχουμε εικόνα για το αν άλλαξαν το δώρο και το βάζουν μόνο στην κατανάλωση

Σε επικοινωνία που είχα με την Elpe, μου είπαν ότι το δώρο πιστώνεται στον πρώτο λογαριασμό και εφόσον βγεί πιστωτικός λόγω μικρής κατανάλωσης, ακολουθεί η πίστωση στον επόμενο-μεθεπόμενο μέχρι να συμψηφιστεί πλήρως. 

24 λεπτά πριν, vassilis211973 είπε

Eγω έχω πιστωτικό 120 ευρώ σε πολύ μικρή κατανάλωση και θα χρειαστώ κάνα 10μηνο να ισοφαρίσει να αυτοκτονήσω από τώρα;

Αν είναι από εναντι λογαριασμούς που έχεις πληρώσει...μπορείς να φύγεις και να ζητήσεις επιστροφή του πιστωτικού υπολοίπου σε λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mixanobious είπε

Δεν έχω καταλάβει ρε παιδιά, ποιό ειναι το πιο οικονομικό κίτρινο τιμολόγιο;

Η ακριβής απάντηση 01/02/2024, αλλιώς μαντεύεις τιμές ΤΕΑ κτλ στο excel του @korakios στην καρφιτσωμενη αναρτηση με αναλυτικες οδηγιες και βρισκεις αναλογα και με τις αναγκες σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mixanobious είπε

Δεν έχω καταλάβει ρε παιδιά, ποιό ειναι το πιο οικονομικό κίτρινο τιμολόγιο;

Για τον Ιανουάριο, το 4All της ΔΕΗ. Και γενικά τα ex-post κίτρινα δεν φαίνεται να βγαίνουν φθηνότερα για την ίδια τιμή χονδρικής. Μούφα αυτό που λέγανε στα κανάλια ότι το κίτρινο θα είναι το φθηνότερο παντού. Ήδη υπάρχει μπλε στα 0.15 € και κίτρινα στα 0.16 🤷🏻‍♂️

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mixanobious είπε

Δεν έχω καταλάβει ρε παιδιά, ποιό ειναι το πιο οικονομικό κίτρινο τιμολόγιο;

Σύμφωνα με τα μέχρι σήμερα δεδομένα (παράμετροι χρέωσης) ΑΝ ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ δεν υπάρξει κάποια σοβαρή αυξηση στην χονδρική τον Ιανουάριο, είναι της ΔΕΗ το Home4all και της Ζενιθ το PowerHome Value.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, [email protected] said:

Για τον Ιανουάριο, το 4All της ΔΕΗ. Και γενικά τα ex-post κίτρινα δεν φαίνεται να βγαίνουν φθηνότερα για την ίδια τιμή χονδρικής. Μούφα αυτό που λέγανε στα κανάλια ότι το κίτρινο θα είναι το φθηνότερο παντού. Ήδη υπάρχει μπλε στα 0.15 € και κίτρινα στα 0.16 🤷🏻‍♂️

Άρα πάμε για σταθερό; Ποιο είναι το μπλε με 0,15?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

1016457015_.jpeg.b3894a0a534b9a375a78f874b26188a4.jpeg

Εμφανίστηκε το pdf σήμερα. Αν δεν κάνω κάποιο λάθος έχει και παραπάνω «δώρο» από τις 140kw που είχα. Αν διαβάζω σωστά πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tounion είπε

Συγνώμη αν έχει ξανά απαντηθεί αλλά έχει γίνει χαμός από ποσταρίσματα ..

Όσοι ειμαστε στo elpedison smart που θα μεταφερθούμε από 1/1 ??

Αν δεν τους πεις τίποτα θα μεταφερθείς στο πράσινο της elpedison, αν δεν κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Για δώσε παραπάνω λεπτομέρειες, σου έφαγαν χρήματα απ'το 50αρικο στον τελικό λογαριασμό... η σου έβαλαν λιγότερα χρήματα στο IBAN?

Όχι σε τελικό, είμαι ακόμα ενεργός. Στο θέμα με τις διπλο-χρεώσεις που λέγαμε. Είχα ανεβάσει δυο λογ/σμους με διπλή χρέωση συνολικά 58€ παραπάνω. Βγήκε πιστωτικός σαν διόρθωση αλλά πάλι ήταν λειψός (47,34). 

1 ώρα πριν, Greg29M είπε

είχε λάθος ο λογαριασμός στις ρυθμιζόμενες χρεώσεις ?

Ναι σε δυο λογ/σμους. Αναφέρω και πιο πάνω. Ήταν 58€ να μου επιστρέψουν αλλά βγήκε πιστωτικός 47,34.

8 λεπτά πριν, razkal είπε

σημερα ο Ηρων εβγαλε διορθωτικο για τη διπλη χρεωση.

Τσέκαρε αν σου επιστρέφει ακριβώς όσα σου χρέωσε παραπάνω. Εμένα μου έφαγε 10αρικο. Να δω τι εξήγηση θα δώσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...