Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

54 minutes ago, Des1 said:

Ναι μου το είπε η εκπρόσωπος αυτό για την εντολή 

Σε γνωστό μου που έκανε αυτό, στο λογαριασμό του Νοεμβρίου δεν του πιστωσαν τα 50 € (ούτε έχει πάρει ακόμα τα 50 της Εθνικής). Μίλησε μαζί τους, του είπαν ότι αφού θα πάρει τα 100 δεν θα πάρει και τα 50 του Νοεμβρίου... Άνοιξε αίτημα στο myrae προχθές και αναμένουμε. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, razkal είπε

Σε γνωστό μου που έκανε αυτό, στο λογαριασμό του Νοεμβρίου δεν του πιστωσαν τα 50 € (ούτε έχει πάρει ακόμα τα 50 της Εθνικής). Μίλησε μαζί τους, του είπαν ότι αφού θα πάρει τα 100 δεν θα πάρει και τα 50 του Νοεμβρίου... Άνοιξε αίτημα στο myrae προχθές και αναμένουμε. 

Κι εγώ είχα το ίδιο θέμα...άνοιξα myrae,βγήκε ήδη έκτακτος πιστωτικος με τα πρώτα 50.επισης την ίδια μέρα (14/12) πιστωθηκαν και τα 50 του go4more...όπως λέει ο κορακιος δε μιλάμε με εκπροσώπους.τα παίρνεις γραπτώς.Αναμενω τα υπόλοιπα 100 στον επόμενο. 

Επεξ/σία από messinia3
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα 100 της ελπε αφορουν κατανάλωση ρεύματος ή γενικά συμψηφίζεται και μετα των δήμων κτλ? Να δω αν με συμφέρει στο χωριό να βαλώ αυτό που δεν έχω κατανάλωση πλην 20 μέρες το καλοκαίρι. Ή αλλιώς κάτι με μικρό πάγιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/12/2023 στις 8:50 ΠΜ, ekrepali είπε

 

Κι εμένα κομπλέ με μηνιαία εκκαθάριση.

α) Αν έμεινες παραπάνω διάστημα... σπάει αναλογικά η κατανάλωση και δικαιούσαι λιγότερες δωρεάν κιλοβατώρες.

β) Αν είχες ενεργοποιημένο ΚΟΤ σε πετάει σε άλλο πρόγραμμα γιατί το volton free δε συνδιάζεται με ΚΟΤ.

 

Καλησπέρα.

Πρώτος λογαριασμός volton. Εμεινα στην συγκεκριμενη εταιρεία  απο 25/10 εως 3/11. Απο 4/11  ξεκινησε η εκπροσώπηση στον Ηρων. Μου στειλαν λογαριασμό απο 25/10 εως 30/10 βλέπω αλλά δεν ανοιγει ακομη το pdf. Ποσό 7,16 λεει. Το δωρεαν ρευμα του μήνα που δικαιουμαι  πως θα το σπασουν αναλογικά; και γιατί δεν βγηκε ο πρωτος λογαριασμός απο 25/10 εως 25/11; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Strategos είπε

Το σταθερό της ELPEDISON γιατί λέει άλλη τιμή μετά τις 01/01 με μια πράξη μιας τιμής ΤΕΑ; άρα δεν είναι σταθερό; 

απο 1/1/2025

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Strategos είπε

Το σταθερό της ELPEDISON γιατί λέει άλλη τιμή μετά τις 01/01 με μια πράξη μιας τιμής ΤΕΑ; άρα δεν είναι σταθερό; 

Πρόσεξε τι ημερομηνίες γράφει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 minutes ago, tsigpan said:

Πρώτος λογαριασμός volton. Εμεινα στην συγκεκριμενη εταιρεία  απο 25/10 εως 3/11. Απο 4/11  ξεκινησε η εκπροσώπηση στον Ηρων. Μου στειλαν λογαριασμό απο 25/10 εως 30/10 βλέπω αλλά δεν ανοιγει ακομη το pdf. Ποσό 7,16 λεει. Το δωρεαν ρευμα του μήνα που δικαιουμαι  πως θα το σπασουν αναλογικά; και γιατί δεν βγηκε ο πρωτος λογαριασμός απο 25/10 εως 25/11; 

Έμεινες  10 μέρες. Εφόσον δικαιούσαι 500kw δωρεάν για 30 μέρες... τότε για 10 μέρες δικαιούσαι 500*10/30 = 166kw

Δεν έγραψες αν ο λογαριασμός που έλαβες είναι έναντι ή εκκαθαριστικός. Αν είναι έναντι, τότε θα βγει τελικός με ό,τι έγραψα πάνω.

Αν είναι εκκαθαριστικός λόγω καταμέτρησης του ΔΕΔΔΗΕ στις 30/10, τότε θα έχεις μια εκκαθάριση 6 ημερών (100kw δωρεάν) και μια εκκαθάριση 4 ημερών (66kw δωρεάν).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Έμεινες  10 μέρες. Εφόσον δικαιούσαι 500kw δωρεάν για 30 μέρες... τότε για 10 μέρες δικαιούσαι 500*10/30 = 166kw

Δεν έγραψες αν ο λογαριασμός που έλαβες είναι έναντι ή εκκαθαριστικός. Αν είναι έναντι, τότε θα βγει τελικός με ό,τι έγραψα πάνω.

Αν είναι εκκαθαριστικός λόγω καταμέτρησης του ΔΕΔΔΗΕ στις 30/10, τότε θα έχεις μια εκκαθάριση 6 ημερών (100kw δωρεάν) και μια εκκαθάριση 4 ημερών (66kw δωρεάν).

 

Λαθος εγραψα . Εμεινα  volton απο 25/10 εως 4/12. Προς το παρον δεν ανοιγει το pdf να δω τον τυπο λογαριασμού.

Επεξ/σία από tsigpan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 minutes ago, tsigpan said:

Λαθος εγραψα . Εμεινα  volton απο 25/10 εως 4/12. Προς το παρον δεν ανοιγει το pdf να δω τον τυπο λογαριασμού.

Κοίτα αριστερά την επισημανση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

@korakios μήπως στο excel έχεις κάνει λάθος με την τιμή στο νυχτερινό του σταθερού της Ελίν ;

Νομιζω είναι 0.149 όχι 0.139

https://energy.elin.gr/ilektriki-energeia-new/gia-to-spiti-ilektriko-reyma-on/power-on-blue-day-and-night-reyma/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...