Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα!

Χθες πρωι  έγινε αιτηση μεσω ι-κοντρακτ στον ηρωνα και ακομα δν εχω λάβει ουτε κληση ουτε μειλ,να παρω τηλ ή είναι ακόμα νωρίς; Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, ΑΠΟΛΛΩΝ83 said:

Καλησπέρα!

Χθες πρωι  έγινε αιτηση μεσω ι-κοντρακτ στον ηρωνα και ακομα δν εχω λάβει ουτε κληση ουτε μειλ,να παρω τηλ ή είναι ακόμα νωρίς; Ευχαριστω

πολυ νωρις

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, ΑΠΟΛΛΩΝ83 είπε

Καλησπέρα!

Χθες πρωι  έγινε αιτηση μεσω ι-κοντρακτ στον ηρωνα και ακομα δν εχω λάβει ουτε κληση ουτε μειλ,να παρω τηλ ή είναι ακόμα νωρίς; Ευχαριστω

Εγώ θα έπαιρνα τηλ. Πρόσφατα πήγα ηρων, απόγευμα προς βράδυ έκανα αίτηση και το άλλο πρωί μου ήρθε mail.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, giannistsouk92 είπε

Καλημέρα, γνωρίζει κάποιος αν η τιμή στο σταθερό της ελιν είναι χωρίς ΦΠΑ; Ευχαριστώ.

Όλες οι τιμές στα τιμολόγια είναι χωρίς ΦΠΑ και ρυθμιζόμενες χρεώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, giannistsouk92 είπε

Καλημέρα, γνωρίζει κάποιος αν η τιμή στο σταθερό της ελιν είναι χωρίς ΦΠΑ; Ευχαριστώ.

Όλες οι τιμές που έχεις ακούσει κατά καιρούς από τότε που ανακαλύφθηκε το ρεύμα και η ΔΕΗ είναι χωρίς ΦΠΑ. Σήμερα ο ΦΠΑ είναι 6% και στο ρεύμα και στο αέριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στο Economy Plus της Elpedison, με €0,12 / Kwh και μπορώ να στείλω μετρήσεις στην εταιρεία μέχρι τις 20/12.

Επειδή καταλαβαίνω ότι με το νέο έτος θα τσιμπήσουν αρκετά οι τιμές, μήπως με συμφέρει να τους αφήσω να βγάλουν έναντι (πιθανώς με αυξημένη κατανάλωση) και να γίνει μετά εκκαθάριση (όταν θα έχουν αυξηθεί οι τιμές) ή δεν θα κάνει διαφορά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Geoponer είπε

Είμαι στο Economy Plus της Elpedison, με €0,12 / Kwh και μπορώ να στείλω μετρήσεις στην εταιρεία μέχρι τις 20/12.

Επειδή καταλαβαίνω ότι με το νέο έτος θα τσιμπήσουν αρκετά οι τιμές, μήπως με συμφέρει να τους αφήσω να βγάλουν έναντι (πιθανώς με αυξημένη κατανάλωση) και να γίνει μετά εκκαθάριση (όταν θα έχουν αυξηθεί οι τιμές) ή δεν θα κάνει διαφορά?

δεν θα κάνει διαφορά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Geoponer είπε

Είμαι στο Economy Plus της Elpedison, με €0,12 / Kwh και μπορώ να στείλω μετρήσεις στην εταιρεία μέχρι τις 20/12.

Επειδή καταλαβαίνω ότι με το νέο έτος θα τσιμπήσουν αρκετά οι τιμές, μήπως με συμφέρει να τους αφήσω να βγάλουν έναντι (πιθανώς με αυξημένη κατανάλωση) και να γίνει μετά εκκαθάριση (όταν θα έχουν αυξηθεί οι τιμές) ή δεν θα κάνει διαφορά?

Γιατί δεν άλλαξες στο elpedison smart  που είναι φθηνότερο για Δεκέμβριο?

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, korakios είπε

Και επίσημα πλέον η W&V έχει στο site της την Προτέργια ( για όσους αναρωτιόταν γιατί δεν έχω στο excel τα προγράμματά της )

  Απόκρυψη περιεχομένων

 186725426_.png.4517fd00bd54fa4e5b0e7a8c0bc5f0c5.png

 

Ούτως ή άλλως στο πράσινο έχει ίδιους συντελεστές και ΒΤΠ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Ερώτηση για αυτούς που δεν πληρώνουν τίποτα λόγω δώρων. Τι ακριβώς πιστεύετε θα παιχτεί με το επίδομα θέρμανσης, για θέρμανση από ρεύμα. Και τι εννοώ... Γίνεται να έχουμε πιστωτικά υπόλοιπα, να πάρουμε το επίδομα και να μην προκύψει κάποιο ζήτημα;

Επεξ/σία από visualmaster
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, visualmaster είπε

Καλησπέρα. Ερώτηση για αυτούς που δεν πληρώνουν τίποτα λόγω δώρων. Τι ακριβώς πιστεύετε θα παιχτεί με το επίδομα θέρμανσης, για θέρμανση από ρεύμα. Και τι εννοώ... Γίνεται να έχουμε πιστωτικά υπόλοιπα, να πάρουμε το επίδομα και να μην προκύψει κάποιο ζήτημα;

https://www.insomnia.gr/forums/topic/758984-ερώτηση-επίδομα-θέρμανσης/?do=getNewComment

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, messinia3 είπε

Γιατί δεν άλλαξες στο elpedison smart  που είναι φθηνότερο για Δεκέμβριο?

Δεν ασχολήθηκα όταν έπρεπε, πάροτι διαβάζω συστηματικά το topic 😢

Έχω σχετικά μικρή κατανάλωση και είχα το πιστωτικό των €50 από το δώρο, οπότε δεν ασχολήθηκα με το smart. Κακώς βέβαια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...