Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πόσο θεωρείτε  ότι πρέπει να πάει η τιμή ενός σταθερού-μπλε προγράμματος για να είναι "ανταγωνιστικό" (ή έστω να είναι μικρή η "χασούρα") σε σχέση με τα κίτρινα/πράσινα τιμολόγια; Ξέρω κανένας δεν είναι μάντης να δει το μέλλον, αλλά μερικοί εδώ είναι πιο ενημερωμένοι και από τον υπουργό ενέργειας 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, kax54638 είπε

Πόσο θεωρείτε  ότι πρέπει να πάει η τιμή ενός σταθερού-μπλε προγράμματος για να είναι "ανταγωνιστικό" (ή έστω να είναι μικρή η "χασούρα") σε σχέση με τα κίτρινα/πράσινα τιμολόγια; Ξέρω κανένας δεν είναι μάντης να δει το μέλλον, αλλά μερικοί εδώ είναι πιο ενημερωμένοι και από τον υπουργό ενέργειας 😁

Για 300 kWh κατανάλωση μηνιαίως και 100 € δώρο, ήδη το μπλε της Elpedison είναι ανταγωνιστικό για τον Ιανουάριο όπως όλα δείχνουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kax54638 είπε

Πόσο θεωρείτε  ότι πρέπει να πάει η τιμή ενός σταθερού-μπλε προγράμματος για να είναι "ανταγωνιστικό" (ή έστω να είναι μικρή η "χασούρα") σε σχέση με τα κίτρινα/πράσινα τιμολόγια; Ξέρω κανένας δεν είναι μάντης να δει το μέλλον, αλλά μερικοί εδώ είναι πιο ενημερωμένοι και από τον υπουργό ενέργειας 😁

ενημερωμένοι για όρους , παγίδες , δώρα κτλ

μην το πάτε τι θεωρεί ο καθένας μιας και είναι ανούσια τέτοια γενική κουβέντα

αν θες ρώτα στο νήμα της ΔΕΗ που έτσι και αλλιώς πάντα σπαμάρεται με τέτοια oftopic

(ήδη τρέχει παραπλήσια συζήτηση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kax54638 είπε

Πόσο θεωρείτε  ότι πρέπει να πάει η τιμή ενός σταθερού-μπλε προγράμματος για να είναι "ανταγωνιστικό" (ή έστω να είναι μικρή η "χασούρα") σε σχέση με τα κίτρινα/πράσινα τιμολόγια; Ξέρω κανένας δεν είναι μάντης να δει το μέλλον, αλλά μερικοί εδώ είναι πιο ενημερωμένοι και από τον υπουργό ενέργειας 😁

αν το ριξουν στα 6, οπως ηταν και στις αρχες του 21 τοτε ναι, σιγουρα θα ειναι ανταγωνιστικα. οπως και να εχει τα μπλε ειναι κλειστη μακροχρονια πελατεια για τους παροχους, βαση των οποιων μπορουν να ζητανε ευνοικοτερα δανεια για καινουργιες επενδυσεις κλπκλπκλπ. τωρα αν καταφερει να κερδισει και ο πελατης καμια 10αρια ευρω στον λογαριασμο, στα Μ δανεια που θα παρουν αυτοι, ειναι αλλο θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, korakios είπε

απο τη στιγμή που σου λέει το β=0 άρα Μ-1 μείον Μ-2 = 0 άρα Μ-1=Μ-2 τότε βάζεις ίδιες τιμές

το Μ-2 το αγνοείς για Ιανουάριο

Ναι αλλά αυτό ισχύει μόνο για τα πράσινα. Για το 4All δεν θα λάβει μηδενική τιμή το β 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, [email protected] είπε

Ναι αλλά αυτό ισχύει μόνο για τα πράσινα. Για το 4All δεν θα λάβει μηδενική τιμή το β 🤔

για ΔΕΗ σου απάντησα εκεί

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τις διπλοχρεώσεις του Ήρων, δεν διορθώνουν τον λογαριασμό παρόλο που έχω κάνει 2 διαφορετικά αιτήματα μέσω livechat προς το τμήμα τιμολόγησης του Ήρων. Έκανα καταγγελία στη ΡΑΕ, ας ελπίσουμε να διορθωθεί τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kax54638 είπε

Πόσο θεωρείτε  ότι πρέπει να πάει η τιμή ενός σταθερού-μπλε προγράμματος για να είναι "ανταγωνιστικό" (ή έστω να είναι μικρή η "χασούρα") σε σχέση με τα κίτρινα/πράσινα τιμολόγια; Ξέρω κανένας δεν είναι μάντης να δει το μέλλον, αλλά μερικοί εδώ είναι πιο ενημερωμένοι και από τον υπουργό ενέργειας 😁

Προσωπική άποψη, η kWh θα είναι μεσοσταθμικά στα 13-14 λεπτά σε ετήσιο μέσο όρο, οτιδήποτε σε σταθερό κάτω από 15 είναι μια χαρά 

Τώρα το επιχείρημα μέχρι πέρσι είχε 10 λεπτά OK το δέχομαι αλλά και πρόπερσι το λάδι είχε 6 € και τώρα έχει 12

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, HAthinaia είπε

Σχετικά με τις διπλοχρεώσεις του Ήρων, δεν διορθώνουν τον λογαριασμό παρόλο που έχω κάνει 2 διαφορετικά αιτήματα μέσω livechat προς το τμήμα τιμολόγησης του Ήρων. Έκανα καταγγελία στη ΡΑΕ, ας ελπίσουμε να διορθωθεί τώρα.

Εξαρχής έπρεπε να το κάνεις. Έτσι μας έβγαλαν διορθωτικό (σε όσους έβγαλαν).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, chriss2 είπε

Διπλοχρεωσεις ΗΡΩΝ?Εχω ΗΡΩΝ κανα 6μηνο...που βρισκονται αυτες οι διπλοχρεωσεις?

https://www.insomnia.gr/search/?q=Ηρων ΔΕΔΔΗΕ&quick=1&item=796374&type=forums_topic&sortby=newest&search_and_or=and

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HAthinaia είπε

Σχετικά με τις διπλοχρεώσεις του Ήρων, δεν διορθώνουν τον λογαριασμό παρόλο που έχω κάνει 2 διαφορετικά αιτήματα μέσω livechat προς το τμήμα τιμολόγησης του Ήρων. Έκανα καταγγελία στη ΡΑΕ, ας ελπίσουμε να διορθωθεί τώρα.

Εγώ έχω στείλε ένα mail μόνο αλλά ξέρω ότι σε αυτά απαντάνε μετά από τέσσερις μέρες. Εν τω μεταξύ εκκρεμεί κι άλλος λογαριασμός να βγει οπότε θα τους πω να συμψηφιστεί εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα εκανες και γελασες γιατι μας πιανουν μαλακες επειδη δεν εχουμε το χρονο να κατσουμε να κανουμε αυτο που κανεις εσυ κυριε korakios.Και παλι ομως κοιταξα εναν λογαριασμο και δεν βρηκα την διπλοχρεωση.....Βασικα μπηκα να διαβασω λιγο γι αυτα τα χρωματιστα τιμολογια γιατι ετοιμαζομαι να φυγω απο τον ΗΡΩΝ και να παω protergia.....Προτεινετε κατι αλλο?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...