Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ισχυει BUSINESS FIX 2 του ηρων με 0,16 φιξ και ρητρα αποχώρησης, όπως της ελπε?

 

https://heron-revma.gr/heron-business-fix

Επεξ/σία από alan_dalon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Rebirth είπε

Παιδιά οι πόντοι αφορούν μόνο πιστωτική Εθνικής ή γίνεται και με χρεωστική

και τα 2 είδη αρκεί να μην υπάρχει δανειακή καθυστέρηση άνω των 60 ημερών στην Εθνική 

Επεξ/σία από fotis1708
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, alan_dalon είπε

ισχυει BUSINESS FIX 2 του ηρων με 0,16 φιξ και ρητρα αποχώρησης, όπως της ελπε?

ξεκινάς απο λινκ που το είδες αρχικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πήραν τηλέφωνο απο ΗΡΩΝ για να προσπαθήσουν να με κρατήσουν(είδαν την αίτηση στην ελπε).
Όταν ανάφερα το mail με την αλλαγή τιμής, αρχισε να μου λέει κατι ακαταλαβίστικα οτι δεν κατάλαβα καλά και οτι όλοι οι πάροχοι ειναι υποχρεωμένοι να το στείλουν και κατι μπούρδες, στο τέλος μου είπε οτι η τιμη του guarantee θα παραμείνει στα 0.18 και οτι αυτο ειναι αδιαπραγματευτο 😅

Στο δια ταύτα, μου πρότεινε 30 ευρώ για διόδια για έναν μήνα.
Όταν είπα οτι δεν με συμφέρει και μου πρότεινε εξτρα -50 στον επόμενο λογαριασμό.
Στο τέλος διαβασε μόνη της τους όρους  του smart και είδε οτι δεν μπορεί να δώσει 100 ευρώ στον επόμενο λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, AristidisZ είπε

O Ήρωνας πόσες μέρες περίπου από την καταληκτική ημερομήνια που δίνεις μέτρηση βγάζει λογαριασμό ; 

Έδωσα μετρήσεις 6/12 (τελευταία μέρα) και ακόμη τίποτα...

Να περιμενεις κανα δυο βδομαδες ακομα..😁

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, visualmaster είπε

Go 4 more ακόμα τίποτα.. Νομιζω και ο Κοράκιος τελευταιος το έκανε.. Οπότε περιμένουμε .. θα μπουνε πιστεύω

14/11 αίτηση

17/11 εκπροσώπηση

Ολόιδια περίπτωση.

Ειδοποίησε όταν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, TasosPk είπε

Με πήραν τηλέφωνο απο ΗΡΩΝ για να προσπαθήσουν να με κρατήσουν(είδαν την αίτηση στην ελπε).
Όταν ανάφερα το mail με την αλλαγή τιμής, αρχισε να μου λέει κατι ακαταλαβίστικα οτι δεν κατάλαβα καλά και οτι όλοι οι πάροχοι ειναι υποχρεωμένοι να το στείλουν και κατι μπούρδες, στο τέλος μου είπε οτι η τιμη του guarantee θα παραμείνει στα 0.18 και οτι αυτο ειναι αδιαπραγματευτο 😅

0,17 ήταν αρχικά , στο τέλος θα το ξεχάσουμε και οι ίδιοι 😛

17 λεπτά πριν, TasosPk είπε

Στο δια ταύτα, μου πρότεινε 30 ευρώ για διόδια για έναν μήνα.
Όταν είπα οτι δεν με συμφέρει και μου πρότεινε εξτρα -50 στον επόμενο λογαριασμό.
Στο τέλος διαβασε μόνη της τους όρους  του smart και είδε οτι δεν μπορεί να δώσει 100 ευρώ στον επόμενο λογαριασμό.

ωραία , πάρε τα διόδια και τα έξτρα 50 (γραπτώς) και τέλη του μηνός στο smart 😁

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενοχληση ξανα απο elpedison για το smart κι οτι θα κρατησει η προσφορα  μεχρι τα Χριστουγεννα, ενω τη Δευτερα μου λεγανε οτι ληγει Τεταρτη δηλαδη χθες....😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, energy52 είπε

Ενοχληση ξανα απο elpedison για το smart κι οτι θα κρατησει η προσφορα  μεχρι τα Χριστουγεννα, ενω τη Δευτερα μου λεγανε οτι ληγει Τεταρτη δηλαδη χθες....😆

αν την καταργήσουν θα πάω volton για τη δωρεάν κατανάλωση , απο το νέο έτος είναι και μεγαλύτερο ποσό

πχ αν κάψει κάποιος 500kw (με προσοχή στις κλίμακες και φυσικά θα χρεωθεί ρυθμιζόμενς) με 0,13-0,15 βγαίνει 65-75€

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 hours ago, fysikos said:

Μου ηρθε εκκαθαριστικος της ελπε στον οποιο αναγράφεται το προηγούμενο πρόγραμμα κ χωρις το 50αρικο. Λογικό;

ειχες παει στο σμαρτ (με τα 100 ευρω δωρο) πριν σου ερθει ο λογαριασμος που αναφερεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, razkal είπε

ειχες παει στο σμαρτ (με τα 100 ευρω δωρο) πριν σου ερθει ο λογαριασμος που αναφερεις?

https://www.insomnia.gr/forums/topic/796374-εναλλακτικοί-πάροχοι-ενέργειας-αποκλειστικά-και-μόνο/?do=findComment&comment=60090062

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, korakios είπε

0,17 ήταν αρχικά , στο τέλος θα το ξεχάσουμε και οι ίδιοι 😛

ωραία , πάρε τα διόδια και τα έξτρα 50 (γραπτώς) και τέλη του μηνός στο smart 😁

Ε τα διόδια να σου πω την αλήθεια μου είναι αχρηστα.
Επίσης απο όσο κατάλαβα δεν τα έδινε συνδιαστικά η κοπέλα αλλα η το ένα η το άλλο.
Να σου πω την αληθεια μου πέρασε απο το μυαλό να την βάλω να μου στείλει μειλ για τα έξτρα 50 και να μείνω λίγο παραπάνω αλλα βαρέθηκα να ξανακάνω την διαδικασία με την ελπε οπότε απλά την ακύρωσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Greg29M είπε

image.png.9645a0ae4a1c309f1d71d010c3d29fcd.pngΡε παιδιά επειδή θα με τρελάνουν από ΗΡΩΝ... Η βασική κρατική επιδότηση (0,025 ευρώ ανά kwh) δεν θα επρεπε να ειναι στο συνολο της καταναλωσης (300kwh) και οχι απο αυτες που περισσευουν απο ΚΟΤ ; @ekrepali για πες που είσαι ειδικος και με ΚΟΤ. Δεν είμαι offtopic γιατι ρωταω για βασικη κρατικη επιδοτηση.

Η πιστωση ΚΟΤ ειναι σωστη γιατι υπολογιζεται αναλογικα απο την ημερομηνια εγκρισης της αιτησης (23.11.2023).

@korakios

Η βασική κρατική επιδότηση δεν υπολογίζεται επι του συνόλου των kWh ; Άρα είναι λάθος το παραπάνω που έστειλα; 

Επεξ/σία από Greg29M
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Greg29M είπε

@korakios 

Η βασική κρατική επιδότηση δεν υπολογίζεται επι του συνόλου των kWh ; Άρα είναι λάθος το παραπάνω που έστειλα; 

σωστό είναι , παίρνεις ΤΕΜ για 189+111=300kw , όλα δλδ

για τις μέρες χωρίς ΚΟΤ 0,025 , για τις μέρες με ΚΟΤ 0,06

_________

δες τις ρυθμιζόμενες

υπόλοιποι μην σκαλίζετε το 100ρικο σε ΚΟΤ , σε κάποιους (που το σκάλισαν) δεν μπήκε (καλά να πάθουν)

Επεξ/σία από korakios
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

σωστό είναι , παίρνεις ΤΕΜ για 189+111=300kw , όλα δλδ

για τις μέρες χωρίς ΚΟΤ 0,025 , για τις μέρες με ΚΟΤ 0,06

_________

δες τις ρυθμιζόμενες

υπόλοιποι μην σκαλίζετε το 100ρικο σε ΚΟΤ , σε κάποιους δεν μπήκε (καλά να πάθουν)

Οι ρυθμιζόμενες είναι κομπλέ. 
Απλα η βασική κρατική επιδότηση (0,025) νόμιζα ότι υπολογίζεται οριζόντια επι του συνόλου ανεξαρτήτως ΚΟΤ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...