Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, wall είπε

Καλησπέρα σε όλους. Έκανα αίτηση elpedison με αλλαγή από ΔΕΗ στις 3/11 στο economy plus για τα 50+50g4m.

Μετά έκανα το smart για τα 100€. Μου το έδωσαν.

Σήμερα βγήκε ο πρώτος "economy plus" χωρίς 50αρι. Ακόμα δεν έχω δει ούτε πόντους. 

Μου είπε ότι το έκοψε η εταιρεία κ θα πάρω μόνο τα 100 στον επόμενο κ τους πόντους λόγω ότι δεν ήμουν παλιός. Μόνο αυτοί θα το πάρουν κατεξαιρεση.

Περιμένω τον δεύτερο να δω τι θα κάνουν τελικά; Στέλνω myrae? 

αν φυγεις απο ενα προγραμμα πριν την πρωτη τιμολογηση , χανεις το δωρο ... αυτο ξερω εγω ... το εχω γραψει και σε αλλο φορουμ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πώς πήρατε το promo των 100€ ενώ ήσασταν ήδη στην Elpedison. Έκανα και εγώ τηλέφωνα και προσπάθειες αλλά τίποτα. Μου έστειλαν μόνο στην σύμβαση χωρίς το δώρο οπότε δεν προχώρησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, wall είπε

Καλησπέρα σε όλους. Έκανα αίτηση elpedison με αλλαγή από ΔΕΗ στις 3/11 στο economy plus για τα 50+50g4m.

Μετά έκανα το smart για τα 100€. Μου το έδωσαν.

Σήμερα βγήκε ο πρώτος "economy plus" χωρίς 50αρι. Ακόμα δεν έχω δει ούτε πόντους. 

Μου είπε ότι το έκοψε η εταιρεία κ θα πάρω μόνο τα 100 στον επόμενο κ τους πόντους λόγω ότι δεν ήμουν παλιός. Μόνο αυτοί θα το πάρουν κατεξαιρεση.

Περιμένω τον δεύτερο να δω τι θα κάνουν τελικά; Στέλνω myrae? 

Τα ίδια και εδώ. Ήδη πελάτης, αλλαγή σε smart, αλλά τα -100 πουθενά. Αύριο θα μιλήσω με το chat τους. Επίσης στο πεδίο Διάφορες Χρεώσεις/Πιστώσεις (Γ) έχω ένα -40€ και δεν ξέρω τι είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα μόλις εκδόθηκε ο νέος λογαριασμός από ελπέντισον μετά από εσωτερική μετάβαση από το economy στο smart στις 1 Δεκεμβρίου, χωρίς να περιέχει το δώρο των 100€, το οποίο φυσικά στο τηλέφωνο είχαν αποδεχθεί, και είχαν στείλει και το αντίστοιχο pdf στο email με το νέο συμβόλαιο. Βέβαια ο εν λόγω λογαριασμός αφορά κατανάλωση για το διάστημα έως 22 Νοεμβρίου. Οπότε ίσως να αφαιρεθεί στον επόμενο.

Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.

ΥΓ: Το live chat παρεπιπτόντως είναι εκτός λειτουργίας😋

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gx2 είπε

Και εμένα μόλις εκδόθηκε ο νέος λογαριασμός από ελπέντισον μετά από εσωτερική μετάβαση από το economy στο smart στις 1 Δεκεμβρίου, χωρίς να περιέχει το δώρο των 100€, το οποίο φυσικά στο τηλέφωνο είχαν αποδεχθεί, και είχαν στείλει και το αντίστοιχο pdf στο email με το νέο συμβόλαιο. Βέβαια ο εν λόγω λογαριασμός αφορά κατανάλωση για το διάστημα έως 22 Νοεμβρίου. Οπότε ίσως να αφαιρεθεί στον επόμενο.

Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.

ΥΓ: Το live chat παρεπιπτόντως είναι εκτός λειτουργίας😋

Το ίδιο κι εμένα .Στον λογαριασμό που σου εκδόθηκε λέει  economy; Εμένα ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, gx2 είπε

αι εμένα μόλις εκδόθηκε ο νέος λογαριασμός από ελπέντισον μετά από εσωτερική μετάβαση από το economy στο smart στις 1 Δεκεμβρίου, χωρίς να περιέχει το δώρο των 100€, το οποίο φυσικά στο τηλέφωνο είχαν αποδεχθεί, και είχαν στείλει και το αντίστοιχο pdf στο email με το νέο συμβόλαιο. Βέβαια ο εν λόγω λογαριασμός αφορά κατανάλωση για το διάστημα έως 22 Νοεμβρίου. Οπότε ίσως να αφαιρεθεί στον επόμενο.

Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.

Αυτο που εγραψα μου το ειχε πει καποιος υπαλληλος που τον επιασα λιγο στο φιλοτιμο ... Δεν βλεπω να το γνωριζει πολυς κοσμος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, wall είπε

Καλησπέρα σε όλους. Έκανα αίτηση elpedison με αλλαγή από ΔΕΗ στις 3/11 στο economy plus για τα 50+50g4m.

Μετά έκανα το smart για τα 100€. Μου το έδωσαν.

Σήμερα βγήκε ο πρώτος "economy plus" χωρίς 50αρι. Ακόμα δεν έχω δει ούτε πόντους. 

Μου είπε ότι το έκοψε η εταιρεία κ θα πάρω μόνο τα 100 στον επόμενο κ τους πόντους λόγω ότι δεν ήμουν παλιός. Μόνο αυτοί θα το πάρουν κατεξαιρεση.

Περιμένω τον δεύτερο να δω τι θα κάνουν τελικά; Στέλνω myrae? 

Έπρεπε να μην βιαστείς και να περιμένεις να βγει ο 1' λογαριασμός με το 50αρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, wall είπε

Καλησπέρα σε όλους. Έκανα αίτηση elpedison με αλλαγή από ΔΕΗ στις 3/11 στο economy plus για τα 50+50g4m.

Μετά έκανα το smart για τα 100€. Μου το έδωσαν.

Σήμερα βγήκε ο πρώτος "economy plus" χωρίς 50αρι. Ακόμα δεν έχω δει ούτε πόντους. 

Μου είπε ότι το έκοψε η εταιρεία κ θα πάρω μόνο τα 100 στον επόμενο κ τους πόντους λόγω ότι δεν ήμουν παλιός. Μόνο αυτοί θα το πάρουν κατεξαιρεση.

Περιμένω τον δεύτερο να δω τι θα κάνουν τελικά; Στέλνω myrae? 

Μας κάνει πλάκα η elpedison και προφανώς έχουν χάσει και τη μπάλα.ουτε το email  τους δε λειτουργεί.Στειλε κι εσύ myrae μπας και μαζευτούν αρκετά αιτήματα και αναγκαστούν να συμμορφωθουν. Αυτό που αναφέρεις ότι σου είπαν ουδέποτε και σε κανέναν δεν το ισχυρίστηκαν πριν.τωρα μπορεί να θεωρούν ότι αφού μείναμε μπορεί σε κάποιους να περάσει αυτή η δικαιολογία....myrae άμεσα 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, lazarnik είπε

Να πως βγαίνουν τα δώρα. Φουσκωμένες οι ρυθμιζόμενες. 

Spoiler

Φουσκωμένες ρυθμιζόμενες, αφήνουν επίσης παλιούς καταναλωτές σε παλιά προγράμματα και κάθε μήνα βγάζουν ένα καινούργιο με τιμή "κράχτη" και πολλές άλλες πρακτικές τις οποίες σε κάθε περίπτωση πρέπει να καταγγέλουμε και για να βρούμε το δικό μας δίκιο αλλά και για να περιοριστεί κάπως αυτή η κοροϊδία που συμβαίνει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, hellv1l είπε

αν φυγεις απο ενα προγραμμα πριν την πρωτη τιμολογηση , χανεις το δωρο ... αυτο ξερω εγω ... το εχω γραψει και σε αλλο φορουμ

Αναφέρεται σε κάποιους όρους του δώρου αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, gx2 είπε

Και εμένα μόλις εκδόθηκε ο νέος λογαριασμός από ελπέντισον μετά από εσωτερική μετάβαση από το economy στο smart στις 1 Δεκεμβρίου, χωρίς να περιέχει το δώρο των 100€, το οποίο φυσικά στο τηλέφωνο είχαν αποδεχθεί, και είχαν στείλει και το αντίστοιχο pdf στο email με το νέο συμβόλαιο. Βέβαια ο εν λόγω λογαριασμός αφορά κατανάλωση για το διάστημα έως 22 Νοεμβρίου. Οπότε ίσως να αφαιρεθεί στον επόμενο.

Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.

ΥΓ: Το live chat παρεπιπτόντως είναι εκτός λειτουργίας😋

@gx2βγήκε και το livechat της Ελπέντισον εκτός λειτουργίας πέρα από το email; Καλά μιλάμε έχει χαθεί τελείως η μπάλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, HAthinaia είπε

@gx2βγήκε και το livechat της Ελπέντισον εκτός λειτουργίας πέρα από το email; Καλά μιλάμε έχει χαθεί τελείως η μπάλα

Όχι λειτουργούσε κανονικά σήμερα. Απλά λειτουργεί μέχρι τις 17:30 νομίζω 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, hellv1l είπε

αν φυγεις απο ενα προγραμμα πριν την πρωτη τιμολογηση , χανεις το δωρο ... αυτο ξερω εγω ... το εχω γραψει και σε αλλο φορουμ

δεν ισχύει κάτι τέτοιο ή βασικά δεν θα έπρεπε να ισχύει, αλλιώς επικοινωνία απευθείας με τον πάροχο για να λυθεί το ζήτημα και εάν δεεν λυθεί καταγγελία ηλεκτρονικά στο myrae

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Έπρεπε να μην βιαστείς και να περιμένεις να βγει ο 1' λογαριασμός με το 50αρι

Από την άλλη βέβαια σε όσους το προσπάθησαν πρόσφατα πλέον δεν το δίνουν. Όταν κάτι συμφωνείται αμοιβαία και υπάρχει γραπτά νομίζω το πρόβλημα έχει αυτός που αθετει τη συμφωνία. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...