Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, korakios είπε

είσαι ο πρώτος βασικά

μίλα με το live chat και αν αύριο δε δεις τα λεφτά άνοιξε αίτημα στο myrae

Φυσικά ελπίζω να σου στείλανε το pdf με τη σύμβαση και αν ήσουν παλιός πελάτης να πήρες γραπτώς οτι το δικαιούσαι

Ναι αύριο θα μιλήσω  με το chat  το έχω πάρει γραπτός  είμαι παλιός πελάτης από τον Σεπτέμβριο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

20 λεπτά πριν, xsaviola28 είπε

έχω κι εγώ τη διπλή χρέωση που αναφέρθηκε πριν  από ήρων λογαριασμό που εκδόθηκε 30/11 για τριφασική παροχή.

Ποιός πάροχος σε χρέωσε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη στιγμή που τα σταθερά είναι 0.16 και 0.17 από δεη και we θεωρώ οτι οι υπόλοιποι θα ρίξουν τις τιμές. 

εκτός και αν θέλουν να χάσουν την πελατεία τους. ηδη η δεη κάνει φουλ επιθετική διαφήμιση. 

Το πρόβλημα είναι ότι καταργούνται οι επιδοτήσεις. 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά έχω και εγώ αυτή τη διπλή χρέωση στις ρυθμιζόμενες για το ελληνικο δίκτυο διανομής. Αντι για 9,72€ που είναι το σωστό αποτέλεσμα της πράξης αναγράφεται το διπλάσιο 19,44€. Λογαριασμός με εκδοση 31/10/2023 πάροχος Ηρων. Τους καλώ στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση να δω τι θα μου πουν.

Επεξ/σία από dimtech
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, messinia3 είπε

Εγώ απλά γέλασα με το livechat...το προωθούνε στο αρμόδιο τμήμα με άμεση προτεραιότητα από 5/12...😂😂

Παραδόξως εγώ όποτε έχω χρειαστεί κάτι μόνο μέσω livechat κατάφερα τελικά κι έβγαλα άκρη (αν εξαιρέσουμε τον Ήρωνα τώρα με τη διπλοχρέωση της συμμετοχής προς ΔΕΔΔΗΕ)

36 λεπτά πριν, xsaviola28 είπε

έχω κι εγώ τη διπλή χρέωση που αναφέρθηκε πριν  από ήρων λογαριασμό που εκδόθηκε 30/11 για τριφασική παροχή.

Spoiler

5ος για σήμερα από Ήρων. Γενικά καλά το πάει ο Ήρων. 😂

 

9 λεπτά πριν, dimtech είπε

Τελικά έχω και εγώ αυτή τη διπλή χρέωση στις ρυθμιζόμενες για το ελληνικο δίκτυο διανομής. Αντι για 9,72€ που είναι το σωστό αποτέλεσμα της πράξης αναγράφεται το διπλάσιο 19,44€. Λογαριασμός με εκδοση 31/10/2023 πάροχος Ηρων. Τους καλώ στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση να δω τι θα μου πουν.

Αν καταφέρεις να βγάλεις άκρη με κάποιον τρόπο ενημέρωσέ μας αν μπορέσεις. 6ος που το παθαίνει από Ήρων και συνεχίζουμε δυναμικά🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, HAthinaia είπε

Αν καταφέρεις να βγάλεις άκρη με κάποιον τρόπο ενημέρωσέ μας αν μπορέσεις. 6ος που το παθαίνει από Ήρων και συνεχίζουμε δυναμικά🤣

Μιλησα με τηλεφωνική εξυπηρέτηση Ηρων, η εκπρόσωπος εμεινε έκπληκτη και αφου την άκουγα να κανει συνεχώς πράξεις το προώθησε στο αρμοδιο τμήμα για έλεγχο. Όχι σε τμήμα του ΔΕΔΔΗΕ κτλ αλλά στο τμήμα λογαριασμών της Ηρων. Θα επανέλθω με νεότερα. 
Επιπλεον, το τιμολόγιο αυτό αφορά και ανενεργό account με τελικό λογαριασμό 6€. Που να σου περάσει από το μυαλό να ελέγξεις λογαριασμό με τοσο μικρό ποσό…

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα να κάνω αίτηση  e-contract  στον Ήρωνα και αφού έβαλα όλα τα στοιχεία μετά τη αποστολή και του τελευταίου λογαριασμου έβγαλε μήνυμα οτι  "Η εγγραφή δεν ολοκληρώθηκε καθώς η παροχή βρίσκεται ήδη σε διαδικασία εκπροσώπησης."  Στο ΔΕΔΔΗΕ η αλλαγή έχει γίνει πολύ καιρό πριν και από Ελπεντισον που είναι τώρα το ακίνητο έχει έρθει και λογαριασμός 
Στην πρωτη προσπάθεια στο 
e-contract στο σημείο που ανεβάζεις έγγραφα κόλλησε και το έκανα πάλι από την αρχή. Έχεις κανείς καμμία ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, dimtech είπε

Μιλησα με τηλεφωνική εξυπηρέτηση Ηρων, η εκπρόσωπος εμεινε έκπληκτη και αφου την άκουγα να κανει συνεχώς πράξεις το προώθησε στο αρμοδιο τμήμα για έλεγχο. Όχι σε τμήμα του ΔΕΔΔΗΕ κτλ αλλά στο τμήμα λογαριασμών της Ηρων. Θα επανέλθω με νεότερα. 
Επιπλεον, το τιμολόγιο αυτό αφορά και ανενεργό account με τελικό λογαριασμό 6€. Που να σου περάσει από το μυαλό να ελέγξεις λογαριασμό με τοσο μικρό ποσό…

Εμένα μέσω livechat μου είπαν ότι θα το προωθήσουν στο τμήμα τιμολόγησης. Σε ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση! 

2 λεπτά πριν, YPhot είπε

Προσπάθησα να κάνω αίτηση  e-contract  στον Ήρωνα και αφού έβαλα όλα τα στοιχεία μετά τη αποστολή και του τελευταίου λογαριασμου έβγαλε μήνυμα οτι  "Η εγγραφή δεν ολοκληρώθηκε καθώς η παροχή βρίσκεται ήδη σε διαδικασία εκπροσώπησης."  Στο ΔΕΔΔΗΕ η αλλαγή έχει γίνει πολύ καιρό πριν και από Ελπεντισον που είναι τώρα το ακίνητο έχει έρθει και λογαριασμός 
Στην πρωτη προσπάθεια στο 
e-contract στο σημείο που ανεβάζεις έγγραφα κόλλησε και το έκανα πάλι από την αρχή. Έχεις κανείς καμμία ιδέα;

Έχει λάβει κανονικά την αίτησή σου και θα σε καλέσουν τηλέφωνο μέσα στις επόμενες μέρες, έχει αναφερθεί το πρόβλημα σε πάρα πολύ κόσμο, είναι τεχνική αστοχία του Ήρωνα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 minutes ago, dimtech said:

Τελικά έχω και εγώ αυτή τη διπλή χρέωση στις ρυθμιζόμενες για το ελληνικο δίκτυο διανομής. Αντι για 9,72€ που είναι το σωστό αποτέλεσμα της πράξης αναγράφεται το διπλάσιο 19,44€. Λογαριασμός με εκδοση 31/10/2023 πάροχος Ηρων. Τους καλώ στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση να δω τι θα μου πουν.

Ανεβάστε καμιά φώτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κι εγώ την έπαθα με ρυθμιζόμενες από Ηρων. Από 31-8, δεν το είχα δει. Ανεβάζω φωτο. Το 26,97 είναι λάθος.

Τον επόμενο μήνα ήταν σωστό. 

Επεξ/σία από 1comment
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikos20047 είπε

Ναι αύριο θα μιλήσω  με το chat  το έχω πάρει γραπτός  είμαι παλιός πελάτης από τον Σεπτέμβριο 

Άρχισε πάλι η elpedison βλέπω.. θα μπλέξουμε με αυτούς και το email τους δε λειτουργεί...ακόμα και myrae δεν έχουν απαντήσει για τα πρώτα 50 που έστειλα εγώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι περιμένουν οι παροχοι για να βγάλουν τα ανταγωνιστικά μπλε σταθερά; Να τους πάρει τα σωβρακα η ΔΕΗ; Τουλάχιστον 10 άτομα που ξέρω, συνάδελφοι και συγγενείς, έχουν πάει στα online/enter τις τελευταίες μέρες. Εγω αν και ήμουν ένα κλικ πριν την ενεργοποίηση αντιστάθηκα γιατί έχω αλλεργία σε οτιδήποτε, έστω και εν μέρει κρατικό. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...