Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, Varnavas89 είπε

Για τα χρωματιστά θελω να ρωτήσω εδώ; γις μέσο νοικοκυριό με έως 500kwh συμφέρει κίτρινο; το.σταθερο θα ειναι το πιο ακριβό προφανώς..

διάβασε για τα χρωματιστά την καρφιτσωμένη ανάρτηση πρώτα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να στείλω mail στο

[email protected]

αλλά μετά από δυο μέρες μου εμφανίζει σφάλμα undelivered... το προσπάθησα κι από άλλο mail αλλα τα ιδια. Συμβαινει και σε αλλον ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο Ήρων σχετικά με το γνωστό ζήτημα με τη διπλή χρέωση προς το Ελληνικό Δίκτυο Διανομής Η/Ε μου απάντησε το εξής:

@razkal @favou2000 @korakios

Ευχαριστώ που περιμένατε. Φοβάμαι ότι αφορά σε ζήτημα του διαχειριστή δικτύου και όχι σε κάτι στο οποίο μπορούμε νε ελέγξουμε εμείς. Θα χρειαστεί να επικοινωνήσετε με το δεδδηε στο 800 400 4000 για να γίνει έλεγχός και ανάλυση της χρέωσης. Οι Ρυθμιζόμενες Χρεώσεις σας τιμολογούνται εκ μέρους μας βάση των στοιχείων που μας δίνει ο ίδιος ο διαχειριστής δικτύου, αν αφορά σε λάθος χρέωση, η διόρθωση επέρχεται και πάλι εκ μέρους του δεδδηε. Θα πρέπει να ολοκηλρωθεί το αίτημα εκ μέρους τους. Για το λόγο αυτό θα χρειαστεί να επικοινωνήσετε μαζί τους.

Πώς κινούμαστε από εδώ και πέρα;

Επεξ/σία από HAthinaia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, HAthinaia είπε

Ο Ήρων σχετικά με το γνωστό ζήτημα με τη διπλή χρέωση προς το Ελληνικό Δίκτυο Διανομής Η/Ε μου απάντησε το εξής:

@razkal @favou2000 @korakios

Ευχαριστώ που περιμένατε. Φοβάμαι ότι αφορά σε ζήτημα του διαχειριστή δικτύου και όχι σε κάτι στο οποίο μπορούμε νε ελέγξουμε εμείς. Θα χρειαστεί να επικοινωνήσετε με το δεδδηε στο 800 400 4000 για να γίνει έλεγχός και ανάλυση της χρέωσης. Οι Ρυθμιζόμενες Χρεώσεις σας τιμολογούνται εκ μέρους μας βάση των στοιχείων που μας δίνει ο ίδιος ο διαχειριστής δικτύου, αν αφορά σε λάθος χρέωση, η διόρθωση επέρχεται και πάλι εκ μέρους του δεδδηε. Θα πρέπει να ολοκηλρωθεί το αίτημα εκ μέρους τους. Για το λόγο αυτό θα χρειαστεί να επικοινωνήσετε μαζί τους.

 

άνοιξε αίτημα ΡΑΕ με αποδέκτες ΗΡΩΝ και βάλε και ΔΕΔΔΗΕ

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, HAthinaia είπε

Ο Ήρων σχετικά με το γνωστό ζήτημα με τη διπλή χρέωση προς το Ελληνικό Δίκτυο Διανομής Η/Ε μου απάντησε το εξής:

@razkal @favou2000 @korakios

Ευχαριστώ που περιμένατε. Φοβάμαι ότι αφορά σε ζήτημα του διαχειριστή δικτύου και όχι σε κάτι στο οποίο μπορούμε νε ελέγξουμε εμείς. Θα χρειαστεί να επικοινωνήσετε με το δεδδηε στο 800 400 4000 για να γίνει έλεγχός και ανάλυση της χρέωσης. Οι Ρυθμιζόμενες Χρεώσεις σας τιμολογούνται εκ μέρους μας βάση των στοιχείων που μας δίνει ο ίδιος ο διαχειριστής δικτύου, αν αφορά σε λάθος χρέωση, η διόρθωση επέρχεται και πάλι εκ μέρους του δεδδηε. Θα πρέπει να ολοκηλρωθεί το αίτημα εκ μέρους τους. Για το λόγο αυτό θα χρειαστεί να επικοινωνήσετε μαζί τους.

 

στο myrae απάντησε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, korakios είπε

στο myrae απάντησε ?

@korakios στο Livechat

πώς κινούμαστε πιστεύεις από εδώ και πέρα; 

update: Η επικοινωνία μέσω Livechat συνεχίστηκε ως εξής: Παρόλα αυτά, σε συνδυασμό και με τη δική σας επικοινωνία θα στείλω ένα αίτημα και εγώ στο τμήμα τιμολόγησης για κάθε ενέργεια που μπορούμε να κάνουμε εμείς.

Επεξ/σία από HAthinaia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, HAthinaia είπε

@korakios στο Livechat

α! πες το έτσι , λογικά δεν κατάλαβε καν το πρόβλημα το bot (ναι πλέον πιστεύω έχουν ΑΙ για δικούς μου ψυχολογικούς λόγους , δλδ δεν είναι τόσο χαζοί οι υπάλληλοι ή δεν το παίζουν)

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, HAthinaia είπε

 

update: Η επικοινωνία μέσω Livechat συνεχίστηκε ως εξής: Παρόλα αυτά, σε συνδυασμό και με τη δική σας επικοινωνία θα στείλω ένα αίτημα και εγώ στο τμήμα τιμολόγησης για κάθε ενέργεια που μπορούμε να κάνουμε εμείς.

Ξέρει ότι είπε μεγάλη βλακεία-ψεμα και λέει κάτσε να πω και την αλήθεια να είμαι καλυμμένος 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, lazarnik είπε

 Πρώτος λογαριασμός ελπε. Η επιδότηση είναι σωστά? Και γιατί σπάσανε τις 220kwh?

Screenshot_20231212_180535_myElpedison.jpg

πόσταρε στο νήμα για ΚΟΤ και πες και το όριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Greg29M είπε

Ξέρει ότι είπε μεγάλη βλακεία-ψεμα και λέει κάτσε να πω και την αλήθεια να είμαι καλυμμένος 😆

πάλι δουλειά έχω αύριο στη ΡΑΕ. Θα παραθέσω και pdf που θα περιέχει τα screenshots της συνομιλίας εννοείται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, lazarnik είπε

 Πρώτος λογαριασμός ελπε. Η επιδότηση είναι σωστά? Και γιατί σπάσανε τις 220kwh?

Screenshot_20231212_180535_myElpedison.jpg

 

update: σορρυ στείλε εδώ ΚΟΤ

 
Επεξ/σία από Greg29M
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Greg29M είπε

Όχι! Υπολογίζει την έξτρα έκπτωση ΤΕΜ για ΚΟΤ, την έκπτωση ΚΟΤ και την έκπτωση ΤΕΜ μόνο επί μεμονομενων κιλοβατορων και όχι επί του συνόλου δηλαδή 220. Στειλτους μήνυμα σε mail αλλά άνοιξε και αίτημα ΡΑΕ.

ΚΟΤ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

image.png.eb3560801fcb249c0812ecd0c35ac544.png

Με αναφορά το θέμα που βρήκατε στον ΗΡΩΝ  για το θέμα τιμολόγησης, ανέτρεξα σε παλιούς λογαριασμούς (Ιούνιος 2023) και είδα ότι το είχανε κάνει και τότε. (Ποτέ δεν θα το επαιρνα χαμπάρι)

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...