Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ramolimento είπε

Τι κάνω ? 

αρχικά εκεί , μετά διαβάζεις τις  τελευταίες 10-20 σελίδες

1 ώρα πριν, ramolimento είπε

στο υφιστάμενο Εμπορικό Πρόγραμμα «PROTECT HOME».

edit τωρα το πρόσεξα οτι ξέμεινες εκεί απο παρακάτω σχόλια , είσαι για σταθερό

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 ώρες πριν, doll είπε

Μόλις με πήραν απο Elpedison. Προσφορά 100  και δώρο κάρτα 1χ20 για Σκλαβενίτη. Με πάει μετά κίτρινο αλλά μπορώ να αλλάξω όποτε θέλω. Τι να κάνω; Δευτέρα λήγει το πρόγραμμα το σταθερό της ΔΕΗ. Πάω και βλέπουμε;

επισης για παροχή με μηδενική σχεδόν κατανάλωση ποιο συμφέρει καλύτερα; Μηδενικό πάγιο ποιος προσφέρει;

Μηδενικό πάγιο έχει για ένα χρόνο το Protergia SpitiMou

3 ώρες πριν, HAthinaia είπε

@korakios Ο λογαριασμός που μου βγήκε δεν έχει κωδικό RF πάνω. Αυτό συμβαίνει επειδή είναι πιστωτικός; 

Σωστά

27 λεπτά πριν, ramolimento είπε

ΗΕRON

Ωστόσο ο νόμος σας δίνει τη δυνατότητα να δηλώσετε την αντίρρησή σας ως προς την υποχρεωτική υπαγωγή σας στο Εμπορικό Πρόγραμμα “BASIC HOME” και να παραμείνετε στο υφιστάμενο Εμπορικό Πρόγραμμα «PROTECT HOME». "

Για περισσότερες πληροφορίες επί της σύγκρισης των δύο Εμπορικών Προγραμμάτων και επί των Γενικών και Ειδικών Όρων αυτών όπως θα ισχύουν από 1/1/2024, πατήστε τον ακόλουθο σύνδεσμο https://bit.ly/3sDH5ma.

Τι κάνω ? 

Ακόμα στο PROTECT ήσουν βρε θηρίο; Μπορείς να περιμένεις λίγο ακόμα, θα βρεις και άλλες επιλογές...

 

Σε νέα ενημέρωση σήμερα μας είπαν ότι η ΗΡΩΝ θα βγάλει 2 καινούρια κίτρινα μέσα στον Δεκέμβριο, ότι το σταθερό θα κατέβει τιμή από τα 0,22 και ότι θα κάνει μεγαλύτερη έκπτωση στο πράσινο τον Ιανουάριο (πάνω από 20%)

Επίσης η Protergia στα κίτρινα λόγω του ότι θα χρησιμοποιεί για τον υπολογισμό ΜΤΑ του προηγούμενου διμήνου, θα έχει τη δυνατότητα να ενημερώνει αρχές του μήνα για το κόστος σε αντίθεση με τα υπόλοιπα κίτρινα. Βέβαια αυτό θα έχει πλεονεκτήματα στην αρχή του χειμώνα αλλά μειονεκτήματα για τη συνέχεια, όπου όμως η κατανάλωση μπορεί να είναι μικρότερη και ακόμα μπορούν να επέμβουν μετά το τρίμηνο σε διάφορες παραμέτρους 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Lewnidas1995 είπε

Οι τύποι στην ελπεντισον είναι απίστευτοι. Μου είπαν να κάνω συμβόλαιο για εναν χρόνο με σταθερή τιμή στα 7,5 λεπτά χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής. Την ρώτησα πως γίνεται αυτό και μου ειπε είναι καινούριο πρόγραμμα το έχουμε μόνο εμείς. Σε ερώτηση για το χρώμα μου είπε ότι είναι κίτρινο και θα μου στείλει και όρους να δω και μόνος ότι δεν υπάρχει καμία αλλαγή στην τιμή των 7,5 λεπτών για ένα έτος. Επίσης 100€ δώρο συν 2χ50 για τους πρώτους 2 λογαριασμούς 

200e???

εμενα σημερα με πηραν και μονο το 100ρικο μου ειπε. ουτε επιταγη σκλαβενιτη ουτε τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, doll είπε

επισης για παροχή με μηδενική σχεδόν κατανάλωση ποιο συμφέρει καλύτερα; Μηδενικό πάγιο ποιος προσφέρει;

δεν κοιτάς μηδενικό παγιο αλλά και εκεί τα δώρα

Μόλις τώρα, basilis_k6 είπε

200e???

εμενα σημερα με πηραν και μονο το 100ρικο μου ειπε. ουτε επιταγη σκλαβενιτη ουτε τιποτα.

δεν του έστειλαν τα έξτρα 100 , τα "ξέχασαν"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler
Spoiler
Spoiler

timologia5.jpg.72f2088b9e4f9a5fb1b25afb77f60851.jpg

 

 

Επίσημη ενημέρωση από το υπουργείο, οπότε θα έχουμε τελικά κιτρινο και ex ante και ex post ?

Spoiler

 

Spoiler

 

 

 

Επεξ/σία από favou2000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, messinia3 είπε

Πολύ ξεχασιαρηδες μας βγήκαν 😂

στο τέλος θα ξεχάσουμε οι ίδιοι τους πόντους Εθνικής , επίτηδες το κάνουν 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@favou2000

Το κάνουν ακόμα χειρότερο απ' ότι είναι δηλαδή, αυτό δεν είναι ταλέντο, αυτό είναι....χάρισμα!!!!!💯💯💯

Επεξ/σία από demakhs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, favou2000 είπε

Επίσημη ενημέρωση από το υπουργείο, οπότε θα έχουμε τελικά κιτρινο και ex ante και ex post ?timologia5.jpg.6a7dab1d8a6c020c53477f4b5adf6698.jpg

Κατάφεραν κ το καναν ακόμα χειρότερο απ' ότι είναι δηλαδή??

 

Αυτό δεν είναι ταλέντο, αυτό είναι....χάρισμα!!!💯💯💯💯

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, favou2000 είπε

Επίσημη ενημέρωση από το υπουργείο, οπότε θα έχουμε τελικά κιτρινο και ex ante και ex post ?timologia5.jpg.6a7dab1d8a6c020c53477f4b5adf6698.jpg

σιγά μην περιμέναμε απο το υπουργείο

στα κίτρινα τιμή θα δεις στο λογαριασμό (εξαίρεση 4all της δε-λεμε-το-όνομα-σε-αυτό-το-νημα) και Προτέργια που θα χρησιμοποιεί προηγούμενων μηνών .

ότι είναι στο excel με σχόλιο "εκκαθάριση ΑΔΜΗΕ" ,τιμή θα δεις στο λογαριασμό αλλά μπορεί να γίνει μικρή πίστωση/χρέωση αργότερα

Φυσικά αν κάνει πατάτα ο ΑΔΜΗΕ θα πιάνει και για τη Προτέργια

Αν μπορείς βάλε τη φωτό σε spoiler

3 λεπτά πριν, demakhs είπε

@favou2000

Το κάνουν ακόμα χειρότερο απ' ότι είναι δηλαδή, αυτό δεν είναι ταλέντο, αυτό είναι....χάρισμα!!!!!💯💯💯

δεν άλλαξε κάτι

2 λεπτά πριν, Rebirth είπε

Από τον οδηγό που έστειλε στα ΜΜΕ προ ολίγου το ΥΠΕΝ για όλα τα... χρώματα:

μας .....

βάλε τις φωτό σε spoiler ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

σιγά μην περιμέναμε απο το υπουργείο

στα κίτρινα τιμή θα δεις στο λογαριασμό (εξαίρεση 4all της δε-λεμε-το-όνομα-σε-αυτό-το-νημα) και Προτέργια που θα χρησιμοποιεί προηγούμενων μηνών .

ότι είναι στο excel με σχόλιο "εκκαθάριση ΑΔΜΗΕ" ,τιμή θα δεις στο λογαριασμό αλλά μπορεί να γίνει μικρή πίστωση/χρέωση αργότερα

Φυσικά αν κάνει πατάτα ο ΑΔΜΗΕ θα πιάνει και για τη Προτέργια

Αν μπορείς βάλε τη φωτό σε spoiler

Εγώ αυτό που δεν κατάλαβα είναι υποχρεωμένος ο πάροχος να βγάζει δηλαδή δύο κίτρινα ένα που θα σου λέει στην αρχή του μήνα τόσο η τιμή ( όπως πχ το πράσινο δλδ)και ένα άλλο δεύτερο που θα λέει στο τέλος του μήνα αυτό δεν έχω καταλάβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, favou2000 είπε

Εγώ αυτό που δεν κατάλαβα είναι υποχρεωμένος ο πάροχος να βγάζει δηλαδή δύο κίτρινα ένα που θα σου λέει στην αρχή του μήνα τόσο η τιμή ( όπως πχ το πράσινο δλδ)και ένα άλλο δεύτερο που θα λέει στο τέλος του μήνα αυτό δεν έχω καταλάβει.

όπως θέλει ο κάθε πάροχος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, korakios είπε

στο τέλος θα ξεχάσουμε οι ίδιοι τους πόντους Εθνικής , επίτηδες το κάνουν 😁

Εγώ πάντως το έβαλα κι αυτό στο αίτημα στο myrae😂😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα άσπρα-κόκκινα  λείπουν μόνο για να συμπληρωθει πλήρως το άσμα @korakios

Εμείς ξεχαρμανιαζουμε εδώ μέσα, αλλά αυτοί, ξεχαρμανιάζουν πάνω σε όλους.

Κίτρινο πριν, λέει και κίτρινο μετά και σε λίγο κίτρινο στη μεση, λίγο πριν τις άκρες και στο ενδιάμεσο...εντάξει, δεν έχει τέρμα όλο αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...