Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, nikos21aek είπε

Της elpedison με το 100€ χωρίς δέσμευση αποχωρησης υπάρχει περίπτωση να εχει καμια εκπληξη τρελη στον πρωτο λογαριασμο; 

φυσικά και υπάρχει απο τη στιγμή που είναι υποθετικό σενάριο

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έκανα αίτηση για μετάβαση στο Elpedison smart από economy plus. Ρώτησα και μου είπε ότι τα 100€ αποδίδονται κανονικά παρόλο που είμαι ήδη πελάτης. Έρχεται το συμβόλαιο σήμερα, πουθενά αναφορά στο 100αρικο. Ρωτάω τι φάση στο τσατ, μου λένε "τα 100€ σε υφιστάμενους πελάτες ήταν για περιορισμένες παροχές και όταν η αίτηση σας δόθηκε είχε λήξει η προσφορά ". Τραζικ.

Update: Όταν πήγα να το παίξω ότι θα πάω αλλού πήρα την εξής τσιπικη απάντηση: Αυτό που μπορώ να κάνουμε είναι να σας προσφέρουμε μία δωροεπιταγή των 50€ Cook shop ή μία κάρτα υγείας ατομική ή οικογενειακή.

Επεξ/σία από gpapas640
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, gpapas640 είπε

Έκανα αίτηση για μετάβαση στο Elpedison smart από economy plus. Ρώτησα και μου είπε ότι τα 100€ αποδίδονται κανονικά παρόλο που είμαι ήδη πελάτης. Έρχεται το συμβόλαιο σήμερα, πουθενά αναφορά στο 100αρικο. Ρωτάω τι φάση στο τσατ, μου λένε "τα 100€ σε υφιστάμενους πελάτες ήταν για περιορισμένες παροχές και όταν η αίτηση σας δόθηκε είχε λήξει η προσφορά ". Τραζικ.

κάνε μια τράμπα αν είναι , σιγά μην τους παρακαλάμε 😁

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν στην elpedison μέχρι τις 20κατι Νοεμβρίου και επειδή δεν με έβαζαν στο smart μαζί με το δώρο των 100€ πήγα στον Ήρων να πάρω το 50αρικο από εκεί. Έχει ολοκληρωθεί η μετάβαση και σκέφτομαι από Δευτέρα να γυρίσω στην elpedison για να πάρω τα 100..υπάρχει κάποιος περιορισμός χρονικός ώστε να με μπλοκάρουν και να μην πάρω τα "δώρα"? Τουλάχιστον να βγει ο Δεκέμβρης δωρεάν και βλέπουμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kokos198 είπε

Ήμουν στην elpedison μέχρι τις 20κατι Νοεμβρίου και επειδή δεν με έβαζαν στο smart μαζί με το δώρο των 100€ πήγα στον Ήρων να πάρω το 50αρικο από εκεί. Έχει ολοκληρωθεί η μετάβαση και σκέφτομαι από Δευτέρα να γυρίσω στην elpedison για να πάρω τα 100..υπάρχει κάποιος περιορισμός χρονικός ώστε να με μπλοκάρουν και να μην πάρω τα "δώρα"? Τουλάχιστον να βγει ο Δεκέμβρης δωρεάν και βλέπουμε....

δεν υπάρχει περιορισμός μέχρι τώρα , απλά κάτσε λίγο στον Ήρων να μη μείνει πιστωτικό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, korakios είπε

ναι , εκεί μπαίνει αλλά αφαιρείται μετά στο σύνολο το αρνητικό ποσό

Και στον επόμενο λογαριασμό δεν θα έχεις εκπτωση συνέπειας επί της κατανάλωσης (αφού θα είναι αρνητικός ο προηγούμενος).
Προσοχή στην Ήρων (μου έχει τύχει σε 2 ακίνητα) μόλις βγαίνει ο πρώτος λογαριασμός η χρέωση ισχύος δικτύου διανομής (σημείο Β του λογαριασμού) χρεώνεται επί 2. Αναγκάστηκα και τις δύο φορές και τους πήρα τηλέφωνο και εντόπισαν το λάθος και μου πίστωσαν τη διαφορά.

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, nvoros είπε

Και στον επόμενο λογαριασμό δεν θα έχεις εκπτωση συνέπειας επί της κατανάλωσης (αφού θα είναι αρνητικός ο προηγούμενος).
Προσοχή στην Ήρων (μου έχει τύχει σε 2 ακίνητα) μόλις βγαίνει ο πρώτος λογαριασμός η χρέωση ισχύος δικτύου διανομής (σημείο Β του λογαριασμού) χρεώνεται επί 2. Αναγκάστηκα και τις δύο φορές και τους πήρα τηλέφωνο και εντόπισαν το λάθος και μου πίστωσαν τη διαφορά.

σε μένα πάντως κομπλέ , τώρα βγήκε ο λογαριασμός , μπορείς να ανεβάσεις screenshot μέσα σε spoiler χωρίς προσωπικά στοιχεία ? Απλά να δω πως γίνεται η διπλοχρέωση , δλδ στη μαθηματική πράξη , διπλάσιες κιλοβατώρες , 2 γραμμές με την ίδια χρέωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, korakios είπε

κάνε μια τράμπα αν είναι , σιγά μην τους παρακαλάμε 😁

Έφυγε ήδη η αίτηση για Ήρωνα με δώρο 50αρικο. Τέλη του μήνα επιστρέφουμε να πάρουμε το 100αρικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, gpapas640 είπε

Έφυγε ήδη η αίτηση για Ήρωνα με δώρο 50αρικο. Τέλη του μήνα επιστρέφουμε να πάρουμε το 100αρικο

ετοιμάζομαι και εγώ απο εβδομάδα και 28/12 ξανά ελπέ

είμαι 99% σίγουρος οτι απο ελπέ το "ξέχασαν" το 50ρικο μιας και ο προηγούμενος τελικός (πριν κάνω την τράμπα με Ήρων ) πληρώθηκε πριν απο λίγες μέρες , άρα το σύστημα δεν το έχει δει.

Δίνω 1% να μπει στον επόμενο λογαριασμό

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως εκει στον ηρων τα κανουν τα λαθακια τους , ενεργοποιηθηκε σημερα μεσα στην εφαρμογη η βεβαιωση εκπροσωπησης και μολις την ανοιγω τι να δω , στην ημερησια ενδειξη εχουν 0 και στην νυχτερινη εχουν κανονικα , στελνω chat και μου λενε θα ερθει η σωστη βεβαιωση στο mail , το θεμα ειναι μη γινει καμια στραβη και παρουν καμια μετρηση απο το δεδδηε και μου βγαλουν λογαρισμο με 35000kwh που δειχνει ο ημερησιος μετρητης και αντε βγαλε ακρη μετα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΗΕRON

Ωστόσο ο νόμος σας δίνει τη δυνατότητα να δηλώσετε την αντίρρησή σας ως προς την υποχρεωτική υπαγωγή σας στο Εμπορικό Πρόγραμμα “BASIC HOME” και να παραμείνετε στο υφιστάμενο Εμπορικό Πρόγραμμα «PROTECT HOME». "

Για περισσότερες πληροφορίες επί της σύγκρισης των δύο Εμπορικών Προγραμμάτων και επί των Γενικών και Ειδικών Όρων αυτών όπως θα ισχύουν από 1/1/2024, πατήστε τον ακόλουθο σύνδεσμο https://bit.ly/3sDH5ma.

Τι κάνω ? 

Επεξ/σία από ramolimento
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, ramolimento είπε

ΗΕRON

Ωστόσο ο νόμος σας δίνει τη δυνατότητα να δηλώσετε την αντίρρησή σας ως προς την υποχρεωτική υπαγωγή σας στο Εμπορικό Πρόγραμμα “BASIC HOME” και να παραμείνετε στο υφιστάμενο Εμπορικό Πρόγραμμα «PROTECT HOME». "

Για περισσότερες πληροφορίες επί της σύγκρισης των δύο Εμπορικών Προγραμμάτων και επί των Γενικών και Ειδικών Όρων αυτών όπως θα ισχύουν από 1/1/2024, πατήστε τον ακόλουθο σύνδεσμο https://bit.ly/3sDH5ma.

Τι κάνω ? 

Καλά είσαι! Εγώ τι κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά η αλλάζεις συνέχεια πάροχο για τα δώρα κτλ η παιζεις τζόκερ στο πράσινο/κίτρινο κ η τρίτη επιλογή σταθερό...Αραξτε να δούμε τιμές κ βλέπουμε.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...