Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Just now, Greg29M said:

Ρε παιδιά να μην σας ανησυχώ άσκοπα, έτυχε τώρα ο υπάλληλος. Απλά γενικά συμβουλευτικά το ανέφερα... χρειάζεται απλά να μην το ξεφτιλίζουμε τελείως όπως εγώ  🤣

Τι να μη ξεφτιλισεις ρε Greg, κανε τη σουμα τι πληρωνουμε, να δεις ποιος κερδιζει... Δε με χαλαει βεβαια που εχω γλυτωσει καμια 500αρα απο τον Αυγουστο..😄 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

55 minutes ago, Lewnidas1995 said:

Οι τύποι στην ελπεντισον είναι απίστευτοι. Μου είπαν να κάνω συμβόλαιο για εναν χρόνο με σταθερή τιμή στα 7,5 λεπτά χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής. Την ρώτησα πως γίνεται αυτό και μου ειπε είναι καινούριο πρόγραμμα το έχουμε μόνο εμείς. Σε ερώτηση για το χρώμα μου είπε ότι είναι κίτρινο και θα μου στείλει και όρους να δω και μόνος ότι δεν υπάρχει καμία αλλαγή στην τιμή των 7,5 λεπτών για ένα έτος. Επίσης 100€ δώρο συν 2χ50 για τους πρώτους 2 λογαριασμούς 

Πάρε την προσφορά. Από την στιγμή που είναι κίτρινο φεύγεις όποτε θέλεις και τα δώρα δεν είναι αμελητέα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, EchiDNA είπε

Πάντως, στο δικό μου ότι και να βάλω στο τελευταίο ψηφίο, μου λέει ότι είναι έγκυρο και σε ισχύ.

Δοκιμάζω με τελευταίο το 1, που ήταν στη ΔΕΗ -> Οκ

Δοκιμάζω με τελευταίο το 2 -> Οκ

Δοκιμάζω με τελευταίο το 3 -> Οκ

Δοκιμάζω με τελευταίο το 4 -> Οκ

κ.ο.κ

Υπόψη ότι δεν είχα κάνει ποτέ ξανά αλλαγή παρόχου.

image.png.e9fc441d683ef06fd2b6c02a638c4626.png

λάθος το κάνεις , δυστυχώς δε διόρθωσα και τον @razkal , διάβασε την καρφιτσωμένη ανάρτηση,το αποτέλεσμα κοιτάς , δεν έχει νόημα το τελευταίο ψηφίο στην εισαγωγή με τον 1ο τρόπο  , μόνο για τον 2ο τρόπο (δοκίμασε και αυτόν)

2 ώρες πριν, Lewnidas1995 είπε

Οι τύποι στην ελπεντισον είναι απίστευτοι. Μου είπαν να κάνω συμβόλαιο για εναν χρόνο με σταθερή τιμή στα 7,5 λεπτά χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής. Την ρώτησα πως γίνεται αυτό και μου ειπε είναι καινούριο πρόγραμμα το έχουμε μόνο εμείς. Σε ερώτηση για το χρώμα μου είπε ότι είναι κίτρινο και θα μου στείλει και όρους να δω και μόνος ότι δεν υπάρχει καμία αλλαγή στην τιμή των 7,5 λεπτών για ένα έτος. Επίσης 100€ δώρο συν 2χ50 για τους πρώτους 2 λογαριασμούς 

μπαρούφες κλασσικά σου είπε , αλλά τα δώρα είναι καλά και πάρτα

αν θες ανέβασε τους όρους των έξτρα δώρων μήπως έχουν τίποτα περίεργο

Επεξ/σία από korakios
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Lewnidas1995 είπε

Οι τύποι στην ελπεντισον είναι απίστευτοι. Μου είπαν να κάνω συμβόλαιο για εναν χρόνο με σταθερή τιμή στα 7,5 λεπτά χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής. Την ρώτησα πως γίνεται αυτό και μου ειπε είναι καινούριο πρόγραμμα το έχουμε μόνο εμείς. Σε ερώτηση για το χρώμα μου είπε ότι είναι κίτρινο και θα μου στείλει και όρους να δω και μόνος ότι δεν υπάρχει καμία αλλαγή στην τιμή των 7,5 λεπτών για ένα έτος. Επίσης 100€ δώρο συν 2χ50 για τους πρώτους 2 λογαριασμούς 

Σε κάλεσαν αυτοί; Κι αν ναι από ποιο τηλ;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Greg29M said:

Σε κάλεσαν αυτοί; Κι αν ναι από ποιο τηλ;

6906209603
 

Spoiler

IMG_0243.png.d320f4700214972ee297ccc2b612bd91.pngIMG_0244.jpeg.e8b21b719c800427943f571490767be1.jpegIMG_0245.jpeg.7fff38483a97fd3496d2bd011f233fa1.jpegIMG_0246.jpeg.fc1a81a35a1df6af704bcb54ec4b9839.jpeg

@korakios αυτά μου εστειλαν αλλά δεν βλέπω πουθενά για τα 50+50 ευρώ στους 2 επόμενους λογαριασμούς. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευπειθώς αναφέρω ότι σε πρώτο λογαριασμό Ήρων  με ΚΟΤ Β (μετάβαση από Δεή ΜyhomeOnline) έχουν περάσει τα 50 ευρώ που δίνει δώρο σε νέους συνδρομητές, όχι 100.
Επίσης χρέωσαν μηδενική εγγύηση χωρίς να έχω βάλει πάγια εντολή.
Με τις υγείες μας ο τουρισμός, πάω για Ελπέ.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 minutes ago, vali said:

Πάρε την προσφορά. Από την στιγμή που είναι κίτρινο φεύγεις όποτε θέλεις και τα δώρα δεν είναι αμελητέα.

Κλάιν ρε ‘σύ τα ίδια 100€ που δίνουν σε όλους είναι και εάν ισχύει το 50+50 ποιος ξέρει ποσό θα πάει η τιμή τους στο κίτρινο…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Lewnidas1995 είπε

6906209603
 

  Απόκρυψη περιεχομένων

IMG_0243.png.d320f4700214972ee297ccc2b612bd91.pngIMG_0244.jpeg.e8b21b719c800427943f571490767be1.jpegIMG_0245.jpeg.7fff38483a97fd3496d2bd011f233fa1.jpegIMG_0246.jpeg.fc1a81a35a1df6af704bcb54ec4b9839.jpeg

@korakios αυτά μου εστειλαν αλλά δεν βλέπω πουθενά για τα 50+50 ευρώ στους 2 επόμενους λογαριασμούς. 

το "ξέχασε" , ζήτα το ξανά να στο στείλουν

16 λεπτά πριν, Demetroula είπε

Ευπειθώς αναφέρω ότι σε πρώτο λογαριασμό Ήρων  με ΚΟΤ Β (μετάβαση από Δεή ΜyhomeOnline) έχουν περάσει τα 50 ευρώ που δίνει δώρο σε νέους συνδρομητές, όχι 100.
Επίσης χρέωσαν μηδενική εγγύηση χωρίς να έχω βάλει πάγια εντολή.
Με τις υγείες μας ο τουρισμός, πάω για Ελπέ.

κρίμα , βέβαια το σκάλισαν κάποια μέλη και παίρναν τηλέφωνα άρα παίζει να το πήραν γραμμή

σε πρόσφατο λογαριασμό μάλιστα μπήκε 100άρι

Επεξ/σία από korakios
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις μου βγήκε ο λογαριασμός στον Ήρων, το 50άρικο μέσω econtract πιστώνεται ως έκπτωση στη "Χρεώσεις Προμήθειας Ρεύματος", και όχι στο σύνολο του λογαριασμού. Παρ'όλα αυτά, πάλι πιστωτικό μου βγήκε το υπόλοιπο του λογαριασμού :)

Screenshot 2023-12-08 164227.png

Επεξ/σία από HAthinaia
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, HAthinaia είπε

Μόλις μου βγήκε ο λογαριασμός στον Ήρων, το 50άρικο μέσω econtract πιστώνεται ως έκπτωση στη "Χρεώσεις Προμήθειας Ρεύματος", και όχι στο σύνολο του λογαριασμού. 

Screenshot 2023-12-08 164227.png

ναι , εκεί μπαίνει αλλά αφαιρείται μετά στο σύνολο το αρνητικό ποσό

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

ναι , εκεί μπαίνει αλλά αφαιρείται μετά στο σύνολο το αρνητικό ποσό

@korakios Ο λογαριασμός που μου βγήκε δεν έχει κωδικό RF πάνω. Αυτό συμβαίνει επειδή είναι πιστωτικός; Δεν κινδυνεύω να χρεωθώ εγγύηση στον τελικό λογαριασμό (έχω κάνει αίτηση για μετάβαση στο Elpedison Smart), σωστά; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, HAthinaia είπε

@korakios Ο λογαριασμός που μου βγήκε δεν έχει κωδικό RF πάνω. Αυτό συμβαίνει επειδή είναι πιστωτικός; Δεν κινδυνεύω να χρεωθώ εγγύηση στον τελικό λογαριασμό (έχω κάνει αίτηση για μετάβαση στο Elpedison Smart), σωστά; 

αν βγάλει τελικό δε θα σου χρεώσει την εγγύηση

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HAthinaia είπε

πού το λέει στους όρους στον Ήρωνα ότι δεν θα μπορεί κάποιος να κάνει econtract για να πάρει το 50άρικο αν έχει συχνά πιστωτικούς λογαριασμούς;

Δεν σε αφήνει να γίνεις 'πελάτης'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Δεν σε αφήνει να γίνεις 'πελάτης'

το πιο πιθανό είναι οτι αργεί να συγχρονίσει και δε βλέπει καν το σύστημα οτι έχεις φύγει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...