Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, Greg29M είπε

Να γνωρίζετε ότι άρχισαν από Ηρων να μπλοκάρουν κάποιους τα econtract αιτήματα (μεταξύ αυτών και εγώ) λόγω σύντομης αποχώρησης και επανόδου (συχνοί πιστωτικοί λογαριασμοί) 

άρα δεν θα μπορούμε να πάρουμε το 50άρικο από ΗΡΩΝ αφού μπλοκάρουν το econtract;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

15 minutes ago, Greg29M said:

Να γνωρίζετε ότι άρχισαν από Ηρων να μπλοκάρουν κάποιους τα econtract αιτήματα (μεταξύ αυτών και εγώ) λόγω σύντομης αποχώρησης και επανόδου (συχνοί πιστωτικοί λογαριασμοί) 

Το εχει στους ορους αυτο; Πρεπει να το προσθεσουν φαντάζομαι...

Αν μας μπλοκαρει Ηρων για πειτε ποιος ηταν αυτος με τις 500kwh να παμε Δεκεμβρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, HAthinaia είπε

άρα δεν θα μπορούμε να πάρουμε το 50άρικο από ΗΡΩΝ αφού μπλοκάρουν το econtract;

Θα μπορούμε απλά άρχισαν να το ψάχνουν λίγο παραπάνω οι πιο ψαγμένοι υπάλληλοι και ειδικά όταν είναι σε πολύ σύντομο διάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Greg29M said:

Θα μπορούμε απλά άρχισαν να το ψάχνουν λίγο παραπάνω οι πιο ψαγμένοι υπάλληλοι και ειδικά όταν είναι σε πολύ σύντομο διάστημα.

Δεν ειναι θεμα "ψαγμενου" υπαλληλου, αλλα ορων.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τύποι στην ελπεντισον είναι απίστευτοι. Μου είπαν να κάνω συμβόλαιο για εναν χρόνο με σταθερή τιμή στα 7,5 λεπτά χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής. Την ρώτησα πως γίνεται αυτό και μου ειπε είναι καινούριο πρόγραμμα το έχουμε μόνο εμείς. Σε ερώτηση για το χρώμα μου είπε ότι είναι κίτρινο και θα μου στείλει και όρους να δω και μόνος ότι δεν υπάρχει καμία αλλαγή στην τιμή των 7,5 λεπτών για ένα έτος. Επίσης 100€ δώρο συν 2χ50 για τους πρώτους 2 λογαριασμούς 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Greg29M είπε

Να γνωρίζετε ότι άρχισαν από Ηρων να μπλοκάρουν κάποιους τα econtract αιτήματα (μεταξύ αυτών και εγώ) λόγω σύντομης αποχώρησης και επανόδου (συχνοί πιστωτικοί λογαριασμοί) 

Ε λογικο δεν ειναι να γινοταν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Leonidas1995 μα τι γίνεται επιτέλους με τις προσφορές!!!

Είναι τόσο σοβαρό το θέμα με τον χαμό που γίνεται, που αναγκάστηκε ο μέγας αντιπρόεδρος του Εδεσσαϊκού να πραγματοποιήσει δήλωση  για να τα ξεκαθαρίσει, αυτό μονο, τίποτα άλλο:

https://photos.app.goo.gl/isy1eEpEzvpSnjSE7

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Lewnidas1995 είπε

Οι τύποι στην ελπεντισον είναι απίστευτοι. Μου είπαν να κάνω συμβόλαιο για εναν χρόνο με σταθερή τιμή στα 7,5 λεπτά χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής. Την ρώτησα πως γίνεται αυτό και μου ειπε είναι καινούριο πρόγραμμα το έχουμε μόνο εμείς. Σε ερώτηση για το χρώμα μου είπε ότι είναι κίτρινο και θα μου στείλει και όρους να δω και μόνος ότι δεν υπάρχει καμία αλλαγή στην τιμή των 7,5 λεπτών για ένα έτος. Επίσης 100€ δώρο συν 2χ50 για τους πρώτους 2 λογαριασμούς 

100€ στον πρώτο λογαριασμό και τα άλλα 2 πενήνταρικα τι είναι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Georgebek2 είπε

Δεν ειναι θεμα "ψαγμενου" υπαλληλου, αλλα ορων.

πού το λέει στους όρους στον Ήρωνα ότι δεν θα μπορεί κάποιος να κάνει econtract για να πάρει το 50άρικο αν έχει συχνά πιστωτικούς λογαριασμούς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, cabamaru4 said:

100€ στον πρώτο λογαριασμό και τα άλλα 2 πενήνταρικα τι είναι; 

Έξτρα δώρο για δύο μήνες. Μου είπε ότι είναι λόγω τηλεφώνου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, HAthinaia είπε

πού το λέει στους όρους στον Ήρωνα ότι δεν θα μπορεί κάποιος να κάνει econtract για να πάρει το 50άρικο αν έχει συχνά πιστωτικούς λογαριασμούς;

Δεν είναι θέμα όρων. Ο υπάλληλος στο τηλ είπε είναι μια καινούρια εσωτερική οδηγία που έχουν ότι δεν γίνεται σε τόσο σύντομο διάστημα (κάτω από μήνα) μέσω e-contract.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Greg29M είπε

Δεν είναι θέμα όρων. Ο υπάλληλος στο τηλ είπε είναι μια καινούρια εσωτερική οδηγία που έχουν ότι δεν γίνεται σε τόσο σύντομο διάστημα (κάτω από μήνα) μέσω e-contract.

Δηλαδή ουσιαστικά να έχει περάσει τουλάχιστον ένας μήνας από τότε που έφυγες από τον Ήρων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Greg29M είπε

Να γνωρίζετε ότι άρχισαν από Ηρων να μπλοκάρουν κάποιους τα econtract αιτήματα (μεταξύ αυτών και εγώ) λόγω σύντομης αποχώρησης και επανόδου (συχνοί πιστωτικοί λογαριασμοί) 

Να δω το θα γίνει από 1/1 όπου ο ίδιος ο υπουργός έχε υποστηρίξει τον ενεργειακό τουρισμό (με το να λέει ότι μπορούμε κάθε φορά να πηγαίνουμε στον φθηνότερο). Δεν ξέρω γενικά κι αν είναι νόμιμο αυτό που κάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, HAthinaia said:

πού το λέει στους όρους στον Ήρωνα ότι δεν θα μπορεί κάποιος να κάνει econtract για να πάρει το 50άρικο αν έχει συχνά πιστωτικούς λογαριασμούς;

Αυτο που λεω ειναι πως για να εφαρμοσουν κατι τετοιο πρεπει να υπαρχει στους ορους. Το δε μσκαει δεν αρκει, υπαρχει στους ορους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, HAthinaia είπε

Δηλαδή ουσιαστικά να έχει περάσει τουλάχιστον ένας μήνας από τότε που έφυγες από τον Ήρων 

Ρε παιδιά να μην σας ανησυχώ άσκοπα, έτυχε τώρα ο υπάλληλος. Απλά γενικά συμβουλευτικά το ανέφερα... χρειάζεται απλά να μην το ξεφτιλίζουμε τελείως όπως εγώ  🤣

3 λεπτά πριν, Nate είπε

Να δω το θα γίνει από 1/1 όπου ο ίδιος ο υπουργός έχε υποστηρίξει τον ενεργειακό τουρισμό (με το να λέει ότι μπορούμε κάθε φορά να πηγαίνουμε στον φθηνότερο). Δεν ξέρω γενικά κι αν είναι νόμιμο αυτό που κάνουν.

Η αναιτιολόγητη άρνηση σύναψης σύμβασης προμήθειας ηλεκτρικής ενέργειας δεν είναι νόμιμη νομίζω. Γι'αυτο φυσικά ενημέρωσα για αρχή τηλεφωνικά την ΡΑΕ για το περιστατικό και η εξυπηρέτηση τους πραγματικά ήταν άψογη.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...