Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, sveltos είπε

Καλησπέρα παιδιά.

Πελάτης της Ελίν η οποία μου έστειλε σήμερα ενημερωτικό για τα νέα πακέτα.

Εκείνο που μου κάνει εντύπωση είναι ότι το κίτρινο έχει βασική τιμή μικρότερη του πράσινου και ότι μου δίνει τη δυνατότητα να κρατήσω αυτό που έχω τώρα (απλά πρέπει να το δηλώσω).

Κάτι τέτοιο είχα ακούσει γενικά. Ότι δηλαδή θα μπορείς να κρατήσεις αυτό που έχεις. 

Θα ήταν ενδιαφέρον αν κάποιος γνωρίζει να μας πει αν τα νέα προγράμματα θα είναι πιο ακριβά από τα υφιστάμενα (π.χ. το πράσινο που θα πάμε όλοι αυτόματα αν δεν δηλώσουμε το αντίθετο)

Ευχαριστώ.

Η ίδια απορία και από μένα. Δεν νομίζω να απαντήθηκε.

Τι σημαίνει να παραμείνω στο υφιστάμενο αν θέλω; είχαν πει ότι υπάρχει τέτοια δυνατότητα;

Πώς συγκρίνεται η υφιστάμενοι κατάσταση σε σχέση με το κίτρινο και το πράσινο; Συμφέρει η μετάβαση;

Συμφέρει καλύτερα από το πράσινο ή το κίτρινο της ελίν; δεν περνάω συνήθως τις 200 μονάδες το μήνι

Επεξ/σία από fonzi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις με πήραν απο Elpedison. Προσφορά 100  και δώρο κάρτα 1χ20 για Σκλαβενίτη. Με πάει μετά κίτρινο αλλά μπορώ να αλλάξω όποτε θέλω. Τι να κάνω; Δευτέρα λήγει το πρόγραμμα το σταθερό της ΔΕΗ. Πάω και βλέπουμε;

επισης για παροχή με μηδενική σχεδόν κατανάλωση ποιο συμφέρει καλύτερα; Μηδενικό πάγιο ποιος προσφέρει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, doll είπε

Πως το ζητάς; 100 πίστωση και 5χ20 σε δώρο κάρτα ;

Δεν είναι δωροκαρτα είναι έκπτωση 20 ευρώ σε κάθε μήνα στο λογαριασμό για τους 5 πρώτους μήνες.Εχω ανεβάσει το pdf πιο πάνω επίσης την έβαλα να το αναγράψει και στην σύμβαση όπως και έκανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Υφιστάμενος χρήστης Elpedison, έχοντας λάβει πρώτο λογαριασμό (πιστωτικό εξαιτίας της προσφοράς -50€). Μεταβαίνοντας στο smart μπορώ να πάρω και την  προσφορά των 100€ πιστεύετε? Το ποσό από την πρώτη προσφορά που υπολείπεται χάνεται ή συνεχίζει να προσμετράται?

Επίσης, τους πόντους στην Εθνική (go4more) πόσο καιρό μετά τη σύνδεση τους περιμένουμε?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλήμερα. Είμαι ΕΛΠΕ από 1/11 . Ήρθε ο πρώτο λογαριασμός . Μπήκαν τα 50€ δώρο. Αλλά δεν μπήκαν τα 50€ δώρο σε πόντους στην go4more εθνική. Έχει συμβεί και σε άλλους;

Ξέρετε αν τώρα μπορώ να αλλάξω πρόγραμμα στην ΕΛΠΕ για το 100€;

4 λεπτά πριν, v_vasilis είπε

Καλησπέρα,

Υφιστάμενος χρήστης Elpedison, έχοντας λάβει πρώτο λογαριασμό (πιστωτικό εξαιτίας της προσφοράς -50€). Μεταβαίνοντας στο smart μπορώ να πάρω και την  προσφορά των 100€ πιστεύετε? Το ποσό από την πρώτη προσφορά που υπολείπεται χάνεται ή συνεχίζει να προσμετράται?

Επίσης, τους πόντους στην Εθνική (go4more) πόσο καιρό μετά τη σύνδεση τους περιμένουμε?

 

Χαχαχα μαζί το γράψαμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, cabamaru4 είπε

Καλήμερα. Είμαι ΕΛΠΕ από 1/11 . Ήρθε ο πρώτο λογαριασμός . Μπήκαν τα 50€ δώρο. Αλλά δεν μπήκαν τα 50€ δώρο σε πόντους στην go4more εθνική. Έχει συμβεί και σε άλλους;

Ξέρετε αν τώρα μπορώ να αλλάξω πρόγραμμα στην ΕΛΠΕ για το 100€;

Χαχαχα μαζί το γράψαμε;

Καλό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αναρωτιόμουνα πως γίνεται να μην εχω πληρώσει ΕΡΤ από τότε που πήγα ΗΡΩΝ και βρήκα αυτό:

Quote

Απαλλάσσονται από τα ποσά υπέρ ΕΡΤ: οι λογαριασμοί ρεύματος των πελατών, που η αξία ηλεκτρικής ενέργειας δεν υπερβαίνει το ποσό των 10€ μηνιαίως. Με άλλα λόγια το τέλος υπέρ ΕΡΤ δε χρεώνεται στους λογαριασμούς ρεύματος όπου η κατανάλωση είναι πολύ μικρή ή μηδενική.

Με ΚΟΤ και ΤΕΜ οι χρεώσεις είναι σχεδόν μηδενικές, οπότε βλεπουμε ΕΡΤ τζάμπα. 😅

@korakios Aυτό που έλεγα να πληρώσω ένα ποσό ώστε να καλύψω την εκκαθαριστική κατανάλωση και να μπει αυτόματα η έκπτωση συνέπειςα στον τελικό που θα εκδωθεί στα καπάκια, δε γίνεται. Διότι όλοι οι λογαριασμοί μέχρι τώρα είναι πιστωτικοί και δεν υπάρχει κωδικός πληρωμής. 😅

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 minutes ago, v_vasilis said:

Καλησπέρα,

Υφιστάμενος χρήστης Elpedison, έχοντας λάβει πρώτο λογαριασμό (πιστωτικό εξαιτίας της προσφοράς -50€). Μεταβαίνοντας στο smart μπορώ να πάρω και την  προσφορά των 100€ πιστεύετε? Το ποσό από την πρώτη προσφορά που υπολείπεται χάνεται ή συνεχίζει να προσμετράται?

Επίσης, τους πόντους στην Εθνική (go4more) πόσο καιρό μετά τη σύνδεση τους περιμένουμε?

 

Στην ίδια φάση είμαι, πήγα στο value και   έχω -19,95 € πιστωτικό και πήγα σε smart παίρνοντας την προσφορά των 100 €. Περιμένω να δω τον δεύτερο λογαριασμο όπου κανονικά θα έχω πιστωτικό -119.95 €. Αν όχι θα αρχίσουν τα email/τηλέφωνα. Για τους go4more ακόμα δεν τους έχει πάρει κανένας. Μόλις τους πάρουν θα το μάθουμε.

Επεξ/σία από peragialos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν δίνει τα 100 η ελπε αν είσαι ήδη σε πρόγραμμα, προσπάθησα και εγώ (έχω 2 ρολόγια ηρων και ελπέ), ενώ στο άλλο που είμαι ηρων αμέσως μου έστειλαν την προσφορά των 100 γραπτώς όταν είπα ότι θέλω να βάλω και αυτό το ρολόι ελπέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να γνωρίζετε ότι άρχισαν από Ηρων να μπλοκάρουν κάποιους τα econtract αιτήματα (μεταξύ αυτών και εγώ) λόγω σύντομης αποχώρησης και επανόδου (συχνοί πιστωτικοί λογαριασμοί) 

Επεξ/σία από Greg29M
  • Like 1
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...