Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, tryfos είπε

Το θέμα είναι όσοι (υφιστάμενοι) νομίζουν ότι 'το πήραν', έλαβαν τέτοιο pdf ή όχι;;; Προσωπικά δεν μου το έστειλαν και το θεωρώ αυτονόητο ότι αν δεν το στέλνουν, δεν θα το δώσουν. Και το λένε και ξεκάθαρα.

Κι εγώ έλαβα αντίστοιχο pdf.εχω επίσης γραπτή διαβεβαίωση σε screenshot ότι θα το λάβω κατ εξαίρεση κι ας μην είμαι υφιστάμενος πελάτης.Θεωρω ότι αρκούν...αν όχι myrae

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, messinia3 είπε

Κι εγώ έλαβα αντίστοιχο pdf.εχω επίσης γραπτή διαβεβαίωση σε screenshot ότι θα το λάβω κατ εξαίρεση κι ας μην είμαι υφιστάμενος πελάτης.Θεωρω ότι αρκούν...αν όχι myrae

Υπ' αυτές τις συνθήκες,οκ,να μείνετε. Ειδάλλως με τηλέφωνα, υποσχέσεις προφορικές κλπ. δεν γίνεται δουλειά.

Εγώ έκανα ήδη αίτηση για Ήρωνα και βλέπουμε. Δεν περιμένω φυσικά κάποια αντίδραση αλλά θα δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, giorgosvet είπε

Χμ.. αν παω και υπογραψω το smart της ΕΛΠΕ 29/12 δεν θα πάρω τα 100 ευρώ και για τον Ιανουάριο;😈😈

όχι , θα πάρεις το ποσό που θα αναφέρεται (ή όχι) στη σύμβαση που θα υπογράψεις , δεν έχει σχέση ο μήνας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, messinia3 είπε

θα το λάβω κατ εξαίρεση κι ας μην είμαι υφιστάμενος πελάτης

Εννοείς κι ας είσαι υφιστάμενος πελάτης(;). Τώρα το είδα. Οι μη υφιστάμενοι το παίρνουν ούτως ή άλλως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και απο εμένα, σαν νέος που άνοιξε σπίτι ψάχνω και εγω για την οικονομικοτερη λυση. 

Αυτη τη στιγμη έχω το myhome4all της ΔΕΗ. Κοιτάζοντας το excel παρατήρησα ότι η τελικη τιμη βγαίνει χαμηλότερη σε σχέση με τους άλλους παρόχους. Καταλαβαίνω κάτι λάθος ή όντως έτσι είναι? ( η κατανάλωση μου είναι πολύ κατω απο τις 500 kw/h)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, korakios είπε

όχι , θα πάρεις το ποσό που θα αναφέρεται (ή όχι) στη σύμβαση που θα υπογράψεις , δεν έχει σχέση ο μήνας

Ναι , εννοούσα ότι θα υπογράψω τέλος Δεκεμβρίου και το ποσό από τα 100 ευρώ θα μεταφερθεί τον Ιανουάριο εφόσον δεν θα έχει εξαντληθεί για τις λίγες μέρες του Δεκέμβρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, giorgosvet είπε

Ναι , εννοούσα ότι θα υπογράψω τέλος Δεκεμβρίου και το ποσό από τα 100 ευρώ θα μεταφερθεί τον Ιανουάριο εφόσον δεν θα έχει εξαντληθεί για τις λίγες μέρες του Δεκέμβρη.

κανονικά έτσι πρέπει , άγνωστο τι θα κάνει η ελπέ

2 λεπτά πριν, PortgasDiAce είπε

Κοιτάζοντας το excel παρατήρησα ότι η τελικη τιμη βγαίνει

απο τυχαίες τιμές χοντρικής , διάβασε την καρφιτσωμένη ανάρτηση, ξαναρώτα 25+ του μηνός για να σου πούμε περίπου πόσο θα βγουν τα πράσινα

3 λεπτά πριν, PortgasDiAce είπε

( η κατανάλωση μου είναι πολύ κατω απο τις 500 kw/h)

πήγαινε στην ελπέδισον για τα 100€ και μετά βλέπεις

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, korakios said:

κανονικά έτσι πρέπει , άγνωστο τι θα κάνει η ελπέ

απο τυχαίες τιμές χοντρικής , διάβασε την καρφιτσωμένη ανάρτηση, ξαναρώτα 25+ του μηνός για να σου πούμε περίπου πόσο θα βγουν τα πράσινα

Έγινε ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, korakios said:

κανονικά έτσι πρέπει , άγνωστο τι θα κάνει η ελπέ

απο τυχαίες τιμές χοντρικής , διάβασε την καρφιτσωμένη ανάρτηση, ξαναρώτα 25+ του μηνός για να σου πούμε περίπου πόσο θα βγουν τα πράσινα

Εγώ που είμαι Guarantee home με έχουν πρήξει ότι θα με βάλουν στο basic home 1/1 και ότι με συμφέρει να μείνω στο Guarantee. 

Να περιμένω μέχρι τέλος του μήνα λες? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, DeareN είπε

Εγώ που είμαι Guarantee home με έχουν πρήξει ότι θα με βάλουν στο basic home 1/1 και ότι με συμφέρει να μείνω στο Guarantee. 

Να περιμένω μέχρι τέλος του μήνα λες? 

 

4 λεπτά πριν, korakios είπε

πήγαινε στην ελπέδισον για τα 100€ και μετά βλέπεις

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Ήρων guarantee, λέω και εγώ να πάω σε elpedison smart  για το κστοσταρικο, αλλά αν δούμε ότι από 1 του μηνός δεν μας συμφέρει η  elpedison  και φύγουμε για άλλη εταιρία θα μας πιστωθούν τα 100 η όχι στον εκκαθαριστικό που θα βγει ;  και πότε αναμένεται να βγει ο πρώτος της elpedison ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stefanidisg είπε

Από Ήρων guarantee, λέω και εγώ να πάω σε elpedison smart  για το κστοσταρικο, αλλά αν δούμε ότι από 1 του μηνός δεν μας συμφέρει η  elpedison  και φύγουμε για άλλη εταιρία θα μας πιστωθούν τα 100 η όχι στον εκκαθαριστικό που θα βγει ;

 

10 λεπτά πριν, korakios είπε

κανονικά έτσι πρέπει , άγνωστο τι θα κάνει η ελπέ

 

1 λεπτό πριν, stefanidisg είπε

και πότε αναμένεται να βγει ο πρώτος της elpedison ;

7 μέρες περίπου μετά την τελευταία ημερομηνία προθεσμίας καταχώρησης μετρήσεων

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...