Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, yazidis είπε

@korakios γύρισα. Τελικά μόνο 35 σελίδες και 135 άτομα διαφορετικά σχολίασαν.

Πιάνω excel μπας και καταλάβω έστω και έτσι το τι έχασα από το Σάββατο! :D

υπαρχει καποιο βιντεακι για το πως να καταλαβει καποιος το excel γιατι ετσι οπως το βλεπω δεν καταλαβαινω τπτ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

35 λεπτά πριν, korakios είπε

γιαυτό λέω στο στο email να αναγράφεται (εκτός απο το pdf)

πάντως εγώ δε θα το επιμείνω , το πολύ 2 φορές , θα ξανακάνω τράμπα Ήρων και τέλη μηνός πίσω στην ελπέ (μετά volton αν δίνει 500kw και μετά  Ήρων μιας και θα μαζευτούν αρκετά 50ρια 😛)

Πήρα Elpedison 2 φορές το πρωί και τις 2 μου είπαν όχι (υφιστάμενος πελάτης από τον Οκτώβρη σε Value για μετάβαση σε  smart), ξαναπήρα το απόγευμα και μου λέει ναι ισχύει η προσφορά και ότι μπαίνει αυτόματα με την αίτηση...Γενικά ότι να'ναι, δεν είναι ξεκάθαρα τα πράγματα..Γίνεται να πάω Ηρων και μετά Elpe? Δεν έχω ακόμα λογαριασμό εκκαθαριστικό, μου βγήκε τώρα έναντι με δικές μου μετρήσεις γιατί ο δεδδηε δεν πέρασε...Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ας γράψω και εγώ τον πόνο μου με αυτό το μπάχαλο

Μπανανία προφανώς και όποιος πρόλαβε και ό,τι κατάλαβε:

Προσπάθησα να αλλάξω πάροχο και η ΔΕΔΔΗΕ έκανε 10 ημέρες να δώσει καταμέτρηση...

Μου έχουν ζαλίσει τα αυτιά με δώρα (καθρεφτάκια και χάντρες), μέχρι που σήμερα μου ανέφεραν προσφορά Black Friday... τι γελοιότητες... Το κράτος δεν ελέγχει τίποτα από όλα αυτά;

Θα πάω και εγώ στο κυμαινόμενο με ρήτρα και κόστος στα ύψη... Θα τρίξουν τα κόκκαλα μου με το νέο έτος και την σχεδόν διπλάδια χρέωση kwh.... Θα ανέβουν πάλι οι τιμές στα σουβλάκια, στο κατούρημα, σε όλα....

Καίμε τα λεφτά μας όπως οι τράπερς στα βιντεοκλίπ τους... 

Επεξ/σία από operPanayotis11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Titos301 είπε

υπαρχει καποιο βιντεακι για το πως να καταλαβει καποιος το excel γιατι ετσι οπως το βλεπω δεν καταλαβαινω τπτ

τι δεν καταλαβαίνεις απο τις οδηγίες ακριβώς και πολύ συγκεκριμένα ?

5 τιμές βάζεις και κατανάλωση ουσιαστικά

2 λεπτά πριν, gmik είπε

ξαναπήρα το απόγευμα και μου λέει

ε, ζήτα να στο στείλει σε email τη στιγμή που μιλάτε

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, korakios είπε

γιαυτό λέω στο στο email να αναγράφεται (εκτός απο το pdf)

πάντως εγώ δε θα το επιμείνω , το πολύ 2 φορές , θα ξανακάνω τράμπα Ήρων και τέλη μηνός πίσω στην ελπέ (μετά volton αν δίνει 500kw και μετά  Ήρων μιας και θα μαζευτούν αρκετά 50ρια 😛)

Προφανώς και μας δουλεύουν γιατί για την πρωτη παροχή που πηγα στο smart απο το plus πριν λιγο, κατά λάθος λέει μου έστειλε τα 100 ευρώ (!!) και στις υπόλοιπες παροχές δεν δικαιούμαι τίποτα <  εχω ηδη πάρει δώρα!! Ανοιγοντας το pdf βλεπω ότι δεν γραφει στο τέλος ούτε αριθμο παροχής ούτε ονομα !!! Πάμε για τα 50 του ΗΡΩΝ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, BigJim34 είπε

Προφανώς και μας δουλεύουν γιατί για την πρωτη παροχή που πηγα στο smart απο το plus πριν λιγο, κατά λάθος λέει μου έστειλε τα 100 ευρώ (!!) και στις υπόλοιπες παροχές δεν δικαιούμαι τίποτα <  εχω ηδη πάρει δώρα!! Ανοιγοντας το pdf βλεπω ότι δεν γραφει στο τέλος ούτε αριθμο παροχής ούτε ονομα !!! Πάμε για τα 50 του ΗΡΩΝ.

προσωπικά θα έλεγα και κότερο δώρο , αλλά είναι νιούμπηδες οι υπάλληλοι 😛

μόνο η Ζενίθ έδινε βίλα , ήταν προχωρημένοι για την εποχή τους

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, korakios είπε

τι δεν καταλαβαίνεις απο τις οδηγίες ακριβώς και πολύ συγκεκριμένα ?

5 τιμές βάζεις και κατανάλωση ουσιαστικά

Κάνε ένα βιντεάκι, πιστεύω το χεις, στο τικ τοκ με το καπέλο του Κούλη κ συ ντε!!!🥳🥳
 

Επεξ/σία από demakhs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, operPanayotis11 είπε

Ας γράψω και εγώ τον πόνο μου με αυτό το μπάχαλο

Μπανανία προφανώς και όποιος πρόλαβε και ό,τι κατάλαβε:

Προσπάθησα να αλλάξω πάροχο και η ΔΕΔΔΗΕ έκανε 10 ημέρες να δώσει καταμέτρηση...

Μου έχουν ζαλίσει τα αυτιά με δώρα (καθρεφτάκια και χάντρες), μέχρι που σήμερα μου ανέφεραν προσφορά Black Friday... τι γελοιότητες... Το κράτος δεν ελέγχει τίποτα από όλα αυτά;

Θα πάω και εγώ στο κυμαινόμενο με ρήτρα και κόστος στα ύψη... Θα τρίξουν τα κόκκαλα μου με το νέο έτος και την σχεδόν διπλάδια χρέωση kwh.... Θα ανέβουν πάλι οι τιμές στα σουβλάκια, στο κατούρημα, σε όλα....

Καίμε τα λεφτά μας όπως οι τράπερς στα βιντεοκλίπ τους... 

Καλησπέρα.. Γιατί έκανε τόσες μέρες;  Υπήρξε θέμα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, BigJim34 είπε

Προφανώς και μας δουλεύουν γιατί για την πρωτη παροχή που πηγα στο smart απο το plus πριν λιγο, κατά λάθος λέει μου έστειλε τα 100 ευρώ (!!) και στις υπόλοιπες παροχές δεν δικαιούμαι τίποτα <  εχω ηδη πάρει δώρα!! Ανοιγοντας το pdf βλεπω ότι δεν γραφει στο τέλος ούτε αριθμο παροχής ούτε ονομα !!! Πάμε για τα 50 του ΗΡΩΝ.

Μου κάνει εντύπωση πάντως, τόσες μέρες διαβάζω εδώ ότι το δίνουν κανονικά και σε υφιστάμενους πελάτες, βλέπω μια 'σιγουρια' από πολύ κόσμο για το θέμα και μόλις το έθεσα πριν 1-2 ώρες υπάρχουν αναφορές ότι τελικά δεν το δίνουν από πολλούς.

Ζητάτε όλοι εγγράφως ο,τι σας υπόσχονται, γιατί έχω την εντύπωση ότι την έχει πατήσει πολύς κόσμος αυτή τη φορά. Θα περιμένει -100 και τελικά θα του έρθει το 100 για οφειλόμενους λογαριασμούς εκατοντάδων ευρώ 😁

Επεξ/σία από tryfos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι έτοιμος να πατήσω συναινώ και αποδέχομαι στο smart. Τελευταία ερώτηση γιατί δεν θυμάμαι τι έχουμε πει.. Είπαμε είμαστε οκ αν δεν αναγράφει στο συμβόλαιο την τιμή του Δεκεμβρίου 0,099 αλλά αναφέρει μόνο τον τύπο που θα ισχύει από 1/1 σωστά; Δεν θα έχουμε θέμα έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, korakios είπε

προσωπικά θα έλεγα και κότερο δώρο , αλλά είναι νιούμπηδες οι υπάλληλοι 😛

μόνο η Ζενίθ έδινε βίλα , ήταν προχωρημένοι για την εποχή τους

Εστειλα mail στην εξυπηρέτηση πελατών να διορθώσουν το pdf. AN ΔEN, παμε κι εδώ για ΗΡΩΝ. 

Ειμαστε για γελια και για κλαματα με την ολη κατασταση !!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nick_81 είπε

Είμαι έτοιμος να πατήσω συναινώ και αποδέχομαι στο smart. Τελευταία ερώτηση γιατί δεν θυμάμαι τι έχουμε πει.. Είπαμε είμαστε οκ αν δεν αναγράφει στο συμβόλαιο την τιμή του Δεκεμβρίου 0,099 αλλά αναφέρει μόνο τον τύπο που θα ισχύει από 1/1 σωστά; Δεν θα έχουμε θέμα έτσι;

έτσι

τα 100 να πάρεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά εκεί γύρω Φλεβάρη Μάρτη που θα βγούνε οι πρώτοι λογαριασμοί-κουστουμια θα γίνει επαναστάτη... Και το 90% του πληθυσμού, συμπεριλαμβανομένης φυσικά της κυβέρνησης, δεν έχουν πάρει χαμπάρι για τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...