Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, neofitosgr78 είπε

Στο excel οι τιμές για την Ζενίθ ισχύουν ?

νομίζω ναι

Spoiler

H TEA ανεβαίνει γιατί είναι Χρηματιστήριο Ενέργειας , αν δεν τους αρέσουν οι τιμές πασάρουν πλασματικές απο θερμικά

4 ώρες πριν, NikosThrace είπε

Korakios νομίζω έχεις κάνει λάθος στους τύπους υπολογισμού της προσαύξησης στο ΔΕΗ 4all. 

Το β πρέπει να είναι εκτός της παρένθεσης και για το υπολογισμό του β πρέπει να πολλαπλασιάσεις την διαφορά ΤΕΑ-1 και ΤΕΑ-2 με το α...

όταν είναι στην περέθενση δεν πολλαπλασιάζεται με το α έτσι κι αλλιώς ?

2 ώρες πριν, kirileman είπε

@korakios what is this?
NRG πράσινο: 0,075 ευρώ έκπτωση

οι εκπτώσεις αλλάζουν ανα μήνα στα πράσινα, άρα το 0,075 μπορεί να γίνει τον επόμενο 0,06 ή μηδέν 😁

1 ώρα πριν, Scorpios0 είπε

@korakios

Έχω μια ερώτηση για ένα τύπο που έχεις στο excel...
 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Στην εφαρμογή του ορίου στο τύπο υπολογισμό της τελικής χρέωσης στο πρόγραμμα "Ηρών Guarantee Home με κόφτη στα 0,22" (κελια F10, G10). Συγκρίνεις το 0,22 με το αθροισμα  της "προσαύξησης" + "βασικη χρέωση με ενσωματωμένη την εκπτωση συνέπειας" (= 0,0738). Νομίζω πως η σύγκριση θα έπρεπε να γίνετε με το αθροισμα  της "προσαύξησης" + "βασικη χρέωση χωρίς την εκπτωση συνέπειας" αφού αυτο το άθροισμα είναι η κανονική χρέωση.
Δηλαδη ο τύπος θα πρέπει να ήταν κάπως έτσι :
= C10 + IF(E10>0,22-0,082;  0,22-0,082;  E10)

 

όχι , σου λέει 0,22 με όλες τις εκπτώσεις μέσα , δλδ το όριο είναι στην τελική

15 λεπτά πριν, neofitosgr78 είπε

απο το πράσινο που σε πάνε υποχρεωτικά μπορείς να φύγεις η σε κλειδώνουν ?

άνοιξε το spoiler της καρφιτσωμένης ανάρτησης ,κάτω απο "Για όσους δεν κατάλαβαν τα χρωματιστά μέσα στο spoiler είναι και μια περίληψη "

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σας καταλαβαίνω απόλυτα με τις προσφορές, αλλά μόνο εγώ γλυκοκοιτάζω το WeYellow (0.16e/kwh) και βαριέμαι να ψαχνω να αλλάξω πάροχο κάθε μήνα;

Δεν έχουν μεγάλωσει και τα παιδιά να τα βάζω αυτά να κάνουν μαθηματικές πράξεις :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, mandos είπε

Σας καταλαβαίνω απόλυτα με τις προσφορές, αλλά μόνο εγώ γλυκοκοιτάζω το WeYellow (0.16e/kwh) και βαριέμαι να ψαχνω να αλλάξω πάροχο κάθε μήνα;

Δεν έχουν μεγάλωσει και τα παιδιά να τα βάζω αυτά να κάνουν μαθηματικές πράξεις :D

Αν δεν γουστάρεις με τιποτα την ΔΕΗ, θα σου προτεινα να πας στο Fix του Ηρων με 0,16. Μεχρι το πρωι που τσεκαρα υπηρχε ακομα στο σαιτ τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Disrespect είπε

θα σου προτεινα να πας στο Fix του Ηρων με 0,16. Μεχρι το πρωι που τσεκαρα υπηρχε ακομα στο σαιτ τους.

έχει σταματήσει εδώ και μέρες , σου λενε 0,22 τώρα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tryfos είπε

Όσοι πηγαίνουν από το economy στο smart της ελπε και σας υπόσχονται το 100αρι σας στέλνουν κάτι σχετικό στο email ή μόνο στο μιλητό;

Αυτό ήθελα να ρωτήσω κι εγώ.Στο μιλητο μου είπαν ναι.Τωρα που μου έστειλαν την σύμβαση δεν αναφέρει κάτι.Να πατήσω αποδοχή;Θα το βγάλει αργότερα;

Εσένα σου στείλανε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω καποιο θέμα με τη ΔΕΗ, αλλα είναι ακριβότερη της We (με την οποία επίσης δεν έχω παράπονο).

Οπότε δεν είναι εντελώς παράλογη η σκέψη μου.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, bob o mastoras είπε

Καλημέρες!

Να ευχαριστήσω & εγώ με τη σειρά μου όλους σας για την ενημέρωση και τη λειτουργία του excel.

Στο ψητό… Λήγει το παλιό myhomeonline στις 14/12. 
Εφόσον επιλέξω τον «ενεργειακό τουρισμό», οι πρώτες κινήσεις είναι Elpe για δώρο 100€, ύστερα Ήρων για 50€ και βλέπουμε;

Προτείνετε  η αλλαγή παρόχου να γίνεται πριν τη λήξη του μήνα;

Μάλλον χάθηκε το μήνυμά μου στο χαμό που γίνεται.

Δεν πήρα απάντηση οπότε πήγα σε κατάστημα της ελπέ για να μπω στο smart καθαρά για τα 100€…. & βλέπουμε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, bob o mastoras είπε

Δεν πήρα απάντηση οπότε πήγα σε κατάστημα της ελπέ για να μπω στο smart καθαρά για τα 100€…. & βλέπουμε.

αφού πήγες δεν επέμενες για καμιά δωροεπιταγή Σκλαβενίτη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, kaktos77 είπε

Πήρα στην elpedison για να πάω 2 παροχές, εκτός από το 100αρικο ζήτησα και επιταγή και μου έδωσε και μια 20 ευρώ για Σκλαβενίτη όπως και 2 ασφάλειες για επείγουσα τεχνική βοήθεια στο σπίτι (αδιάφορο), ωστόσο στα email που μου έστειλε να υπογράψω δεν γράφει πουθενά για την δωροκάρτα των 20 ευρώ. Εσείς που κάνατε αίτηση, σας έστειλαν κάποιο αποδεικτικό ώστε να έχετε εγγράφως ότι θα σας στείλουν επιταγή;

 

Για 2 παροχές στο ίδιο όνομα προφανώς... παίρνεις 2x100 ή 1x100 με 20 ευρώ για Σκλαβενίτη? Ευχαριστώ   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...