Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, korakios είπε

εδώ και μήνες , τσέκαρε το excel , βέβαια ακόμα συχγρονίζω αλλά αυτό το χάλι να βγαίνουν ένα-ενα με κούρασε επομένως κάποια στιγμή θα την κάνω

το πρώτο

ναι δεν υπάρχει απαγόρευση , θα δούμε

Συγγνώμη που σε πρήζω, θα ήθελα ακόμη να ρωτήσω αν τα τιμολόγια που έχεις βάλει είναι όλα τσεκαρισμένα ή σε κάποια οι τιμές θα αλλάξουν και αν τα κίτρινα που έχεις βάλει είναι όλα ex-ante (οπότε δεν θα αλλάξουν οι τιμές αναδρομικά) ή κάποια είναι ex-post (άρα μπορεί να αλλάξουν αναδρομικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, dasnowy είπε

Το σταθερό της we φαίνεται καλή περίπτωση χωρίς ρήτρα αποχώρησης και είχαν και φτηνό κυμαινόμενο πριν το μηχανισμό. Μένει να δούμε τι θα ανακοινώσουν και αυτοί. Βέβαια μέχρι τότε είμαι στο generous guarantee οπότε δε βιάζομαι. 

Το κίτρινο δεν είναι σταθερό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος φύγει από το economy για να πάει στο smart, υποτίθεται ότι χάνει τα 50€ πόντους go4more?

Και όποιος 'μείνει' στο economy (αφού από 01 Ιανουαρίου θα αλλάξει αναγκαστικά), θα τους πάρει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Nate είπε

Συγγνώμη που σε πρήζω, θα ήθελα ακόμη να ρωτήσω αν τα τιμολόγια που έχεις βάλει είναι όλα τσεκαρισμένα ή σε κάποια οι τιμές θα αλλάξουν και αν τα κίτρινα που έχεις βάλει είναι όλα ex-ante (οπότε δεν θα αλλάξουν οι τιμές αναδρομικά) ή κάποια είναι ex-post (άρα μπορεί να αλλάξουν αναδρομικά).

απο τη στιγμή που μαντεύεις χοντρική και ειδικότερα τα ΛΠ και αποκλίσεις , έχεις κάνει αυτόματα εκκαθάριση ο ίδιος  😛

Όσα είναι με ΜΤΑ στον τύπο σίγουρα θα έχουν τη δυνατότητα να κάνουν εκκαθάριση , δεν ξέρω αν θα κάνουν όχι

Επίσης δε γνωρίζω αν στην ΤΕΑ γίνεται εκκαθάριση , δε νομίζω αλλά δεν είμαι 99% σίγουρος

Αργότερα αν βρεθεί άκρη ίσως βάλω στα σχόλια με εκκαθάριση ή όχι για τα κίτρινα

 

Και πάλι καλά που το ανέφερες , η Προτέργια γράφει οτι θα χρησιμοποιεί 2 μήνες πριν τιμές που έχουν ήδη εκκαθαριστεί . Με αυτόν τον τρόπο αποφεύγει εκκαθαρίσεις αλλά θέλει γραπτή απάντηση

Απο τη μια πχ μετρά που η Προτέργια παίρνει 2 μηνών πριν τιμές (άρα πάμε εκεί σε περίπτωση που ξεφύγει η φάση), απο την άλλη είναι μια ακόμα παράμετρος

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1,40 ο α της volton…sweet.

κάτι για να έχετε υπόψιν σας οποίοι καταλήξετε σε πράσινο τιμολόγιο. Να επιλέξετε προμηθευτή που είναι φθηνός χωρίς εκπτώσεις. Ο λόγος: οι εκπτώσεις και το παγιο είναι το μόνο που μπορεί να μεταβληθεί άμεσα και χωρίς ειδοποίηση από τον προμηθευτή . Η βασική τιμη θα είναι σταθερή 6 μήνες και ο μηχανισμός 3 μήνες..όπου δείτε μεγάλες εκπτώσεις μακρυά 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Όποιος φύγει από το economy για να πάει στο smart, υποτίθεται ότι χάνει τα 50€ πόντους go4more?

Και όποιος 'μείνει' στο economy (αφού από 01 Ιανουαρίου θα αλλάξει αναγκαστικά), θα τους πάρει?

Όχι δεν έχει καμία σημασία. 

Το δώρο είναι για την σύμβαση που υπέγραψες τότε.

Αν επιλέξεις να μείνεις στο economy θα μεταπέσεις αυτόματα στο ειδικό από ότι κατάλαβα .

Επεξ/σία από kosmasgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GREGORYMO είπε

Όποιος φύγει από το economy για να πάει στο smart, υποτίθεται ότι χάνει τα 50€ πόντους go4more?

Και όποιος 'μείνει' στο economy (αφού από 01 Ιανουαρίου θα αλλάξει αναγκαστικά), θα τους πάρει?

πήγαινε να ξαπλώσεις , βράδιασε , αύριο πάλι 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GREGORYMO είπε

Όποιος φύγει από το economy για να πάει στο smart, υποτίθεται ότι χάνει τα 50€ πόντους go4more?

Και όποιος 'μείνει' στο economy (αφού από 01 Ιανουαρίου θα αλλάξει αναγκαστικά), θα τους πάρει?

Από που προκύπτει ότι χάνει τους πόντους?το τι παπατζα θα ακουστεί από τον κάθε παροχο πλέον είναι δεδομένο,αλλά κάποια πράγματα πρέπει και εμείς να τα προασπισουμε για να μην επικρατήσει πλήρης ασυδοσία. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, satsok2 είπε

Το κίτρινο δεν είναι σταθερό 

και αναρωτιόμουν ποιος θα μπερδευτεί ,το weyellow είναι σταθερό πρόγραμμα , απλά είχε ατυχία στην ονομασία

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

Όσα είναι με ΜΤΑ στον τύπο σίγουρα θα έχουν τη δυνατότητα να κάνουν εκκαθάριση , δεν ξέρω αν θα κάνουν όχι

Επίσης δε γνωρίζω αν στην ΤΕΑ γίνεται εκκαθάριση , δε νομίζω αλλά δεν είμαι 99% σίγουρος

Αργότερα αν βρεθεί άκρη ίσως βάλω στα σχόλια με εκκαθάριση ή όχι για τα κίτρινα

Η ΤΕΑ δεν εκκαθαρίζεται ποτέ…η ΜΤΑ εκκαθαρίζεται λόγω balancing αγοράς 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, messinia3 είπε

Από που προκύπτει ότι χάνει τους πόντους?το τι παπατζα θα ακουστεί από τον κάθε παροχο πλέον είναι δεδομένο,αλλά κάποια πράγματα πρέπει και εμείς να τα προασπισουμε για να μην επικρατήσει πλήρης ασυδοσία. 

είμαι 99,99% σίγουρος οτι ήταν δικιά του άποψη 😂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

πήγαινε να ξαπλώσεις , βράδιασε , αύριο πάλι 😁

Με αφορμή τα 50 go more που ανέφερε ο φίλος , σα να πήρε το μάτι μου ότι μετά από 150 μέρες δεν έχει ευθύνη κανείς αν δεν πιστωθούν 😂😂😂

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler
Μόλις τώρα, MasterBlaster είπε

Η ΤΕΑ δεν εκκαθαρίζεται ποτέ…η ΜΤΑ εκκαθαρίζεται λόγω balancing αγοράς 

πάρε ένα γραπτό thnaks ,

μα τι φάση με τα reactions , τσιγκουνεύεται το insomnia λες και είναι κρυπτο ....

Μόλις τώρα, kosmasgr είπε

Με αφορμή τα 50 go more που ανέφερε ο φίλος , σα να πήρε το μάτι μου ότι μετά από 150 μέρες δεν έχει ευθύνη κανείς αν δεν πιστωθούν 😂😂😂

ναι , το γράφει αυτό , δε νομίζω να κάνουν κόλπα , θα δείξει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

πάρε ένα γραπτό thnaks ,

μα τι φάση με τα reactions , τσιγκουνεύεται το insomnia λες και είναι κρυπτο ....

ναι , το γράφει αυτό , δε νομίζω να κάνουν κόλπα , θα δείξει

Κανά 3 μηνο μας κόβω , στις 90 ημέρες θα αρχίσω τις επισκέψεις στο κατάστημα 😤

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...