Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, korakios είπε

Καλό και αυτό όσο κρατήσει.. 

Δε ξέρω τι να κάνω πραγματικά...Και αν επιδοτησουν τα νέα προγράμματα και τα αφήσουν απ'εξω τα σταθερά πάλι; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, razkal είπε

ως ποτε εχουν προθεσμια να ανακοινωσουν τα σταθερα? ως σημερα ή ως το τελος του μηνα?

τα πράσινα θες να πεις που είναι κυμαινόμενα , νόμιζα ως σήμερα αλλά δεν το κόβω

Μόλις τώρα, Mule206 είπε

Καλό και αυτό όσο κρατήσει.. 

Δε ξέρω τι να κάνω πραγματικά...Και αν επιδοτησουν τα νέα προγράμματα και τα αφήσουν απ'εξω τα σταθερά πάλι; 

δεν έχει επιδοτήσεις είπαν για του χρόνου (ευτυχώς) , ίσως μόνο για ΚΟΤ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, korakios said:

τα πράσινα θες να πεις που είναι κυμαινόμενα , νόμιζα ως σήμερα αλλά δεν το κόβω

to weyellow που σηζητιεται παραπανω σταθερο δεν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 minutes ago, korakios said:

0€ δωροεπιταγής <50€ πόντων Εθνικής

άσε που έχασες και το 1ο 50άρι και τη δυνατότητα να τους έπρηζες μετά για το 100άρι

χαλάτε την πιάτσα 😛

Η αρχικη ηταν 50ε+50εgo4more+20ε σκλαβενιτης= 120ε αξια

η νεα 100ε+20ε Σκλαβ+20ε Σκλαβ= 140ε αξια.

Το οτι δεν παλεψα κι αλλο δεκτο. Αλλα μου εδωσαν 20ε Σκλαβ ακομη ως προς πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, korakios είπε

τα πράσινα θες να πεις που είναι κυμαινόμενα , νόμιζα ως σήμερα αλλά δεν το κόβω

Με ποια δικαιολογία πάλι δε θα τηρηθούν τα χρονικά όρια? έλεος πια με τις άτυπες παρατάσεις. Όσο δεν ανακοινώνει η ΔΕΗ εγώ διατηρώ μία ελπίδα. Δεν είναι δυνατόν να κάψουν τόσο νωρίς τα πράσινα τιμολόγια.

Επεξ/σία από messinia3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τη μπουμπουνησα την καταγγελια στη ΡΑΕ. Ας αντιδρασουμε γιατι θα μας φανε στο τελος. Κορακιε ακουλουθησα την προτροπη σου. το site της ραε πολυ φιλικο στο χρηστη . σε 5 ειχα τελειώσει. 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

Εγώ προς το παρόν δεν συμφωνώ να πάτε στα fixed, μη βιάζεστε. Δεν μπορεί η we και μέχρι πριν λίγο ο Ήρων να δίνουν 0,16 fixed (+ πάγιο) και τα κυμαινόμενα να παίξουν 0,20 και παραπάνω. Ούτε καν το  fixed να έχει 0,22 και το κυμαινόμενο 0,20, είναι πολύ μικρή η διαφορά. Απλά δεν γίνεται αυτό γιατί θα πάνε όλοι στα fixed και νομίζω ούτε και οι πάροχοι θα το θέλουν αυτό, γιατί με τα fixed έχουν μικρότερες δυνατότητες να κλέψουν με αλχημείες κλπ. Συν ότι θεωρητικά τα fixed έχουν και ένα μικρό ρίσκο για αυτούς. Οπότε υπομονή, μπας και δουλέψει λίγο ο ανταγωνισμός (λέμε τώρα). Να εμφανιστεί και κάνα δώρο.

Ως μικρή λεπτομέρεια, η we δεν έχει δικό της σύστημα να βάλεις κάρτα κλπ για πάγια. Οπότε ή δίνετε εγγύηση ή πάτε μέσω τράπεζας με χρέωση όμως στην πάγια κλπ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, razkal είπε

ως ποτε εχουν προθεσμια να ανακοινωσουν τα σταθερα? ως σημερα ή ως το τελος του μηνα?

Σήμερα θα γινουν ανακοινώσεις των παρόχων για τη φόρμουλα υπολογισμού του «πράσινου τιμολογίου» και τη βασική χρέωση.

Όχι τιμή, και φυσικά κοντά στα μεσάνυχτα αφού πρώτα θα περιμένουν την ΔΕΗ.Ολα τα άλλα προς το τέλος του Δεκεμβρίου μάλλον 1/1 καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Specs είπε

Η αρχικη ηταν 50ε+50εgo4more+20ε σκλαβενιτης= 120ε αξια

η νεα 100ε+20ε Σκλαβ+20ε Σκλαβ= 140ε αξια.

Το οτι δεν παλεψα κι αλλο δεκτο. Αλλα μου εδωσαν 20ε Σκλαβ ακομη ως προς πριν.

εγω βλέπω χαμένα 120€

Spoiler

σε πριζώνω , μην ψαρώνεις 😁

7 λεπτά πριν, tryfos είπε

Εγώ προς το παρόν δεν συμφωνώ να πάτε στα fixed, μη βιάζεστε. Δεν μπορεί η we και μέχρι πριν λίγο ο Ήρων να δίνουν 0,16 fixed (+ πάγιο) και τα κυμαινόμενα να παίξουν 0,20 και παραπάνω. Ούτε καν το  fixed να έχει 0,22 και το κυμαινόμενο 0,20, είναι πολύ μικρή η διαφορά. Απλά δεν γίνεται αυτό γιατί θα πάνε όλοι στα fixed και νομίζω ούτε και οι πάροχοι θα το θέλουν αυτό, γιατί με τα fixed έχουν μικρότερες δυνατότητες να κλέψουν με αλχημείες κλπ. Συν ότι θεωρητικά τα fixed έχουν και ένα μικρό ρίσκο για αυτούς. Οπότε υπομονή, μπας και δουλέψει λίγο ο ανταγωνισμός (λέμε τώρα). Να εμφανιστεί και κάνα δώρο.

Ως μικρή λεπτομέρεια, η we δεν έχει δικό της σύστημα να βάλεις κάρτα κλπ για πάγια. Οπότε ή δίνετε εγγύηση ή πάτε μέσω τράπεζας με χρέωση όμως στην πάγια κλπ.

δεν έχει δέσμευση της we

13 λεπτά πριν, razkal είπε

to weyellow που σηζητιεται παραπανω σταθερο δεν ειναι?

σταθερο

11 λεπτά πριν, kedaaz είπε

τη μπουμπουνησα την καταγγελια στη ΡΑΕ. Ας αντιδρασουμε γιατι θα μας φανε στο τελος. Κορακιε ακουλουθησα την προτροπη σου. το site της ραε πολυ φιλικο στο χρηστη . σε 5 ειχα τελειώσει. 

το θέμα είναι οτι δεν επεμβαίνει η ΡΑΕ ατομικά , δλδ απλά θα βγάλει κάποια ανακοίνωση αν ασχοληθεί

μακάρι φυσικά να αλλάξει η κατάσταση ,αλλά το μόνο σίγουρο είναι οτι αν δεν το κυνηγήσετε δε θα γίνει τίποτα απολύτως

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

δεν έχει δέσμευση της we

Ε και γιατί να πάει κανείς από τώρα εκεί, όταν για Δεκέμβρη παίζουν πολύ χαμηλότερες τιμές από 0,16 (+πάγιο); Δεν έχει κανένα νόημα.

Ψυχραιμία και υπομονή, να δούμε προς τέλος Δεκέμβρη τι γίνεται και νομίζω τότε οι κινήσεις. Ότι θα ανέβουν όλα πάντως θα ανέβουν, φαίνονται όλοι έτοιμοι να κάνουν πάρτι, ασχέτως χρώματος τιμολογίου.

Θα γίνει μέγα θέμα όταν σκάσουν οι πρώτοι λογαριασμοί πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα.
Είμαι στο Guarantee Ηοme Bonus του Ηρώνα απο 30/10(με τα 50ευρώ) μου έχει έρθει και μένα το mail και θα ρίξω και εγώ μια διαμαρτηρία στο myrae.
H ερώτηση μου είναι, αξίζει να φύγω τουρίστας για την ελπε  στο smart και τα 100 ευρώ που γράφει στο site, με δεδομένο απο όσο καταλαβαίνω οτι απο 1/1 θα ψάχνουμε πάλι άλλη εταιρία/πρόγραμμα?
Έχει αναφερθεί επίσης στο θέμα να πούμε στον υπάλληλο της ελπε να μην βάλει επιτόπια απο ΔΕΔΔΗΕ διότι θα αργήσει η ενεργοποίηση, αυτό μας ενδιαφέρει επειδή θα συνεχισει να "γραφει" ο προηγούμενος πάροχος η για κάποιον αλλο λόγο?
Αν κάτι δεν καταλαβαίνω σχωρεστε με, πρώτη φορά τουρίστας :P

Επεξ/σία από TasosPk
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, HAthinaia είπε

Καλά μιλάμε ο Ήρων το έχει τερματίσει όσο δεν πάει από όλες τις απόψεις. 

 

22 λεπτά πριν, aXer είπε

Ξέρω, άσχετο με το topic, αλλά ο ΗΡΩΝ άλλαξε άρδην και ΟΛΑ τα προγράμματα αερίου... την κάτσαμε

Πώς θα πάρουν πίσω τα 50ευρα που έδωσαν;

Να αναμένουμε και από Elpedison ανάλογες κινήσεις. Αν σκεφτούμε δε ότι αυτοί """χάριζαν""' τα διπλά, έχει να γίνειιι...😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, tryfos είπε

Εγώ προς το παρόν δεν συμφωνώ να πάτε στα fixed, μη βιάζεστε. Δεν μπορεί η we και μέχρι πριν λίγο ο Ήρων να δίνουν 0,16 fixed (+ πάγιο) και τα κυμαινόμενα να παίξουν 0,20 και παραπάνω. Ούτε καν το  fixed να έχει 0,22 και το κυμαινόμενο 0,20, είναι πολύ μικρή η διαφορά. Απλά δεν γίνεται αυτό γιατί θα πάνε όλοι στα fixed και νομίζω ούτε και οι πάροχοι θα το θέλουν αυτό, γιατί με τα fixed έχουν μικρότερες δυνατότητες να κλέψουν με αλχημείες κλπ. Συν ότι θεωρητικά τα fixed έχουν και ένα μικρό ρίσκο για αυτούς. Οπότε υπομονή, μπας και δουλέψει λίγο ο ανταγωνισμός (λέμε τώρα). Να εμφανιστεί και κάνα δώρο.

Ως μικρή λεπτομέρεια, η we δεν έχει δικό της σύστημα να βάλεις κάρτα κλπ για πάγια. Οπότε ή δίνετε εγγύηση ή πάτε μέσω τράπεζας με χρέωση όμως στην πάγια κλπ.

πες τα trifos γιατί πέσανε με τα μούτρα στα σταθερά τέλειος ο συλλογισμός σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...