Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, kedaaz είπε

Καλησπέρα σας αυτό που κατάλαβα μιλώντας με μία αρκετά καταρτισμένη εκπρόσωπο

ότι και να σου είπε μη δίνεις σημασία , δεν ισχύει ότι λένε στα τηλέφωνα

Μόλις τώρα, kedaaz είπε

Στην ερώτησή μου και την ενόχληση που εξέφρασα σε σχέση με την αύξηση από 0.17 σε 0.22, μου ειπώθηκε ότι αυτή στιγμής άλλαξε ένας όρος εξαιτίας των αλλαγών που επιφέρει το κράτος αυτό δίνει τη δυνατότητα να αλλάξουν και άλλοι όροι.

😂

myrae

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

τηλέφωνο από volton πριν λίγο για να μη φύγω. μου είπε για το 100αρι της ελπε ότι είναι 50 ευρώ το πρώτο μήνα και 50 τους επόμενους 6 (ψέματα βάση σύμβασης) και ότι αν φύγω θα το ζητήσουν πίσω όπως έγινε με το 50άρικο πριν κάτι μήνες. του είπα ευχαριστώ αλλά φεύγω και βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, circadian είπε

τηλέφωνο από volton πριν λίγο για να μη φύγω. μου είπε για το 100αρι της ελπε ότι είναι 50 ευρώ το πρώτο μήνα και 50 τους επόμενους 6 (ψέματα βάση σύμβασης) και ότι αν φύγω θα το ζητήσουν πίσω όπως έγινε με το 50άρικο πριν κάτι μήνες. του είπα ευχαριστώ αλλά φεύγω και βλέπουμε.

σε πόσο καιρό έγινε η αλλαγή από την αίτηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, korakios είπε

σου έφεξε , μόλις έριξε η We το σταθερό στα 0,16 με πάγιο 4€

κομπλέ εταιρία είναι , απλά να ξέρεις οτι αν πέσουν ζόρια στο 6μηνο θα αλλάξουν τη χρέωση (εκτός αν μπήκε κανένας καινούριος όρος)

Στο εξάμηνο δηλαδή αν το πάνε 1€/kW, μπορούμε να διακόψουμε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήρθε ενημέρωση και από Ζενίθ. (οι ειδικό όροι εδώ για όσους βιάζονται) Ιδού όλο το μήνυμα:

Αγαπητέ πελάτη,

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με την πρόσφατη νομοθετική ρύθμιση (άρθρο 17 ν. 5066/2023), από την 1η Ιανουαρίου 2024, εφαρμόζονται νέα τιμολόγια προμήθειας ηλεκτρικής ενέργειας. Ως αποτέλεσμα, από την 01.01.2024, η ZeniΘ θα τιμολογεί αυτόματα την παροχή σας σύμφωνα με τους όρους του Ειδικού Τιμολογίου τους οποίους μπορείτε να βρείτε στον ακόλουθο σύνδεσμο https://zenith.gr/el/for-the-home/electricity/eidiko-timologio-enimerosi. Δικαιούστε να υποβάλετε την αντίρρηση σας ως προς την υπαγωγή στο Ειδικό Τιμολόγιο έως 31.01.2024. Για οποιαδήποτε απορία μπορείτε να επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας, οποιοδήποτε κατάστημα ZeniΘ ή να επικοινωνήσετε μαζί μας στο 18321.

Επεξ/σία από Rebirth
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, despotak είπε

Στο εξάμηνο δηλαδή αν το πάνε 1€/kW, μπορούμε να διακόψουμε; 

δεν έχει δέσμευση οπότε ναι , αλλά και να είχε πάλι θα μπορούσες με ρήτρα αποχώρησης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

image.png.4f60e85150f0f930589b9db68a972160.png

Καλώς τα δεχτήκατε (τελικά μαλακίες μου είπε η άλλη για το πάγιο, στα 10 το πήγαν)

Y.Γ. "Σιωπηλές παρατάσεις" my-ass

Επεξ/σία από aXer
  • Like 1
  • Confused 3
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, korakios είπε

+18

Δεν είμαι σίγουρος, μπορεί και να έχεις δίκιο γιατί όλα τα άλλα μεγέθη είναι σε MWh.

Δεν έχω δει τον τύπο. Το παράδειγμα αναφέρθηκε στη συνάντηση με τελική τιμή 0,155. Με 18 θα έβγαινε 0,173...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bilham είπε

Δεν είμαι σίγουρος, μπορεί και να έχεις δίκιο γιατί όλα τα άλλα μεγέθη είναι σε MWh.

Δεν έχω δει τον τύπο. Το παράδειγμα αναφέρθηκε στη συνάντηση με τελική τιμή 0,155. Με 18 θα έβγαινε 0,173...

είμαι εγώ σίγουρος , αφού το γράφουν μέσα οι όροι 😁

2 λεπτά πριν, aXer είπε

image.png.4f60e85150f0f930589b9db68a972160.png

Καλώς τα δεχτήκατε (τελικά μαλακίες μου είπε η άλλη για το πάγιο, στα 10 το πήγαν)

Y.Γ. "Σιωπηλές παρατάσεις" my-ass

https://weenergy.gr/prasino-reuma/prosfores/weyellow/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, aXer είπε

image.png.4f60e85150f0f930589b9db68a972160.png

Καλώς τα δεχτήκατε (τελικά μαλακίες μου είπε η άλλη για το πάγιο, στα 10 το πήγαν)

Πριν 10 λεπτά που κοίταζα ήταν 0.16 και 5 ευρώ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, sosias said:

σε πόσο καιρό έγινε η αλλαγή από την αίτηση;

Δευτέρα 27 έστειλα και τελευταίο δικαιολογητικό και νομίζω με πήραν και τηλ για τα συναινώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...