Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, icydepths είπε

Σύμφωνοι. Αλλά το συμβόλαιο που μου στείλανε δείχνει την χρεώση απο νέο έτος, όχι το 0.099. Νιώθω λιγότερο απο καλυμμένος για να υπογράψω :P

κάπου μέσα στη αίτηση γράφει οτι δεν ισχύει και λόγω νομοθεσίας ισχύουν μέχρι τέλους του ετους οι δημοσιευμένες τιμές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, korakios είπε

για το Guarantee κομπλέ τα ξέραμε (σε νέους πελάτες , οι παλιοί γραπτή διαβεβαίωση οτι δεν αλλάζει μέσω email/ΣτΚ/myrae)

Για το Fix έπρεπε να τους πεις καλό μήνα πρώτα γιατί χάθηκαν ....

κατεβάστε την υπογεγραμμένη προσφορά με τους όρους πριν αλλάξει και στείλτε την συμπληρωμένη

Η προσφορά (είναι υπογεγραμμένη) ισχύει για κανα μήνα περίπου και σίγουρα θα ξυνίσουν , μετά myrae (για όσους καίγονται για σταθερό)

Δεν έχω καταλάβει, ξαφνικά το 0,16 του fix (που έγινε 0,22) γιατί φαίνεται "καλό" στον κόσμο και το κυνηγάει; Αφού από 1/1 ουσιαστικά παραμένει ο τουρισμός, αν έχω καταλάβει καλά, απλά θα κοιτάμε πλέον κάθε 1η του μηνός.

Εκτός αν κάποιοι είναι διατεθειμένοι να δίνουν σχεδόν 40% πάνω για να μην ασχολούνται, οπότε τότε πάω πάσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tryfos είπε

Δεν έχω καταλάβει, ξαφνικά το 0,16 του fix (που έγινε 0,22) γιατί φαίνεται "καλό" στον κόσμο και το κυνηγάει; Αφού από 1/1 ουσιαστικά παραμένει ο τουρισμός, αν έχω καταλάβει καλά, απλά θα κοιτάμε πλέον κάθε 1η του μηνός.

Εκτός αν κάποιοι είναι διατεθειμένοι να δίνουν σχεδόν 40% πάνω για να μην ασχολούνται, οπότε τότε πάω πάσο.

Τουρισμός αλλά από 0,19 και πάνω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tryfos είπε

Δεν έχω καταλάβει, ξαφνικά το 0,16 του fix (που έγινε 0,22) γιατί φαίνεται "καλό" στον κόσμο και το κυνηγάει;

το 0,22 δεν είναι καλό , το 0,16 είναι κομπλέ

1 λεπτό πριν, tryfos είπε

Αφού από 1/1 ουσιαστικά παραμένει ο τουρισμός, αν έχω καταλάβει καλά, απλά θα κοιτάμε πλέον κάθε 1η του μηνός.

αν παίζουν δώρα , αν όχι την κάτσαμε

1 λεπτό πριν, tryfos είπε

Εκτός αν κάποιοι είναι διατεθειμένοι να δίνουν σχεδόν 40% πάνω για να μην ασχολούνται, οπότε τότε πάω πάσο.

κατέβαζε το excel καλύτερα και παίξε με τιμές χοντρικής ωστε να καταλάβεις πόσο πρέπει να είναι για λες οτι το 0,16 θα είναι 40% πάνω 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dimitrakis1980 είπε

πιπέρι στο στόμα... Δεν υπάρχει πλέον ρήτρα αναπροσαρμογής ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ το λέμε μηχανισμός διακύμανσης 

Συγνώμη, αλλά γι αυτό και μόνο έγινε ο κακός χαμός κ βγάλανε και πράσινα και κόκκινα και κίτρινα και μπλε, κιλοβατωράκια στο κρανίδι, που τα παίρναμε καλέ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tryfos είπε

Πώς ακριβώς προκύπτει αυτό; Ξέρει κανείς τιμές Ιανουαρίου;

excel μαντεύεις χοντρική , απο την αρχή που έβγαινε ένα πρόγραμμα , βάσει τύπου υπολογισμού της ρήτρας ξέραμε πόσο θα είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, korakios είπε

νωρίς-νωρίς 😁, την είχες κάνει στο ενδιάμεσο ?

Το θετικό είναι πως με πήραν μόνοι τους τηλέφωνο για να μου ζητήσουν διεύθυνση ώστε να τις στείλουν. 

Οχι, δεν την έχω κάνει. Δεν έχω φάει ακόμη το δώρο (μέτρια προς χαμηλή οικιακή κατανάλωση έχω), με βολεύει το μηδενικό πάγιο και αναμένω 1.1 για την επόμενη κίνηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, CHRISpros είπε

Το θετικό είναι πως με πήραν μόνοι τους τηλέφωνο για να μου ζητήσουν διεύθυνση ώστε να τις στείλουν. 

Οχι, δεν την έχω κάνει. Δεν έχω φάει ακόμη το δώρο (μέτρια προς χαμηλή οικιακή κατανάλωση έχω), με βολεύει το μηδενικό πάγιο και αναμένω 1.1 για την επόμενη κίνηση. 

κάνε παζάρι με 5-6 υπαλλήλους να μπεις στο smart για τα 100€ , για να λες τη δωροκάρτα πρέπει να μην πήρες τα 50+50 Εθνικής αλλά το "παλιό" 80άρι μόνο (με τη δωροκάρτα)

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, korakios είπε

excel μαντεύεις χοντρική , απο την αρχή που έβγαινε ένα πρόγραμμα , βάσει τύπου υπολογισμού της ρήτρας ξέραμε πόσο θα είναι

Το excel δεν είναι για Δεκέμβρη; Δε κατάλαβα. Για αυτό ξαναρωτάω, υπάρχουν από τώρα τελικές γνωστές τιμές για 1/1; Εκτός αν υπάρχουν κάποια fix από τώρα ανακοινωμένα. Αλλά τα κυμαινόμενα είναι από τώρα γνωστά; Δεν είχα χρόνο να ψάξω στα site των εταιριών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου έστειλε ειδοποίηση το Φυσικό Αέριο για το νέο πρόγραμμά τους MAXI Home από 01.01.2024, το οποίο προτείνει αντί του πράσινου. Ανεβάζω εδώ τους όρους του.

Ρεύμα MAXI Home.pdf

Επεξ/σία από HAthinaia
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tryfos είπε

Εκτός αν υπάρχουν κάποια fix από τώρα ανακοινωμένα.

fix ήταν ανακοινωμένα προ πολλού , στο excel τα fix είναι απο τον καιρό του Νόε , απλά συγχώνευσα τα οικιακά σταθερά με τα επαγγελματικά σταθερά τον Οκτώβρη μιας και είναι λίγα

4 λεπτά πριν, tryfos είπε

Το excel δεν είναι για Δεκέμβρη;

ναι , αλλά είχα το φύλλο "αγνοήστε το" με τα κυμαινόμενα (που τώρα είναι τα λεγόμενα κίτρινα)

5 λεπτά πριν, tryfos είπε

Δε κατάλαβα. Για αυτό ξαναρωτάω, υπάρχουν από τώρα τελικές γνωστές τιμές για 1/1;

πλέον έφερα το "Αγνοήστε το" ψιλοεπίσημα ως κυμαινόμενα οικιακά (πράσινα/κίτρινα) για να ξέρουμε τι θα παίζει απο 1/1 . Δεν είναι γνωστές οι τιμές , μαντεύεις χοντρική Δεκεμβρίου για τα πράσινα και χοντρική Ιανουαρίου για τα κίτρινα . Ή περιμένεις να δημοσιευτούν τιμές Ιανουαρίου στη ΡΑΕ για τα πράσινα 1/1/2024

 

7 λεπτά πριν, HAthinaia είπε

Μου έστειλε ειδοποίηση το Φυσικό Αέριο για το νέο πρόγραμμά τους MAXI Home από 01.01.2024, το οποίο προτείνει αντί του πράσινου. Ανεβάζω εδώ τους όρους του.

Ρεύμα MAXI Home.pdf 189.25 kB · 6 downloads

είσαι σίγουρος αυτή τη φορά ? 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

fix ήταν ανακοινωμένα προ πολλού , στο excel τα fix είναι απο τον καιρό του Νόε , απλά συγχώνευσα τα οικιακά σταθερά με τα επαγγελματικά σταθερά τον Οκτώβρη μιας και είναι λίγα

ναι , αλλά είχα το φύλλο "αγνοήστε το" με τα κυμαινόμενα (που τώρα είναι τα λεγόμενα κίτρινα)

πλέον έφερα το "Αγνοήστε το" ψιλοεπίσημα ως κυμαινόμενα οικιακά (πράσινα/κίτρινα) για να ξέρουμε τι θα παίζει απο 1/1 . Δεν είναι γνωστές οι τιμές , μαντεύεις χοντρική Δεκεμβρίου για τα πράσινα και χοντρική Ιανουαρίου για τα κίτρινα . Ή περιμένεις να δημοσιευτούν τιμές Ιανουαρίου στη ΡΑΕ για τα πράσινα 1/1/2024

 

είσαι σίγουρος αυτή τη φορά ? 😛

είμαι 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...