Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

47 λεπτά πριν, katsiletra είπε

αυτό δεν μου το ανοίγει. Γράφει trojan

https://github.com/xournalpp/xournalpp/releases/download/v1.2.2/xournalpp-1.2.2-windows.zip

52 λεπτά πριν, gtkminsomnia είπε

γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάτι ύποπτο με το σταθερο πρόγραμα WeYellow γιατί ψήνομαι να το επιλέξω...

του Ήρων είναι φθηνότερο ....

25 λεπτά πριν, efib είπε

Βλέπω κάποια πακέτα Ήρων με 0.06€/kWh και μου κάνει εντύπωση που είναι τόσο χαμηλά. Φιλικό μου πρόσωπο σκέφτεται να πάει σε Ήρων και αναρωτιέμαι εάν είναι legit ή αν υπάρχουν κρυφές χρεώσεις. Ευχαριστώ 

μετά απο τόοοοοσα χρόνια κρίμα να ρωτάτε τέτοια πράγματα....

15 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Μπήκα μόνο να πω καλό μήνα σε όλους.🙂

καλό μήνα μαν

20 λεπτά πριν, girgir66 είπε

3.  Δώρο: Το Δώρο (ήτοι τα εκατό ευρώ έκπτωση) θα πιστωθεί στον πρώτο λογαριασμό κατανάλωσης του Πελάτη που θα εκδοθεί για έκαστο μετρητή.

σημαίνει οτι θα σου δώσουν τα 100€ που σου χρωστάνε στον πρώτο λογαριασμό κατανάλωσης

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, girgir66 είπε

Γεια σας και από μένα,

Χθες μας έληξε το myHome online. Λέω να κάνω μια βόλτα από ELPEDISON smart.

Έχω έτοιμα τα στοιχεία της σύνδεσης (σε απαντητικό email) για αποστολή,

όμως κάτι δεν μου "κάθεται" καλά με το 100αρικο.

Κατά γράμμα: 

3.  Δώρο: Το Δώρο (ήτοι τα εκατό ευρώ έκπτωση) θα πιστωθεί στον πρώτο λογαριασμό κατανάλωσης του Πελάτη που θα εκδοθεί για έκαστο μετρητή.

Άλλο η πίστωση και άλλο η έκπτωση... Νομίζω.

Βοήθεια κανείς;

Ευχαριστώ όλους εσάς που μας δίνετε τα φώτα σας!

Προχώρα το. Έχει χιλιοαναλυθεί.

18 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Μπήκα μόνο να πω καλό μήνα σε όλους.🙂

2 λεπτά πριν, korakios είπε

καλό μήνα μαν

Για καλημερίσματα παρακαλώ σε νέο τόπικ.😛

Επεξ/σία από Basketikos_
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Έχω κάνει αίτηση για Ήρων Generous Guarantee, η οποία έχει προωθηθεί στον ΔΕΔΔΗΕ. Σήμερα αλλάζω γνώμη και παίρνω τηλέφωνο, μήπως μπορώ να το αλλάξω σε Home Fix. Για κάποιο λόγο μου λέει οτι δε γίνεται μέχρι να υλοποιηθεί το αίτημα από ΔΕΔΔΗΕ, αλλά και οτι πλέον το πακέτο έχει πάει στο 0.22. Παράλληλα, φίλος μου μιλάει με Ήρωνα σήμερα και του λένε οτι παραμένει το 0.16 για αιτήσεις μέχρι και σήμερα, και θα του στείλουν αίτηση να υπογράψει...

Ο,τι θέλει λέει ο καθένας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, _vbm_ είπε

Καλησπέρα.

Έχω κάνει αίτηση για Ήρων Generous Guarantee, η οποία έχει προωθηθεί στον ΔΕΔΔΗΕ. Σήμερα αλλάζω γνώμη και παίρνω τηλέφωνο, μήπως μπορώ να το αλλάξω σε Home Fix. Για κάποιο λόγο μου λέει οτι δε γίνεται μέχρι να υλοποιηθεί το αίτημα από ΔΕΔΔΗΕ, αλλά και οτι πλέον το πακέτο έχει πάει στο 0.22. Παράλληλα, φίλος μου μιλάει με Ήρωνα σήμερα και του λένε οτι παραμένει το 0.16 για αιτήσεις μέχρι και σήμερα, και θα του στείλουν αίτηση να υπογράψει...

Ο,τι θέλει λέει ο καθένας;

Πρώτη ή τελευταία φορά γίνεται;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, _vbm_ είπε

Καλησπέρα.

Έχω κάνει αίτηση για Ήρων Generous Guarantee, η οποία έχει προωθηθεί στον ΔΕΔΔΗΕ. Σήμερα αλλάζω γνώμη και παίρνω τηλέφωνο, μήπως μπορώ να το αλλάξω σε Home Fix. Για κάποιο λόγο μου λέει οτι δε γίνεται μέχρι να υλοποιηθεί το αίτημα από ΔΕΔΔΗΕ, αλλά και οτι πλέον το πακέτο έχει πάει στο 0.22. Παράλληλα, φίλος μου μιλάει με Ήρωνα σήμερα και του λένε οτι παραμένει το 0.16 για αιτήσεις μέχρι και σήμερα, και θα του στείλουν αίτηση να υπογράψει...

Ο,τι θέλει λέει ο καθένας;

Θεωρώ ότι άμα λέει έστω και ένας οτι σήμερα έχει αλλάξει και ειναι 0.22, τότε καποιος τον έχει ενημερώσει. Δε νομιζω να μη θέλει να πουλήσει σύνδεσή. Οι άλλοι μπορεί απλά να το λένε να σε σμπρώξουν και μετά να σου που "συγνώμη δε προλάβατε". αποψή μου πάντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@korakiosτι εννοείς ότι είναι κρίμα να ρωτάμε τέτοια; Δεν έχω ιδέα από εναλλακτικούς παρόχους και τιμές... Καλώς ή κακώς πάντα γ1 ΔΕΗ είχα και την χρυσοπληρωνω την kWh από ο,τι βλέπω...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, thermaikos4 είπε

πηρε κανείς απαντηση απο ΗΡΩΝ που ειναι ήδη στο guarantee αν θα ισχυει για μεχρι 0,17?

έστειλες ?

3 λεπτά πριν, CHRISpros είπε

Aίτηση στην elpedison 1/10, σήμερα παρέλαβα την κάρτα edenred, με κούριερ στο σπίτι μου. 

νωρίς-νωρίς 😁, την είχες κάνει στο ενδιάμεσο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 minutes ago, _vbm_ said:

Καλησπέρα.

Έχω κάνει αίτηση για Ήρων Generous Guarantee, η οποία έχει προωθηθεί στον ΔΕΔΔΗΕ. Σήμερα αλλάζω γνώμη και παίρνω τηλέφωνο, μήπως μπορώ να το αλλάξω σε Home Fix. Για κάποιο λόγο μου λέει οτι δε γίνεται μέχρι να υλοποιηθεί το αίτημα από ΔΕΔΔΗΕ, αλλά και οτι πλέον το πακέτο έχει πάει στο 0.22. Παράλληλα, φίλος μου μιλάει με Ήρωνα σήμερα και του λένε οτι παραμένει το 0.16 για αιτήσεις μέχρι και σήμερα, και θα του στείλουν αίτηση να υπογράψει...

Ο,τι θέλει λέει ο καθένας;

Αν ήσουν ήδη πελάτης ΗΡΩΝ και ήθελες να κάνεις αλλαγή προγράμματος ή αν ήθελες να αλλάξεις πάροχο... ισχύει το 0.16 εφόσον το υπογράφεις σήμερα.

Στη δική σου περίπτωση όμως θα πρέπει α) να ζητήσεις απ'τον ΗΡΩΝ ακύρωση του αιτήματος εκπροσώπησης (υπαναχώρηση) εφόσον πάει πακέτο με το πρόγραμμα που έχεις υπογράψει, β) το αρμοδιο τμήμα του ΗΡΩΝ να διαικπεραιώσει το αίτημα υπαναχώρησης και να ενημερώσει τον ΔΕΔΔΗΕ να μην εκτελέσει το αίτημα που έχει αναρτηθεί στη πλατφόρμα τους, γ) ο ΔΕΔΔΗΕ να ακυρώσει το αίτημα εκπροσώπησης, δ) ο ΗΡΩΝ να επιβεβαιώσει ότι ακυρώθηκε το ενεργό αίτημα εκπροσώπησης ε) να υπογράψεις νέο αίτημα εκπροσώπησης με Fix. Όλα αυτά δε γίνονται σε 1 μέρα, είναι αδύνατον.

Επεξ/σία από ekrepali
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατοπιν αιτήματος για elpedison smart, μου στέλνουν με email αντίγραφο αίτησεως προμήθειας με τιμή(για Δεκέμβριο) 1,249*ΤΕΑ + 0,0339.   

Στο site τους αυτή αναφέρεται ως η τιμή απο 1/1/2024. Τηλεφωνικώς είπε κάτι για "δική μου προστασία" από αυτόματη μετάβαση σε άλλο πακέτο κατά την λήξη, ή κάτι ανάλογο. Πως γενεν;

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, efib είπε

@korakiosτι εννοείς ότι είναι κρίμα να ρωτάμε τέτοια; Δεν έχω ιδέα από εναλλακτικούς παρόχους και τιμές... Καλώς ή κακώς πάντα γ1 ΔΕΗ είχα και την χρυσοπληρωνω την kWh από ο,τι βλέπω...

είναι κρίμα απο την άποψη οτι μέχρι και στα κανάλια τα λέγανε

όπως στο Γ1 πλήρωνες κάποια εποχή 0,07 κάτι με έκπτωση και έμπαινε ρήτρα , έτσι είναι και τα υπόλοιπα

ρίξε μια ματιά το excel και θα καταλάβεις

όταν βγουν όλα τα πράσινα τιμολόγια θα καρφιτσωθούν και οδηγίες

2 λεπτά πριν, icydepths είπε

Κατοπιν αιτήματος για elpedison smart, μου στέλνουν με email αντίγραφο αίτησεως προμήθειας με τιμή(για Δεκέμβριο) 1,249*ΤΕΑ + 0,0339.   

δεν έχει τέτοια τιμή , δες στο site του Δεκεμβρίου ή στο excel (ιστορικό τιμών)

3 λεπτά πριν, icydepths είπε

Στο site τους αυτή αναφέρεται ως η τιμή απο 1/1/2024.

σωστά

3 λεπτά πριν, icydepths είπε

Τηλεφωνικώς είπε κάτι για "δική μου προστασία" από αυτόματη μετάβαση σε άλλο πακέτο κατά την λήξη, ή κάτι ανάλογο. Πως γενεν;

απο 1/1/2024 θα πας αυτόματα στο άγνωστο προς το παρών πράσινο που θα βγάλει εκτός αν δηλώσεις το αντίθετο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, korakios είπε

δεν έχει τέτοια τιμή , δες στο site του Δεκεμβρίου ή στο excel (ιστορικό τιμών)

Σύμφωνοι. Αλλά το συμβόλαιο που μου στείλανε δείχνει την χρεώση απο νέο έτος, όχι το 0.099. Νιώθω λιγότερο απο καλυμμένος για να υπογράψω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...