Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 minutes ago, korakios said:

ένα μήνα έχουν προθεσμία απο όσο θυμάμαι

δε γίνεται να έχεις χρέος χωρίς να εκδοθεί ο λογαριασμός

τότε ζήτα την ηχογράφηση να την έχεις αλλιώς "χάνεται"

Αγαπητέ, και να "χαθεί" η ηχογράφηση, το ότι το συμβόλαιο έχει ανανεωθεί 30/11 και το πρόγραμμα άλλαξε στις 01/12, δεν είναι αρκετό αποδεικτικό του ότι έχω "δεσμεύσει" παλιές τιμές;

Υ.Γ. Όσο και να θες να με φοβήσεις, ΕΛΙΝ δεν πάω 😁

Επεξ/σία από aXer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

Παιδιά καλημέρα, σχεδόν 20 μέρες σε γνωστό ύστερα από αλλαγή από Elpe σε Ήρων, δεν έχουν βγάλει τελικό λογαριασμό, σε επικοινωνία λένε "θα βγει", υποπτεύομαι πως είναι ελαφρώς πιστωτικός, όπου για αυτό τον "καθυστερούν".. Υπάρχει κάποια "απαίτηση" για να τους πιέσουμε να τον εκδώσουν; μη βγάλουν καμία εντολή διακοπής για 2-3-5 ευρώ "χρέος", ικανούς τους έχω..

Δεν βγάζουν, χαλάρωσε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

επίσης δεν έχει και πρόσβαση από το myelpedison, το απενεργοποιούν αν φύγεις από πελάτης;

σε μένα έμεινε ανοιχτό , επίσης στέλνουν και με email παράλληλα

4 λεπτά πριν, aXer είπε

Αγαπητέ, και να "χαθεί" η ηχογράφηση, το ότι το συμβόλαιο έχει ανανεωθεί 30/11 και το πρόγραμμα άλλαξε στις 01/12, δεν είναι αρκετό αποδεικτικό του ότι έχω "δεσμεύσει" παλιές τιμές;

κοίτα , εγώ είναι παραδοσιακός , τιμές και τζίφρα , τα άλλα μου ακούγονται περίεργα και έχω δει τραγικά , όπως στο viber που λες διαβεβαίωση τιμών και άλλα χρεώθηκαν (efaenergy σταθερο KOT -> volton κυμαινόμενο)

εσύ κάνε ότι καταλαβαίνεις :)

6 λεπτά πριν, aXer είπε

Υ.Γ. Όσο και να θες να με φοβήσεις, ΕΛΙΝ δεν πάω 😁

δε σε κατάλαβα , δεν ανέφερα κάτι για Ελίν ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι για σταθερο ΗΡΩΝ, βλεπω το μονο με 0.16 ακομα. (αλλιως παω για το 4all). Οι kwh που καταναλωνω ειναι περιπου 200-400(πολυ βαρια) τον μηνα με το νυχτερινο. Φοβαμαι μην τα κυμαινομενα αρχιζουν και ταβανιαζουν

Να προχωρήσω με το ΗΡΩΝ fixed? Υπαρχει κάτι να προσέξω?


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jimakos234 είπε

Σκεφτομαι για σταθερο ΗΡΩΝ, βλεπω το μονο με 0.16 ακομα. (αλλιως παω για το 4all). Οι kwh που καταναλωνω ειναι περιπου 200-400(πολυ βαρια) τον μηνα με το νυχτερινο. Φοβαμαι μην τα κυμαινομενα αρχιζουν και ταβανιαζουν

Να προχωρήσω με το ΗΡΩΝ fixed? Υπαρχει κάτι να προσέξω?

ναι , να μη σου στείλουν με 0,22 😛

πάντως έχεις δικαίωμα υπαναχώρησης 14 μέρες , άρα αν κάτσει κάτι καλύτερο την κάνεις 😁

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προβλέπω να τα φουσκώσουν όλοι για το Γενάρη. Μόνο και μόνο ο φόβος του αγνώστου της νέας κατάστασης και που θα κάτσει η μπίλια από το πελατολόγιό τους -και για τους παρόχους δηλαδή- αρκεί. Το θέμα είναι πότε θα έρθει η εξορθολόγηση των χρεώσεων και αν αυτό θα είναι σύντομα ή αργά. Ή μήπως δεν έρθει και καθόλου αν επικρατήσει ράλι φόβου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον ΗΡΩΝ οταν πας να κάνεις αίτηση online δεν βγάζει το ΗΡΩΝ fixed σαν επιλογή, αυτό σημαίνει ότι κάνουμε αίτηση με email και χάνεται το 50€ δώρο; Ή κάνω κάποια βλακία και δεν το βρίσκω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω κάποια πακέτα Ήρων με 0.06€/kWh και μου κάνει εντύπωση που είναι τόσο χαμηλά. Φιλικό μου πρόσωπο σκέφτεται να πάει σε Ήρων και αναρωτιέμαι εάν είναι legit ή αν υπάρχουν κρυφές χρεώσεις. Ευχαριστώ 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και από μένα,

Χθες μας έληξε το myHome online. Λέω να κάνω μια βόλτα από ELPEDISON smart.

Έχω έτοιμα τα στοιχεία της σύνδεσης (σε απαντητικό email) για αποστολή,

όμως κάτι δεν μου "κάθεται" καλά με το 100αρικο.

Κατά γράμμα: 

3.  Δώρο: Το Δώρο (ήτοι τα εκατό ευρώ έκπτωση) θα πιστωθεί στον πρώτο λογαριασμό κατανάλωσης του Πελάτη που θα εκδοθεί για έκαστο μετρητή.

Άλλο η πίστωση και άλλο η έκπτωση... Νομίζω.

Βοήθεια κανείς;

Ευχαριστώ όλους εσάς που μας δίνετε τα φώτα σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, YPhot said:

Στον ΗΡΩΝ οταν πας να κάνεις αίτηση online δεν βγάζει το ΗΡΩΝ fixed σαν επιλογή, αυτό σημαίνει ότι κάνουμε αίτηση με email και χάνεται το 50€ δώρο; Ή κάνω κάποια βλακία και δεν το βρίσκω

Το ίδιο θέμα είχα και εγώ και για αυτό προχώρησα μέσω email. Το site τους είναι μισοανανεωμένο σχετικά με τα προγράμματα που προσφέρουν.

6 minutes ago, efib said:

Βλέπω κάποια πακέτα Ήρων με 0.06€/kWh και μου κάνει εντύπωση που είναι τόσο χαμηλά. Φιλικό μου πρόσωπο σκέφτεται να πάει σε Ήρων και αναρωτιέμαι εάν είναι legit ή αν υπάρχουν κρυφές χρεώσεις. Ευχαριστώ 

Είναι κυμαινόμενο, οπότε και να ανέβει η τιμή της ενέργειας αυτοί δεν θα χάσουν. Αν δεν ανέβει όμως, είναι πολύ καλή τιμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, lnoldori said:

Το ίδιο θέμα είχα και εγώ και για αυτό προχώρησα μέσω email. Το site τους είναι μισοανανεωμένο σχετικά με τα προγράμματα που προσφέρουν.

Οπότε δεν έχει 50€ δώρο σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...