Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, dimostr είπε

Το αίτημα θα το ανοίξω προς των Ηρων που κάνει τη μαλακια , έχει μετρησεις με φωτογραφία τη μέρα που υπέγραψα συμβόλαιο , 

αν πας μέσω myrae άνοιξε ένα διπλό αίτημα (παροχου και διαχειριστή) να μην πετάνε μπάλα ο ένας στον άλλον

Μόλις τώρα, panagos89 είπε

Μεγάλο μπέρδεμα όλο αυτό που γίνετε. Ελπίζω να το ξεδιαλύνει εδώ το insomnia γιατί βλέπω να μας παίρνουν και την ψυχή.

στο τι ακριβώς μπερδεύτηκες και πολύ συγκεκριμένα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, dimitrakis1980 είπε

Ερώτηση... στο excel στην protergia στο κελί μπροστα γραφεις 0.14 και στο note 0.08 με συνεπεια και στις παρατηρήσεις γραφεις ->  Με 0,08€/kw έκπτωση συνέπειας (0,22 αρχική)

το 0.08 απο που το βγάζεις;;; Συγνωμη σπάω το κεφάλι μου πως βγήκε χαχαχα

To 0.08/kWh είναι τα 80€/MWh με προϋπόθεση συνέπειας 😉

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, korakios είπε

σου έστειλαν ειδοποίηση οτι αλλάζει σε 0,01 με 50% συνέπειας ? (άρα 0,005?)

δεν έστειλαν για πράσινο κάτι ? Εντύπωση μου κάνει

Ναι, άρα έκπτωση 5 Ευρώ / ΜWh. Μέχρι τώρα αντί για 1.18 είχαν τον συντελεστή ΧΤ, νομίζω 1.1357 αλλά κάθε Νοέμβρη ή Δεκέμβρη πρέπει να ανακοινώνουν καινούριο.

Μόνο ειδοποίηση για το συγκεκριμένο πρόγραμμα μέχρι στιγμής, η ειδοποίηση βέβαια ήρθε νωρίτερα απο την ανανέωση την όρων κτλ στην σελίδα τους.

Το σκέφτομαι σοβαρά αυτό το πρόγραμμα, συνδέεται και με ΤΕΑ. Τουλάχιστον έχουμε για πρώτη φορά μια εικόνα για το πώς θα κινηθούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, bilham είπε

To 0.08/kWh είναι τα 80€/MWh με προϋπόθεση συνέπειας 😉

Ναι αλλα στο εγγραφο γραφει 
image.png.712748ad05d65f627ca92e249c8b875a.png

η Εκπτωση ειναι 80... όχι η τελικη τιμή 80 (έτσι το καταλαβαίνω εγω). Άρα τελική τιμή με έκπτωση 0.14

Σας έκαψα; Σας έκαψα;;; Σας έκαψα χαχαχα

Επεξ/σία από dimitrakis1980
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, macrun είπε

Το σκέφτομαι σοβαρά αυτό το πρόγραμμα, συνδέεται και με ΤΕΑ. Τουλάχιστον έχουμε για πρώτη φορά μια εικόνα για το πώς θα κινηθούν.

το κακό είναι οτι έχει και ΛΠ (τουλάχιστον έτσι γράφουν ακόμα στο site, δεν ξέρω αν άλλαξε και αυτό) ,άρα παίζει να κάνουν και εκκαθαρίσεις απο ΑΔΜΗΕ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dimitrakis1980 είπε

Ναι αλλα στο εγγραφο γραφει 
image.png.712748ad05d65f627ca92e249c8b875a.png

η Εκπτωση ειναι 80... όχι η τελικη τιμή 80 (έτσι το καταλαβαίνω εγω). Άρα τελική τιμή με έκπτωση 0.14

Σας έκαψα; Σας έκαψα;;; Σας έκαψα χαχαχα

Κάηκες μόνος σου 😁

Γιατί μπερδεύεσαι; Λέει τιμή 0,14 και στο note λέει ότι βγαίνει έτσι με 0,08 συνέπεια γιατί είχε 0,22 αρχική

Δηλαδή 0,22 - 0,08 = 0,14

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimitrakis1980 είπε

Στην ανακοίνωση γραφει

image.png.68ac0226b34aeaea27a70fea415b0d06.png

θα πρότεινα να αράξεις λίγο να τα ξαναδεις χαλαρά

220€/MWh = 0,22€/kw

140€/MWh = 0,14€/kw

άρα έκπτωση = 0,22-0,14=0,08€/kw

όλα κομπλέ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

θα πρότεινα να αράξεις λίγο να τα ξαναδεις χαλαρά

220€/MWh = 0,22€/kw

140€/MWh = 0,14€/kw

άρα έκπτωση = 0,22-0,14=0,08€/kw

όλα κομπλέ

ναι μωρέ το διάβασα περίεργα και μπερδεύτηκα. Όλα κομπλέ. Αναμονή και για τους υπόλοιπους

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, dimostr είπε

Το αίτημα θα το ανοίξω προς των Ηρων που κάνει τη μαλακια , έχει μετρησεις με φωτογραφία τη μέρα που υπέγραψα συμβόλαιο , 

Την εντολή την έχει δώσει ο πάροχος.. Και μπορεί  να θέλει να  εξασφαλιστεί.. Για πολλά... Έχουν ζητήσει και οι πάροχοι να πηγαίνει ο Δεδδηε.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα σήμερα με ΗΡΩΝ, και μου είπαν ότι από 01/12 η χρέωση πάει από 0,16 στα 0,22 της kwh, με το πάγιο στα 10€ για το Home Fix και για το Guarantee από 01/01/2024 η χρέωση της ανώτατης τιμής στα 0,22 και το πάγιο στα 5,5€, ενώ η προστασία τιμής παραμένει στα 8€.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, katsiletra είπε

Μίλησα σήμερα με ΗΡΩΝ, και μου είπαν ότι από 01/12 η χρέωση πάει από 0,16 στα 0,22 της kwh, με το πάγιο στα 10€ για το Home Fix και για το Guarantee από 01/01/2024 η χρέωση της ανώτατης τιμής στα 0,22 και το πάγιο στα 5,5€, ενώ η προστασία τιμής παραμένει στα 8€.

πω πω το σκίσανε...  πάντως στο site το fixed το έχουν ακόμα με την παλιά

Επεξ/σία από dimitrakis1980
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, katsiletra said:

Μίλησα σήμερα με ΗΡΩΝ, και μου είπαν ότι από 01/12 η χρέωση πάει από 0,16 στα 0,22 της kwh, με το πάγιο στα 10€ για το Home Fix και για το Guarantee από 01/01/2024 η χρέωση της ανώτατης τιμής στα 0,22 και το πάγιο στα 5,5€, ενώ η προστασία τιμής παραμένει στα 8€.

Αν είναι έτσι, πρόλαβα στο τσαααααααααααααακ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, katsiletra είπε

Μίλησα σήμερα με ΗΡΩΝ, και μου είπαν ότι από 01/12 η χρέωση πάει από 0,16 στα 0,22 της kwh, με το πάγιο στα 10€ για το Home Fix και για το Guarantee από 01/01/2024 η χρέωση της ανώτατης τιμής στα 0,22 και το πάγιο στα 5,5€, ενώ η προστασία τιμής παραμένει στα 8€.

για το Guarantee κομπλέ τα ξέραμε (σε νέους πελάτες , οι παλιοί γραπτή διαβεβαίωση οτι δεν αλλάζει μέσω email/ΣτΚ/myrae)

Για το Fix έπρεπε να τους πεις καλό μήνα πρώτα γιατί χάθηκαν ....

κατεβάστε την υπογεγραμμένη προσφορά με τους όρους πριν αλλάξει και στείλτε την συμπληρωμένη

Η προσφορά (είναι υπογεγραμμένη) ισχύει για κανα μήνα περίπου και σίγουρα θα ξυνίσουν , μετά myrae (για όσους καίγονται για σταθερό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...