Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, The_Judas είπε

ίσως θα έπρεπε να μείνει τελικά το ήδη υπάρχον σύστημα που δουλεύε χωρίς τη ρητρα.

με ενσωματωμένη ρήτρα θες να πεις , έτσι θα είναι και το πράσινο απο το 2024 , 1η του μηνός θα βγαίνει τιμή

1 λεπτό πριν, The_Judas είπε

οι παροχοι όμως δεν θέλουν να φαίνεται δημοσια αυτή η σύγκριση σε όλο τον κόσμο οπότε κάνουν διάφορα τερτίπια.

δε θα παραμείνει έτσι , θα δημοσιευτούν κανονικά τα προγράμματα (ελπίζω δλδ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, iliata2410 είπε

άν κάποιος επιλέξει με σταθερό,αυτό συνεπάγεται ότι δέν μπορεί,πριν ληξει η συμβαση,να αλλάξει πρόγραμμα;

μπορεί φυσικά , αλλά θα πληρώσει την όποια ρήτρα αποχώρησης ισχύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

μπορεί φυσικά , αλλά θα πληρώσει την όποια ρήτρα αποχώρησης ισχύει

δέν μιλάω για να αποχωρήσω ,απλά για να αλλάξω πρόγραμμα.Επι ευκαιρίας,θέλω να αλλάξω αυτήν την στιγμή πρόγραμμα.πρέπει πρώτα να απαντη΄σ στο email που με στείλανε,και μετά να κάνω αίτηση,ή κάνω αίτηση,και δέν απαντάω στο email τους;Ειμαι στα δύο να πάω σταθερό,ή αυτό με την προστασία τιμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, iliata2410 είπε

δέν μιλάω για να αποχωρήσω ,απλά για να αλλάξω πρόγραμμα.

πάλι θα πληρώσεις εκτός αν έχει κέφια ο πάροχος

5 λεπτά πριν, iliata2410 είπε

Επι ευκαιρίας,θέλω να αλλάξω αυτήν την στιγμή πρόγραμμα.πρέπει πρώτα να απαντη΄σ στο email που με στείλανε,και μετά να κάνω αίτηση,ή κάνω αίτηση,και δέν απαντάω στο email τους;

αν απαντήσεις στο email συμφωνείς να παραμείνεις σε αυτό που ήσουν και θέλει γραπτή απάντηση για το αν θα ισχύουν οι όροι που έχεις ήδη υπογράψει (για το guarantee συγκεκριμένα)

αν θες άλλο πρόγραμμα κάνεις αίτηση για άλλο (και πάλι θα σου έρθει ειδοποίηση και πάλι θα πρέπει να πάρεις γραπτή απάντηση)

7 λεπτά πριν, iliata2410 είπε

;Ειμαι στα δύο να πάω σταθερό,ή αυτό με την προστασία τιμής.

ότι νομίζεις είναι για σένα καλύτερο

άκυρο , είδα οτι ήσουν σε ακριβό πρόγραμμα άρα δεν το έψαχνες , επομένως η συμβουλή μου είναι κλείσε σταθερό

2 λεπτά πριν, Greg29M είπε

Oσον αφορά το πράσινο τιμολόγιο θα έχει κάποια χρονική δέσμευση ή ρήτρα πρόωρης αποχώρησης ;

είναι κυμαινόμενα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυριο παμε για κλεισουμε να παρουμε καμια καλη τιμη για 2024 η να περιμένουμε γενάρ??

επεσα σημερα Γ1Ν και δεν ξερω αν αξιζει να παω τωρα στα δωράκια τυπου 100Ε η να περιμενω γεναρη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

αυριο παμε για κλεισουμε να παρουμε καμια καλη τιμη για 2024 η να περιμένουμε γενάρ??

γιατί , ξέρεις τις αυριανές τιμές και ρωτάς ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα 

25/11 έληξε το home online και είπα να μείνω στην ΔΕΗ, ένας μήνας έμεινε σκέφτηκα... 

Σήμερα είπα να εκμεταλλευτώ το 100 της ελπε μιας και έχω αντλία και το πολύ πολύ ξανά αλλάζω. 

Πείρα τηλέφωνο το πρωί και η κυρία που μίλησε πέραν του εκατοστάρικου μου είπε θα με δώσει και μία δώρο επιταγή 20€ για Σκλαβενίτη. 

Την ρώτησα αν τα 100 αφορούν μόνο το ρεύμα ή στο σύνολο και μου είπε μόνο ρεύμα. Τώρα τι θα ισχύσει θα το δούμε στην πράξη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, lazarnik είπε

Την ρώτησα αν τα 100 αφορούν μόνο το ρεύμα ή στο σύνολο και μου είπε μόνο ρεύμα. Τώρα τι θα ισχύσει θα το δούμε στην πράξη. 

έτσι λέγαν στα πρώτα 50άρια , μάλιστα έγραφε "κατανάλωση" , αλλά έμπαινε στο σύνολο

τώρα αν το άλλαξαν θα δείξει , κλασσικά δεν έχει σημασία τι λένε οι υπάλληλοι , θα φανεί στην πράξη τέλος Δεκ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά! έχω χαθεί στις σελίδες. Είμαι ΕΛΠΕ Economy Plus , αξιζει να μεινω ? 

Με έχει κουράσει απλά ότι βγάζει σχεδόν κάθε μήνα νέα προγράμματα και συνέχεια αλλάζω συμβάσεις καθώς είναι πιο φθηνή η τιμή. Κάνω καλά που αλλάζω κάθε φορά ? Ή την πάτησα με το  Economy Plus λογω ρητρας αναπροσαρμογης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, korakios είπε

έτσι λέγαν στα πρώτα 50άρια , μάλιστα έγραφε "κατανάλωση" , αλλά έμπαινε στο σύνολο

τώρα αν το άλλαξαν θα δείξει , κλασσικά δεν έχει σημασία τι λένε οι υπάλληλοι , θα φανεί στην πράξη τέλος Δεκ

Και επειδή τώρα δε γράφει λογικά θα βρούμε και πιο εύκολα άκρη.

3 λεπτά πριν, GiorgoSp0 είπε

Καλησπέρα παιδιά! έχω χαθεί στις σελίδες. Είμαι ΕΛΠΕ Economy Plus , αξιζει να μεινω ? 

Με έχει κουράσει απλά ότι βγάζει σχεδόν κάθε μήνα νέα προγράμματα και συνέχεια αλλάζω συμβάσεις καθώς είναι πιο φθηνή η τιμή. Κάνω καλά που αλλάζω κάθε φορά ? Ή την πάτησα με το  Economy Plus λογω ρητρας αναπροσαρμογης.

Αφού πας στο πιο φθηνό,προφανώς δεν είσαι χαμένος( θα μπορουσες να εχεις παρει και τα δωρα)2 λεπτά είναι η αλλαγή σύμβασης στον ιδιο παροχο.Γυρνα στο smart για Δεκέμβριο αλλά ζητά και τα 100 ευρώ δώρο.προφανως η γραμμή για δώρο στην κατανάλωση δόθηκε σημερα(πήγαμε πολλοί μάλλον)😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, GiorgoSp0 είπε

Καλησπέρα παιδιά! έχω χαθεί στις σελίδες. Είμαι ΕΛΠΕ Economy Plus , αξιζει να μεινω ? 

Με έχει κουράσει απλά ότι βγάζει σχεδόν κάθε μήνα νέα προγράμματα και συνέχεια αλλάζω συμβάσεις καθώς είναι πιο φθηνή η τιμή. Κάνω καλά που αλλάζω κάθε φορά ? Ή την πάτησα με το  Economy Plus λογω ρητρας αναπροσαρμογης.

απο αυτά τα 2 που έγραψες μάλλον καλύτερα κλείσε και εσύ σταθερό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, GiorgoSp0 είπε

Καλησπέρα παιδιά! έχω χαθεί στις σελίδες. Είμαι ΕΛΠΕ Economy Plus , αξιζει να μεινω ? 

Με έχει κουράσει απλά ότι βγάζει σχεδόν κάθε μήνα νέα προγράμματα και συνέχεια αλλάζω συμβάσεις καθώς είναι πιο φθηνή η τιμή. Κάνω καλά που αλλάζω κάθε φορά ? Ή την πάτησα με το  Economy Plus λογω ρητρας αναπροσαρμογης.

Και εγώ εκεί είμαι! Μια χαρά είσαι με 0,12... για την ώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πέρασα από Ήρων σήμερα, να ρωτήσω, και μου έδειξαν τη σύμβαση για το Home Fix, ότι παίρνει την έκπτωση ΚΟΤ, οπότε όποιος έχει ΚΟΤ, συμφέρει καλύτερα πιστεύω, απ ότι να μείνει σε κυμαινόμενο. 

Επεξ/σία από katsiletra
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...