Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, itsathina είπε

Μόνο εγώ το διάβασα αυτό και νομίζω πως χρειάζομαι να τελειώσω μαθηματικό στο ΕΚΠΑ για να το υπολογίσω; 

 

Spoiler

...εσύ πάλι καλά το βλέπεις....Τί να πούμε και όσοι απλά αισθανόμαστε μαλάκες 😁

 

1 ώρα πριν, scooterlord είπε

Για να αναφέρεται σημαίνει ότι μπορούν να ‘κάνουν και λάθος’; Και τι κάνουμε σε τέτοια περίπτωση;

...πρακτικά, αυτό 🤪

(...ΕΚΤΟΣ κι αν έχεις τον χρόνο/τα χρόνια (ηλικία)/την διάθεση/το κουράγιο να κάνεις φύλλο-φτερό τους σχετικούς λογαριασμούς, να τα υπολογίσεις, κι ΑΝ όντως "έχουν κάνει λάθος", να τους το....πεις. Και να περιμένεις "διόρθωση"....Κι αν με την ευκαιρία έχεις χρόνο/χρήμα/διάθεση κτλ, να βάλεις και κα'να δικηγόρο να τους πάρει τα βρακιά για το "mea culpa" τους....)

(...ο μέσος καταναλωτής, δηλαδή η συντριπτική πλειοψηφία, που λες αδερφέ, "επαφιέμεθα στον,,,,πατριωτισμό των λογιστηρίων των παρόχων" - κοινώς κρεμόμαστε απ' τα τέτχοια τους να μη μας κλέψουνε.........)

Επεξ/σία από washcloud
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σήμερα μου ήρθε εκκαθαριστικός elpe (παραθέτω εικόνα). Έτσι επειδή είμαι ανώμαλη και δεν έχω αλλάξει ακόμα πάροχο.
Ο εκκαθαριστικός είναι για το διάστημα 11/04/22 έως 10/08/22.
Τι σκ@τά είναι η αναπροσαρμογή χρέωσης προμήθειας 01/02/22 έως 01/06/22 776,24€ και που κολλάει με το διάστημα του εκκαθαριστικού; Μα τω Θεώ δε ξέρω τι πληρώνω!
Υγ. είμαι ήδη στο e-contract! της ΔΕΗ. Περίμενα πρώτα να τελειώσω με τον διακανονισμό,
αλλά πλέον σκέφτομαι πολύ σοβαρά να τους ρίξω κανόνι.

image.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, itsathina είπε

αλλά πλέον σκέφτομαι πολύ σοβαρά να τους ρίξω κανόνι.

...κανόνι ΣΤΟΝ ΛΑΤΣΗ...;! (ΕΛΠΕ) 

Ε μα ΕΙΣΑΙ ανώμαλη! :-D

https://www.insomnia.gr/forums/topic/669691-ποιον-εναλλακτικό-πάροχο-αντί-δεη/page/1178/#comment-59020132

[...και χωρίς,,,"αστεία" τώρα, φλερτάρεις έντονα με διακοπή ηλεκτροδότησης αν κανονιάσεις. Κι αν τελικά όχι - αν ισχύει η "φήμη" ότι από Φλεβάρη ΔΕΝ μπορεί πλέον ο προηγούμενος πάροχος να δώσει εντολή διακοπής σε ΔΕΔΔΗΕ - και έχεις κάτι στο όνομά σου, επίσης το διακινδυνεύεις, μιας και το ποσό είναι "σοβαρό" (ώστε ν' "ασχοληθούν"...), ΑΝ όταν έρθει ο καιρός (πριν από δικαστική απόφαση) δεν εξοφλήσεις....]

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, washcloud είπε

...κανόνι ΣΤΟΝ ΛΑΤΣΗ...;! (ΕΛΠΕ) 

Ε μα ΕΙΣΑΙ ανώμαλη! :-D

https://www.insomnia.gr/forums/topic/669691-ποιον-εναλλακτικό-πάροχο-αντί-δεη/page/1178/#comment-59020132

[...και χωρίς,,,"αστεία" τώρα, φλερτάρεις έντονα με διακοπή ηλεκτροδότησης αν κανονιάσεις. Κι αν τελικά όχι - αν ισχύει η "φήμη" ότι από Φλεβάρη ΔΕΝ μπορεί πλέον ο προηγούμενος πάροχος να δώσει εντολή διακοπής σε ΔΕΔΔΗΕ - και έχεις κάτι στο όνομά σου, επίσης το διακινδυνεύεις, μιας και το ποσό είναι "σοβαρό" (ώστε ν' "ασχοληθούν"...), ΑΝ όταν έρθει ο καιρός (πριν από δικαστική απόφαση) δεν εξοφλήσεις....]

 

Να και κάτι που δεν ήξερα😅
Είμαι ανώμαλη και θα το πληρώσω κυριολεκτικά λοιπόν(!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, itsathina είπε

Σήμερα μου ήρθε εκκαθαριστικός elpe (παραθέτω εικόνα). Έτσι επειδή είμαι ανώμαλη και δεν έχω αλλάξει ακόμα πάροχο.
Ο εκκαθαριστικός είναι για το διάστημα 11/04/22 έως 10/08/22.
Τι σκ@τά είναι η αναπροσαρμογή χρέωσης προμήθειας 01/02/22 έως 01/06/22 776,24€ και που κολλάει με το διάστημα του εκκαθαριστικού; Μα τω Θεώ δε ξέρω τι πληρώνω!
Υγ. είμαι ήδη στο e-contract! της ΔΕΗ. Περίμενα πρώτα να τελειώσω με τον διακανονισμό,
αλλά πλέον σκέφτομαι πολύ σοβαρά να τους ρίξω κανόνι.

image.png

Είχες κυμαινόμενο πρόγραμμα με 0.064 + ρήτρα αναπροσαρμογής... από πέρυσι δηλαδή οι τελικές τιμές κιλοβατώρας έπαιζαν μεταξύ 0.30 - 0.40. Πέρυσι το καλοκαίρι που άρχισαν να ανεβαίνουν απότομα οι τιμές, η Elpedison έκανε πουστιά για να μη χάσει πελάτες και μετέθεσε την τιμολόγηση της ρήτρας αναπροσαρμογής για τους επόμενους μήνες. Ας πούμε δηλαδή ότι μέχρι το τέλος του '21 είχες ξεχρεώσει τη ρήτρα αναπροσαρμογής του καλοκαιριού, κατά το Πάσχα είχες ξεχρεώσει τη ρήτρα αναπροσαρμογής του χειμερινού κλπ. Τώρα που περάσαμε στη νέα τιμολόγηση λόγω κυβερνητικής ρύθμισης, αποκαλύφτηκε η απάτη τους. Το ίδιο εγκεφαλικό έπαθαν και καταναλωτές που αποχώρησαν και έλαβαν τελικό λογαριασμό με ανάλογο ποσό ρήτρας. Επίσης εφόσον αυτή η οφειλή δεν είχε τιμολογηθεί μέχρι τον Ιούνιο, δεν παίρνει power pass. Πρέπει να απευθυνθείς και στην Εlpedison και στο Yπουργείο Ενέργειας γι'αυτό το ζήτημα, γιατί θα μπορούσες να πάρεις έως και το 60% επιστροφή.

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler
24 λεπτά πριν, itsathina είπε

Μα τω Θεώ δε ξέρω τι πληρώνω!

...απλοϊκό μεν, αλλά πληρώνεις "καπιταλισμό", "ΕΕ", "ανάπτυξη" κτλκτλκτλ......όπως όλοι μας.

Στην υγειά μας!

 

 

8 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Επίσης εφόσον αυτή η οφειλή δεν είχε τιμολογηθεί μέχρι τον Ιούνιο, δεν παίρνει power pass.

Spoiler

spacer.png

 

Επεξ/σία από washcloud
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Είχες κυμαινόμενο πρόγραμμα με 0.064 + ρήτρα αναπροσαρμογής... από πέρυσι δηλαδή οι τελικές τιμές κιλοβατώρας έπαιζαν μεταξύ 0.30 - 0.40. Πέρυσι το καλοκαίρι που άρχισαν να ανεβαίνουν απότομα οι τιμές, η Elpedison έκανε πουστιά για να μη χάσει πελάτες και μετέθεσε την τιμολόγηση της ρήτρας αναπροσαρμογής για τους επόμενους μήνες. Ας πούμε δηλαδή ότι μέχρι το τέλος του '21 είχες ξεχρεώσει τη ρήτρα αναπροσαρμογής του καλοκαιριού, κατά το Πάσχα είχες ξεχρεώσει τη ρήτρα αναπροσαρμογής του χειμερινού κλπ. Τώρα που περάσαμε στη νέα τιμολόγηση λόγω κυβερνητικής ρύθμισης, αποκαλύφτηκε η απάτη τους. Το ίδιο εγκεφαλικό έπαθαν και καταναλωτές που αποχώρησαν και έλαβαν τελικό λογαριασμό με ανάλογο ποσό ρήτρας. Επίσης εφόσον αυτή η οφειλή δεν είχε τιμολογηθεί μέχρι τον Ιούνιο, δεν παίρνει power pass.

Καλά πήγε αυτό!
Σε ευχαριστώ πολύ❣️Ήταν πραγματικά πολύ διαφωτιστικό και βοηθητικό το σχόλιο σου! 
Δε ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή να κλάψω με τέτοιο μπιφτέκι που έφαγα🥲 

Εντωμεταξύ, είμαι ήδη σε διακανονισμό (μου έχουν μείνει δύο δόσεις) και μού ήρθε ο εκκαθαριστικός 415,30€.
Αισθάνομαι ότι έχω πέσει σε μια μαύρη τρύπα🥲

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, itsathina είπε

Αισθάνομαι ότι έχω πέσει σε μια μαύρη τρύπα🥲

 

Spoiler

....καλά θα ήταν : απ' την μαύρη τρύπα τουλάχιστον διαφεύγει η "ακτινοβολία Hawking". Απ' την El-Pidikson,,,,κανείς και τίποτα.-

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Πρέπει να απευθυνθείς και στην Εlpedison και στο Yπουργείο Ενέργειας γι'αυτό το ζήτημα, γιατί θα μπορούσες να πάρεις έως και το 60% επιστροφή.

Είναι κάποιος που το έχει κάνει και γνωρίζει να μου πει πως; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, itsathina είπε

Μόνο εγώ το διάβασα αυτό και νομίζω πως χρειάζομαι να τελειώσω μαθηματικό στο ΕΚΠΑ για να το υπολογίσω; 

καταλαβαίνω οτι φαίνεται βουνό αλλά αν το πας βήμα βήμα βγαίνουν τα νούμερα, τουλάχιστον σε έναν λογαριασμό που έκανα επαλήθευση βγαίνει .

17 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Είχες κυμαινόμενο πρόγραμμα με 0.064 + ρήτρα αναπροσαρμογής... από πέρυσι δηλαδή οι τελικές τιμές κιλοβατώρας έπαιζαν μεταξύ 0.30 - 0.40. Πέρυσι το καλοκαίρι που άρχισαν να ανεβαίνουν απότομα οι τιμές, η Elpedison έκανε πουστιά για να μη χάσει πελάτες και μετέθεσε την τιμολόγηση της ρήτρας αναπροσαρμογής για τους επόμενους μήνες. Ας πούμε δηλαδή ότι μέχρι το τέλος του '21 είχες ξεχρεώσει τη ρήτρα αναπροσαρμογής του καλοκαιριού, κατά το Πάσχα είχες ξεχρεώσει τη ρήτρα αναπροσαρμογής του χειμερινού κλπ. Τώρα που περάσαμε στη νέα τιμολόγηση λόγω κυβερνητικής ρύθμισης, αποκαλύφτηκε η απάτη τους. Το ίδιο εγκεφαλικό έπαθαν και καταναλωτές που αποχώρησαν και έλαβαν τελικό λογαριασμό με ανάλογο ποσό ρήτρας. Επίσης εφόσον αυτή η οφειλή δεν είχε τιμολογηθεί μέχρι τον Ιούνιο, δεν παίρνει power pass. Πρέπει να απευθυνθείς και στην Εlpedison και στο Yπουργείο Ενέργειας γι'αυτό το ζήτημα, γιατί θα μπορούσες να πάρεις έως και το 60% επιστροφή.

τουλάχιστον μου λύθηκε η απορία πριν μήνες που στο δίπλα φόρουμ ήταν 2 άτομα με σχετικά χαμηλή ρήτρα και έλεγα μπας και ήταν νέοι πελάτες και απορροφούσε η εταιρία το κόστος

Δυστυχώς φάνηκε οτι πλήρωσαν τα ακριβότερα τιμολόγια της αγοράς και με διαφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

itsathina

 ...βασικά, αν δεν έχεις ήδη κάνει την αίτηση μετάβάσής σου μέσω e-contract (κι αφού για να έχεις ΗΔΗ πρότερο διακανονισμό, μάλλον δεν σου τρέχουν τα Ευρώ απ' τα μπατζάκια....), κάνε την μέσω της εταιρίας τηλεφωνικής εξυπηρέτησης Teleperformance (γκούγκλαρε για τηλ. να μην το ψάχνω) που συνεργάζεται με την ΔΕΗ, για να γλυτώσεις έστω την εγγύηση των 100€ που θέλει η Δε(τσ)ούλα....Εκτός φυσικά κι αν βολεύεσαι με το να βάλεις πάγια εντολή εξόφλησης στο e-contract, ώστε να μην πληρώσεις εγγύηση (που αλλιώς θα σου έρθει με τον πρώτο λογαριασμό,,,,,ή και νωρίτερα με,,,έκτακτο....). Από Δευτέρα όμως, δεν δουλεύουν Σ/Κ. Το έχω κάνει αρχές Αυγούστου, ισχύει, αλλά ΡΩΤΑ τους κι όλας πρώτα, μη τυχόν και τ' αλλάξανε...

12 λεπτά πριν, itsathina είπε

Είναι κάποιος που το έχει κάνει και γνωρίζει να μου πει πως; 

...το πιθανότερο είναι "κανείς" - πάντως όχι "εδώ μέσα". Σε γενικές γραμμές (μιλάμε πάντα να πάρεις λεφτά από το Power Pass) θα πρέπει  "να τα πεις" στον πάροχο και ανάλογα την απάντησή του ν' απευθυνθείς (με βάση αυτήν) στο σχετικό υπουργείο, ζητώντας να διορθωθεί η "αδικία". Προσωπικά πιστεύω ότι θα σε γράψουν εκεί που δεν πιάνει μελάνι (ειδικά η ΕΛΠΕ), αλλά αν έχεις "κουράγιο" να διαθέσεις, δοκίμασέ το. Μέιλ και τηλέφωνα θα βρεις γκουγκλάροντας προφανώς.

Επεξ/σία από washcloud
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, washcloud είπε

itsathina

 ...βασικά, αν δεν έχεις ήδη κάνει την αίτηση μετάβάσής σου μέσω e-contract (κι αφού για να έχεις ΗΔΗ πρότερο διακανονισμό, μάλλον δεν σου τρέχουν τα Ευρώ απ' τα μπατζάκια....), κάνε την μέσω της εταιρίας τηλεφωνικής εξυπηρέτησης Teleperformance (γκούγκλαρε για τηλ. να μην το ψάχνω) που συνεργάζεται με την ΔΕΗ, για να γλυτώσεις έστω την εγγύηση των 100€ που θέλει η Δε(τσ)ούλα....Εκτός φυσικά κι αν βολεύεσαι με το να βάλεις πάγια εντολή εξόφλησης στο e-contract, ώστε να μην πληρώσεις εγγύηση (που αλλιώς θα σου έρθει με τον πρώτο λογαριασμό,,,,,ή και νωρίτερα με,,,έκτακτο....). Από Δευτέρα όμως, δεν δουλεύουν Σ/Κ. Το έχω κάνει αρχές Αυγούστου, ισχύει, αλλά ΡΩΤΑ τους κι όλας πρώτα, μη τυχόν και τ' αλλάξανε...

Στην elpedison είχα πάγια εντολή, είμαι 6 χρόνια και ειλικρινά δεν είχα θέμα γιατί ήταν πραγματικά μικρά τα ποσά.
Αλλά με τα ποσά που έχουν έρθει τον τελευταίο καιρό, έχω αγριευτεί και φοβάμαι μη σηκωθώ ένα πρωί και μου έχει πάρει όλη τη μισθοδοσία και χρειαστεί να βγάλω το μήνα μόνο με νερό😬
Δεν έχω ολοκληρώσει ακόμα την αίτηση μετάβασης, αλλά μίλησα σήμερα με εκπρόσωπο της ΔΕΗ και μου είπε ότι εάν την κάνω online μέσω e-contract, δε θα επιβαρυνθώ με τα 100€ για την αλλαγή παρόχου και αν κάνω και πάγια, ούτε με τα 100€ εγγύηση. Ελπίζω να ισχύει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, itsathina είπε

Δεν έχω ολοκληρώσει ακόμα την αίτηση μετάβασης, αλλά μίλησα σήμερα με εκπρόσωπο της ΔΕΗ και μου είπε ότι εάν την κάνω online μέσω e-contract, δε θα επιβαρυνθώ με τα 100€ για την αλλαγή παρόχου και αν κάνω και πάγια, ούτε με τα 100€ εγγύηση. Ελπίζω να ισχύει..

για ΔΕΗ στο άλλο νήμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, washcloud είπε

Προσωπικά πιστεύω ότι θα σε γράψουν εκεί που δεν πιάνει μελάνι (ειδικά η ΕΛΠΕ), αλλά αν έχεις "κουράγιο" να διαθέσεις, δοκίμασέ το.

Ειλικρινά, κανένα κουράγιο.. και πιστεύω το ίδιο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, itsathina είπε

Στην elpedison είχα πάγια εντολή, είμαι 6 χρόνια και ειλικρινά δεν είχα θέμα γιατί ήταν πραγματικά μικρά τα ποσά.
Αλλά με τα ποσά που έχουν έρθει τον τελευταίο καιρό, έχω αγριευτεί και φοβάμαι μη σηκωθώ ένα πρωί και μου έχει πάρει όλη τη μισθοδοσία και χρειαστεί να βγάλω το μήνα μόνο με νερό😬
Δεν έχω ολοκληρώσει ακόμα την αίτηση μετάβασης, αλλά μίλησα σήμερα με εκπρόσωπο της ΔΕΗ και μου είπε ότι εάν την κάνω online μέσω e-contract, δε θα επιβαρυνθώ με τα 100€ για την αλλαγή παρόχου και αν κάνω και πάγια, ούτε με τα 100€ εγγύηση. Ελπίζω να ισχύει..

...η προηγούμενη 5ετία τρωγόταν, Αθηνά μου (ακόμη κι η ΕΛΠΕ κι ας είχε ανέκαθεν από τις πιο ακριβές χρεώσεις. Ήταν τέτοια τα ποσά με το κόστος του ρεύματος στα πατώματα, που "δεν φαινόταν"). Από πέρσι τέτοιον καιρό όμως, άλλαξε το σύμπαν στην "ενέργεια". Κι όσοι πάροχοι ήταν μεταμφιεσμένοι σε καλόγριες, πετάξανε τις μάσκες και βάλανε δόντια.

...το "100€ για αλλαγή παρόχου", does not compute. Μάλλον πέταξε μια πίπα ο εκπρόσωπος, σε φάση "...δεν θα σας χρεώσουμε τον αέρα που αναπνέατε όταν ήσασταν Ελπέντισον". ΑΝ υπάρχει κάτι σε περίπτωση αλλαγής παρόχου, αφορά την ποινή που μπορεί να βάλει αυτ΄ςο από τον οποίο φεύγεις. Το οποίο από 1/8 (για τα κυμαινόμενα προγράμματα όπως το δικό σου), ούτως ή άλλως δεν ισχύει. Τεσπα, το ζουμί είναι ότι αν είναι να βάλεις ούτως ή άλλως πάγια εντολή, το πηλίκο το ίδιο θα είναι : δεν θα πληρώσεις εγγύηση στη ΔΕΗ. Οπότε αν θες, ναι το προχωράς με e-contract ΔΕΗ. Μη τυχόν μόνο και καθυστερήσουν την διαδικασία μεταβίβασης των σχετικών προς ΔΕΔΔΗΕ, ώστε να γίνει η ΜΕΤΑΒΑΣΗ σου. Γιατί κάθε μέρα που θα καθυστεράει, θα χρεώνεσαι "α-λα ΕΛΠΕ".......

Επίσης, να περιμένεις τρελλά γαμησιάτικα (sorry for the language, αλλά είναι η αλήθεια) στον ΤΕΛΙΚΟ της Ελπέντισον....ίσως σου βάλουν να επιστρέψεις εκπτώσεις (συνέπειας) που σου είχαν αποδώσει, ΑΝ το προέβλεπε αυτό, το συμβόλαιο που κάαααποτε είχες υπογράψει....Γενικά να είσαι "στην τσίτα", μέχρι να καθαρίσεις από αυτά τα.......(ΟΚ, έχω κι εγώ όρια....). Και να έχεις λεφτά στην άκρη.....(...). Διότι βλέπεις, ΔΕΝ τους αρέσει στην ΕΛΠΕ, όταν τα που,,,,,ΤΑ ΠΕΛΑΤΑΚΙΑ τους ήθελα να πω, πάνε να το σκάσουν από το μαντρί, κι έχουν γενικα΄φροντίσει να έχουν ποινές "αποτρεπτικές" κάτι τέτοιου......(κι αν τελικά το σκάσουν, ε τί είχανε-τί χάσανε, θα,,,τους μείνουν τα Ευρώ τους...........)

19 λεπτά πριν, itsathina είπε

Ειλικρινά, κανένα κουράγιο.. και πιστεύω το ίδιο! 

....το κακό με το "Power Pass" (...ε ρε πώς το δουλεύουν τ' Αγγλικό, πανάθεμά τους....) είναι ότι ήταν "μια έκτακτη ελεημοσύνη", και δεν υπάρχει εκτενές νομοθετικό πλαίσιο να βασιστείς και να κυνηγήσεις....(Σε φάση : "θα σας δώσουμε μερικές χάντρες και καθρεφτάκια, ανοίχτε τα χέρια"...). Και είμαστε σε ένα χανείο που το "δίκιο" από μόνο του δεν λέει τίποτα.

...ΠΑΡ' ΟΛ' ΑΥΤΆ, καλό θα ήταν ΛΙΓΟ κουράγιο να το 'βρεις, και έστω και σε "βάθος χρόνου" (καθώς το 24μηνο διεκδικήσεων ισχύει ΚΑΙ για 'σένα, όχι μόνο για τα,,,καρτάλια....), να ΚΑΝΕΙΣ κάποιες κινήσεις. ΧΩΡΙΣ να τις κάνεις βασιζόμενη στην ελπίδα ότι θα ΕΧΕΙΣ ανταπόδοση. Απλά δοκίμασέ το σε φάση "..ριχ' το στο γυαλό". Κι ό,τι προκύψει. Τουλάχιστον ΔΕΝ θα προκύψει ΕΠΙΒΑΡΥΝΣΗ...

Επεξ/σία από washcloud
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...