Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχουν ακόμη θέματα με τη μηχανογράφηση στη Volton όπως ακούγαμε πρόσφατα; Έχει κανείς καμία πρόσφατη εμπειρία; Νομίζω @mechpanos εσύ ήσουν πολύ πρόσφατα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 ώρες πριν, korakios είπε

Το νου σας στο myelpedison , είδα οτι απο την προηγούμενη τράμπα (ήδη έκανα άλλη) , είχε απενεργοποιήσει την πάγια εντολή . Έχει απο χθες ένα αναγραφόμενο ποσό αλλά δυστυχώς δε μπορώ κατεβάσω ακόμα το λογαριασμό

Υποθέτω οτι έβαλαν εγγύηση 25€

Τώρα την ξαναέβαλα την πάγια εντολή , κανονικά (αν με χρέωσαν εγγύηση) θα βγει έκτακτος πιστωτικός -25€ , όπως και μια προηγούμενη φορά

Τώρα θα μπορείς να τον δεις.

Όντως έβαλαν εγγύηση. 50€ και προφανώς τη σπάνε σε 2 x 25€.

Spoiler

elpe.jpg.d46494c896c8d17d3463ec27deedfc5c.jpg

Έχει νόημα να βάλω τώρα πάγια εντολή, εφόσον η λογική λέει ότι θα κάνω αίτηση αλλαγής παρόχου;

Αν δεν κάνω και αλλάξω πάροχο δε θα βγει πιστωτικό από την ΕΛΠΕ στον τελικό λογαριασμό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Τώρα θα μπορείς να τον δεις.

σίγουρος φάνηκες , αλλά μπα , ακόμα

12 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Έχει νόημα να βάλω τώρα πάγια εντολή, εφόσον η λογική λέει ότι θα κάνω αίτηση αλλαγής παρόχου;

Αν δεν κάνω και αλλάξω πάροχο δε θα βγει πιστωτικό από την ΕΛΠΕ στον τελικό λογαριασμό;

όπως νομίζεις , δεν υπάρχει σωστό /λάθος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, liakjim είπε

Υπάρχουν ακόμη θέματα με τη μηχανογράφηση στη Volton όπως ακούγαμε πρόσφατα; Έχει κανείς καμία πρόσφατη εμπειρία; Νομίζω @mechpanos εσύ ήσουν πολύ πρόσφατα;

Μπήκα αρχές Δεκέμβρη και σήμερα υπέγραψα Ελπέντισον. Θα δείξει τί θα μου κάνουν!!! :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kkatzos είπε

Αν μιλάτε

μιλούσαμε , δε χρειάζεται να ξεθάβεις , έχουν μπει σχεδόν σε όλους , απλά πρόσφατα πόσταρε μέλος οτι δε μπήκαν αλλά απο τη στιγμή που τα βάλανε αβέρτα δε νομίζω να έχει πρόβλημα

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, korakios είπε

μιλούσαμε , δε χρειάζεται να ξεθάβεις , έχουν μπει σχεδόν σε όλους , απλά πρόσφατα πόσταρε μέλος οτι δε μπήκαν αλλά απο τη στιγμή που τα βάλανε αβέρτα δε νομίζω να έχει πρόβλημα

:)

ΧΑ ΧΑ. Μπερδεύτηκα στο χαμό.

Επεξ/σία από kkatzos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες. Προσπαθώ να βρω στη protergia τους όρους για το πορτοκαλί τιμολόγιο αλλά δεν βρίσκω κάτι. Δεν έχει καν πορτοκάλι στις επιλογές για το ρεύμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, caveneo είπε

Καλησπέρα παίδες. Προσπαθώ να βρω στη protergia τους όρους για το πορτοκαλί τιμολόγιο αλλά δεν βρίσκω κάτι. Δεν έχει καν πορτοκάλι στις επιλογές για το ρεύμα.

δεν υπάρχουν πορτοκαλί , δεν υπάρχει υποστήριξη απο ΔΕΔΔΗΕ (άσχετα με τον τύπο του μετρητή που έχεις)

εκτός αν αναφέρεσαι σε επαγγελματικό και πολύ πρόσφατα σου άλλαξαν μετρητή , αλλά και εκεί επιστρέφεις στο οτι δεν υπάρχουν πορτοκαλί τιμολόγια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

πόντους Εθνικής απο προσφορά Νοεμβρίου της ελπέ

Με δυο παροχές εγώ, σε καμία από τις δύο δεν έχω πάρει τους πόντους...και στην μία δεν πήρα και τα 50€ στον πρώτο λογαριασμό...(έχω ενημερώσει αντιστοιχα σε προηγούμενο post)...προσπαθούσαν να με πείσουν ότι δεν έχει 50αρικονη σύμβαση που υπέγραψα...και όταν είπα ότι την βλέπω μπροστά μου, κάλεσαν μετά από μερικές μέρες και είπαν ότι θα μου τα δώσουν μαζί με επιπλέον 50€ στον επόμενο λογαριασμό (και κάπως έτσι με κράτησαν στο κίτρινο για τον Γενάρη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kokos198 είπε

Με δυο παροχές εγώ, σε καμία από τις δύο δεν έχω πάρει τους πόντους...και στην μία δεν πήρα και τα 50€ στον πρώτο λογαριασμό...(έχω ενημερώσει αντιστοιχα σε προηγούμενο post)...προσπαθούσαν να με πείσουν ότι δεν έχει 50αρικονη σύμβαση που υπέγραψα...και όταν είπα ότι την βλέπω μπροστά μου, κάλεσαν μετά από μερικές μέρες και είπαν ότι θα μου τα δώσουν μαζί με επιπλέον 50€ στον επόμενο λογαριασμό (και κάπως έτσι με κράτησαν στο κίτρινο για τον Γενάρη)

κάποιοι είπαν ότι χρειάστηκε να απεγκαταστήσουν την εφαρμογή και να την ξαναβάλουν. Δεν θυμάμαι αν το δοκίμασες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, epir21 είπε

Όσοι κάνατε αίτηση Volton μετά την ηχογραφημένη επικοινωνία (που έχει την μορφή υπογραφής) μετά από πόση ώρα σας ήρθε το email με το συμβόλαιο;

Έχω gmail το οποιο τραβάει κάτι περίεργα και τραγικά ζόρια και κάποιες φορές τα μέιλ τα κατηγοριοποιεί σαν Spam και δεν τα φέρνει καν στο spam folder με αποτέλεσμα να μην τα παίρνω ποτέ, και δεν ξερω εαν εχει συμβεί αυτό ή δεν το έχουν στείλει ακόμα.

Εμένα με πήραν τηλέφωνο σε 2 ώρες και προχώρησε το συμβόλαιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...