Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, TasosPk είπε

H ερώτηση μου είναι, αξίζει να φύγω τουρίστας για την ελπε και τα 100 ευρώ που γράφει στο site, με δεδομένο απο όσο καταλαβαίνω οτι απο 1/1 θα ψάχνουμε πάλι άλλη εταιρία/πρόγραμμα?

Μα ακριβώς επειδη από 1/1 θα ψάχνουμε αξίζει να αρπάξεις τα 100€ όσο τα  δίνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, tryfos είπε

Ε και γιατί να πάει κανείς από τώρα εκεί, όταν για Δεκέμβρη παίζουν πολύ χαμηλότερες τιμές από 0,16 (+πάγιο); Δεν έχει κανένα νόημα.

Ψυχραιμία και υπομονή, να δούμε προς τέλος Δεκέμβρη τι γίνεται και νομίζω τότε οι κινήσεις. Ότι θα ανέβουν όλα πάντως θα ανέβουν, φαίνονται όλοι έτοιμοι να κάνουν πάρτι, ασχέτως χρώματος τιμολογίου.

Θα γίνει μέγα θέμα όταν σκάσουν οι πρώτοι λογαριασμοί πάντως.

ο καθένας κάνει οτι νομίζει , είδα κυνηγούσαν του Ήρων που ακρίβυνε και έδωσα εναλλακτική ,

ότι θέλει ο καθένας επιλέγει :)

4 λεπτά πριν, TasosPk είπε

H ερώτηση μου είναι, αξίζει να φύγω τουρίστας για την ελπε και τα 100 ευρώ που γράφει στο site, με δεδομένο απο όσο καταλαβαίνω οτι απο 1/1 θα ψάχνουμε πάλι άλλη εταιρία/πρόγραμμα?

κατα πάσα πιθανότητα , ναι , θα ξαναψάχνεσαι , χλωμό να βγει το smart απο τα καλύτερα, ήδη ψιλοφαίνονται οι (μη οριστικές) τιμές στο excel για διάφορες τιμές χοντρικής, εσύ απλά πάρε τα λεφτά

4 λεπτά πριν, TasosPk είπε

Έχει αναφερθεί επίσης στο θέμα να πούμε στον υπάλληλο της ελπε να μην βάλει επιτόπια απο ΔΕΔΔΗΕ διότι θα αργήσει η ενεργοποίηση, αυτό μας ενδιαφέρει επειδή θα συνεχισει να "γραφει" ο προηγούμενος πάροχος η για κάποιον αλλο λόγο?

συνήθως δε γράφει στον προηγούμενο και παρόλο που καθυστερεί , τελικά παίρνουν την ημερομηνία αίτησης αλλά ποτέ δεν ξέρεις

Επεξ/σία από korakios
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπρηξα τους ELPEντισιανούς να με μεταφέρουν απ' το elpedison economy plus (50+50+20) στο smart για τα +100, μιας και ακόμη δεν έχει εκδοθεί ο πρώτος λογαριασμός και είμαι ολο...καίνουριος πελάτης.

Έστειλαν, προς υπογραφή, μία ανανέωση σύμβασης για να μεταφερθώ στο smart, χωρίς να βλέπω να γίνεται κάπου, κάποια νύξη για τα +100, θα πρεπε αυτό να είναι σε ξεχωριστό έγγραφο, τύπου προσφοράς?

Βλέπω επίσης, σε κάποιο σημείο της νέας σύμβασης που μου στειλαν να υπογράψω:

image.png.2992ed5c754f8acae1a70ca4835aede0.png

&

image.png.28411ac6bb94ec02d3f335e16fd0a00a.png

είναι παραδείγματα αυτά, δεν είναι οι τιμές που θα χρεωθώ τον Δεκέμβρη, σωστά?

 

Μπας και είναι καλύτερα να κάτσω στ αυγά μου και στο ELPEdison economy plus που αναγράφεται πλέον economy plus night στη σύμβαση που υπογράφτηκε και στάλθηκε και να κάνω έναν τουρισμό εξπρες στον Ήρωνα, μόλις βγει ο πρώτος λόγαριασμός στην ELPE?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις έσκασε μαιλ από ΕΛΠΕ με πλήρεις κατατοπιστικούς υπολογισμούς σε σχέση με Ηρων. Φυσικά και αυτοί προμοτάρουν το κίτρινο τους σμαρτ! 
Σας επισυνάπτω παρακάτω!

IMG_5216.png

IMG_5217.png

IMG_5218.png

IMG_5219.png

IMG_5220.jpeg

Επεξ/σία από Greg29M
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Basketikos_ είπε

Μα ακριβώς επειδη από 1/1 θα ψάχνουμε αξίζει να αρπάξεις τα 100€ όσο τα  δίνουν.

Κάπως έτσι το σκέφτηκα και εγώ!

 

 

5 λεπτά πριν, korakios είπε

κατα πάσα πιθανότητα , ναι , θα ξαναψάχνεσαι , χλωμό να βγει το smart απο τα καλύτερα, ήδη ψιλοφαίνονται οι (μη οριστικές) τιμές στο excel για διάφορες τιμές χοντρικής, εσύ απλά πάρε τα λεφτά

συνήθως δε γράφει στον προηγούμενο και παρόλο που καθυστερεί , τελικά παίρνουν την ημερομηνία αίτησης αλλά ποτέ δεν ξέρεις


Ο εκκαθαριστικός/τελικός απο τον Ηρωνα με βάση ποιά μέτρηση θα βγεί?
Χρειάζεται να κάνω κάποια άλλη ενέργεια(με τον ήρωνα η τον δεδδηε) εκτός απο το να μιλήσω με τον εκπρόσωπο της ελπέ(το'χω δεδομένο οτι μιλαμε για τηλεφωνική επικοινωνία, αν χρειαζεται κατάστημα ας ενημερώσει κάποιος )?
Επίσης , παίζει κάποιον ρόλο που δεν έχω παλαίοτερο λογαριασμό στο ονομά μου αλλα μόνο βεβαίωση εκπροσώπησης?
Νοικίαζω, οπότε η σύνδεση του ηρωνα ειναι η πρώτη στο όνομα μου και ακόμα δεν έχει εκδοθεί λογαριασμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μου την έσπασε ο Ήρων με τα κόλπα τους σήμερα έστειλα αίτημα υπαναχώρησης για να παραμείνω στη ΔΕΗ.

Με είχαν ειδοποιήσει την τετάρτη ότι προχωράει το αίτημα στον ΔΕΔΔΗΕ οπότε μάλλον προλαβαίνω να ακυρώσω.

Το We Yellow που αναφέρετε πιο πάνω θέλει μετρητή, το αναφέρουν οι όροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, demakhs είπε

Έστειλαν, προς υπογραφή, μία ανανέωση σύμβασης για να μεταφερθώ στο smart, χωρίς να βλέπω να γίνεται κάπου, κάποια νύξη για τα +100, θα πρεπε αυτό να είναι σε ξεχωριστό έγγραφο, τύπου προσφοράς?

έπρεπε

8 λεπτά πριν, demakhs είπε

είναι παραδείγματα αυτά, δεν είναι οι τιμές που θα χρεωθώ τον Δεκέμβρη, σωστά?

σωστά

8 λεπτά πριν, demakhs είπε

Μπας και είναι καλύτερα να κάτσω στ αυγά μου και στο ELPEdison economy plus που αναγράφεται πλέον economy plus night στη σύμβαση που υπογράφτηκε και στάλθηκε και να κάνω έναν τουρισμό εξπρες στον Ήρωνα, μόλις βγει ο πρώτος λόγαριασμός στην ELPE?

πάρε βεβαίωση εκπροσώπησης και φυγε πιο μπροστά

α και αν μπορείς βάλε φωτό σε spoiler

5 λεπτά πριν, Greg29M είπε

Μόλις έσκασε μαιλ από ΕΛΠΕ με πλήρεις κατατοπιστικούς υπολογισμούς σε σχέση με Ηρων. Φυσικά και αυτοί προμοτάρουν το κίτρινο τους σμαρτ! 
Σας επισυνάπτω παρακάτω! 
 

IMG_5216.png

IMG_5217.png

IMG_5218.png

IMG_5219.png

IMG_5220.jpeg

βάλε ρε συ ένα spoiler 😂 πάει η σελίδα...

1 λεπτό πριν, knight666 είπε

Το We Yellow που αναφέρετε πιο πάνω θέλει μετρητή, το αναφέρουν οι όροι.

ε, αν δεν έχεις μετρητή δε θα έχεις και ρεύμα , συνήθως έτσι πάει 😁

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, knight666 είπε

Το We Yellow που αναφέρετε πιο πάνω θέλει μετρητή, το αναφέρουν οι όροι.

Σπανίζουν όντως. Δύσκολη πίστα.😛

Επεξ/σία από Basketikos_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, TasosPk είπε

Ο εκκαθαριστικός/τελικός απο τον Ηρωνα με βάση ποιά μέτρηση θα βγεί?

με την ένδειξη που θα δώσεις στην ελπέ

4 λεπτά πριν, TasosPk είπε

Χρειάζεται να κάνω κάποια άλλη ενέργεια(με τον ήρωνα η τον δεδδηε) εκτός απο το να μιλήσω με τον εκπρόσωπο της ελπέ(το'χω δεδομένο οτι μιλαμε για τηλεφωνική επικοινωνία, αν χρειαζεται κατάστημα ας ενημερώσει κάποιος )?

απο Ηρών/ΔΕΔΔΗΕ όχι

5 λεπτά πριν, TasosPk είπε

Επίσης , παίζει κάποιον ρόλο που δεν έχω παλαίοτερο λογαριασμό στο ονομά μου αλλα μόνο βεβαίωση εκπροσώπησης?

κομπλέ

5 λεπτά πριν, TasosPk είπε

Νοικίαζω, οπότε η σύνδεση του ηρωνα ειναι η πρώτη στο όνομα μου και ακόμα δεν έχει εκδοθεί λογαριασμός.

γιαυτό είναι και η βεβαίωση εκπροσώπησης

___________________

τελικά το πρασινάκι της ελπε μάλλον το ακριβότερο θα είναι απο όλα 😂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, doncorlrone είπε

Καθόμαστε και κάνουμε συλλογισμούς για το τι μπορεί να συμβεί και ψάχνουμε και...και...μια αηδία σε πιάνει...

γιαυτό κλείσε και εσύ ένα σταθερό ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κάλεσαν το πρωί από ΕΛΠΕ για ηχογράφηση και επιβεβαίωση από τον αριθμό 2112117335. Επειδή η παροχή είναι στο όνομα της μητέρας μου δεν ήταν δυνατό να μιλήσουν μαζί της. Τους κάλεσα το απόγευμα στον παραπάνω αριθμό αλλά δεν απάντησε κανείς.

Πήρα στη συνέχεια στο 2181818128 αλλά η υπάλληλος ήταν τέρμα άσχετη και μετά από 10 λεπτά συνομιλίας δεν έβγαλα άκρη.

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς; Τι κάνουμε στην περίπτωση αυτή;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, EchiDNA είπε

Με κάλεσαν το πρωί από ΕΛΠΕ για ηχογράφηση και επιβεβαίωση από τον αριθμό 2112117335. Επειδή η παροχή είναι στο όνομα της μητέρας μου δεν ήταν δυνατό να μιλήσουν μαζί της. Τους κάλεσα το απόγευμα στον παραπάνω αριθμό αλλά δεν απάντησε κανείς.

Πήρα στη συνέχεια στο 2181818128 αλλά η υπάλληλος ήταν τέρμα άσχετη και μετά από 10 λεπτά συνομιλίας δεν έβγαλα άκρη.

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς; Τι κάνουμε στην περίπτωση αυτή;

Να μιλήσει μια 'αλλη' μητέρα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...