Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 09/09/2023 at 16:33, agentsmith84 said:

Βλέπω το ίδιο οτί παντού διαφημίζει τα 80 ευρώ και ετοιμάζομε πως θα μας τη καταφέρει για Οκτώβριο η το αργότερο Νοέμβριο. Εκτός αν ποντάρει να μας τη φέρει όταν καταργηθεί ο μηχανισμός και επανέρθει η ρήτρα που έχει το πρόγραμμα αλλά είναι ανενεργή.

Καλημέρα.

Λέω να αφήσω την ELIN (Power On! Home Bonus +) και να πάω green....

Τι λέτε? Θα πάω με ηλεκτρονική αίτηση. Τι δικαιολογητικά πρέπει να έχω έτοιμα για ανέβασμα? Τίποτα άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

21 λεπτά πριν, doll είπε

Τι λέτε? Θα πάω με ηλεκτρονική αίτηση. Τι δικαιολογητικά πρέπει να έχω έτοιμα για ανέβασμα?

πρόσφατο λογαριασμό , ταυτότητα , φωτό με ενδείξεις

22 λεπτά πριν, doll είπε

Τίποτα άλλο?

αν παίζει κατάστημα στην περιοχή τσέκαρε μπας και δίνουν τίποτα παραπάνω

αν κάνεις ηλεκτρονικά , ζήτα απο μέλος εδώ ΑΦΜ μπας και γίνει σύσταση και πάρει ( ο άλλος ) 20€ δωροεπιταγή Σκλαβενίτη)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα 

σίγουρα θα χρειαστώ την βοήθειά σας άλλη μία φορά,

έχουμε και λέμε, η κόρη σπουδάζει ρόδο, βρήκα σπίτι χωρίς ρεύμα, οπότε κάνω αίτηση δεδδηε για σύνδεση και μετά σε πάροχο; υπάρχουν πάροχοι με προσφορά στους φοιτητές; κάτι πήρε το μάτι μου, αλλά έλεγα αν υπάρχει κάτι σαν το πινακάκι του korakios

ευχαριστώ προκαταβολικά για κάθε απάντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/9/2023 στις 6:15 ΜΜ, Kozanitis1 είπε

Έχεις δίκιο, έλεγα μήπως κουράζω με απορίες και λεπτομέρειες.. (αναφέρομαι στη Ζενίθ, αν θέλετε πείτε και για Ήρων)

Η πάγια τραπεζική γίνεται μόνο σε λογαριασμό τραπέζης (δηλαδή θα έχει σε κάθε πληρωμή προμήθεια στην τράπεζα), ή και με χρεωστική/πιστωτική κάρτα;

Σε σχέση με Ήρων που λέτε πως καθυστερεί ο πρώτος λογαριασμός, αυτοί είναι πιο "συνεπείς";

Υπάρχει δυνατότητα να δίνεις μέτρηση να σου βγάζουν έναντι;

Επειδή στην περιοχή δεν υπάρχει "συνεργάτης" τους, παίζει να περιμένω πολύ ή να "σκαλώσει" κάπου αίτηση προς αυτούς ή από αυτούς αλλού, εφόσον αναγκαστικά ό,τι κάνω είναι διαδικτυακά;

Στον ΗΡΩΝΑ πάγια εντολή γίνεται και σε τραπεζικό λογαριασμό και σε πιστωτική κάρτα. Υπάρχουν σχετικά έγγραφα εξουσιοδότησης στο αναλυτικότατο site τους. Προσωπικά, στους 10 μήνες που είμαι πελάτης, δεν μου καθυστέρησαν ποτέ την έκδοση λογαριασμού και είναι συνεπείς κάθε μήνα με απόκλιση +3 ημέρες ανάλογα ΣΚ κλπ. Καμία σχέση με τα χάλια της ΕΛΙΝ που έβλεπα στον γιό μου παλιότερα και συνεχώς ψαχνόταν αν και ουσιαστικά είναι ίδια εταιρεία . Μέτρηση μου στέλνουν κάθε μήνα μνμ σε κινητό και mail και καταχωρώ στην εφαρμογή τους πραγματικές καταναλώσεις.  Στο τηλέφωνο και στο chat απαντούν άμεσα και δεν νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση να χαθεί αίτηση . Λάβε υπόψην σου ότι αν έχεις κάρτα και πρόγραμμα yellows Πειραιώς, αφαιρείς επιπλέον -2% απο την τιμή ρεύματος

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, kokos23 είπε

Καλησπέρα 

σίγουρα θα χρειαστώ την βοήθειά σας άλλη μία φορά,

έχουμε και λέμε, η κόρη σπουδάζει ρόδο, βρήκα σπίτι χωρίς ρεύμα, οπότε κάνω αίτηση δεδδηε για σύνδεση και μετά σε πάροχο; υπάρχουν πάροχοι με προσφορά στους φοιτητές; κάτι πήρε το μάτι μου, αλλά έλεγα αν υπάρχει κάτι σαν το πινακάκι του korakios

ευχαριστώ προκαταβολικά για κάθε απάντηση

Αιτηση κανε απευθειας στον παροχο για την ηλεκτροδοτηση. Καποιοι παροχοι εχουν προσφορες για φοιτητες αλλα η τιμη κιλοβατωρας δεν ειναι καλη. Αν θες δοκιμαζεις να πας elpedison με το 80αρι +30€ δωροκαρτα αν κανεις τη συνδεση σε καταστημα(αν θες με αναφερεις και για συσταση :) )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πήρα την ηρων που είμαι ήδη πελάτης και δεν έχει φοιτητικό παρά τα κοινά προγράμματα...

οπότε μάλλον θα πάω ελπεδισον για δεύτερη επιλογή

ευχαριστώ και γιατί να μην σε συστήσω;🙂

έφυγε η αίτηση και περιμένω επικοινωνία, 130 ευρά λέει...

λες να πάω σε κατάστημα κατευθείαν??

και πως σε συστήνω? alexander098

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, kokos23 είπε

ευχαριστω πήρα την ηρων που είμαι ήδη πελάτης και δεν έχει φοιτητικό παρά τα κοινά προγράμματα...

οπότε μάλλον θα πάω ελπεδισον για δεύτερη επιλογή

ευχαριστώ και γιατί να μην σε συστήσω;🙂

έφυγε η αίτηση και περιμένω επικοινωνία, 130 ευρά λέει...

λες να πάω σε κατάστημα κατευθείαν??

και πως σε συστήνω? alexander098

Αν πας σε καταστημα δινουν επιπλεον προπληρωμενη καρτα 30€. Για τη συσταση στειλε ενα μηνυμα, χρειαζεσαι το αφμ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Greg29M είπε

Τι εννοείς 130€ ; Δώρο, εγγύηση; 

δεν είμαικαι πολύ σχετικός, ένα πρόγραμμα λέει

 

ElectricityHome

  • Δώρο 130€*
  • Πολύ χαμηλές χρεώσεις Ηλεκτρικού ρεύματος
  • Κανένα απολύτως πάγιο

 

ώπα γιατί δεν φαίνεται;,

https://energy.elpedison.gr/?gad=1&gclid=Cj0KCQjw9fqnBhDSARIsAHlcQYQMwMj3Mk2vegignWCkFAOWkFPt7XFZtFMZZNnTob1B5wGw4sv9a-gaAhLJEALw_wcB

17 λεπτά πριν, alexander098 είπε

Αν πας σε καταστημα δινουν επιπλεον προπληρωμενη καρτα 30€. Για τη συσταση στειλε ενα μηνυμα, χρειαζεσαι το αφμ 

εφυγε και το μήνυμα...😉

Επεξ/σία από kokos23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, kokos23 είπε

ElectricityHome

    Δώρο 130€*

και μηχανικό νεφρό , το νου σου είναι double και για αέριο

16 λεπτά πριν, kokos23 είπε

Πολύ χαμηλές χρεώσεις Ηλεκτρικού ρεύματος

τις ακριβότερες της αγοράς για Σεπτέμβριο αλλά και γενικότερα

16 λεπτά πριν, kokos23 είπε

Κανένα απολύτως πάγιο

το πάγιο μας μάρανε ....

κατέβασε το excel , βασικά δε χρειάζεται καν απλά δες τιμές και όνομα προγράμματος , απλά είναι μην τα μπλέκεις

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχω κατεβάσει, ευαγγέλιο

απλά όταν μπαίνω στις σελίδες των εταιρειών μπερδεύομαι καθώς εκέι έψαχνα για φοιτητικό ...απότι κατάλαβα όμως δεν έχουν κάτι σε έξτρα φοιτητικό...

ευχαριστώ πολύ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις επικοινώνησα τηλεφωνικά με ένα κατάστημα elpe για την προσφορά 80+30 και μου το επιβεβαίωσε η υπάλληλος,(διευκρίνησα και το Κοτ) περιμένω να τα δω γραμμένα και  θα ξεκινήσω την διαδικασία να πάρουμε κανένα φράγκο,μετά ξανα γυρναμε αν είναι στον αγαπημένο μας Σουμπαση

IMG_9542.jpeg

Επεξ/σία από Kzaxas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler
15 λεπτά πριν, Kzaxas είπε

θα ξεκινήσω την διαδικασία να πάρουμε κανένα φράγκο

 

Στις 11/9/2023 στις 11:36 ΠΜ, korakios είπε

ζήτα απο μέλος εδώ ΑΦΜ μπας και γίνει σύσταση και πάρει ( ο άλλος ) 20€ δωροεπιταγή Σκλαβενίτη)

 

16 λεπτά πριν, Kzaxas είπε

προσφορά 80+30

τι είναι το edenred ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Kzaxas είπε

Προπληρωμένη κάρτα από την εταιρία των Ticket Restaurant 

IMG_9542.jpeg

οκ, δεν με καίει ιδιαίτερα , ρωτα μπας και πάρεις καμια κάρτα Σκλαβενίτη που είναι πιο πρακτικό (νομίζω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...