Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω ευχάριστα για simply με ΚΟΤ:
 

Spoiler

image.jpeg

Και -10% και ΚΟΤΒ (με την πρώτη σύμβαση και τους παλιούς όρους)
Αν αφαιρέσεις το πάγιο: 0,02625€/ KWH

Επεξ/σία από foul
  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5722

  • ekrepali

    2255

  • doomnx

    1312

  • takoulou

    683

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 ώρες πριν, anso είπε

Απλα ρωτανε ολοι το ιδιο οπωσ κ γω κ μπορει καπου μεσα στο νημα να υπάρχει η απαντηση σε προγενέστερο χρονο απλα διαπιστωσα μ οσα διαβασα εδω τελευταια οτι μαλλον το χασα το μπαλακι. Ευχαριστώ παντωσ

Διάλεξε ένα από τα πιο οικονομικά προγράμματα που είδες στο excel ενδεικτικά αναφέρω ελπε εκονομυ green(40 ευρω δώρο), Ηρων generous simple(50 ευρω δωρο με econtract) zenith day and night , και παρακολουθείς τιμές καθε 20 του μηνα για τυχον απότομη αύξηση του προγραάμματος.Με πάγια εντολή γλυτώνεις εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, jasonas21 είπε

Πηγα Ηρων τελικα, χθες εκανα econtract, σημερα μου εστηλαν την αιτηση! Ξερει κανεις ποσες μερες στο περιπου ολοκληρωνεται η διαδικασια? 

Εκτός απροόπτου το αργότερο την άλλη Δευτέρα ,Τρίτη θα έχει ολοκληρωθεί 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 hours ago, jasonas21 said:

Πηγα Ηρων τελικα, χθες εκανα econtract, σημερα μου εστηλαν την αιτηση! Ξερει κανεις ποσες μερες στο περιπου ολοκληρωνεται η διαδικασια?

Σε 2 μέρες το πολύ τη στέλνουν στον ΔΕΔΔΗΕ. Αν στη περιοχή σου δεν έρχονται για έκτακτη καταμέτρηση και λαμβάνουν υπόψιν τη δική σου μέτρηση, τότε η αλλαγή γίνεται με την ημερομηνία που έλαβε ο ΔΕΔΔΗΕ το αίτημα εκπροσώπησης.

Κάτι σημαντικό που ξέχασα να αναφέρω χτες για elpedison (σύμβαση σε κατάστημα), μου έδωσαν δώρο 2 μεταλλικά καλαμάκια με βουρτσάκι, μέσα σε ψάθινο πουγγί elpedison. Κανονικά βέβαια θα έπρεπε να δίνουν χάπια για τη πίεση ή φλυτζάνια για ελληνικό καφέ... γιατί του χρόνου με τη ρήτρα αναπροσαρμογής θα πέσει πολύ πίκρα και πολλά εγκεφαλικά.

 

edit: Αν ξέρει κάποιος, ας απαντήσει σ'αυτήν την ερώτηση για ΚΟΤ

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/6/2023 στις 3:32 ΜΜ, korakios είπε

τους ενημερώνεις να μπουν στην πλατφόρμα myrae όπου και θα έχεις κάνει καταγγελία

Ωραίοι στην nrg!!!

Τους ζήτησα να μεταφερθώ από το on time στο simple και φυσικά απάντησαν ότι είναι μόνο για νέους πελάτες. Ευγενικά τους λέω ότι γνωρίζετε πως δεν ισχύει κάτι τέτοιο και παρακαλώ να γίνει δεκτό το αίτημα  μεταφοράς... η απάντηση ήταν "αυτή είναι η πολιτική της εταιρείας". Τους ρωτάω προτιμάτε να δείτε καταγγελία  στο myrae μου λέει κάντε ότι θέλετε κύριε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, ekrepali είπε

μου έδωσαν δώρο 2 μεταλλικά καλαμάκια με βουρτσάκι, μέσα σε ψάθινο πουγγί elpedison

Συγγνώμη, ΜΙΛΑΣ ΣΟΒΑΡΑ τώρα;;; Ούτε σε επιθεώρηση δεν βγαίνουνε αυτά. Μήπως δίνουνε και καθρεφτάκια στους ιθαγενείς πελάτες τους; Ε ρε τι έχουμε να δούμε μόλις λήξει ο μηχανισμός....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, mikepaltri είπε

Ωραίοι στην nrg!!!

Τους ζήτησα να μεταφερθώ από το on time στο simple και φυσικά απάντησαν ότι είναι μόνο για νέους πελάτες. Ευγενικά τους λέω ότι γνωρίζετε πως δεν ισχύει κάτι τέτοιο και παρακαλώ να γίνει δεκτό το αίτημα  μεταφοράς... η απάντηση ήταν "αυτή είναι η πολιτική της εταιρείας". Τους ρωτάω προτιμάτε να δείτε καταγγελία  στο myrae μου λέει κάντε ότι θέλετε κύριε... 

τότε κάνε ....δοκίμασε μέσω chat πρώτα να το έχεις γραπτώς αν δεν κράτησες όνομα υπαλλήλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γνωρίζουμε αν μπορούμε να βάλουμε πάγια στον Ήρωνα πριν εκδοθεί ο πρώτος λογαριασμός (ΟΧΙ μέσω τραπέζης); Στο προηγούμενο πέρασμά μου από 'κει είχα στείλει email με μια αίτηση και τα στοιχεία κάρτας στο [email protected] και δούλεψε έτσι το σύστημα.

Τώρα πήρα και μου είπαν δεν ισχύει αυτό πλέον, αν και δε την άκουσα και τόσο σίγουρη. Μου είπε θα δείτε κάποια στιγμή κουτάκι στο Myheron για ενεργοποίηση παγίας, υποθέτω όμως μετά τον πρώτο λογαριασμό.

Ισχύουν αυτά; Πάντα μιλάω για παγία ΕΚΤΟΣ τραπέζης, δηλαδή μέσω Heron. Οπότε έτσι ουσιαστικά δεν μπορείς να την βάλεις προτού βγει ο πρώτος λογαριασμός. 

Edit: Πάντως εγώ βλέπω ότι υπάρχει αυτό ακόμα κανονικά στο site τους https://heron.gr/media/8d8b95239129ef6/αίτησηενεργοποίησηςπε-εξόφλησηςλογαριασμούμεπιστωτική.pdf

Επεξ/σία από tryfos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 minutes ago, tryfos said:

Γνωρίζουμε αν μπορούμε να βάλουμε πάγια στον Ήρωνα πριν εκδοθεί ο πρώτος λογαριασμός (ΟΧΙ μέσω τραπέζης); Στο προηγούμενο πέρασμά μου από 'κει είχα στείλει email με μια αίτηση και τα στοιχεία κάρτας στο [email protected] και δούλεψε έτσι το σύστημα.

Τώρα πήρα και μου είπαν δεν ισχύει αυτό πλέον, αν και δε την άκουσα και τόσο σίγουρη. Μου είπε θα δείτε κάποια στιγμή κουτάκι στο Myheron για ενεργοποίηση παγίας, υποθέτω όμως μετά τον πρώτο λογαριασμό.

Ισχύουν αυτά; Πάντα μιλάω για παγία ΕΚΤΟΣ τραπέζης, δηλαδή μέσω Heron. Οπότε έτσι ουσιαστικά δεν μπορείς να την βάλεις προτού βγει ο πρώτος λογαριασμός. 

Edit: Πάντως εγώ βλέπω ότι υπάρχει αυτό ακόμα κανονικά στο site τους https://heron.gr/media/8d8b95239129ef6/αίτησηενεργοποίησηςπε-εξόφλησηςλογαριασμούμεπιστωτική.pdf

Και εγω περιμένω να δω που θα ανοίξει αυτό το κουμπάκι που λένε. Θέλω να βάλω την κάρτα για να παίρνω x10 τα yellows της Πειραιώς γιατί με πάγια στην τράπεζα δε ξέρω πόσα θα δίνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ^_NikitaS_^ είπε

Και εγω περιμένω να δω που θα ανοίξει αυτό το κουμπάκι που λένε. Θέλω να βάλω την κάρτα για να παίρνω x10 τα yellows της Πειραιώς γιατί με πάγια στην τράπεζα δε ξέρω πόσα θα δίνει. 

Δοκίμασες να τους στείλεις αυτό εδώ; https://www.heron.gr/media/vjvfphdi/αίτησηενεργοποίησηςπε-εξόφλησηςλογαριασμούμεπιστωτική.pdf  Αυτό ρωτάω κι εγώ, μήπως δουλεύει έτσι ακόμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, dasnowy said:

Αν αποχωρήσεις τι γίνεται; Ζητάνε πίσω τα καλαμάκια; 

Μπορεί να τα χρεώνουν 180ευρώ, όπως η Volton με τον Smart διακόπτη ράγας. 😅

Η Volton με πήρε τηλ πριν λίγο... μου είπανε πως έλαβαν αίτημα αποχώρησης. Αυτό σημαίνει πως είμαι Elpedison από σήμερα, μέχρι αύριο θα'χει αλλάξει και το ψηφίο στο ΥΔΕ. Το έκλεισα μπαμ-μπαμ να μη τους ταλαιπωρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...