Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν διπλασιασμός ταχυτήτων Internet και από τη Vodafone


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, xariskk24 είπε

κανα νεοτερο απο wind δεν βλεπω...

Tωρα διακοπες .Σεπτεμβριο  κι βλεπουμε μαλλον με την συνχωνευση των πακετων wind/nova.

Ετσι κι αλλιως δεν δικαιουνται δυπλασιασμο ταχυτητων νεοι πελατες απο τη στιγμη που ανακοινωθηκε ο δυπλασιασμος ταχυτητων και μετα στη vodafone.Αυτο εγινε για να κρατησει υφισταμενους πελατες για να μην φυγουν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 221
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 8/7/2022 στις 3:23 ΜΜ, randomcat είπε
 

Ελπίζω η Nova-Wind να διαμαρτυρηθεί στην ΕΕΤΤ :P

και και εγωω το ελπιζω, ολοι παιρνουν διπλασιασμους και η νοβα γουιντ ακομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα με είχαν ζαλίσει στα τηλέφωνα για να το κάνω 50 απο 24. Τώρα τους έστειλα αν μπορούν να κάνουν τον διπλασιασμό και η απάντηση τους ήταν πως δεν υπάρχει διαθεσιμότητα για την γραμμή μου.... Στο κέντρο της Αθήνας όλα αυτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα την ενημέρωση και από τεχνικό που με επισκέφθηκε για ένα θέμα της adsl μου και μέσω του live chat ότι από το Σεπτέμβριο η voda θα αρχίσει να χρησιμοποιεί γραμμές cosmote για την παροχή fiber. 
έχετε ακούσει κάτι; Ή μου το λένε για να με κρατήσουν μιας και στην περιοχή μου δίνουν μόνο adsl?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, akis_supernatural είπε

Είχα την ενημέρωση και από τεχνικό που με επισκέφθηκε για ένα θέμα της adsl μου και μέσω του live chat ότι από το Σεπτέμβριο η voda θα αρχίσει να χρησιμοποιεί γραμμές cosmote για την παροχή fiber. 
έχετε ακούσει κάτι; Ή μου το λένε για να με κρατήσουν μιας και στην περιοχή μου δίνουν μόνο adsl?

Μια εταιρια που απο τη δευτερη θεση στη σταθερη  μεχρι την συνχωνευση nova/wind θα παει στην τελευταια (3η) πρεπει να κανει κατι για να μην συρικνωθει περισσοτερο .

Το πρωτο βημα ηταν ο δωρεαν διπλασιασμος ταχυτητων για να ανακοψη τις διαρροες υφησταμενων πελατων .(αυτο θα κρατησει καποιους μηνες μεχρι να ολοκληρωει οπου ειναι εφικτο) .

Το δευτερο βημα ειναι η αναπτυξη του ftth (fiber to te home) εδω τα πραγματα ειναι δυσκολα .

Η αυτονομη αναπτυξη του ftth απο τη vodafone ειναι περιορισμενη λογο υψηλου κοστους επενδυσεων αρα η θα κανει χρηση του ftth των αλλων παροχων (ote nova/wind)  η θα συρικνωθει ακομη περισσοτερο το μεριδιο αγορας της λογο του εντονου ενδιαφεροντος των πελατων για ftth κι τς επιδοτησης που εχει το ftth και κρατα χαμηλα τις τιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει γινει σε καποιον ο δωρεαν διπλασιασμος απο 50αρα σε 100αρα; ειχα επικοινωνησει μαζι τους πριν απο 1 βδομαδα, και με εβαλαν σε λιστα αναμονης γιατι προηγουνται οι 25αρες γραμμες σε 50αρες. Την ιδια διαδικασια εκανα για την πεθερα μου για απλη 25αρα, 3 μερες μετα, και μολις μου ηρθε μηνυμα οτι της πεθερας μου απο πρωτη αυγουστου θα εχει 50αρα γραμμη. Ε, οχι η πεθερα να εχει γρηγορες ταχυτητες να με σχολιαζει στο fb!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 hours ago, so_kriti said:

Εχει γινει σε καποιον ο δωρεαν διπλασιασμος απο 50αρα σε 100αρα; ειχα επικοινωνησει μαζι τους πριν απο 1 βδομαδα, και με εβαλαν σε λιστα αναμονης γιατι προηγουνται οι 25αρες γραμμες σε 50αρες. Την ιδια διαδικασια εκανα για την πεθερα μου για απλη 25αρα, 3 μερες μετα, και μολις μου ηρθε μηνυμα οτι της πεθερας μου απο πρωτη αυγουστου θα εχει 50αρα γραμμη. Ε, οχι η πεθερα να εχει γρηγορες ταχυτητες να με σχολιαζει στο fb!

Πριν μια ωρα επικοινωνησα μαζι τους μεσω chat και ζήτησα τον δωρεαν διπλασιασμό απο 50αρα σε 100αρα. Μου ειπαν οτι το δικαιουμαι και οτι σε 2-3 εργασιμες θα εχει ενεργοποιηθεί. Δεν μου ανεφεραν καμια λιστα αναμονης. 

Επεξ/σία από *nenya*
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, *nenya* είπε

Πριν μια ωρα επικοινωνησα μαζι τους μεσω chat και ζήτησα τον δωρεαν διπλασιασμό απο 50αρα σε 100αρα. Μου ειπαν οτι το δικαιουμαι και οτι σε 2-3 εργασιμες θα εχει ενεργοποιηθεί. Δεν μου ανεφεραν καμια λιστα αναμονης. 

Στο chat εμενα κατευθειαν συνδεση με Κάιρο. Δεν εχει ανοιξει ακομη στην περιοχη σας το προγραμμα κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/7/2022 στις 5:56 ΜΜ, so_kriti είπε

Εχει γινει σε καποιον ο δωρεαν διπλασιασμος απο 50αρα σε 100αρα; ειχα επικοινωνησει μαζι τους πριν απο 1 βδομαδα, και με εβαλαν σε λιστα αναμονης γιατι προηγουνται οι 25αρες γραμμες σε 50αρες. Την ιδια διαδικασια εκανα για την πεθερα μου για απλη 25αρα, 3 μερες μετα, και μολις μου ηρθε μηνυμα οτι της πεθερας μου απο πρωτη αυγουστου θα εχει 50αρα γραμμη. Ε, οχι η πεθερα να εχει γρηγορες ταχυτητες να με σχολιαζει στο fb!

Μέσω chat πριν κάνα 15μερο , Παρασκευή 10 το βράδυ .

Σάββατο πρωί είχε ενεργοποιηθεί .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

έβαλα 200αρα vdsl με FTTCabin και τώρα στα παιχνίδια που παίζω που και που με αποσυνδέει (συνδέομαι απευθείας μόλις πατήσω reconnect)  τι μπορεί να είναι;

υ.σ.: τα καλώδια του μοντεμ τα αλλάξαμε και δεν έχει πια c errors αλλά και πάλι με αποσυνδέει που και που

Επεξ/σία από dreamerchris
οχι fast path τελικα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/7/2022 στις 8:54 ΜΜ, dreamerchris είπε

έβαλα 200αρα vdsl με FTTCabin και τώρα στα παιχνίδια που παίζω που και που με αποσυνδέει (συνδέομαι απευθείας μόλις πατήσω reconnect)  τι μπορεί να είναι;

υ.σ.: τα καλώδια του μοντεμ τα αλλάξαμε και δεν έχει πια c errors αλλά και πάλι με αποσυνδέει που και που

Εαν εχεις FTTΗ μεχρι μεσα στο σπιτι σου ρυθμιση ο ρουτερ εαν καταληγεις σε χαλκο στο σπιτι δες φιλτρα και πυκνωτη σε καμμια παλια πριζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επικοινώνησα σήμερα για αναβάθμιση 24άρας γραμμής σε 50άρα (Ναύπλιο). Μου είπαν ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα και θα με βάλουν σε λίστα αναμονής. Την ίδια στιγμή το website δίνει διαθεσιμότητα για 50άρα και 100άρα στη συγκεκριμένη διεύθυνση. Ο υπάλληλος στην εξυπηρέτηση πελατών δεν κατάφερε να μου δώσει κάποια εξήγηση πώς είναι αυτό δυνατό, αλλά τον λυπήθηκα και δεν επέμεινα.

Ή στραβός είν' ο γιαλός ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλησπέρα, εγώ επικοινώνησα σήμερα για 2πλασιασμό από 50 σε 100 και η απάντηση που πήρα από το chat ήταν "Iσχύει σε κάποιους συνδρομητές μας προς το παρόν."

δεν ισχύει για όλους το δωρεάν (πιθανώς επειδή έχω ένα προνομιακό πακέτο αλλά έτερον εκάτερον!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...