Προς το περιεχόμενο

Η ASUS ανακοίνωσε τα ROG Phone 6 και 6 Pro με Snapdragon 8+ Gen 1 και έως 18GB μνήμης


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, oldnew είπε

Καλό φαίνεται, αλλά 1300€ για asus κινητό, ουτε οι μέτοχοι δε θα δώσουν.. 

Ποιοι μέτοχοι; Έχεις δει κανέναν με gaming smartphone πουθενά στον κόσμο; Οι ναυαρχίδες της Τσαόμι περισσότερο πουλάνε :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλια ειχαμε ενα τηλεφωνακι να περνουμε κανα τηλεφωνο απο την τσεπη μας χωρις να κουβαλαμε καλωδια  :) Mεγαλη εφευρεση να εισαι παντου και να περνεις τηλεφωνο !! Και τωρα αυτο το τηλεφωνακι εχει γινει φορητο Playstation τσεπης !! Ρε παιδες ολη μερα παιζετε σπτι παιχνιδια πρεπει να παιζετε και στον δρομο κακομαθημενοι χαχα Nτοπη μηδεν :) Kαλο φαινετε αλλα 1100+ - 1200 ευρωλικια λιγο πιασοκωλο ειναι !! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέρμα αδιάφορη συσκευή,ειδικά σε αυτά τα λεφτά.

Το ξέρει και η Asus γιαυτό και το Asus 6 pro βγαίνει μόνο στην ακριβότερη έκδοση, η οποια κλασσικά είναι τέρμα υπερ κοστολογημένη.

Και όσο για το ''gaming''κομμάτι, αυτό και αν είναι αστείο.

Η πλειοψηφία των παιχνιδιών εκεί έξω τρέχουν μέχρι 60fps και ένας snap870 ειναι υπερ αρκετός για αυτά.

Και όσοι έχουν ασχοληθεί με Asus, γνωρίζουν από πρώτο χέρι

α)την ανύπαρκτη software υποστήριξη(για smartphone μιλάμε και μάλιστα πανάκριβο

β)το προβληματικό της customer support/service.

Γιαυτό και όπως σωστά αναφέρθηκε, ακόμα και ο κόσμος που όντως ασχολείται με mobile gaming, δεν αγοράζει τέτοιες συσκευές εκτός από τίποτα καμμένους σε Ασια μεριά ίσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Γιαυτό και όπως σωστά αναφέρθηκε, ακόμα και ο κόσμος που όντως ασχολείται με mobile gaming, δεν αγοράζει τέτοιες συσκευές εκτός από τίποτα καμμένους σε Ασια μεριά ίσως.

Στον κύκλο μου ξέρω 4 άτομα που σίγουρα θα το αγοράσουν. Προφανώς είναι ένα smartphone που δεν απευθύνεται για τη μπλέμπα αλλά για enthusiasts που θέλουν κάτι να κρατήσει καιρό, να τρέχουν 2-3 sessions του ίδιου του παιχνιδιού και ένα σωρό άλλα features. Εγώ ως Appleάκιας τους καταλαβαίνω αντίστοιχα, όπως θα αγόραζα το τελευταίο iPhone. Είναι συσκευές για λίγους. Ομοίως μια 3090 ti, τι να κάνουμε δεν μπορούμε όλοι να την αγοράσουμε/αξιοποιήσουμε, αλλά όσοι την αγόρασαν και έχουν 4k gaming οθόνες με το αντίστοιχο PC γνωρίζουν καλά γιατί την αγόρασαν ;)

Επεξ/σία από Pokemon640
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειδα σε καποια reviews. Τουμπανο σε χαρακτηριστικα αλλα εγω το βρισκω γελοιο σαν εμφανιση και ακομα πιο γελοιο ειναι το UI του. Τερμα κιτσατο, λαμπακια, οθονες κτλ.... Βλεπω μεγαλο ενθουσιασμο, απ' οτι φαινεται αρεσει. Ειδικου σκοπου και για πολυ συγκεκριμενους αγοραστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, vastegial_74 είπε

Το ειδα σε καποια reviews. Τουμπανο σε χαρακτηριστικα αλλα εγω το βρισκω γελοιο σαν εμφανιση και ακομα πιο γελοιο ειναι το UI του. Τερμα κιτσατο, λαμπακια, οθονες κτλ.... Βλεπω μεγαλο ενθουσιασμο, απ' οτι φαινεται αρεσει. Ειδικου σκοπου και για πολυ συγκεκριμενους αγοραστες.

Επειδη ειμαι κατοχος του Rog 2, δεν εχεις αδικο για το Rog UI αλλα επειδη ερχεται και με το "καθαρο" UI των Zenfone αυτο το συγκεκριμενο ειναι το κατι αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...