Προς το περιεχόμενο

Επισκευη Σκοοτερ μετα απο Ατυχημα που ευθυνοταν ανασφαλιστος Οδηγος


therock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε σεις μη προτείνετε απάτες έτσι δημόσια. Βρες δικηγόρο που ασχολείται μ αυτά να σου πει τι να κάνεις γιατί δε νομίζω να σου δώσει λεφτά αυτός που δεν δίνει 50-100 ευρώ για ασφάλεια. Ενημέρωνε μας για την εξέλιξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Για πολλοστή φορά συνομιλητής μας που ξεκίνησε το θέμα αυτό (TS) μετά το κράξιμο που έφαγε για τον πολύ λάθος χειρισμό που έκανε στο πρόβλημα του απλά προτίμησε να εξαφανιστεί καθώς είναι 100% σίγουρο ότι ο ανασφάλιστος οδηγός του οχήματος που τον τράκαρε και έκανε ζημιά σε σκούτερ XXXX ευρώ είναι σίγουρό ότι δεν έχει αυτά τα χρήματα αφού δεν έχει χρήματα για ασφάλεια του οχήματος του και πιθανόν επίσης είναι να έχει δηλώσει το όχημα του ότι είναι σε ακινησία στην ΑΑΔΕ (ΕΦΟΡΙΑ) για να μην πληρώνει τέλη κυκλοφορίας κτλ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ikorolis είπε

Για πολλοστή φορά συνομιλητής μας που ξεκίνησε το θέμα αυτό (TS) μετά το κράξιμο που έφαγε για τον πολύ λάθος χειρισμό που έκανε στο πρόβλημα του απλά προτίμησε να εξαφανιστεί καθώς είναι 100% σίγουρο ότι ο ανασφάλιστος οδηγός του οχήματος που τον τράκαρε και έκανε ζημιά σε σκούτερ XXXX ευρώ είναι σίγουρό ότι δεν έχει αυτά τα χρήματα αφού δεν έχει χρήματα για ασφάλεια του οχήματος του και πιθανόν επίσης είναι να έχει δηλώσει το όχημα του ότι είναι σε ακινησία στην ΑΑΔΕ (ΕΦΟΡΙΑ) για να μην πληρώνει τέλη κυκλοφορίας κτλ..

Ή είναι ο ανασφάλιστος και ψάχνει πως θα τη σκαπουλάρει και αν μπορεί ο άλλος να τον υποχρεώσει να δώσει το κοστούμι...

...θα έλεγε κάποιος πιο πονηρεμένος!

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, agnostos13 είπε

Ή είναι ο ανασφάλιστος και ψάχνει πως θα τη σκαπουλάρει και αν μπορεί ο άλλος να τον υποχρεώσει να δώσει το κοστούμι...

...θα έλεγε κάποιος πιο πονηρεμένος!

Ναι ισχύει και αυτό

Να είναι εκείνος ο ανασφάλιστος οδηγός οχήματος και να ψάχνει να δει αν υπάρχει τρόπος ο άλλος που τράκαρε να τον αναγκάσει να πληρώσει.

Όλα είναι πιθανά το 2022 και στην χώρα μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ σε τέτοια θέματα κράζετε αβέρτα κουβέρτα, και παράλληλα συνιστάτε να κάνουμε τουμπέκα αν ο άλλος κάνει βλακεία στο δρόμο, αν σου πάρει τη θέση σε μια ουρά μπλα μπλα μπλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
11 ώρες πριν, phanispal είπε

Εν τω μεταξύ σε τέτοια θέματα κράζετε αβέρτα κουβέρτα, και παράλληλα συνιστάτε να κάνουμε τουμπέκα αν ο άλλος κάνει βλακεία στο δρόμο, αν σου πάρει τη θέση σε μια ουρά μπλα μπλα μπλα.

ναι σε αυτό κράζω και εγώ προσωπικά φίλε μου

όπως έκραξα και τον "BUSA" στο YouTube Channel του ως πρώην (IRL) αστυνομικός στην ομάδα Ζ και επειδή έχουν δει τα μάτια μου

εσύ μπορεί καλόπιστα να θες να κάνεις μια παρατήρηση στον άλλον για τον οποιοδήποτε λόγο

αλλά επειδή δεν ξέρεις τι τρέλα κουβαλάει ο άλλος μπορεί να βγει και να σε κάνει τούμπανο στο ξύλο ή ακόμα χειρότερα να βγάλει κανένα όπλο και να σε στείλει να βλέπεις τα ραδίκια ανάποδα.

εδώ σε τυπικό έλεγχο στην γειτονιά μου σταμάτησε μια ομάδα ΔΙ.ΑΣ. αυτοκίνητο και ο οδηγός έβγαλε όπλο και τους πυροβόλησε ευτυχώς που ήταν άσχετος με τα όπλα/σημάδι και δεν τους πέτυχε έτσι τον συνέλαβαν και ανακάλυψαν ότι το όπλο που κατείχε παράνομα ήταν και κλεμμένο όπλο αστυνομικού όποτε καταλαβαίνεις την συνέχεια που θα έχει για αυτόν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, phanispal είπε

Εν τω μεταξύ σε τέτοια θέματα κράζετε αβέρτα κουβέρτα, και παράλληλα συνιστάτε να κάνουμε τουμπέκα αν ο άλλος κάνει βλακεία στο δρόμο, αν σου πάρει τη θέση σε μια ουρά μπλα μπλα μπλα.

Δεν εχει καμια σχεση το ενα με το αλλο. Το να κανει ο αλλος μια βλακεια στο δρομο και να αρχισεις να του κατεβαζεις καντηλια δεν θα κερδισεις κατι, ισα ισα που μπορει να πεσεις σε κανενα τρελο και να εχει δυσαρεστες και απροβλεπτες συνεπειες η ιστορια..

Δεν ειπαμε να αρχισει να βριζει η να πλακωθει στις μπουνιες με αυτο που τον τρακαρε.

Ειπαμε οτι θα επρπε να κανει το αυτονοητο, που στην συγκκεριμενη περιπτωση ηταν να καλεσει αμεσως τροχαια ωστε να καταγραφει το συμβαν, ειδικα απο την στιγμη που το αλλο οχημα ειναι ανασφαλιστο.

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/7/2022 στις 9:38 ΠΜ, mclein² είπε

αποκλειεται να σου πληρωσει το οτιδηποτε ο αλλος...

εδω κυκλοφορουσε ανασφαλιστος κι εσυ πιστεψες οτι θα σε πληρωσει 1500 ~ 2500...

αυτο ακριβως. Αναρωτιεμαι ειλικρινα ποσο ευκολοπιστοι υπαρχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω απαντησει γιατι ολα τα σχολια ειναι παρελθοντικη καβλαντα του τι επρεπε να εχει γινει και οτι δεν εγινε σωστα και το παθημα να σου γινει μαθημα. Καλως η κακως επελεξα αυτο το δρομο και ζητησα προτασεις για το τι γινεται τωρα με βαση το μονοπατι που ξεκλειδωσα

Εν παση περιπτωση αυριο εχουμε δωσει ραντεβου στο μαστορα και μεχρι στιγμης δεν εχει αρνηθει την πληρωμη. Οταν βρεθουμε ολοι μαζι και επισημα αρχισει να πληρωνει τοτε θα φανερωθουν ολα αν θα τη γλιτωσω και δε χω περαιτερω τρεχαματα

Και προφανως αν οντως πληρωσω δε σημαινει οτι εγιναν ολα σωστα, απλα πως θα ειμαι τυχερος που πονταρα σε αυτο το σεναριο

14 ώρες πριν, Nabuko είπε

O ts δεν προλαβαίνει να σας απαντήσει γιατί είναι απασχολημένος να κυνηγάει τον ανασφάλιστο για να του δώσει τα λεφτά

mose-the-office.gif 

 

12 ώρες πριν, tasanton είπε

Εντάξει ρε παιδιά, άνοιξε ένα θέμα κι εμείς καλόπιστα σχολιάσαμε. Δεν υποχρεωμένος και να απαντήσει.

 

  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, therock είπε

Δεν εχω απαντησει γιατι ολα τα σχολια ειναι παρελθοντικη καβλαντα του τι επρεπε να εχει γινει και οτι δεν εγινε σωστα και το παθημα να σου γινει μαθημα. Καλως η κακως επελεξα αυτο το δρομο και ζητησα προτασεις για το τι γινεται τωρα με βαση το μονοπατι που ξεκλειδωσα

Εν παση περιπτωση αυριο εχουμε δωσει ραντεβου στο μαστορα και μεχρι στιγμης δεν εχει αρνηθει την πληρωμη. Οταν βρεθουμε ολοι μαζι και επισημα αρχισει να πληρωνει τοτε θα φανερωθουν ολα αν θα τη γλιτωσω και δε χω περαιτερω τρεχαματα

Και προφανως αν οντως πληρωσω δε σημαινει οτι εγιναν ολα σωστα, απλα πως θα ειμαι τυχερος που πονταρα σε αυτο το σεναριο

Ελπίζω το πάθημα να σου γίνει μάθημα

Πάντα όταν υπάρχει τροχαίο ατύχημα ανεξάρτητα αν υπάρχει τραυματισμός ή όχι καλείς πρώτα την ΕΛ.ΑΣ. (Αστυνομία) και αν χρειαστεί το Ε.Κ.Α.Β. και την ασφαλιστική σου

Αναφορά σε κείμενο

Πριν από λίγο καιρό ένας "δικηγόρος" με το SUV του οδηγούσε και μίλαγε στο κινητό του τηλέφωνο και δεν είδε το φανάρι για την διάβαση πεζών στην κλινική παπανδρέου επί της οδού πατησίων και παραλίγο να πατήσει μια έγκυο γυναίκα με το καρότσι του μωρού και εμένα όπου στην κυριολεξία φρενάρησε σταμάτησε ο προφυλακτήρας/μπάρα στο γόνατο μου και με έριξε κάτω και αντί να βγει από μόνος του να ζητήσει συγνώμη και να καλέσει ΕΚΑΒ και ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ άρχισε να βρίζει μάνες/πατεράδες και ιερά και όσια δυστυχώς για κακή του τύχη στο σημείο ήταν δύο μηχανές της ομάδας Ζ και πριν προλάβω να τον αρπάξω και να τον αρχίσω στις γρήγορες με σταματούν τα παιδιά και μου λένε επί λέξη έχετε χτυπήσει κύριε καλούμε το ΕΚΑΒ να σας παραλάβει και το ΑΝΑΚΡΙΤΙΚΟ της ΤΡΟΧΑΙΑΣ τότε ο "κύριος δικηγόρος" άλλαξε 100 χρώματα και ήρθε από πάνω μου που καθόμουν στο πεζοδρόμιο και μου λέει είστε καλά...εγώ δεν μίλησα περίμενα το ΕΚΑΒ που ήρθε και με πήρε πήγαμε νοσοκομείο όπου είπα ότι χτύπησα το πόδι και τραντάχτηκα μέση/αυχένας κτλ πέρασα από εξετάσεις και μου έδωσαν 15 ημέρες αναρρωτική άδεια και ο "κύριος δικηγόρος" του επιβλήθηκε από το δικαστήριο όχι μόνο να πληρώσει το νοσοκομείο αλλά και αποζημίωση γιατί την απουσία μου από την εργασία.
Τι θέλω να πω με αυτό το παράδειγμα που ευτυχώς δεν έγινε κάτι το σοβαρό ότι δεν αφήνω τίποτα πλέον στην τύχη του ή στην καλοσύνη του οποιουδήποτε.

Δεν κάνεις καλοσύνες σε κανέναν γιατί άνθρωπος οποίος κυκλοφορεί με ανασφάλιστο όχημα σημαίνει δύο πράγματα δεν έχει χρήματα να πληρώσει την ασφάλεια άρα ξεχνάς να σε πληρώσει και κυκλοφορεί παράνομα με ανασφάλιστο όχημα καθώς 100% έχει δηλωθεί ακινησία στην ΑΑΔΕ (ΕΦΟΡΙΑ) για να μην πληρώνει τέλη κυκλοφορίας.

Δεν μπορείς ούτε να αποδείξεις κάτι ούτε να τον αναγκάσεις να σε πληρώσει να ξέρεις

Κοινώς δεν τον κρατάς από πουθενά αυτή είναι η αλήθεια

Αν είναι σωστός θα δώσει τα χρήματα προκειμένου να αποκατασταθεί η ζημιά στο όχημα σου

Αν είναι λάθος/λαμόγιο δεν θα δώσει τίποτα θα πει ότι δεν έχει αυτά τα χρήματα που κοστίζει η ζημιά 2.500-4.000 ευρώ

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, therock είπε

Δεν εχω απαντησει γιατι ολα τα σχολια ειναι παρελθοντικη καβλαντα του τι επρεπε να εχει γινει και οτι δεν εγινε σωστα και το παθημα να σου γινει μαθημα. Καλως η κακως επελεξα αυτο το δρομο και ζητησα προτασεις για το τι γινεται τωρα με βαση το μονοπατι που ξεκλειδωσα

Εν παση περιπτωση αυριο εχουμε δωσει ραντεβου στο μαστορα και μεχρι στιγμης δεν εχει αρνηθει την πληρωμη. Οταν βρεθουμε ολοι μαζι και επισημα αρχισει να πληρωνει τοτε θα φανερωθουν ολα αν θα τη γλιτωσω και δε χω περαιτερω τρεχαματα

Και προφανως αν οντως πληρωσω δε σημαινει οτι εγιναν ολα σωστα, απλα πως θα ειμαι τυχερος που πονταρα σε αυτο το σεναριο

 

Ολα τα μηνυματα εχουν παρελθοντικο χαρακτηρα για το τι επρεπει να κανεις, διοτι εφοσον διαλέξες να εμπιστευτεις τον λογο ενος αγνωστου, με ανασφαλιστο μαλιστα οχημα, δεν νομιζω οτι υπαρχει κατι να σχολιαστει πανω σε αυτο.

Απο την στιγμη που δεν εχει καταγραφει το συμβαν ουτε απο τροχαια, αλλα ουτε καν καλεσες την ασφαλιστικη σου να ερθει επιτοπου ενας εμπειρογμωμονας να τραβηξει φωτο την ζημια και να υπαρχει καπου σαν συμβαν, δεν υπαρχει καπου να πατησεις εφοσον αυτους αρνηθει να σου πληρωσει την ζημια, εφοσον το γεγονος δεν ειναι πουθενα καταγεγραμενο επισημα ειναι σαν να μην εγινε ποτε, οποτε σε περιπτωση που απλα πει εγω δεν πληρωνω, δεν νομιζω οτι μπορεις να κανεις και τιποτα.

Απο εκει και περα ευχομαι να σου πληρωσει την ζημια και να πανε ολα καλα.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...