Προς το περιεχόμενο

Eurobasket - 2022 - Βερολίνο


kalyteros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι Ουκρανοί με τόση ενέργεια και ανοχή των γκρι έχουν καταφέρει να μπλοκάρουν το γύρισμα της μπάλας και τα συστήματα για μπασιμο ή πικ ν ρολ πικ ν ποπ. Δε μπαίνουν και τα ελεύθερα τρίποντα και δε θέλεις κάτι άλλο για να κάθεσαι πίσω στο σκορ. 

Παπαγιάννης κακός, Καλάθης επίσης κακός. Θα το πάρουμε όμως έστω και στο τελευταίο λεπτό με θρίλερ. Θα το δείτε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Τη γυναικα που θα σας εμπιστευεται οπως ο Ιτουδης τον Καλαθη, να την επαντρευτειτε.

 

...μου φαίνεται ότι ήρθε η ώρα να βάλει την κυρα-Βασιλική μέσα ο κόουτς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

απλα τα πραγματα οπως εχω πει και πιο πανω .Μαρκαρεις τον ντορση κλεινεις ρακετα και   η  ελλαδα των 10 ξυλοκοπων τελος.

Στο δευτερο πρεπει να βαρεσουμε στην αμυνα αν θελουμε να μεινουμε μεσα στο ματς.

Επεξ/σία από dsi44
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παντως περα απο τον Καλαθη που για 4ο σερι ματς ειναι ο χειροτερος μας παιχτης (βαση χρονου συμμετοχης) πραγμα που πλεον εχει γινει ρουτινα (και για οσους τον βλεπαμε και στη Μπαρτσελονα, εντελως αναμενομενο-ο παικτης δεν επρεπε να παταει παρκε ανω των 10-15 λεπτων ΑΥΣΤΗΡΑ), σημερα πλην του Γιαννη και οριακα του Σλουκα, δεν εχει πατησει γηπεδο αλλος Ελληνας παιχτης. Ειναι εντελως αλλου για αλλου οι παντες.

Ευθυνη Ιτουδη οτι η ομαδα ειναι χωρις συγκεντρωση και διπλη ευθυνη του το γεγονος οτι δεν εχει καταφερει μεχρι στιγμης να τους ηρεμησει λιγο. Ελπιζω να αλλαξει αρδην η εικονα στο Β ημιχρονο, οχι επειδη με ενδιαφερει τοσο η νικη ή η ηττα αλλα γιατι αδυνατω να πιστεψω οτι αυτη η εικονα μπορει να διαρκεσει σε ολοκληρο ματς.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, omghi2u είπε

Περαν απο τουβλαθη και τον προπονητη του στην Φενερ που θελει να τον προετοιμασει σε επισημα παιχνιδια της εθνικης...

 

Με ενοχλει περισσοτερο που βλεπω τους παιχτες μας να ειναι στον παργαλατσο τους στο abuse και τα αντιαθλητικα μαρκαρισματα των Ουκρανων στο Γιαννη. Καμια βοηθεια προστασια στον Γιαννη. Λιγο τσαμπουκα , λιγο επιστροφη του ξυλου στην αμυνα για να ξερουν οτι δεν περναει ετσι αυτο.

Στο τελος τελος θα επαιρνα και ενα αντιαθλητικο προσωπικα ισα ισα για να στειλω ενα μηνυμα οτι δεν θα βαρατε τον Γιαννη στο ψαχνο για να τον σακατεψετε χωρις retaliation. Εγω στη θεση του Γιαννη αν συνεχιστει αυτο δεν θα ξαναπατουσα.

Ρισκαρω συμβολαιο, καριερα, σωμα για να τραβαω το 70% του καρου μπροστα και πισω και να τρωω και τις καταμουτσουνες μπατσες μου, να μου τραβανε χερια ποδια και να μου σκανε με ολη τους τη δυναμη οταν κανουν drive στον κορμο μου.

Naaah, HARD PASS.

Πολύ σωστά τα λες, αλλά ο Ντορσει να φτερνιστεί, και θα μας δώσουν αντιαθλητικό. Ο Ιτουδης διαμαρτυρηθηκε για το αντιαθλητικο, και μας δώσανε ΤΠ  όπως είπες και εσυ πριν :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, KaRouLi είπε

Πολύ σωστά τα λες, αλλά ο Ντορσει να φτερνιστεί, και θα μας δώσουν αντιαθλητικό. Ο Ιτουδης διαμαρτυρηθηκε για το αντιαθλητικο, και μας δώσανε ΤΠ  όπως είπες και εσυ πριν :P 

και τι θα πει αυτο? Καθομαστε να μας σακατευουν μπροστα και πισω τους κοιταμε αν τα βαζουν ωραια?

Η λογικη λεει κανεις οσα φαουλ σου κανουν. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΑ ΣΦΥΡΙΞΟΥΝ ΟΛΑ. Ετσι λειτουργει το πραγμα. Στο τελος τελος αν εχουν τα αντερα ας μας αποβαλλουν ολους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σημερινό δείχνει για χαμένο παιχνίδι, εκτός αν έχουμε super sayan Γιάννη πάλι στο τέλος όπως με Κροατία. Dorsey μετά τα 2 πρώτα παιχνίδια το μυαλό του είναι αλλού. Κότζακ και Παπαμαρμελάδας δεν είναι ούτε για την ομάδα στη διαφήμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, omghi2u είπε

και τι θα πει αυτο? Καθομαστε να μας σακατευουν μπροστα και πισω τους κοιταμε αν τα βαζουν ωραια?

Η λογικη λεει κανεις οσα φαουλ σου κανουν. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΑ ΣΦΥΡΙΞΟΥΝ ΟΛΑ. Ετσι λειτουργει το πραγμα. Στο τελος τελος αν εχουν τα αντερα ας μας αποβαλλουν ολους.

Μέχρι τώρα όμως σφυρίζουν πιο αυστηρά τα δικά μας, παρά τα δικά τους. Οπότε όσο να πεις, σου κόβει τον αέρα.

Από την άλλη, συμφωνώ μαζί σου, δεν γίνεται να το αφήσουμε έτσι. Θέλει πιο σκληρή άμυνα, σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ντόρσει δεν έχει την ευστοχία που είχε στα τρίποντα. Πολλές προσπάθειες για τριποντα είναι άστοχες ενώ οι Ουκρανοί μας έχουν ξεσκίσει με 1-2 παίκτες τους που σουταρουν για τρίποντα. 

Τον Αντετοκουνμπο τον έχουν σχεδόν αχρηστεύσει. Παράλληλα έχουμε κακούς διαιτητές που δεν θα σφυριξουν πολλά αντιαθλητικα.

Την έχουμε πατήσει στον σημερινό αγώνα και τον φοβόμουν. Αν καταφέρουμε και τους κερδίσουμε το δίνω μόνο στον παράγοντα της τύχης και ασταθμητων παραγόντων. 

Έναν τέτοιο αντίπαλο που έχει πάρει κεφάλι φόρα και ορμή θες @@ για να τον βάλεις στην θέση του. Και δεν μιλάμε για Σερβία αλλά για Ουκρανια... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, washcloud είπε

....μα τί μαλάκες στην ΕΡΤ, ΤΩΡΑ βρήκαν να βάλουν το τρέιλερ του Δεληβοριά με την κηδεία...; 😋

Έτσι θα είναι το σημερινό παιχνίδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ilos είπε

Τρώμε 80+ πόντους σε κάθε παιχνίδι ffs. Ακόμα και από τους Βρετανούς ξυλοκόπους σχεδόν.

Πώς γίνεται στους Εσθονούς να βάλανε 60 και σε εμάς 77? Απορία το έχω :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...