Προς το περιεχόμενο

Eurobasket - 2022 - Βερολίνο


kalyteros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οι Ιταλοί ζορίζονται λίγο με τους Ουκρανούς? Το αυριανό θα είναι και το πιο δύσκολο από τα θεωρητικά εύκολα παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Ταιριάζουν και οι 2 στο παρκέ; Για να έχει χώρο ο Γιάννης κοντά στη ρακέτα πρέπει ο Παπαγιάννης να βγαίνει έξω όπου είναι εντελώς ακίνδυνος. Ή αν ο Παπαγιάννης είναι στη ρακέτα και ο Γιάννης έξω, θα μας παίζουν ζώνη και θα δίνουν στο Γιάννη ελεύθερο τρίποντο.

...μια χαρά θα είναι και οι δυο μέσα : ή που θα την μπέφτουν όλοι στον Γιάννη και αυτός θα σερβίρει (μιας και το 'χει) στον Μπιγκ Πάπα και αυτός θα κάνει πάρτυ, ή που δεν θα ξέρουν ποιον να πρωτομαρκάρουν και μέχρι να το σκεφτούν ο Γιάννης θα έχει ήδη καρφώσει και θα γυρίζει και στην άμυνα....Αρκεί βέβαια να κινείται γρήγορα ο μπζηλός και να μην αλληλοκουτουλάνε (πράγμα που γενικά το 'χει για το ύψος του). Προφανώς δεν μιλάμε για στανταράκι σύστημα στο οποίο θα βασιστούνε, και σίγουρα θα παίζει όταν θα έχουμε διπλά θηρία απέναντι (πχ Γαλλία, Ισπανία), έστω και για "όσο χρειάζεται"...

Ή έστω, έτσι το βλέπω εγώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Ταιριάζουν και οι 2 στο παρκέ; Για να έχει χώρο ο Γιάννης κοντά στη ρακέτα πρέπει ο Παπαγιάννης να βγαίνει έξω όπου είναι εντελώς ακίνδυνος. Ή αν ο Παπαγιάννης είναι στη ρακέτα και ο Γιάννης έξω, θα μας παίζουν ζώνη και θα δίνουν στο Γιάννη ελεύθερο τρίποντο.

Πιστεύω ότι χωράνε γιατί ο Γιάννης μπορεί να κατεβάσει μπάλα και να οργανώσει επίθεση σαν να είναι άσσος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Οι πληροφορίες της τελευταίας στιγμής μας λένε ότι ο Tyler Dorsey τραγουδούσε μετά το τέλος του ματς τους παρακάτω στίχους από ένα γνωστό τραγούδι (Ο εαυτός μου) του Άκη Πάνου:

Ο πιο κακός εχθρός μου ο πιο κακός του κόσμου

ο πιο κακός του κόσμου είναι ο εαυτός μου

ο πιο κακός εχθρός μου είναι ο εαυτός μου…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ματσαρα Ιταλίας Ουκρανίας. Οι Ιταλοί νόμιζαν ότι θα νικήσουν εύκολα. 

Στον δικό μας αγώνα με Ουκρανία, οπωσδήποτε συμμετοχή Γιάννη και όλων των βασικών μέσα έστω σε λιγότερο χρόνο, είναι καλή ομάδα και δεν χωράνε πειραματισμοι.

Αν κάνουμε το 4/4 και δεν υπάρχει κίνδυνος ισοβαθμίας ας αφήσει ο Ιτουδης τους πειραματισμους στο τελευταίο ματς. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^...ελπίζω στο Γιουρομπάσκετ να μην γίνει ό,τι έγινε στην Γιουροβίζιον....🤪

...εν τω μεταξύ έχει σπάσει όλα τα κοντέρ γραφικότητας ο Βαγγέλακλας που (μάλλον) για,,,,τριμπιουτολόγους λέει τον Tkachenko "Τσατσένκο"....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Ταιριάζουν και οι 2 στο παρκέ; Για να έχει χώρο ο Γιάννης κοντά στη ρακέτα πρέπει ο Παπαγιάννης να βγαίνει έξω όπου είναι εντελώς ακίνδυνος. Ή αν ο Παπαγιάννης είναι στη ρακέτα και ο Γιάννης έξω, θα μας παίζουν ζώνη και θα δίνουν στο Γιάννη ελεύθερο τρίποντο.

Θεωρητικά πάντα....

Στην επιθεση και μόνο ότι θα μαρκαρουν πλέον 2 αντίπαλοι παίκτες το Γιάννη και όχι 3 είναι συν.

Αν πάνε 3 στο Γιάννη και 1 στο Παπαγιάννη, οι περιφερειακοί μας θα βαράνε τρίποντα προπόνησης. 

Επίσης, να φάει και ο Παπαγιάννης λίγο ξύλο, γιατί τον άλλο τον έχουν σαπίσει.

Στην άμυνα, κλείνεις διαδρόμους, κερδίζεις ευκολότερα ριμπάουντ, άρα και περισσότερες ευκαιρίες για αιφνιδιασμό.

Τέλος, περισσότερη ξεκούραση για Γιάννη. 

Οκ, θα ήθελα συνεργασίες Γιάννη-Παπαγιάννη.

Οκ, θα ήθελα συνεργασίες Γιαννη, Παπαγιάννη και 1 ακόμα που θα τους τροφοδοτεί ή θα έρχεται σαν τρέιλερ, αλλά δύσκολο, γιατί δεν υπήρχε ο χρόνος για να δουλευτεί κάτι τέτοιο.

Ίδωμεν....

Επεξ/σία από Peugeot208
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, KaRouLi said:

Αγχωτικός αγώνας. Για κοίτα που θα παίξουμε τελικό με την Ουκρανία για την πρωτιά αύριο...

Ετσι οπως πανε τα πραγματα στον δευτερο ομιλο μην σου πω καλυτερα να χασουμε απο τους ουκρανους.Επισης μια ηττα θα κανει καλο στην ομαδα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κέρδισε η Ουκρανία οπότε με ήττα μας αύριο προλαβαίνουμε να βγούμε 2οι για τις διασταυρώσεις 😂 

Εγώ απ' αυτά που έχω δει θέλω σίγουρα να αποφύγουμε Γερμανία 

Σερβια γιατί δεν έχουν δείξει ούτε ένα παιχνίδι στην ΕΡΤ? 

Επεξ/σία από tounion
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tounion είπε

Κέρδισε η Ουκρανία οπότε με ήττα μας αύριο προλαβαίνουμε να βγούμε 2οι για τις διασταυρώσεις 😂 

Εγώ απ' αυτά που έχω δει θέλω σίγουρα να αποφύγουμε Γερμανία 

Σερβια γιατί δεν έχουν δείξει ούτε ένα παιχνίδι στην ΕΡΤ? 

Αν χάσουμε από την Ουκρανία μπορεί να βγούμε και 3οι σε τριπλή ισοβαθμία με Κροατία και Ουκρανία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ουκρανία επιβεβαιώνει αυτο που περίμενα. Αύριο έχουμε τον πραγματικό τελικό, τέρμα τα αστεία η χαλαρουιτα και οι πειραματισμοι. Η διαφορά πόντων δεν μας ευνοεί με τους Ουκρανους.

Η Κροατία νίκησε με διαφορά τριών πόντων, θεωρητικά νικήτρια, πρακτικά ισόπαλες σχεδόν. Άρα συμπεραίνω ούτε με Εσθονία θα είναι εύκολα τα πράγματα. 

Αυτό το eurobasket φαίνεται να είναι το πλέον ανταγωνιστικό, αν και σχεδόν για όλα τα eurobasket αυτά λεμε.

Τραγικά αστείος ο προπονητής με το timeout στα 9 δεκατα.

Κατι ενδιαφέρον που αφορά τα θέματα των λαθών των διαιτητών που μου το είπε κάποιος. Οι διαιτητές που υπάρχουν στα παιχνίδια της Euroleague είναι πολύ καλοι και έμπειροι, το 2002 η FIBA ήρθε σε κοντρα με την Euroleague και έπαψε να τους δέχεται στην διοργάνωση του eurobasket, έτσι προσλαμβάνουν άλλους που είναι χειρότεροι. Θα μου πείτε αυτό το πρόβλημα θα έπρεπε να υπήρχε σε όλα τα eurobasket μετά το 02. 

13 λεπτά πριν, tounion είπε

Κέρδισε η Ουκρανία οπότε με ήττα μας αύριο προλαβαίνουμε να βγούμε 2οι για τις διασταυρώσεις 😂 

Εγώ απ' αυτά που έχω δει θέλω σίγουρα να αποφύγουμε Γερμανία 

Σερβια γιατί δεν έχουν δείξει ούτε ένα παιχνίδι στην ΕΡΤ? 

Σερβία Γερμανία Σλοβενία καλό είναι να τους αποφύγουμε στην επόμενη φάση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...