Προς το περιεχόμενο

Eurobasket - 2022 - Βερολίνο


kalyteros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ετσι και δεν ανεβουν καλαθης-σλουκας που μεχρι στιγμης τους κανουν πλακα κατι γιαραμαζ,κατι κροατικα guard που παιζουν στην λεξ.Θα βρεθουμε για την εισοδο στην τετραδα με κανα doncic dragic και θα περνανε τα τρενα μεσα.Αθλιοι μεχρι στιγμης σλουκας-καλαθης.Ο σλουκας περα απο ενα παιχνιδι με την λιθουανια στο προηγουμενο ευρωμπασκετ εχει να παιξει 10 χρονια σοβαρα.Πολυ φοβαμαι οτι θα μας κρεμασουν τα guard μας.Προτιμω να βλεπω λουτζη λαρυ παρα τον καλαθη.Επισης ζαλιζουν πολη ωρα την μπαλα στην επειθεση και παιρνουν φασεις οι κομπλεξες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, BackFromHell είπε

Το χθεσινο ματς των Ιταλων με την Εσθονια δεν προσφερεται για συμπερασματα καθως οι Εσθονοι ειναι απο τις πιο αδυναμες ομαδες της διοργανωσης, ισως και η πιο αδυναμη.

Εμένα πάντως μου φάνηκε συμπαθητική ομάδα η Εσθονία. Η Μεγάλη Βρετανία πχ μου φαίνεται κατώτερη. Επιπλέον, μου έκανε τρομερή εντύπωση ο πιτσιρικάς playmaker που έχουν, ο Kriisa. Πολύ τσαγανό και ωραίες επιθετικές ενέργειες.

Επεξ/σία από Iasonas Pav
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σερβια,σλοβενια,γαλλια,λιθουανια,ισπανια,ελλαδα 

νομιζω ειμαστε για 5η 6η θεση

μονοδιαστατο σκορ που δε θα ειναι εφικτο να βαζουν 2 παιχτες 54 ποντους,επομενως τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα για διακριση αν δεν εμφανιστουν σλουκας ,παπαγιαννης.

μονη λυση σκυλισια αμυνα και τρεξιμο με γιαννη (αν τελικα δεν επανελθουν σκλουκι και παπ)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, makis269 είπε

στο μπάσκετ δεν χρειάζεται να είναι σε κάθε παιχνίδι όλοι σε καλή μέρα.

έχουμε ομαδάρα και πάμε για μετάλλιο στα σίγουρα.

Μπράβο φίλε, έτσι πρέπει να έχουμε αισιοδοξία!

Ξεκινάμε με το 25+, 10+, 5+, του Γιάννη ως δεδομένο. Οι υπόλοιποι πρέπει να δείξουν πως αξίζουν να είναι δίπλα του. Πιστέυω πως θα το κάνουν. 2-3 διαφορετικοί κάθε φορά, με σταθερό τον καλύτερο παίκτη του Κόσμου.

 

EDIT:

Τι confused βρε winer?

Τι σε μπέρδεψε δηλαδή? Πόσο πιο ξεκάθαρο μπορεί να είναι ένα post?

Επεξ/σία από Spiroth
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιθουανους,γαλλους ,γερμανους τους εχετε δει ποσο δεμενες ομαδες ειναι?και λετε παμε για μεταλλιο?Με καποια απο αυτες θα παιξουμε για εισοδο στην τετραδα και προσωπικα πιστευω δεν εχουμε ελπιδες απεναντι τους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Spiroth είπε

Ήθελα να ρωτήσω, πως μπορώ να δω online τα παιχνίδια του Eurobasket? Στο Ertflix δεν τα δείχνει.

Εγώ εκεί βλέπω τώρα το Λιθουανία Γαλλία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, moure είπε

Εγώ εκεί βλέπω τώρα το Λιθουανία Γαλλία.

Χμμμ,

 

Κάτι κάνω λάθος. Δεν μου το δείχνει εμένα. Θα το δω.

 

Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από Spiroth
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dsi44 είπε

σερβια,σλοβενια,γαλλια,λιθουανια,ισπανια,ελλαδα 

νομιζω ειμαστε για 5η 6η θεση

μονοδιαστατο σκορ που δε θα ειναι εφικτο να βαζουν 2 παιχτες 54 ποντους,επομενως τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα για διακριση αν δεν εμφανιστουν σλουκας ,παπαγιαννης.

μονη λυση σκυλισια αμυνα και τρεξιμο με γιαννη (αν τελικα δεν επανελθουν σκλουκι και παπ)

Ρεαλιστικό σεναριο. Εκτός της Γαλλίας που με την εμφάνιση που έκανε ούτε καν δεν μπαίνει τριαδα εκτός κι αν ήταν τυχαία η εμφάνιση αυτή οπότε στους άλλους αγώνες υπάρξει σαφώς βελτιωμένη. 

Βλέπουμε τώρα στο Ουκρανία - Εσθονία πόσο διψάνε για την νίκη, ανταγωνισμός έστω κι αν δεν είναι το σκορ πόντο πόντο. Όλοι οι αγώνες που θα δώσουμε πλην Μ. Βρετανίας είναι κάτι σαν τελικοί. Με την Μ. Βρετανία απλά να μην είμαστε κουρασμένοι και εκτός τόπου και τους έχουμε στο χαλαρό. 

Η Σλοβενια δείχνει να είναι μέσα στους καλύτερους και θα υπερασπιστεί άνετα την προηγούμενη της διάκριση, αν τύχουμε με αυτούς εύχομαι να είναι σε ημιτελικό αν μπορεσουμε και φτάσουμε εκεί. Γενικά την έχουμε ψιλοβάψει αν πέσουμε σε Σλοβενους και Σέρβους, οι Σέρβοι μπορεί να μας νίκησαν με διαιτησία αλλά ο Γιοκιτς η παράδοση και οι παίκτες που έχουν δεν μας επιτρέπουν καμία ελπίδα ότι τους έχουμε σε παιχνίδι, οι περισσότερες πιθανότητες θεωρώ ότι είναι να μας νικήσουν. 

Για κάτι Ισπανίες, Λιθουανίες κτλ, καλές ομάδες μεν, δεν έχω καθαρή άποψη για το πόσο θα προχωρήσουν μετά. 

 

28 λεπτά πριν, aks είπε

Λιθουανους,γαλλους ,γερμανους τους εχετε δει ποσο δεμενες ομαδες ειναι?και λετε παμε για μεταλλιο?Με καποια απο αυτες θα παιξουμε για εισοδο στην τετραδα και προσωπικα πιστευω δεν εχουμε ελπιδες απεναντι τους

Δεν λέμε πάμε για μετάλλιο, το ευχόμαστε όμως έστω 3η θέση. Πάμε οπωσδήποτε 8αδα, αν δεν περάσουμε εκεί είμαστε αποτυχία. Τώρα εκεί ευχόμαστε να μην τύχουμε σε καλό αντίπαλο, αν και θα μου πεις ολοι καλοι θα είναι. Με Σέρβους και Σλοβενους δεν νομίζω πως έχουμε ελπίδες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Ρεαλιστικό σεναριο. Εκτός της Γαλλίας που με την εμφάνιση που έκανε ούτε καν δεν μπαίνει τριαδα εκτός κι αν ήταν τυχαία η εμφάνιση αυτή οπότε στους άλλους αγώνες υπάρξει σαφώς βελτιωμένη. 

Βλέπουμε τώρα στο Ουκρανία - Εσθονία πόσο διψάνε για την νίκη, ανταγωνισμός έστω κι αν δεν είναι το σκορ πόντο πόντο. Όλοι οι αγώνες που θα δώσουμε πλην Μ. Βρετανίας είναι κάτι σαν τελικοί. Με την Μ. Βρετανία απλά να μην είμαστε κουρασμένοι και εκτός τόπου και τους έχουμε στο χαλαρό. 

Η Σλοβενια δείχνει να είναι μέσα στους καλύτερους και θα υπερασπιστεί άνετα την προηγούμενη της διάκριση, αν τύχουμε με αυτούς εύχομαι να είναι σε ημιτελικό αν μπορεσουμε και φτάσουμε εκεί. Γενικά την έχουμε ψιλοβάψει αν πέσουμε σε Σλοβενους και Σέρβους, οι Σέρβοι μπορεί να μας νίκησαν με διαιτησία αλλά ο Γιοκιτς η παράδοση και οι παίκτες που έχουν δεν μας επιτρέπουν καμία ελπίδα ότι τους έχουμε σε παιχνίδι, οι περισσότερες πιθανότητες θεωρώ ότι είναι να μας νικήσουν. 

Για κάτι Ισπανίες, Λιθουανίες κτλ, καλές ομάδες μεν, δεν έχω καθαρή άποψη για το πόσο θα προχωρήσουν μετά. 

 

Δεν λέμε πάμε για μετάλλιο, το ευχόμαστε όμως έστω 3η θέση. Πάμε οπωσδήποτε 8αδα, αν δεν περάσουμε εκεί είμαστε αποτυχία. Τώρα εκεί ευχόμαστε να μην τύχουμε σε καλό αντίπαλο, αν και θα μου πεις ολοι καλοι θα είναι. Με Σέρβους και Σλοβενους δεν νομίζω πως έχουμε ελπίδες. 

Βρε μην φοβάστε, ας πέσουμε με όποιον τύχει.

Εγώ θέλω 8άδα Σλοβενία, 4άδα Σερβία, Τελικό Γερμανία.

Δεν φοβόμαστε κανέναν. Αν χάσουμε χάσαμε. Σκοπός η Οκτάδα, και από εκεί και πέρα παλεύουμε για μετάλλιο.

 

Πάνω από όλα, να δούμε ωραία ματς!!!

Επεξ/σία από Spiroth
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το μεταλλιο εξαρταται καθαρα απο εμας. Κανενα απο τα ροστερ που παιζουν σε αυτο το ευρωμπασκετ δεν ειναι μη αντιμετωπισιμο κι αυτο αποδειχθηκε πολυ προσφατα και στο Βελιγραδι που πηγαμε απεναντι σε ενα απο τα φαβορι με 4 καραβασικες απουσιες, χωρις ουτε ενα 5ρι απεναντι στον Γιοκιτς και τον Μιλουτινοφ και τους παιξαμε στα ισα , την ωρα που αυτοι ειχαν και τα σφυριγματα.

Ολα τα φαβορι ειναι στα μετρα της καλης εθνικης. Αν παρουσιαστουμε εμεις κακοι , καλως να ανησυχουμε. Αλλα τα μεχρι τωρα δεδομενα απο Ακροπολις, προκριματικα Μουντομπασκετ και πρεμιερα Ευρωμπασκετ, εχουν μονο 1 ημιχρονο στο οποιο ημασταν κακοι, το χθεσινο. Που και παλι πηραμε τη νικη γιατι δειξαμε clutch. Και ολα αυτα με απουσιες.

Ειναι πολυ σημαντικο να κερδισουμε (και) σημερα, ωστε να κλειδωσουμε προκριση στην 8δα και να εχουμε την ανεση να βαλουμε σιγα σιγα τον Παπαγιαννη και τον Κωστακουνμπο να παιρνουν ρυθμο καθως και την πολυτελεια να κανουμε ροτεισον και να δινουμε ανασες σε ολους, μεχρι να φτασουμε στα νοκ αουτ. Ειναι σημαντικο επισης γιατι με σημερινη νικη παιρνουμε το πανω χερι στον ομιλο και θα εχουμε την ανεση να διαλεξουμε και διασταυρωσεις , εαν μπουμε σε διαδικασια μαγειρεματων . Ουσιαστικα αποκτουμε τον πληρη ελεγχο του ομιλου μας με νικη σημερα.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...