Προς το περιεχόμενο

Eurobasket - 2022 - Βερολίνο


kalyteros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στην πρωτη φωτο βλεπουμε οχι μονο απο που ξεκιναει ο Γιαννης για να κοψει, αλλα και τα αντανακλαστικα του, οσο φυσικα και την προθυμια να ριξει το κορμι του στη μαχη. Οι 9/10 NBAερς που θα βρισκονταν στη θεση του Γιαννη, θα καθονταν κατω απο τη μπασκετα να κανουν μπλοκ αουτ στον ψηλο.  Αν το τριποντο εμπαινε, θα κοιταζαν προς τον συμπαικτη που εχασε τον Σμιθ. Οσο δε για τους της Ευρωλιγκας Ευρωπαιους και να θελανε να τρεξουν εκει, δε θα φτανανε και καλως θα τα ακουγανε απο τους προπονητες τους αν το αποτολμουσαν , καθως αφηναν ορθανοιχτο το επιθετικο ριμπαουντ για να κανουν κατι που... δεν γινεται. Εκτος αν εισαι το νο. 34.

Στη δευτερη φωτο δεν χρειαζονται σχολια. Δεος.

Ριχτε και καμια κλεφτη ματια στο χρονομετρο πανω απο τη μπασκετα και το δεος γινεται ακομα μεγαλυτερο. Μιλαμε για 2.11μ.

%CE%A3%CF%84%CE%B9%CE%B3%CE%BC%CE%B9%CE%BF%CC%81%CF%84%CF%85%CF%80%CE%BF%202022-09-02%2C%2020.15.20.png?itok=wHupRXyS

%CE%A3%CF%84%CE%B9%CE%B3%CE%BC%CE%B9%CE%BF%CC%81%CF%84%CF%85%CF%80%CE%BF%202022-09-02%2C%2020.16.13.png?itok=nvEkdm6i

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Στην πρωτη φωτο βλεπουμε οχι μονο απο που ξεκιναει ο Γιαννης για να κοψει, αλλα και τα αντανακλαστικα του, οσο φυσικα και την προθυμια να ριξει το κορμι του στη μαχη. Οι 9/10 NBAερς που θα βρισκονταν στη θεση του Γιαννη, θα καθονταν κατω απο τη μπασκετα να κανουν μπλοκ αουτ στον ψηλο.  Αν το τριποντο εμπαινε, θα κοιταζαν προς τον συμπαικτη που εχασε τον Σμιθ. Οσο δε για τους της Ευρωλιγκας Ευρωπαιους και να θελανε να τρεξουν εκει, δε θα φτανανε και καλως θα τα ακουγανε απο τους προπονητες τους αν το αποτολμουσαν , καθως αφηναν ορθανοιχτο το επιθετικο ριμπαουντ για να κανουν κατι που... δεν γινεται. Εκτος αν εισαι το νο. 34.

Στη δευτερη φωτο δεν χρειαζονται σχολια. Δεος.

Ριχτε και καμια κλεφτη ματια στο χρονομετρο πανω απο τη μπασκετα και το δεος γινεται ακομα μεγαλυτερο. Μιλαμε για 2.11εκ.

%CE%A3%CF%84%CE%B9%CE%B3%CE%BC%CE%B9%CE%BF%CC%81%CF%84%CF%85%CF%80%CE%BF%202022-09-02%2C%2020.15.20.png?itok=wHupRXyS

%CE%A3%CF%84%CE%B9%CE%B3%CE%BC%CE%B9%CE%BF%CC%81%CF%84%CF%85%CF%80%CE%BF%202022-09-02%2C%2020.16.13.png?itok=nvEkdm6i

Γενικά αυτή η έκρηξη στα τελευταία λεπτά μου έφερε στο μυαλό Game 5 vs Suns vibes… Πολύ συγκέντρωση και πάθος, και ας ηταν το πρωτο παιχνίδι…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, TheGrisGrisMan είπε

Γενικά αυτή η έκρηξη στα τελευταία λεπτά μου έφερε στο μυαλό Game 5 vs Suns vibes… Πολύ συγκέντρωση και πάθος, και ας ηταν το πρωτο παιχνίδι…

...τέλος, με το που θα γυρίσει ο Γιάννης μια μέρα στα Σεπόλια για πάντα (:ρ), πρέπει να τον κάνουν διευθυντή στον ΟΑΕΔ και υπουργό ανάπτυξης και θα σωθούμε.

(...γιατί "κονφιούζντ" ρε συ Gris; Αν δουλεύαμε όλοι σ' αυτή τη χώρα σαν τον Γιάννη, θα είχαμε προκόψει...)

2 ώρες πριν, TheGrisGrisMan είπε

Καλα δεν ψάχνω και τον υπέρτατο ηγέτη, τον γκουρού με μάτια λέιζερ, εγκέφαλο κομπιούτερ κλπ…

Εναν που να μπορει να ηγηθεί στα κρίσιμα σημεία ζητάω και νομίζω ότι τον έχω… 

...μα δεν εννοώ ότι ο Γιάννης δεν έχει ποτένσιαλ ηγέτη. Μια χαρά έχει. Το θέμα είναι η ομάδα γύρω του. Πρέπει ΟΛΑ να συγκεραστούν, για να ΗΓΕΙΤΑΙ της ΟΜΑΔΑΣ. Τώρα (αναγκαστικά) είναι μπασκετμπωλίστας-ορχήστρα και καστανάς που βγάζει τα κάστανα από τη φωτιά όταν ζεματάνε....ΠΡΟΦΑΝΩΣ δεν εννοώ ότι φταίει αυτός. Το παιδί και τέρμα σοβαρό είναι και φιλότιμο και το ΕΝΤΕΛΩΣ αντίθετο του "τεμπέλη". Αλλά δεν φτάνει. Γι' αυτό για την ώρα είναι "απλά" η αιχμή του δόρατος (...και τί αιχμή..........), και όχι ηγέτης. Έχει διαφορά.

Επεξ/σία από washcloud
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, BackFromHell είπε

Στην πρωτη φωτο βλεπουμε οχι μονο απο που ξεκιναει ο Γιαννης για να κοψει, αλλα και τα αντανακλαστικα του, οσο φυσικα και την προθυμια να ριξει το κορμι του στη μαχη. Οι 9/10 NBAερς που θα βρισκονταν στη θεση του Γιαννη, θα καθονταν κατω απο τη μπασκετα να κανουν μπλοκ αουτ στον ψηλο.  Αν το τριποντο εμπαινε, θα κοιταζαν προς τον συμπαικτη που εχασε τον Σμιθ. Οσο δε για τους της Ευρωλιγκας Ευρωπαιους και να θελανε να τρεξουν εκει, δε θα φτανανε και καλως θα τα ακουγανε απο τους προπονητες τους αν το αποτολμουσαν , καθως αφηναν ορθανοιχτο το επιθετικο ριμπαουντ για να κανουν κατι που... δεν γινεται. Εκτος αν εισαι το νο. 34.

Στη δευτερη φωτο δεν χρειαζονται σχολια. Δεος.

Ριχτε και καμια κλεφτη ματια στο χρονομετρο πανω απο τη μπασκετα και το δεος γινεται ακομα μεγαλυτερο. Μιλαμε για 2.11μ.

%CE%A3%CF%84%CE%B9%CE%B3%CE%BC%CE%B9%CE%BF%CC%81%CF%84%CF%85%CF%80%CE%BF%202022-09-02%2C%2020.15.20.png?itok=wHupRXyS

%CE%A3%CF%84%CE%B9%CE%B3%CE%BC%CE%B9%CE%BF%CC%81%CF%84%CF%85%CF%80%CE%BF%202022-09-02%2C%2020.16.13.png?itok=nvEkdm6i

Να συμπληρωσω τωρα που βλεπω παλι το βιντεο: Στα επομενα 6 δευτερολεπτα εχει τρεξει ολο το γηπεδο και εχει ολοκληρωσει προσπαθεια με καλαθι και φαουλ.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, washcloud είπε

...μα δεν εννοώ ότι ο Γιάννης δεν έχει ποτένσιαλ ηγέτη. Μια χαρά έχει. Το θέμα είναι η ομάδα γύρω του. Πρέπει ΟΛΑ να συγκεραστούν, για να ΗΓΕΙΤΑΙ της ΟΜΑΔΑΣ.

Δηλαδή τι λείπει ακριβώς; Μια χαρά ηγέτης είναι, παίρνει την ομάδα στην πλάτη του όταν χρειάζεται και την κουβαλάει, της αλλάζει εντελώς την ψυχολογία και στα κρίσιμα βγαίνει μπροστά και καθαρίζει. Τι άλλο να κάνει δηλαδή, να πυροβολάει τους αντιπάλους;

 

Νομίζω τον έχεις ακόμα στο μυαλό σου σαν μικρό; Άπειρο; Δεν ξέρω, πάντως οι παραστάσεις, οι εμπειρίες και τα κατορθώματα που έχει ήδη δεν τα έχουν όλοι οι παίχτες της διοργάνωσης μαζί.

(μην απαντήσεις με κάνα σεντόνι με 80 εισαγωγικά και 30 παρενθέσεις ε, δεν θα το διαβάσω). :P

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο αγώνας με την Ιταλια θα είναι εξίσου δύσκολος με τον σημερινό, συν ότι οι Ιταλοί είναι στην έδρα τους. 

Αν αυτή η Ιταλια πιεστεί μπορεί να γίνει πιστεύω ακόμα πιο επικίνδυνη, σήμερα δεν μπόρεσε να αντισταθεί ιδιαίτερα η Εσθονία οπότε και αυτοί μετά το 2ο ημίχρονο πήγανε με το πάσο τους και διατήρησαν μια διαφορά 15-20 ποντων. 

Αύριο ξέρουν και οι Ιταλοί ότι έχουν να κάνουν με μια αρκετά καλύτερη ομάδα από τους εσθονους τόσο σε ομαδικό όσο κυρίως σε ατομικό επίπεδο. Οπότε θα προσαρμόσουν και το παιχνίδι τους σε άλλα μέτρα και σταθμά. 

Οι υπόλοιπες ομαδες του ομίλου δεν είναι σοβαροί αντίπαλοι. Αν όμως εμείς και μετά τον αγώνα με Ιταλία είμαστε "κουρασμένοι" η ακόμα χειρότερα υπάρξει τραυματισμός ενώ μεν οι άλλοι χάσουν από κροατιες ιταλιες κτλ, θα θέλουν οπωσδήποτε την νίκη και δεν θα σηκώσουν λευκή σημαία απέναντι μας, μπορεί και να την πατήσουμε. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, washcloud είπε

...τέλος, με το που θα γυρίσει ο Γιάννης μια μέρα στα Σεπόλια για πάντα (:ρ), πρέπει να τον κάνουν διευθυντή στον ΟΑΕΔ και υπουργό ανάπτυξης και θα σωθούμε.

(...γιατί "κονφιούζντ" ρε συ Gris; Αν δουλεύαμε όλοι σ' αυτή τη χώρα σαν τον Γιάννη, θα είχαμε προκόψει...)

...μα δεν εννοώ ότι ο Γιάννης δεν έχει ποτένσιαλ ηγέτη. Μια χαρά έχει. Το θέμα είναι η ομάδα γύρω του. Πρέπει ΟΛΑ να συγκεραστούν, για να ΗΓΕΙΤΑΙ της ΟΜΑΔΑΣ. Τώρα (αναγκαστικά) είναι μπασκετμπωλίστας-ορχήστρα και καστανάς που βγάζει τα κάστανα από τη φωτιά όταν ζεματάνε....ΠΡΟΦΑΝΩΣ δεν εννοώ ότι φταίει αυτός. Το παιδί και τέρμα σοβαρό είναι και φιλότιμο και το ΕΝΤΕΛΩΣ αντίθετο του "τεμπέλη". Αλλά δεν φτάνει. Γι' αυτό για την ώρα είναι "απλά" η αιχμή του δόρατος (...και τί αιχμή..........), και όχι ηγέτης. Έχει διαφορά.

Το «confused» το εβαλα οταν είχες γράψει αρχικά μόνο το σχόλιο περί ΟΑΕΔ, και το έβαλα ξέρεις για ποιους λόγους…

Στo δεύτερο σκέλος, (το οποίο πρόσθεσες αργότερα -no problem with that, just mentioning it), συμφωνώ μέσες άκρες… δεν έχει νόημα να μπούμε σε συζήτηση περί του τι θεωρεί ο καθένας ηγέτη ή το ποτε τελειώνει ο «καστανας» και αρχίζει ο «ηγέτης»…

Εξέφρασα πάντως την αποψή μου σχετικώς, στο μυνημα μου που παραθέτεις.

Επεξ/σία από TheGrisGrisMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, liopyr είπε

Δηλαδή τι λείπει ακριβώς; Μια χαρά ηγέτης είναι, παίρνει την ομάδα στην πλάτη του όταν χρειάζεται και την κουβαλάει, της αλλάζει εντελώς την ψυχολογία και στα κρίσιμα βγαίνει μπροστά και καθαρίζει. Τι άλλο να κάνει δηλαδή, να πυροβολάει τους αντιπάλους;

 

Νομίζω τον έχεις ακόμα στο μυαλό σου σαν μικρό; Άπειρο; Δεν ξέρω, πάντως οι παραστάσεις, οι εμπειρίες και τα κατορθώματα που έχει ήδη δεν τα έχουν όλοι οι παίχτες της διοργάνωσης μαζί.

(μην απαντήσεις με κάνα σεντόνι με 80 εισαγωγικά και 30 παρενθέσεις ε, δεν θα το διαβάσω). :P

...μα δεν χρειάζεται σεντόνι - αυτό που χρειάζεται είναι να ξαναδιαβάσεις αυτά που ήδη έγραψα (2 ποστ, που λέω τα ΙΔΙΑ ) γιατί δεν έχεις καταλάβει τί λέω...(...πού τα είδες τα "μικρός" ή "άπειρος", έστω σαν υπόθεση, απορώ...)

Ο Γιάννης δεν είναι ηγέτης της Εθνικής αυτή τη στιγμή, γιατί απλά η Εθνική ΕΙΝΑΙ ο Γιάννης. Πόσο πιο απλά  (...οι ΑΛΛΟΙ χρειάζεται να "πυροβολάνε" τους αντιπάλους...;))

3 λεπτά πριν, TheGrisGrisMan είπε

Το «confused» το εβαλα οταν είχες γράψει αρχικά το σχόλιο, εστιάζοντας στον ΟΑΕΔ, και το επέβαλε για ξέρεις για ποιους λόγους…

...το ξέρω πότε το έβαλες. Με μπερδεύεις βέβαια ΤΩΡΑ με το "και το επέβαλε για ξέρεις για ποιους λόγους…". Τεσπα, "χαριτωμενιά" ήταν, τύπου "αν αναλάβει τον ΟΑΕΔ" (αυτός που δουλεύει σα σκυλί), σίγουρα δεν θα μείνει ούτε ένας άνεργος...

,,,ΠΑΛΙ "μπερδεμένος"; Τεσπα :P

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μη κρυβόμαστε πίσω από το δακτυλο μας, χτες ειδα το ματς Λιθουανια-Σλοβενια και μου εδειχναν οτι ειναι πιο ετοιμοι απο εμας. Ευχομαι να μη διασταυρωθούμε με καποιον απο τους δυο. Δηλαδη αν τους συναντησουμε να ειναι μονο στο τελικό.

Τώρα κάτι Ιταλίες, Ισπανίες, προσωπικά δεν της φοβάμαι. Η Σερβία δεν έχει προπονητή ( με διαιτησία μας κέρδισαν και μάλιστα μέσα εκεί). Γαλλία χτες για γέλια με τη Γερμανία. Όπως και τη Τουρκία την έχουμε

Αλλά Λιθουανία, Σλοβενία ειναι πιο έτοιμες

 

ΥΓ: Γκριγκόνις τι παιχτάρα που εισαι ρε φίλε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, BackFromHell είπε

Κοροιδα ειναι στο Μιλγουοκι που του δινουν λευκη επιταγη να γραψει πανω οτι συμβολαιο θελει, κοροιδα και οι Αμερικανοι που τον βγαλανε δυο φορες MVP, κοτες κι οι αντιπαλοι του που του δωσαν δωρο δαχτυλιδι για να το παιζει καποιος.

Ελληνικα σοσιαλ μιντια να διαβασουνε ,  οτι ειναι μυρωδιας, οτι δεν ειναι ηγετης, οτι ο Αρινας μας τα ειπε καλα, μας τα ειπε ομορφα , οτι παιχτης Γιαννης στο ευρωπαικο στυλ παιχνιδιου δεν υπαρχει κι ουτε θα υπαρξει ποτε, οτι ειναι μονοδιαστατος κλπ.

Meanwhile στο τελευταιο λεπτο παιχνιδιου που κρινοταν στον ποντο εκανε 2 ταπες , ενα καρφωμα κι ενα γκολ φαουλ. Δε θυμαμαι αν μαζεψε και κανα ριμπαουντ διοτι τα εκανε ολα με καταιγιστικο ρυθμο και παιζει να μου ξεφυγε τιποτα, ακομα προσπαθω να συνελθω απο το σοου.

Κι αυτο καλα πηγε απο τον official χάστη του thread 😂

 

 

Επίσης δεν είναι αρκετά γρήγορος.. υπάρχουν πιο γρήγοροι παίκτες 😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, TheGrisGrisMan είπε

δεν έχει νόημα να μπούμε σε συζήτηση περί του τι θεωρεί ο καθένας ηγέτη ή το ποτε τελειώνει ο «καστανας» και αρχίζει ο «ηγέτης»…

...ε όχι και "δεν έχει νόημα". Το ακριβώς αντίθετο. Κι ο Ντιρκ το '05 ήταν ο αντίστοιχος καστανάς και κατάφερε να φτάσει τελικό, αλλά ούτε εκείνος ήταν ηγέτης. Πώς να είσαι, όταν οι ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ δεν,,,ηγετούνται. Το νόημα είναι ότι με το ζόρι παντρειά δεν γίνεται. Ηγέτης ήταν πχ ο αείμνηστος Ντράζεν (τί να κάνω, είμαι μεγάλος και θυμάμαι απ' τα παλιά πρώτα). Ή να μην πω, ο Τζόρνταν. Καθώς ο ηγέτης φτιάχνει και τους συμπαίκτες του (με άπειρους τρόπους), τους "συμπαρασύρει", τους βελτιώνει. Για την ακρίβεια δεν χρειάζεται ΚΑΝ να είναι ο καλύτερος της ομάδας, ένας ηγέτης. Μη μπερδεύουμε λοιπόν τον ηγέτη με το πρώτο βιολί. Αυτά δεν σημαίνουν ότι ο Γιάννης δεν το 'χει. Θα εξαρτηθεί κυρίως από τους υπόλοιπους (και όχι μόνο) αν θ' ανταποκριθούν, ώστε να ΗΓΕΙΤΑΙ μιας συνολικής προσπάθειας.

Επεξ/σία από washcloud
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, washcloud είπε

...μα δεν χρειάζεται σεντόνι - αυτό που χρειάζεται είναι να ξαναδιαβάσεις αυτά που ήδη έγραψα (2 ποστ, που λέω τα ΙΔΙΑ ) γιατί δεν έχεις καταλάβει τί λέω...(...πού τα είδες τα "μικρός" ή "άπειρος", έστω σαν υπόθεση, απορώ...)

Ο Γιάννης δεν είναι ηγέτης της Εθνικής αυτή τη στιγμή, γιατί απλά η Εθνική ΕΙΝΑΙ ο Γιάννης. Πόσο πιο απλά  (...οι ΑΛΛΟΙ χρειάζεται να "πυροβολάνε" τους αντιπάλους...;))

...το ξέρω πότε το έβαλες. Με μπερδεύεις βέβαια ΤΩΡΑ με το "και το επέβαλε για ξέρεις για ποιους λόγους…". Τεσπα, "χαριτωμενιά" ήταν, τύπου "αν αναλάβει τον ΟΑΕΔ" (αυτός που δουλεύει σα σκυλί), σίγουρα δεν θα μείνει ούτε ένας άνεργος...

Αν αναρωτιέσαι, το “confused” αυτη τη φορά αφορά μόνο το πρώτο σκέλος δλδ την απάντηση σου στο @liopyr (και την οποια εσβησες τώρα αλλα φαίνεται στην παράθεση μου), επειδή διαβάζω που λες ότι «ο Γιάννης  δεν ειναι ο ηγέτης της εθνικής γιατί , ο Γιάννης ΕΙΝΑΙ η εθνικη». 

…σαν τρίπλα Ζιντάν μου φαίνεται αυτό και με μπέρδεψε 😀

————

Καλή μου φανηκε η Ιταλία… Χώμα παντως και η Εσθονία Δύσκολο ματσάκι αύριο και θα παίξει ρόλο και η ψυχολογία. Ντόρσεϊ Καλάθης (αναγκαστικά), Αγραβάνης κλπ θα ειναι βαρόμετρα σε κάθε παιχνίδι. Περιμένουμε και Σλουκα κλπ.

Θα τα δώσουν όλα φέτος, ο Γιάννης δίνει το παράδειγμα. Καλός και ο Ιτούδης παρά το ότι επέτρεψε να χάσουμε την διαφορα. Δηλώνω ικανοποιημένος απο το πρωτο ματς 😀😀

Επεξ/σία από TheGrisGrisMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, airtrelomike13 είπε

Για να μη κρυβόμαστε πίσω από το δακτυλο μας, χτες ειδα το ματς Λιθουανια-Σλοβενια και μου εδειχναν οτι ειναι πιο ετοιμοι απο εμας. Ευχομαι να μη διασταυρωθούμε με καποιον απο τους δυο. Δηλαδη αν τους συναντησουμε να ειναι μονο στο τελικό.

Τώρα κάτι Ιταλίες, Ισπανίες, προσωπικά δεν της φοβάμαι. Η Σερβία δεν έχει προπονητή ( με διαιτησία μας κέρδισαν και μάλιστα μέσα εκεί). Γαλλία χτες για γέλια με τη Γερμανία. Όπως και τη Τουρκία την έχουμε

Αλλά Λιθουανία, Σλοβενία ειναι πιο έτοιμες

 

ΥΓ: Γκριγκόνις τι παιχτάρα που εισαι ρε φίλε

Το ματς Σερβια-Ελλαδα το ειδες; Πιο ετοιμη η Λιθουανια;

Εχε υποψιν δε οτι σημερα κατεβηκες με 10 παοχτες στο ροστερ, ενω το ροτεισον ηταν 8 παιχτες ουσιαστικα.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...