Προς το περιεχόμενο

Eurobasket - 2022 - Βερολίνο


kalyteros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

34 λεπτά πριν, ribo7 είπε

Γαλλία άκουσα είχε αρκετές απουσίες.

Έχουν μείνει εκτός οι Ντε Κολο και Μπατούμ για να ξεκουραστούν στα 33 πια. Εχει τραυματιστεί ο Ντιλικινά και επίσης λόγω τραυματισμού (αν και θα είχε λίγο χρόνο συμμετοχής) αποκλείστηκε από την αποστολή ο Ουεμπανιάμα.

Με αυτούς τους 4 συν τον Εμπίντ η Γαλλία θα είναι άλλη ομάδα. Θα έχει σίγουρα θέμα στην περιφέρεια και στο σκοράρισμα αφού ο Ερτέλ δεν έχει το ειδικό βάρος του Ντε Κολό και ο Φουρνιέ μπορεί να πάθει μπλακ αουτ όπως χτες αλλά σε άμυνα και ρακέτα θα είναι τρομερά ισχυρή ομάδα. Από του χρόνου ίσως παίζουν όπως μπήκε χτες στο τουρνουά η Λιθουανία που έπαιζε συχνά με πολύ ψηλά κορμιά στη ρακέτα.

Καλό το Euro αλλά τα πολλά λεφτά είναι του χρόνου στο Παγκόσμιο και του παραχρόνου στους Ολυμπιακούς στο Παρίσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, petran79 είπε

Μην ανησυχείς. Οι Κροάτες έχουν κατάρα. από τότε που αποχώρησαν από το βάθρο το 1995 στο άκουσμα του γιουγκοσλαβικου εθνικού ύμνου δεν έχουν δει μετάλλιο. 

Μη σώσουν ποτέ.

Επεξ/σία από HALF EVIL
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσπαθώ να βρω να αγοράσω την φανέλα της Εθνικής στο μπάσκετ(ενηλίκων) και δεν την βρίσκω καν στο site της NIKE. Κάποια βοήθεια;

Επεξ/σία από Phoenix7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαινω γτ δίνει στο στοίχημα 4,55 τη νίκη της κροατιας η στο handicap -7,5 πόντους. Δεν πιστευω ότι υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορά στην ποιότητα. Νομίζω είναι λάθος οι αποδόσεις. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Phoenix7 είπε

Προσπαθώ να βρω να αγοράσω την φανέλα της Εθνικής στο μπάσκετ(ενηλίκων) και δεν την βρίσκω καν στο site της NIKE. Κάποια βοήθεια;

Κι εγώ θα ενδιαφερόμουν γι αυτό, αλλά με λίγο ψάξιμο δε βρήκα τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, winawer είπε

Δεν καταλαβαινω γτ δίνει στο στοίχημα 4,55 τη νίκη της κροατιας η στο handicap -7,5 πόντους. Δεν πιστευω ότι υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορά στην ποιότητα. Νομίζω είναι λάθος οι αποδόσεις. 

Συμφωνώ , με βάση το roster τους δε δικαιολογείται τέτοια απόδοση.

Ειδικά αν βάλεις και τους δικούς μας που προέρχονται από τραυματισμό και δεν ξέρουμε σε τι κατάσταση βρίσκονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Phoenix7 είπε

Προσπαθώ να βρω να αγοράσω την φανέλα της Εθνικής στο μπάσκετ(ενηλίκων) και δεν την βρίσκω καν στο site της NIKE. Κάποια βοήθεια;

Και τα καταστήματα της Nike είναι κλειστά αυτόν τον καιρό γενικά. Νομίζω έχει εξαγοραστεί στην Ελλάδα και είναι σε φάση αλλαγής μέχρι να ξανανοίξουν. 

Εγώ τους πήρα για ένα παπούτσι και μου είπαν ότι λόγω της τρέχουσας συνθήκης, αν το πάρω τώρα (πριν 15 μέρες) δε θα μπορώ μετά να το επιστρέψω... Ό,τι να 'ναι.

12 λεπτά πριν, winawer είπε

Δεν καταλαβαινω γτ δίνει στο στοίχημα 4,55 τη νίκη της κροατιας η στο handicap -7,5 πόντους. Δεν πιστευω ότι υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορά στην ποιότητα. Νομίζω είναι λάθος οι αποδόσεις. 

Γενικά στοιχηματικά είναι περίεργα τα πράγματα. Εγώ βλέπω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ να παίζει -και δυνατά- την εθνική μας για κατάκτηση. ΟΚ, έχει value η απόδοση στο περίπου 4,50 που παίζει, αλλά προσωπικά δε βλέπω από που προκύπτει. Ακόμα και για cashout να το παίξεις, το βλέπω λάθος κίνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, eMike είπε

Και τα καταστήματα της Nike είναι κλειστά αυτόν τον καιρό γενικά. Νομίζω έχει εξαγοραστεί στην Ελλάδα και είναι σε φάση αλλαγής μέχρι να ξανανοίξουν. 

Εγώ τους πήρα για ένα παπούτσι και μου είπαν ότι λόγω της τρέχουσας συνθήκης, αν το πάρω τώρα (πριν 15 μέρες) δε θα μπορώ μετά να το επιστρέψω... Ό,τι να 'ναι.

Γενικά στοιχηματικά είναι περίεργα τα πράγματα. Εγώ βλέπω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ να παίζει -και δυνατά- την εθνική μας για κατάκτηση. ΟΚ, έχει value η απόδοση στο περίπου 4,50 που παίζει, αλλά προσωπικά δε βλέπω από που προκύπτει. Ακόμα και για cashout να το παίξεις, το βλέπω λάθος κίνηση.

Θα συμφωνήσω για το στοίχημα. Προσωπικά δεν έχω παίξει κάποια από τα στοιχηματικα φαβορί (Ελλάδα, Σλοβενία, Γαλλία, Σερβία) γτ οι αποδόσεις τους είναι αστείες και δεν αξίζει το ρίσκο. 

Το σημερινό πάντως το θεωρώ εντελώς λάθος σετ και πιστευω αξίζει το ρίσκο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να νικήσουμε σήμερα. Άσχετο με το αν περάσουμε στην επόμενη φάση η όχι από τους ομίλους, αποτελεί σημαντικό ψυχολογικό αβαντάζ να ξεκινήσουμε με το δεξί στην διοργάνωση. Η Κροατία δεν ήταν ποτέ εύκολη ομάδα, αντιθέτως είναι αρκετά επικίνδυνη και καλή θα έλεγα, πέραν από τον Γιάννη δεν έχουν να ζηλέψουν σε τίποτα και μας κοντράρει άνετα.

Εμείς πρέπει να δούμε πως θα παίξουμε με τις απουσίες παικτών. Καλός και άγιος ο Γιάννης αλλά δεν αρκεί μόνο αυτός αν οι άλλοι είναι στον κόσμο τους, θέλει άριστη διαχείριση από τον προπονητή πόσο θα παίξουν ο καθένας για να μην τα φτυσουν στο τέλος και να έχουν την βέλτιστη απόδοση, πάνε τα φιλικά που δίναμε και οι αγώνες με Βέλγιο και Σερβία, τώρα έχουμε την πραγματική ζούγκλα του eurobasket, όλες οι ομάδες είναι πολύ ανταγωνιστικες και όλες διψάνε για την μέγιστη διάκριση, δεν θα μας χαριστει κανένας σε λάθη και αδυναμίες. Προφανώς τα φαβορί για τις πρώτες θέσεις είναι σχετικά γνωστά, αυτό δεν αλλάζει το θέμα του σκληρού ανταγωνισμού. 

Καλή επιτυχία στην εθνική μας από την οποία περιμένουμε μια διάκριση εδώ και χρόνια ! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς Κώστα Άντε και Παπατζόν θα είναι ντέρμπι και δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος. Καλή αρχή πάντως και να δούμε ωραίο μπάσκετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...