Προς το περιεχόμενο

Eurobasket - 2022 - Βερολίνο


kalyteros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεγάλο μυαλό ο Λούκα Ντόντσιτς πολύ ευφυής παίχτης λίγο εύστοχος να ήταν σήμερα άλλα δεν πειράζει είχε άλλους που τα έβαζαν. Η Σλοβενία είναι μία από της ομάδες που υποστηρίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γρήγορος ρυθμός πάντως, τρεχαλατζήδες και από τις 2 ομάδες.

Γερμανία άσχημα ποσοστά στο 3ποντο, δε ξέρω πόσο θα αντέξει.

Επεξ/σία από ribo7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, KaRouLi είπε

Την έκανε την κηδεία τελικά, πολλά μπράβο στην Γερμανία.

...πάντως καλό (για μας) είναι να μην έχουν απρόσμενες "κηδείες" οι "ισχυροί", γιατί αν πέσουν μαζί μας, δυσκολεύει και η δική μας θέση...

Κατά τ' άλλα, ας πρόσεχαν, τα Κελτάκια τους Γότθοι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά εδώ τους είχε κάνει κηδεία η Βοσνία στα προκριματικά... Γενικά αυτή η Γαλλία κάτι της λείπει δεν είναι το ίδιο δεμένη σαν ομάδα. Αν ο Φουρνιέ δε τραβήξει να βάλει 25+, τα ζώα μου αργά είναι. Και από την Γερμανία λείπει πολύ ο Μο Βάγκνερ. Αχώνευτός af αλλά από τους παίχτες που λατρεύεις να έχεις στη δική σου ομάδα (φάση όπως είναι ο PatBev πχ). Μπορεί να μην έχουν "μεγάλα" ονόματα πλην Σρούντερ και Φρανζ Βάγκνερ, αλλά όλοι οι υπόλοιποι είναι πολύ καλοί παίχτες (πχ Βόιτμαν, Τίμαν, Όμπστ) στους ρόλους τους και ας μην είναι τόσο γνωστοί στο μπασκετικό κοινό.

9 λεπτά πριν, washcloud είπε

...πάντως καλό (για μας) είναι να μην έχουν απρόσμενες "κηδείες" οι "ισχυροί", γιατί αν πέσουν μαζί μας, δυσκολεύει και η δική μας θέση...

Κατά τ' άλλα, ας πρόσεχαν, τα Κελτάκια τους Γότθοι 

Εμείς με τις απουσίες/ανετοιμότητα που θα έχουμε είναι πιθανό να βγούμε και τρίτοι στον όμιλο. tbh δεν έχει μεγάλη σημασία γιατί και πάλι το διασταύρωμα έτσι και αλλιώς θα είναι ζόρικο, αλλά καλό είναι να αποφύγουμε την Σλοβενία τουλάχιστον.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, washcloud είπε

...πάντως καλό (για μας) είναι να μην έχουν απρόσμενες "κηδείες" οι "ισχυροί", γιατί αν πέσουν μαζί μας, δυσκολεύει και η δική μας θέση...

Κατά τ' άλλα, ας πρόσεχαν, τα Κελτάκια τους Γότθοι 

Γτ νομίζεις ότι δεν θα έχουμε και εμείς κηδείες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο από τα ματς των φαβορί που είδα χθες. 
Σλοβενια και Λιθουανία. Πολύ δυνατές και οι δυο ομάδες κατι που ήταν αναμενόμενο. Ο Τομπει έκανε το παιχνίδι της ζωής του απέναντι σε Σαμπόνις και Βαλαντσιουνας. Μέτριο παιχνίδι και από τους δυο.  Μου φάνηκε πάντως πιο ομάδα η Λιθουανία. Θεωρώ ότι στο βάθος του τουρνουά θα γίνει πιο δυνατή και καλύτερη από Σλοβενία. 
Γερμανια και Γαλλία. Κάκιστη η Γαλλία. Κατι της λείπει. Τα guard της δεν έκαναν καλό παιχνίδι. Αν συνεχίσει έτσι και δεν βελτιωθεί δεν έχει καμία τύχη στον όμιλο. Γερμανία πολύ καλοδουλεμένη ομάδα. Την περίμενα ότι θα κάνει κηδείες και φαίνεται ότι θα προχωρήσει. 

Καλή επιτυχία σήμερα στην εθνική. Το θεωρώ πολύ επικίνδυνο παιχνίδι. Πιο επικίνδυνο και από αυτό με την Ιταλία. Δεν έχω καταλάβει γτ κανένας δεν υπολογίζει την Κροατία για το βάθρο. Προσωπικά την έχω ικανή να πάρει την πρωτιά στον όμιλο. Εύχομαι να μην συμβεί. 
 

ΥΓ. Ο Ντονσιτς έπαιξε χθες 35 λεπτά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, winawer είπε

 

Καλή επιτυχία σήμερα στην εθνική. Το θεωρώ πολύ επικίνδυνο παιχνίδι. Πιο επικίνδυνο και από αυτό με την Ιταλία. Δεν έχω καταλάβει γτ κανένας δεν υπολογίζει την Κροατία για το βάθρο. Προσωπικά την έχω ικανή να πάρει την πρωτιά στον όμιλο. Εύχομαι να μην συμβεί. 
 

Μην ανησυχείς. Οι Κροάτες έχουν κατάρα. από τότε που αποχώρησαν από το βάθρο το 1995 στο άκουσμα του γιουγκοσλαβικου εθνικού ύμνου δεν έχουν δει μετάλλιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

b2s2kw5lnal91.jpg

Στα δύο παιχνίδια στην Κολωνία ήταν παρόντες οι Κιντ και Κιούμπαν. Μάλιστα μετά το τέλος του αγώνα είχαν στήσει πηγαδάκι (ψηστήρι;) με τον Σρούντερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

O τέρμα δεξιά είναι ο Γιώργος Αγγελόπουλος? 🤣

Πάντως και ο Λο της Γερμανίας έκανε φοβερό παιχνίδι.

Γαλλία άκουσα είχε αρκετές απουσίες.

Επεξ/σία από ribo7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...